Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70056 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #75 dnia: 29.11.2018, 23:45 »
Jest wiele miejsc gdzie można łowić z rzutu feederami; ja tylko tak łowię. Ale cóż mimo że mam na ten zbiornik ponad 50 km to poświęciłem około 15 wyjazdów tylko na rekonesans. Każdy by  chciał  od razu namiar podany na tacy . Najlepiej spróbować a nie zakładać z góry ,że się nie da.

 :bravo: :beer:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #76 dnia: 29.11.2018, 23:51 »
Jeżeli chce większą rybę to tylko ponton ,za dużo płytkich miejsc, i w pewnym czasie zielska.
Nie wyciągnie dużego karpia pod sam brzeg ,chyba ,że ma wszystko świetnie dobrane od A do Z.
Jak piszesz , trzeba samemu poszukać.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #77 dnia: 30.11.2018, 00:00 »
Tak jak kolega pisze, nigdy nie wiesz co się "uwiesi".
Karpia ciężko będzie przez "zielsko" przeciągnąć, dlatego ponton + pogoń
Też nie lubię tyle gratów targać.. Siła wyższa :\

Zostaje przy 2.75 :P 

W tym sezonie byłem na innym łowisku, ale na Dzierżno mam 10min drogi i czasami wpadałem(głównie od protoru) i tylko 1 miejsce nadawało sie pod feeder, tam gdzie urządzili sobie plaże z "cypelkiem"  W przypadku kiedy trafi się Pan stary karp. Przy dobrym "futrze" prędzej, czy później się zamelduje...




Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #78 dnia: 30.11.2018, 00:34 »
O łowieniu pisałem ze swojej perspektywy gdzie moim celem są duże leszcze, karp to tylko przyłów który mnie nie interesuje. Jeśli nie udało mi się usiąść na cyplu to brałem podbierak wchodziłem do wody i czyściłem sobie stanowisko :P Po przeciwnej stronie jest kilka głębokich stanowisk które nie zarastają.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #79 dnia: 30.11.2018, 01:31 »
Musze się wybrać od strony "betoniarni"  ;D

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #80 dnia: 03.12.2018, 17:23 »
Myślę, że nęcąc ziarnem można spodziewać się brań wielu leszczy. Bez obawy, że będą wchodzić same karpie.
Wczoraj z zasiadki zjechał kolega. Siedzieli od czwartku. Była to już jego 30 nocka (cotygodniowe wyprawy) bez brania dużego karpia. Za to leszczy po 4,5-5 kg trafiło się w tym okresie sporo. Na metodę meldowały się czasem karpiki po 2,5 kg.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #81 dnia: 03.12.2018, 17:45 »
Myślę, że nęcąc ziarnem można spodziewać się brań wielu leszczy. Bez obawy, że będą wchodzić same karpie.
Wczoraj z zasiadki zjechał kolega. Siedzieli od czwartku. Była to już jego 30 nocka (cotygodniowe wyprawy) bez brania dużego karpia. Za to leszczy po 4,5-5 kg trafiło się w tym okresie sporo. Na metodę meldowały się czasem karpiki po 2,5 kg.

Od wielu ludzi słyszałem że to bardzo ciężka woda.
Maciek

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #82 dnia: 03.12.2018, 17:48 »
Ja mam plan prosty

Wedka pierwsza: ESP(zanęta) + mniejsze kulki, pellet i inne wyroby :D
Wedka druga: typowo karpiowy zestaw, ciężarek 80/100/150g + kulki 16mm+

Myślę, że leszcza nawet żyłka 0.30 i kulka 16/20mm nie przestraszy 8)

Woda wszystko zweryfikuje O:)

Jak ktoś szuka kompana na dłuższe nocki(2-3 dni) w sezonie 2019, to jestem chętny, wszyscy boją się się Dzierżna i zostałem sam :D 

// Byłem od strony betoniarni, Jedak strona "protoru" mi się bardziej podoba, można wjechać do wody :D

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #83 dnia: 03.12.2018, 18:07 »
Nie ma czego się bać :) Woda, jak wiele dużych zaporówek. Woda wielka; ryba wędruje, więc trzeba obserwować wiatr i przewidywać lokalizację ryby. Na większości dużych zbiorników zaporowych dozwolone jest wędkowanie z łodzi. Można sprawniej się przemieszczać, sondować i namierzać ryby. Tutaj sprawa jest utrudniona, bo wędkowanie ze środków pływających jest zabronione.
Dla mnie to elegancka woda do karpiowania, bo lubię łowić karpie z dalekiej wywózki. Jeśli jednak chodzi o łowienie spławikowo-feederowe, to bardziej odpowiadają mi mniejsze zbiorniki - takie do 50 ha.

Z pewnością sposobem na takie wody jest dobry wywiad. Jeśli jest pięciu kolegów, którzy systematycznie obławiają różne rejony i mamy z nimi kontakt, to na pewno łowienie będzie łatwiejsze.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #84 dnia: 03.12.2018, 18:17 »
Nie ma czego się bać :) Woda, jak wiele dużych zaporówek. Woda wielka; ryba wędruje, więc trzeba obserwować wiatr i przewidywać lokalizację ryby. Na większości dużych zbiorników zaporowych dozwolone jest wędkowanie z łodzi. Można sprawniej się przemieszczać, sondować i namierzać ryby. Tutaj sprawa jest utrudniona, bo wędkowanie ze środków pływających jest zabronione.
Dla mnie to elegancka woda do karpiowania, bo lubię łowić karpie z dalekiej wywózki. Jeśli jednak chodzi o łowienie spławikowo-feederowe, to bardziej odpowiadają mi mniejsze zbiorniki - takie do 50 ha.

Z pewnością sposobem na takie wody jest dobry wywiad. Jeśli jest pięciu kolegów, którzy systematycznie obławiają różne rejony i mamy z nimi kontakt, to na pewno łowienie będzie łatwiejsze.

Mateusz stara dobra szkoła przemawia przez twój post.
Mi do szczęścia potrzeba w kwietniu tydzień wolnego , w maju tydzień i we wrześniu tydzień. Przez trzy lata z.rzedu i atakowałbym bym tą wode lub międzybrodzkie nie spuszczane od 30 lat ubiegłego wieku. To dopiero hardkorowa woda hdzie w ciagu doby w pionie dwa razy ubywa i przybywa metr wody....
Maciek

Offline Grevo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #85 dnia: 16.12.2018, 13:17 »
Nie ma czego się bać :) Woda, jak wiele dużych zaporówek. Woda wielka; ryba wędruje, więc trzeba obserwować wiatr i przewidywać lokalizację ryby. Na większości dużych zbiorników zaporowych dozwolone jest wędkowanie z łodzi. Można sprawniej się przemieszczać, sondować i namierzać ryby. Tutaj sprawa jest utrudniona, bo wędkowanie ze środków pływających jest zabronione.
Dla mnie to elegancka woda do karpiowania, bo lubię łowić karpie z dalekiej wywózki. Jeśli jednak chodzi o łowienie spławikowo-feederowe, to bardziej odpowiadają mi mniejsze zbiorniki - takie do 50 ha.

Z pewnością sposobem na takie wody jest dobry wywiad. Jeśli jest pięciu kolegów, którzy systematycznie obławiają różne rejony i mamy z nimi kontakt, to na pewno łowienie będzie łatwiejsze.

Mateusz stara dobra szkoła przemawia przez twój post.
Mi do szczęścia potrzeba w kwietniu tydzień wolnego , w maju tydzień i we wrześniu tydzień. Przez trzy lata z.rzedu i atakowałbym bym tą wode lub międzybrodzkie nie spuszczane od 30 lat ubiegłego wieku. To dopiero hardkorowa woda hdzie w ciagu doby w pionie dwa razy ubywa i przybywa metr wody....
Zależy bo ogólnie z rybią jest lepiej na Żywieckim niż na międzybrodzkim ;) Tylko na Żywieckim trzeba wiedzieć gdzie siąść bo woda w pewnych rejonach jest pusta...W tym roku na wypadach powyżej 2 dni udało się wypracować chociaż jedno branie karpiowe.Ale zasada jest prosta woda jedzie w dół to można się zwijac :)

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #86 dnia: 17.12.2018, 18:56 »
Na Dzierżnie spotkałem sie  z  twierdzeniem "Nie ma fali, nie będzie brań" :P

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #87 dnia: 17.12.2018, 21:24 »
maksz100,specjalnie dla Ciebie,Exlusive video song. :D
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline StrzelecFishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • https://www.instagram.com/strzelec_fishing/
  • Lokalizacja: Knurów
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #88 dnia: 11.02.2020, 14:18 »
Dzierzno jest ciezka woda ale jak ryba wejdzie to ciagnie sie jedna za druga . Minusem napewno jest nie zaciekawy dojazd nie jeden juz zgubil zderzak zerwal mise czy przerysowal sobie caly bok auta :D . No niestety albo stety leszcza tam jest ogrom 2 lata temu wyciagnalem tam zyciowke karpia z pzw 19,8 o dziwo bez pontonu ;) ale potem sie leszcze wpierdzielily i polapane nawet kulki 24 ich nie odstraszaja ;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #89 dnia: 22.04.2020, 12:44 »
Na wstępie zaznaczam że nie piszę tego złośliwie, :) po tych wszystkich filmikach "celebrytów " dzisiaj na wpływie do DD jak na stawie po zarybieniu ( naliczyłem przynajmniej  30 samochodów ) obłożony nawet drugi brzeg ale już " miszczuf karpiowych " którzy w spodniobutach wchodzą na środek ok 15 m i sypia po wiaderku kukurydzy to już naprawdę nie rozumie . :facepalm:
 No cóż trzeba poszukać innych miejscówek :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz