Autor Wątek: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?  (Przeczytany 2852 razy)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #15 dnia: 12.01.2019, 01:34 »
Ja ze swojego niewielkiego doświadczenia mogę polecić Dragon Magnum Ti Quiver 2,90 50g Nie wiem jak zakwalifikować jego ugięcie, ale na pewno nie jest to parabolik. Mam porównanie do Mikado Black Stone Commercial Method Feeder 3,30 75g i Dragon jest sztywniejszy. Kijek wyciągnął karpika lekko ponad 6 kg i nie było z tym problemów.
Bądź wyższy model Dragon elite pro quiver 2.90/50g. ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #16 dnia: 12.01.2019, 04:21 »
Ja ze swojej strony polecę Ci Daiwa Windcast Picer. Cw jest do 40g ale spokojnie śmigniesz więcej Cena to ok 300-320 zł.
Picerek jest lekki, świetnie wykonany i ma ogromną moc (u mnie ma ciężkie życie, bo pod jesiotry go przeznaczyłem i nie cackam się z nimi).
Akcja kija jest progresywna i na pewno poradzi sobie zarówno z drobnicą jak i 15kg bonusem

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Karol28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: 12.01.2019, 07:26 »
Ja Ci mogę polecić picker Daiwa Carp Feeder. Długość 3m, cw. 40g, waga 180g. Akcja progresywna. W komplecie dwie węglowe szczytówki. Wędka bardzo celnie oddaje rzuty na 35-40m. Cena jest dość niska (około 190zł), ale wygląda i pracuje jakby była co najmniej dwa razy droższa.
Pozdrawiam, Karol.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #18 dnia: 12.01.2019, 07:39 »
Ja ze swojej strony polecę Ci Daiwa Windcast Picer. Cw jest do 40g ale spokojnie śmigniesz więcej Cena to ok 300-320 zł.
Picerek jest lekki, świetnie wykonany i ma ogromną moc (u mnie ma ciężkie życie, bo pod jesiotry go przeznaczyłem i nie cackam się z nimi).
Akcja kija jest progresywna i na pewno poradzi sobie zarówno z drobnicą jak i 15kg bonusem

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



Ja nakłonilem Patryka na Windcasta i w sumie napisać mogę to samo, co i on.
Przy tej cenie wędka oferuje bardzo wiele. Wykonanie, jakość, uchwyt Fuji, doskonale wyważenie. Lekki kołowrotek pasuje doskonale, co bardzo odchudza cały zestaw. Ugięcie to taki raczej progres.
Pokłady mocy są wielkie. Rasowy patyk na komercje. Ja taktuje go nieco łagodniej, ale Patryk się nie cacka. Jesiotr „8” (czy może on większy nawet był?) za ogon, to był dobry test. Podkreślam, ze piszemy o pickerze :P
Zestaw całkiem daleko lata na tej wędce i myśle ze cw jest dość duże. Sam używałem podajnika XL 30g, który z towarem przekracza raczej te podane cw 40g. Zero komplikacji i stresu przy rzutach na takim ciężarze.
Czesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: 12.01.2019, 20:10 »
Dziękuje za wszystkie odp. :beer: dzięki wam mam już swoje typy ograniczę się do dwóch a mianowicie polecana przez Czesia i Patryka Daiwa windcast picker lub, polecany przez kolegów ProBono i Stan Flagman sherman picker :thumbup:

timken

  • Gość
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: 12.01.2019, 20:33 »
Mimo , ze wybór już nie jako zapadł , mogę zdecydowanie polecić Colmic-Next-Adventure-feeder-3m-35gr. Nie zamienię na żadną inną :P

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker o długości 3 m, c.w. do 50 g - co polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: 12.01.2019, 22:48 »
Zarówno  Flagmanem Mantarey  jak i Challengerem rzucałem najmniejszym spombem na ok 30 m.  Nie było problemu.  Oba kijki maja progresywną akcje.
Wiesiek