Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 115623 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #405 dnia: 10.12.2018, 22:53 »
Luk lubię Ciebie :) Ale dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd ! Jeśli chcesz zareklamować koło nr 29 to napisz dokładnie o jaką składkę chodzi. Nie siej propagandy :)

 Czemu sieję propagandę?
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #406 dnia: 10.12.2018, 23:39 »
Wystarczy napisać że w tej kwocie jest składka nizinna niepełna uprawniająca do łowienia na wodach nizinnych tylko z brzegu :) i chyba kwota 215 zł  ( 90 + 125 )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #407 dnia: 10.12.2018, 23:48 »
Czyli bez spinningu?
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #408 dnia: 11.12.2018, 08:26 »
 Chciałbym się dowiedzieć ( może któryś z kolegów już tak robił) czy istnieje możliwość opłacenia składek członkowskich na cały rok lub kilkudniowych przez Internet?  Jezeli tak to co jest wymagane i w jaki sposob mozna tego dokonać? Czytałem o http://www.eokon.pl  ale  nie jestem przekonany 🤔 Konkretnie interesuje mnie pozwolenie na okręg mazowiecki
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #409 dnia: 11.12.2018, 08:49 »
Na kilkudniowe na pewno można.Tak kupowałem na Opole. Podajesz numer karty, wybierasz zbiornik czy rzekę, ilość dni.
Czy jesteś zrzeszony czy nie.(stawka w górę lub w dół). Płacisz przelewem.Drukujesz pozwolenie i rejestr.Jedziesz na ryby.
Na cały rok to raczej nie bardzo. Chyba ,że tam jest taka możliwość a i tak musisz iść po znaczek do swojego koła i nowy rejestr.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #410 dnia: 11.12.2018, 08:54 »
Znalazłem na stronach PZW mazowieckiego informację z 2016 roku o takiej możliwości jednak nic nowszego
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #411 dnia: 11.12.2018, 08:58 »
To działa. Lecz ja się nie będę specjalnie rejestrował aby to sprawdzić.
Regulamin.
pkt.5. Kupujący może dokonać zakupu następujących rodzajów zezwoleń (tzw. e-zezwolenia): jednodniowe, trzydniowe, siedmiodniowe, czternastodniowe i roczne dla zrzeszonych, niezrzeszonych i cudzoziemców.

pkt.7. Zakupione i wydrukowane e-zezwolenie jest ważne:
1) dla członków PZW wraz z kartą wędkarska i legitymacją członkowską.
2)  dla wędkarzy nie będących członkami PZW wraz z kartą wędkarską.
3) dla cudzoziemców zgodnie z przepisami ustawy o rybactwie śródlądowym bez konieczności posiadania karty wędkarskiej.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #412 dnia: 11.12.2018, 09:05 »
W momencie kiedy kupujesz e-zezwolenie automatycznie wchodzą ceny na dany okręg.
Na e-okoń jest również okręg Katowice i tam wykupuje mój kolega(przecież) jak jedzie na jeden dzień czy tam 3 dni.
Więc to na pewno działa.
Ja kupowałem na Opolskie lecz oni mają swoją stronkę z e-pozwoleniami.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #413 dnia: 11.12.2018, 09:06 »
Wystarczy napisać że w tej kwocie jest składka nizinna niepełna uprawniająca do łowienia na wodach nizinnych tylko z brzegu :) i chyba kwota 215 zł  ( 90 + 125 )

Ale po co mi opłata za wody górskie? Albo do łowienia 'aż' z łodzi (skoro 'tylko' z brzegu, to rozumiem, że opcja z łodzi jest popularna)? Gdzie z tej łodzi można połowić w okręgu katowickim? :) Jakieś spore zaporówki powstały w ostatnich latach? To chyba normalnie więc za co płacę, to jest forum SiG, więc są tu głównie grunciarze i spławikowcy :)

Plusem przenosin do koła nr 29 jest wsparcie idei no kill. Jeżeli się płaci u takiej tępej dzidy jak prezes Włodzio Nocuń (które to koło, nr 13?), przeciwnika no kill, adwokata mięsiarstwa, to co się wspiera? Mięsiarstwo i głupotę, działaczy co chcą brać, zagarniać do siebie. A tak można osłabić pozycję takiego dziada i jego totumfackich, wesprzeć natomiast słuszną sprawę, sprawić, że pieniądze pójdą częściowo na dobre rzeczy. Koło nr 29 jest kołem któremu przybywa członków, i jest to chyba jedyne takie koło w okręgu katowickim. Fakt ten jest znaczący, bo pokazuje, że wielu osobom podoba się no kill i inne spojrzenie na sprawy gospodarki wodami. Dla władz okręgu ten wyjątek musi być zauważalny :)
Lucjan

