Autor Wątek: Zawody w kategorii gruntowej  (Przeczytany 4447 razy)

Offline lechu1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 7
Zawody w kategorii gruntowej
« dnia: 20.02.2020, 12:57 »
Witam wszystkich jak w tytule pytanie dotyczy zawodów gruntowych... Jestem członkiem w małym kole(Okręg gorzowski) które głównie organizuje zawody spławikowe... Jak mógłbym 'pójść' wyżej w kategorii gruntowej... Zależy mi na uczestnictwie w zawodach ale to wszystko mija się z celem biorąc udział w jedynych organizowanych raz w roku zawodach... Co proponujecie? Zmienić koło na większe? Nie mam pomysłu... Proszę doradźcie...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #1 dnia: 20.02.2020, 13:23 »
Według mnie zmiana koła nie zaszkodzi. ;)  Poszukaj jednak jakiegoś, gdzie rozgrywane są zawody dosyć często i na zasadach obowiązujących w zawodach GPx oraz na różnych zawodach cyklicznych jakie organizuje Robinson,  Sensas, Colmic itp. Na początek najważniejsze jest poznać zasady rozgrywania tego typu zawodów.  Następnie postaraj się startować w zawodach i porównać swoje wyniki na szczeblu koła.  Następnie jak zlapiesz trochę doświadczenia,  możesz zacząć przygodę z zawodami poważniejszymi gdzie pojawiają się zawodnicy na wyższym poziomie. A jak chcesz startować w mistrzostwach okręgu najpierw musisz wygrać mistrzostwa koła.  Ewentualnie jeżeli czujesz się na siłach możesz spróbować wystartować jesienią w eliminacjach do gpx polski. ;) jak dobrze pamiętam w tym roku odbędą się w Darłowie. O to jak zapisać się na eliminacje pytaj w swoim okręgu.  Pozdrawiam.

Offline lechu1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 7
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #2 dnia: 20.02.2020, 13:40 »
Według mnie zmiana koła nie zaszkodzi. ;)  Poszukaj jednak jakiegoś, gdzie rozgrywane są zawody dosyć często i na zasadach obowiązujących w zawodach GPx oraz na różnych zawodach cyklicznych jakie organizuje Robinson,  Sensas, Colmic itp. Na początek najważniejsze jest poznać zasady rozgrywania tego typu zawodów.  Następnie postaraj się startować w zawodach i porównać swoje wyniki na szczeblu koła.  Następnie jak zlapiesz trochę doświadczenia,  możesz zacząć przygodę z zawodami poważniejszymi gdzie pojawiają się zawodnicy na wyższym poziomie. A jak chcesz startować w mistrzostwach okręgu najpierw musisz wygrać mistrzostwa koła.  Ewentualnie jeżeli czujesz się na siłach możesz spróbować wystartować jesienią w eliminacjach do gpx polski. ;) jak dobrze pamiętam w tym roku odbędą się w Darłowie. O to jak zapisać się na eliminacje pytaj w swoim okręgu.  Pozdrawiam.
Dzięki wielkie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mrozik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brusy
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2020, 10:33 »
Co to zawodów wędkarskich to jest coś planowane w najbliższym czasie czy wszystko odwołane i zablokowane z powodu koronawirusa?
Potrzebujesz dobrego środka do poprawy swojego wyglądu? Sprawdź https://vialisebodywrapping.pl/

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #4 dnia: 21.04.2020, 11:14 »
Od tego roku to już będą zawody Feederowe :thumbup: :thumbup: zmieniono nazewnictwo :) jeśli oczywiście się odbędą a na to póki co się nie zapowiada ( mam na myśli MP, GP )
Ewentualnie  na jesień odbędą się jakieś zawody ale to czas pokaże.
W kołach mniejsze zawody do 50 osób jest szansa aby się odbyły moim zdaniem najwcześniej koncówka maja
Lechu jak masz inne Koło gdzie są organizowane zawody to się przenoś , zadzwoń do Okręgu spytaj czy organizują i w jakiej formie MO - możliwe że prawo startu w Mistrzostwach Okręgu ma każdy kto się zgłosi ( do pojemności łowiska )
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Czaderx

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #5 dnia: 21.04.2020, 13:05 »
Takią stronkę znalazłem. Myślę że znajdziesz coś dla siebie.

https://www.imprezywedkarskie.pl/

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody w kategorii gruntowej
« Odpowiedź #6 dnia: 21.04.2020, 13:28 »
Ciężko będzie z zawodami w tym roku, wiadomo z jakiego powodu. Jak koledzy radzą, powinieneś zmienić koło jeżeli możesz, na takie, gdzie tego typu imprez jest więcej. Do tego masz inne zawody rozgrywane chociażby na Odrze (tutaj może szepnąć coś Artur Kraśnicki) no i na komercjach. To polecam szczególnie, jeżeli masz coś obok siebie lub z rozsądnym dojazdem. Zawody to zawody, nie ważne na jakiej wodzie, trzeba się otrzaskać i przede wszystkim 'zrozumieć' ryby :)

Polecam też treningi samemu, gdzie masz wędkarzy co łowią obok ;) Wtedy możesz liczyć ich ryby i swoje, szukając sposobów aby być skuteczniejszym. Z pozoru to banalne, jednak pomaga bardzo dużo, zwłaszcza jak jest ktoś kto łowi dobrze. Wtedy czujesz ciśnienie i uczysz się jak kombinować, oglądając wyniki rywali. Widząc co robią masz wiele podpowiedzi jak reaguje ryba i na co, na jakiej wodzie - głębokość, lokalizacja, jak często przerzucany jest zestaw.

Porównałbym to do brydża z zapisem miltonowym, gdzie od siły kart jakie masz po rozdaniu, musisz ugrać odpowiednią ilość punktów (gdzie w normalnym jak masz dobre karty to raczej masz i dużo punktów). Więc chodzi nie tylko aby coś złowić, co jest ładne, ale aby zrobić odpowiedni wynik, dopasowując się do żerowania ryb. Pomoże w tym użycie stopera,regularne zarzuty, taktyki budowania miejsca częstymi zarzutami kontra użycie kul itd. Nawet jeżeli nie będzie zawodów w tym roku, można solidnie się przygotować, opracować taktyki, w tym pod konkretne ryby (krąp, leszcz, płoć, karp a nawet ukleja). Oczywiście polecam filmy wyczynowców feederowych, które bardzo pomagają, rozmowy z kimś kto chciałby się podzielić wiedzą, szukanie rzeczy na forum.
Lucjan