Autor Wątek: Łowisko Jagodno k. Przytyka  (Przeczytany 10481 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Łowisko Jagodno k. Przytyka
« dnia: 02.02.2018, 19:53 »
Cześć, opłaciłam kartę wedkarska na okręg radomski w tym pozwolenie m.in. na tytułowy zalew Jagodno. Nie zam tej wody, a chciałabym tam się wybrać, wiem tylko tyle, że to nowopowstały zbiornik retencyjny, może ktoś z Was ma informacje o głębokości, rodzaju ryb, każda informacja jest dla mnie cenna :D
Ania

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2018, 22:58 »
Hej.Zbiornik ma powierzchnię 35h,max. głębokość to około 3 metrów, średnia 1.5-1.8( w czasie letnich upałów wchodziłem prawie do połowy zbiornika,mając wodę po pas).Jeżeli chodzi o gatunki ryb tam występujące to: szczupak,okoń,karaś ,karp,lin,płoć ,leszcz,jaż,boleń(masa drobnych egzemplarzy),sandacz.Osobiście wędkowałem tam dopiero trzykrotnie,dwa razy ze spinningiem i raz z feederkami.Na spina 4 niewymiarowe szczupaki i jeden 75cm.Białoryb jaki udało mi się złapać to leszcze 25-40cm,płotki,małe bolenie i kilka fajnych karasi.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #2 dnia: 02.02.2018, 23:09 »
Dziękuję za informacje, bardzo mi pomogły :thumbup: Głębokość idealna do metody co bardzo mi odpowiada, a z lekkim feederkiem też tam spróbuję. Czy muszę liczyć się z dużą presją wedkarska w sezonie, czy raczej nie jest to oblegane łowisko?
Ania

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2018, 23:56 »
Dziękuję za informacje, bardzo mi pomogły :thumbup: Głębokość idealna do metody co bardzo mi odpowiada, a z lekkim feederkiem też tam spróbuję. Czy muszę liczyć się z dużą presją wedkarska w sezonie, czy raczej nie jest to oblegane łowisko?
W sezonie ,nie ma co liczyć na ustronne ciche miejsce,chyba,że na tygodniu.Linia brzegowa jest dosyć prosta,auto można blisko postawić "za plecami" na drodze,dookoła las sosnowy(jesienią jak mi się znudziło biczowanie spinningiem,nazbierałem wiaderko podgrzybków:).Zawsze masz alternatywę w postaci zbiornika Domaniów oddalonego o 5km.Tam jak się dobrze wstrzelisz,to łopat 50-60cm możesz połowić.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2018, 00:06 »
Coraz bardziej podoba mi się to Jagodno, jak tylko pojadę zrobić wstępny rekonesans to wrzucę tutaj krótka relacje. Łagodny brzeg i możliwość zaparkowania auta pod ręką to dla mnie zbawienie (zawsze mam dużo "gratów"). Domaniów znam, bardzo lubię tam łowić, zwłaszcza od strony nieco niewygodnych kamieni, przy tamie a leszczyki mi piękne tam podchodziły. Dziękuję bardzo za doradztwo, zawitam tam z pewnością na wiosnę :)
Ania

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #5 dnia: 03.02.2018, 10:14 »
Miejsce urokliwe - wspaniale się wypoczywa w takiej scenerii :) - byłem parę razy dwa lata temu na przełomie maj/czerwiec.



Co do ryb to Aniu można fajnie połowić na klasycznego feedera - lin, japoniec, płotka, leszcz i jaź. Rybki raczej średnie aczkolwiek japonki trafiały się przyzwoite (1kg).
Przynęty to biały i gnojak. Z zanęt wszystko co Ci się podwinie pod rękę. Z racji tego że głębokość średnia to jakieś 1,5 m - zestawy trzeba umieścić dość daleko (50-60 m).
Można połowić też na 20 m ale zdecydowanie lepsze wyniki miałem łowiąc znacznie dalej. Co do drapieżnika (nie mylić ze znanym i lubianym sklepem) to byłem zachwycony.
Już dawno tak nie połowiłem na spiner jak na Jagodnie. Piękne okonie i esoxy do 70 cm. Naprawdę człowiek się nie nudzi latając ze spinerkiem. Dojazd do wody wspaniały.
Praktycznie dojedziesz w każde miejsce i do tego samochód za plecami. Szczerze - żeby odpocząć od zgiełku miasta i pracy to miejsce jest do tego idealne.



Żółty - feeder
Niebieski - spining
Piotr

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #6 dnia: 03.02.2018, 10:20 »
Miejsce urokliwe - wspaniale się wypoczywa w takiej scenerii :) - byłem parę razy dwa lata temu na przełomie maj/czerwiec.



Co do ryb to Aniu można fajnie połowić na klasycznego feedera - lin, japoniec, płotka, leszcz i jaź. Rybki raczej średnie aczkolwiek japonki trafiały się przyzwoite (1kg).
Przynęty to biały i gnojak. Z zanęt wszystko co Ci się podwinie pod rękę. Z racji tego że głębokość średnia to jakieś 1,5 m - zestawy trzeba umieścić dość daleko (50-60 m).
Można połowić też na 20 m ale zdecydowanie lepsze wyniki miałem łowiąc znacznie dalej. Co do drapieżnika (nie mylić ze znanym i lubianym sklepem) to byłem zachwycony.
Już dawno tak nie połowiłem na spiner jak na Jagodnie. Piękne okonie i esoxy do 70 cm. Naprawdę człowiek się nie nudzi latając ze spinerkiem. Dojazd do wody wspaniały.
Praktycznie dojedziesz w każde miejsce i do tego samochód za plecami. Szczerze - żeby odpocząć od zgiełku miasta i pracy to miejsce jest do tego idealne.