Offline Jamesik74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #414 dnia: 11.12.2018, 09:10 »
W momencie kiedy kupujesz e-zezwolenie automatycznie wchodzą ceny na dany okręg.
Na e-okoń jest również okręg Katowice i tam wykupuje mój kolega(przecież) jak jedzie na jeden dzień czy tam 3 dni.
Więc to na pewno działa.
Ja kupowałem na Opolskie lecz oni mają swoją stronkę z e-pozwoleniami.
Tak, właśnie sprawdziłem. Można wykupić przez Internet nie działa tylko link do aplikacji. Dziękuję za podpowiedzi
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #415 dnia: 11.12.2018, 10:13 »
Wystarczy napisać że w tej kwocie jest składka nizinna niepełna uprawniająca do łowienia na wodach nizinnych tylko z brzegu :) i chyba kwota 215 zł  ( 90 + 125 )

Ale po co mi opłata za wody górskie? Albo do łowienia 'aż' z łodzi (skoro 'tylko' z brzegu, to rozumiem, że opcja z łodzi jest popularna)? Gdzie z tej łodzi można połowić w okręgu katowickim? :) Jakieś spore zaporówki powstały w ostatnich latach? To chyba normalnie więc za co płacę, to jest forum SiG, więc są tu głównie grunciarze i spławikowcy :)

Plusem przenosin do koła nr 29 jest wsparcie idei no kill. Jeżeli się płaci u takiej tępej dzidy jak prezes Włodzio Nocuń (które to koło, nr 13?), przeciwnika no kill, adwokata mięsiarstwa, to co się wspiera? Mięsiarstwo i głupotę, działaczy co chcą brać, zagarniać do siebie. A tak można osłabić pozycję takiego dziada i jego totumfackich, wesprzeć natomiast słuszną sprawę, sprawić, że pieniądze pójdą częściowo na dobre rzeczy. Koło nr 29 jest kołem któremu przybywa członków, i jest to chyba jedyne takie koło w okręgu katowickim. Fakt ten jest znaczący, bo pokazuje, że wielu osobom podoba się no kill i inne spojrzenie na sprawy gospodarki wodami. Dla władz okręgu ten wyjątek musi być zauważalny :)

Luk koło nr 13 to nie tylko prezes a Twoje prywatne zdanie na jego temat nie powinno wpływać na działalność całego koła gdzie mimo wszystko pracuję się z młodzieżą, organizuje się zawody spławikowe, spinningowe, feederowe oraz działają trzy prężne Sekcje.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #416 dnia: 19.12.2018, 10:08 »
Od wczoraj jestem " szczęśliwym" posiadaczem opłaty na 2019, Zaszalałem i zapłaciłem składkę wersji Full ( nie wiem po co ,nie łowię z łódki i na wodach górskich ) w porównaniu do 2018 roku podwyżka o prawie 45 zł :(
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #417 dnia: 19.12.2018, 12:06 »
Ja czekam. Mogę już opłacić ale nie ma jeszcze porozumień i co za tym idzie wkładek.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #418 dnia: 19.12.2018, 12:54 »
Witam,mam pytanie odnośnie łowienia na wodach pzw,od 15 lat nie łowiłem w Polsce,łowię w uk gdzie mieszkam i dwa razy w roku urlop nad ebro w Hiszpanii,w następnym roku wracam do Polski i zastanawiam się czy opłacać kartę wędkarska czy skupić się na łowieniu na komercji?w rejonie gdzie będę mieszkał,okolice Bogatyni nie ma za dużo jezior,łowienie dla mnie to Relax na pierwszym miejscu,ale jak każdy chyba też lubię poczuć adrenalinę przy chóru rybki,strzelić fotkę i potem z satysfakcja patrzeć jak majestatycznie odpływa gdy zwrócę jej wolność,więc proszę o porade
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #419 dnia: 19.12.2018, 13:08 »
Adam, przy Twoim doświadczeniu... to ja zamiast karty bym sobie nerwosol i flaszkę kupił. Przeżyjesz potworny szok...
Krwawy Michał

Purple Life Matters