Autor Wątek: Okuma 8K - prośba o opinie  (Przeczytany 16385 razy)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #45 dnia: 15.02.2020, 09:18 »
Okuma 8k to jakby nie patrzeć klasa mocno ekonomiczna, dwukrotnie droższa Ultegra XT 14000 z Shimano również.
Oznacza to tyle, że młynki z takich półek cenowych charakteryzuje różna praca w ramach tego samego modelu, "normalną" rzeczą jest to, że są egzemplarze o wyraźnie lepszej i wyraźnie gorszej pracy. Po prostu produkcja poszczególnych części i  elementów zakłada tolerancję (przykładowo) "od wymiaru T do wymiaru Z ". W przypadku maszyn droższych zakres jest mniejszy, np "od X do Z", w przypadku topowych zazwyczaj pomiar i kontrola jest na tyle dokładna, że wymiar jest zawsze taki sam.
Jak żyć? Zwłaszcza, że podli producenci tak nas robią na każdym kroku ;)
Jak już Piotr podpowiedział, wziąć do ręki kilka egzemplarzy i wybrać ten, który najlepiej pracuje, jest najlepiej wykonany, spasowany. W innym wypadku pozostaje zakup sprzętów z wyższych półek, lub też skonstruowanie własnej maszyny :-[ 
Czesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #46 dnia: 15.02.2020, 10:23 »
Zgadzam się Czesiu :beer:,dlatego lubię zawsze, młynek przed zakupem wziąść do łap i sprawdzić co i jak ;),niestety przy zakupach internetowych takiej opcji już nie ma,ale zawsze można zwrócić jak coś jest nie tak.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #47 dnia: 24.01.2024, 21:40 »
Wykopki 🤗. Używał ktoś z Was 8K do (okazyjnego) łowienia sumów? Nie chodzi mi o typowe sumowanie, czyli patyk do 400-1000g wyrzutu, kilogramowy młynek z 1mm sznurkiem na szpuli i czaty na 100kg bestię z kilkumetrowych otchłani Odry. Chciałbym okazjonalnie (kilka razy w roku) móc zarzucić odchudzony zestaw, który da mi szansę wyholować rybę do 1,5m (marzenie :-[). Przy okazji zakupu spoda do rakiety (10ft 5lb), wziąłem do kompletu drugiego ;), co by dać sobie szansę na walkę z "potworem" w spokojnej rzece, i być może zaliczyć ze 2-3 nocki nad Odrą przy okazji feederowania. W zeszłym roku złowiłem w swojej rzeczce metrową kijankę i trochę mi się spodobało, ale obawiam się że moje karpiówki 12ft 3,5lb są za długie i zbyt słabe w razie kontaktu z większym sumkiem. Poczytałem trochę fora sumowe i wiem, że nie ma raczej kompromisów w walce z królem naszych wód i podejście "karpiowe" nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale ja mimo wszystko nie chcę się bawić w prawdziwe sumowanie, jak w książce napisano. Ideałem byłby młynek do 750g, o mocnej przekładni i niskim przełożeniu, stąd moje pytanie o Okumę. Podoba mi się też DAM Quick 3 9000FD, ale nie znalazłem żadnych opinii. A może macie inne propozycje do takiego "light'owego sumowania"?

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #48 dnia: 25.01.2024, 06:12 »
Zerknij Kamil  na  Penna slamera 560 sobie :beer:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #49 dnia: 25.01.2024, 07:02 »
Też o Pennie pomyślałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #50 dnia: 25.01.2024, 07:39 »
Zerknij Kamil  na  Penna slamera 560 sobie :beer:
A jak sumy nie będą chciały współpracować to Penn do ciężkiej gruntówki jak znalazł.
Sławek