Żółty - feeder
Niebieski - spining
Dzięki wielkie za podanie tyłu szczegółów wraz z mapka. Leci łapka :thumbup: teraz czekam tylko na cieplejsze dni i wybiorę się tam z feederkiem i metoda, spróbuję swoich sił, nawet małe sztuki mnie ucieszą także już nie mogę się doczekać! ;D
Ania

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #7 dnia: 03.02.2018, 21:50 »
Fajnie. To dużo lepsze niż zbiornik w Zwoleniu :D
 :thumbup: dla Was
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline RadOs41

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #8 dnia: 01.05.2018, 10:58 »
W majowy weekend wiele osób było nad zbiornikiem. Ja niestety nie mogę tam być w tym czasie. Podzielcie się informacją, co złowiliście?

Ja byłem tam 2x w kwietniu br. i głównie łapały się: Jazie (w sumie ok. 30 sztuk, w tym 6 sztuk 32-35 cm), 5 płoci - ok. 22-25 cm, 2 leszcze - 36 i 31 cm oraz 1 karaś 22 cm. Łowiłem głownie na feeder i kilka sztuk na spławik (odległościówka). Wszystkie ryby wróciły do wody :)

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #9 dnia: 01.05.2018, 11:34 »
Ja byłem w kwietniu 3razy ,pierwszy wypad to 5 karpi 1.5-3.5kg,klenie ,boleń i około 20 może więcej jazi.Za drugim razem jazi było mniej ,kilka kleni,boleni i 7 karpi 1.5-2.5 kg.Wszystkie ryby oprócz 2 karpi wróciły do wody.Trzeci wypad to głównie jazie i 2 piękne klenie.
Wędkarska Pasja 🎣

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #10 dnia: 01.05.2018, 14:56 »
@rufi bardzo dobrze połowiłeś ... gratulację!
Pytanie z natury technicznej.
Jaka technika: klasyczny feeder, czy metoda, czy wstępnie nęciłeś ...
Oczywiście nie chodzi mi o przepis: jedź tam, rzucaj tam, na to i na to ... .
Planuję tam się wybrać z klasycznym feederem, zanęcić po parę koszyków na zestaw na klipsie zanętą podrasowaną pelletem 2 i 4 mm .
Czy z marszu mogę liczyć na jakiekolwiek rybki oprócz "klepoków" czy to wymaga dłuższego nęcenia miejsca ...
Mam niedaleko, bo z Kozienic jest chyba niecałe 70 km. :P
Paweł.

Offline Mirek,

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #11 dnia: 02.05.2018, 11:57 »
@PawelL byłem kilka razy w ciagu ostatnich dwu tygodni na Jagodnie, jeszcze przed długim weekendem. Na tygodniu super- i ludzi nie było, miejsce do wyboru do koloru. W soboty, niedziele są przeważnie zawody, czasem na obu brzegach jednocześnie. No i w niedzielę już jest dla mnie za głośno...szczególnie na prawym brzegu, gdzie za plecami masz drogę, po której ciągle ktoś jedzie po zapasy... :facepalm:
Co do efektów- dużo karpi, i to wcale nie łowiłem ich daleko- zresztą 44cm wyjąłem na matchówkę, wziął jakieś 10 m od brzegu. Ładne płocie, jazie no i mało było leszczy, a jeśli już się trafiały to powyżej 40cm.
Próbowałem i na spławik i tradycyjnie na koszyczki- 20g- z 70 cm przyponem- na krótsze było zauważalnie mniej brań

Offline rufi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #12 dnia: 27.01.2019, 22:32 »
Info dla zainteresowanych wedkowaniem na tym zbiorniku. Od 2019r jest to łowisko "no-kill". Na chwilę obecną jest wprowadzony całkowity zakaz wędkowania do odwołania, z racji zarybienia dość znaczną ilością dużych karpi, amurów  i innych gatunków rybek. Na zbiorniku ma być  zainstalowany monitoring (w tym kraju inaczej się  nie da). Na pewno będzie wprowadzony wymóg używania haków bezzadziorowych. Z dodatkowych plusów, to na pewno zrobi się luźniej nad wodą, :narybki: :narybki:
Wędkarska Pasja 🎣

Offline Mirek,

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #13 dnia: 27.01.2019, 23:05 »
Haki bezzadzirowe już są wpisane w nowy rapr dla radomskiego okręgu pzw. Kamery też już od jakiegoś czasu są zainstalowane. Nie wiem tylko, czy jest dostęp do podglądu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 482
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jagodno k. Przytyka
« Odpowiedź #14 dnia: 28.01.2019, 08:01 »
Ale Wam zazdroszczę :bravo:
100 km w jedną stronę to dla mnie za dużo :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters