Autor Wątek: Czosnkowe kulki proteinowe  (Przeczytany 8274 razy)

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Czosnkowe kulki proteinowe
« dnia: 24.01.2018, 09:42 »
Witam!

Panowie szukam na wiosne kulek lub dumbelsów ww. zapachu. Rozmiary po karpiowanie a nie metodę, zarówno popki 12-15mm, jak i tonące 16-20mm. Znacie coś wartego wypróbowania ? Rzucił mi się w oczy oczywiście Imperial Monster Paradise, ale cena trochę wysoka i jakby mniej tego w sklepach obecnie.
Pozdrawiam

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #1 dnia: 24.01.2018, 09:50 »
O ile dobrze pamiętam, to czosnkowe kulki robi Anaconda, Profess, Feeder Bait i wiele innych firm. Ja polecam kukurydzę czosnkową od Cukka, wielkie ryby ja uwielbiają.
Robię też swój dip z czosnku, cukru i soli. Doskonała sprawa jako dodatek do towaru, jak i dip do maczania przynęt.

Offline Kopex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Piotrek
catch and release

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2018, 10:58 »

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2018, 16:26 »
Gdyby było bliżej to mam bodaj jeszcze dwie paczki Top Secreta czosnku i chyba nawet zalewajki też mam ;-)
Nie znam innych firm ale IB czosnek używałem - drogie to fakt. Ale godne polecenia to drugi fakt.
JKarp

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2018, 17:14 »
O ile dobrze pamiętam, to czosnkowe kulki robi Anaconda, Profess, Feeder Bait i wiele innych firm. Ja polecam kukurydzę czosnkową od Cukka, wielkie ryby ja uwielbiają.
Robię też swój dip z czosnku, cukru i soli. Doskonała sprawa jako dodatek do towaru, jak i dip do maczania przynęt.

Od niepamiętnych czasów uzywam dipu czosnkowego: To mój "secret weapon"
Idzie na to cała duża główka czosnku lub kilka mniejszych. Ząbki pracowicie obieram z łupin, potem przez wyciskarkę i do małego słoiczka po koncentracie pomidorowym. Wsypuję 2-3  kopiaste łyżki stołowe cukru (można cukru dać więcej - nie zaszkodzi) wymieszać i zakręcić.  Czosnek szybko puści sok.  Powstaje potężnie pachnąca półpłynna substancja.  Można w tym maczać przynęty , a można dodać trochę do wody przy dowilżaniu zanęty bo doskonale się rozpuszcza.  Działa na prawie wszystkie ryby karpiowate.  Na niektórych wodach killer.  Próbowałem dodawać miodu ale nie dostrzegłem wzrostu skuteczności.
Do PVE jak dotąd nie stosowałem ale wtedy oczywiście trzeba dodać sporo soli.
Uwaga na ubranie bo ten zapaszek szybko Was nie opuści... :P
Wiesiek

ProBono

  • Gość
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #6 dnia: 24.01.2018, 17:20 »
Jeśli chodzi o czosnek, to nie kupuje żadnych aromatów, wzmacniaczy czy proszków typowo wędkarskich ale od lat stosuje ta kostkę. Pięknie się kruszy na delikatny pyl, niesamowicie śmierdzi i naprawdę bardzo dobrze sprawdza się nad wodą leszcze idą jak burza


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #7 dnia: 24.01.2018, 17:25 »
A ta cała chemia polepszacze smaku itp rybom nie przeszkadza?
Ale skoro działa to bardzo wygodne rozwiązanie.
Wiesiek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #8 dnia: 24.01.2018, 20:02 »
O ile dobrze pamiętam, to czosnkowe kulki robi Anaconda, Profess, Feeder Bait i wiele innych firm. Ja polecam kukurydzę czosnkową od Cukka, wielkie ryby ja uwielbiają.
Robię też swój dip z czosnku, cukru i soli. Doskonała sprawa jako dodatek do towaru, jak i dip do maczania przynęt.

Od niepamiętnych czasów uzywam dipu czosnkowego: To mój "secret weapon"
Idzie na to cała duża główka czosnku lub kilka mniejszych. Ząbki pracowicie obieram z łupin, potem przez wyciskarkę i do małego słoiczka po koncentracie pomidorowym. Wsypuję 2-3  kopiaste łyżki stołowe cukru (można cukru dać więcej - nie zaszkodzi) wymieszać i zakręcić.  Czosnek szybko puści sok.  Powstaje potężnie pachnąca półpłynna substancja.  Można w tym maczać przynęty , a można dodać trochę do wody przy dowilżaniu zanęty bo doskonale się rozpuszcza.  Działa na prawie wszystkie ryby karpiowate.  Na niektórych wodach killer.  Próbowałem dodawać miodu ale nie dostrzegłem wzrostu skuteczności.
Do PVE jak dotąd nie stosowałem ale wtedy oczywiście trzeba dodać sporo soli.
Uwaga na ubranie bo ten zapaszek szybko Was nie opuści...
To polecam potuptusiać do hurtowni weterynaryjnej. Jest w niej coś co się nazywa ekstrakt z czosnku. Co firma to nazwa. Kosztuje maks 150zł za 5l. Są mniejsze opakowania - np litrowe. Czasami są dostępne próbki. Ma trwałość koło 5 lat. Nie ma szkodliwego dla środowiska wodnego syfu. Jest w gęstym ciemnym płynie, czasami w proszku. Plyn jest lepszy. Ma wieksze stężenie alliscyny. Jeśli wyleje Ci się kropelka to następne 6 miesięcy wszystko wali czosnkiem, woec uważaj. Można to stosować jako dip, czy dodatek do zanęty, kulek etc. W pełni bio produkty robi chyba tylko firma Biopoint

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #9 dnia: 24.01.2018, 20:11 »
Czosnkowe przynęty ma też firma Chytill. Używałem na komercji ich pellet czosnkowy. Sprawdził się jak każda inna przynęta w moich "wanniastych" komercjach. Nie wiem niestety czy mają typowe kulki i dumble.
Pozdrawiam
Marcin

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #10 dnia: 24.01.2018, 20:13 »
Wiecho i ProBono :beer: :thumbup:. Potestuję mocniej w tym roku!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

ProBono

  • Gość
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #11 dnia: 24.01.2018, 20:38 »
Wiecho i ProBono :beer: :thumbup:. Potestuję mocniej w tym roku!
Ja polecam. Naprawdę robią robotę

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #12 dnia: 01.02.2018, 21:10 »
W zeszłym roku kupiłem na Rybomani mini kulki czosnkowe do metody SBS Baits. Sprawdzały się rewelacyjnie a zapach czosnku był intensywny przez cały czas.
Z tego co widzę, duże rozmiary też mają https://www.rockworld.pl/k,27,kulki-proteinowe/pk,284,sbs-baits/p,10709,sbs-eurostar-ready-made-boilies-garlic---kulki-proteinowe.html
Marcin

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #13 dnia: 14.02.2018, 20:47 »
Czy ktoś używał może Oozing czosnkowy z Sonubaits z serii Barbel  & Carp? Mam go jak również drugi - pikantna kiełbasa. Moje pytanie- czy to normalne, że Oozing czosnkowy ma dużo mniej intensywny zapach niż ten o smaku kiełbasy?

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czosnkowe kulki proteinowe
« Odpowiedź #14 dnia: 14.02.2018, 21:44 »
Czy ktoś używał może Oozing czosnkowy z Sonubaits z serii Barbel  & Carp? Mam go jak również drugi - pikantna kiełbasa. Moje pytanie- czy to normalne, że Oozing czosnkowy ma dużo mniej intensywny zapach niż ten o smaku kiełbasy?
Normalne ale Oozing czosnkowy jest mega skuteczny ale już oozing pikantna kiełbasa to lipa straszna.