Autor Wątek: Daiwa Windcast Picker (nowej generacji) 9"- prezentacja/minirecenzja  (Przeczytany 10399 razy)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Za recenzje leci :thumbup:
Franki

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Jak mówiłem, tak zrobiłem.
Zapiąłem na tego pickerka z powrotem testowy kołowrotek (475g) i dołożyłem podajnik ESP XL 100g.
Łącznie mamy więc niemal 600g (575g dokładnie). Chyba sporo jak na picker?
Tak czy inaczej czuć, że pewne rezerwy jeszcze są! Myślę, że można jeszcze zwiększyć obciążenie. Blank pracuje dobrze, wygina się równo, nie huśta się, nie "dynda".
Nadal czuć swoistą pewność w jego dalszym obciążaniu.
W pickerku Frenzee takiego uczucia nie miałem. 475g to było już naprawdę sporo. Może Frenzee ładniej się gnie, ale jest słabszy.
Wnioski każdy wyciągnie swoje ;)

Czesiek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Mogę nieco uzupełnić recenzję, bo udało się przeprowadzić testy nad wodą i sprawdzić wędkę na żywej rybie.

Dobrze i celnie się zarzuca, pomaga zapewne szybka akcja wędki i pewne rezerwy mocy.
Na dodatek można śmignąć na całkiem porządną odległość.
Używałem podajnika Preston L 30g, ale myślę że 30g XL też będzie bez problemu.

Tak jak przypuszczałem, wędka ma rezerwy mocy.
Karpiki 40-50cm, nawet w miarę waleczne, szybko kapitulowały. Jest kontrola nad rybą, jest rezerwa.
Myślę, że będę ogarniał temat komercji tym kijaszkiem, do łowienia bliżej brzegu jak znalazł. Ewentualny bonus do wyholowania.

Szczytówki nie są opisane.
Wydaje mi się jednak, że będzie to 1oz i 1,5oz.
W ręce wydają się dość sztywne. W praktyce szczytówka 1 oz jest nieco za delikatna na wiatr i falę. Pokazuje otarcia, skubnięcia itp. Łowiłem metodą, nie wiem jak w dłubaniu klasycznym feederem się będzie sprawować.
Z uwagi jednak na nieco większą moc tego pickera, do dłubania nie bardzo się on chyba nadaje.
Czesiek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Leci :bravo: :thumbup: za recenzję
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Leci :thumbup:
Piotrek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki za podzielenie się wrażeniami.
Kijek świetny.
Bardzo kiedyś rozpaczałem z powodu złamanej szczytówki (i nie szło nigdzie dokupić oryginału) ale Święty człowiek z tego forum mnie poratował i kij znowu w użyciu.
Jeszcze raz dziękuję darczyńcy za szczytowkę a Tobie za wpis i jego późniejsze uzupełnienie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
I stałem się szczęśliwym posiadaczem tego kijka dzięki tej recenzji i zobaczeniu go u Czesia nad wodą :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline sebastian.z

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Siemanko.Panie Wonski i Panie Shreku Z jakimi kołowrotkami używacie tych windcastów? Mam 3,0m z podpiętym armadale 4000 (średnica szpuli 51/52mm) . Mam kilka innych pytań w odniesieniu doboru kołowrotka do tego kija. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja mam wersję 2,7m i podpinam pod nią Shimano Ultegra 2500fb, z tym że ja lubię niewielkie młynki.
Optymalny będzie rozmiar 3000.

Czesiu, jak dobrze pamiętam, ma podpięte pod tego pickera Daiwe Fuego LT 3000.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline sebastian.z

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Pytałem o kołowrotki świadomie podając średnicę szpuli, bo w tym kiju relacja pierwszej przelotki względem kołowrotka i jej średnica są chyba identyczne jak w td commercial 9 i 10 ft. I tu właśnie chciałem się dowiedzieć, czy ktoś miał problemy z plątaniem się żyłki o pierwszą przelotkę.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nigdy takiego problemu nie miałem, ani też nie słyszałem o podobnych przypadłościach od innych użytkowników.
Kij posiada niewielkie przelotki, a dodatkowo przelotka startowa osadzona jest stosunkowo blisko uchwytu kołowrotka. Wydaje mi się, że zbyt duży młynek ze zbyt dużą sredncą szpuli może powodować taki problem, ale to tylko moja teoria i mogę się mylić

Edit: Z Commercialami nie miałem kontaktu, także porównania nie mam.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline sebastian.z

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Właśnie temat tych commercialowych przelotek się przewijał. Windcast picker ma podobne przelotki i pomyślałem, że zapytam innych użytkowników jak się sprawy mają. Pan Wonski wydaje się mocny w tym temacie i jako recenzent, oraz użytkownik windcasta może coś podpowie?

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Mam zarówno Commerciale jak i Windcast Pickera to się wypowiem 8)
Używam do nich starszej generacji Daiwa TDM i Legalisa w rozmiarówce 2500 i 3000. Nigdy nie miałem problemu z oplątaniem się żyłki o przelotki, zestaw z takimi kołowrotkami jest też fajnie wyważony i przyjemnie się tym łowi.

Z kijka będziesz bardzo zadowolony, tak do 30 metrów mega kosa.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Miałem Commercial, z tego co pamiętam wystarczyło pierwsza przelotkę lekko odgiąć w stronę szczytówki i to leczyło problem. Ja osobiście używałem Stradica Ci4+ 4000 ma szerokość szpuli chyba coś koło 51-52mm.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Ja pod Windcast Pickerem mam kołowrotek 3000 - Daiwa z serii LT. Myśle, że wielkość 4000 to też nie będzie problem. Przelotka startowa nie jest mega mała (jak np w Drennanach), ani też nie jest przesadnie blisko kołowrotka.
Także Daiwy LT 3000/4000 lub Shimano w tych samych rozmiarach będą jak najbardziej ok.
Czesiek