Autor Wątek: Gotujemy!  (Przeczytany 97538 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #240 dnia: 05.08.2019, 12:42 »
Będzie ogień :bravo:

Dam Ci taki mały cynk. Zrób sobie Earl Grey i dodaj parę kawałków chili. To jest to!

To ja podam inny przepis. Ogólnie nie jest fanem kupnych napojów imbirowych, ale ten z przepisu jest dosłownie obłędem, szczególnie latem.

Z tym pseudo drinkiem mojito spotkałem się na jednej z maleńkich wysepek na Malediwach. Z racji tego, że to kraj muzułmański więc lokalsi mają zakaz picia alkoholu, więc musiałem pić bezalkoholowe trunki. Zgodnie z tamtejszym kodeksem karnym za picie czeka ich kilkadziesiąt batów wykonanych publicznie, więc pędzą alko jedynie na potrzeby własne i po cichu. W jedynym więzieniu w państwie większość osadzonych siedzi właśnie za notoryczne chlanie, no i jeszcze za kontakty z terrorystami :P 

Natomiast sam przepis wygląda następująco:

-woda
- lód
- syrop imbirowy, ewentualnie można zblendować sobie kawałek korzenia imbiru do szklanki ( obecnie korzeń imbiru do kupienia w każdym sklepie pokroju Lidla)
- sok z limonki (do kupienia jakiś lepszy koncentrat w każdym sklepie gdzie jest półka z produktami do kuchni chińskiej, ewentualnie można sobie samemu np. w Lidlu kupić limonki i wycisnąć sok)
- kilka listków miętki
- cukier (na oko - jak do herbaty ;) )
- świeża papryczka chilli - ilość w zależności od tolerancji (ja lubię bardzo ostro. Lokalsi lubią tak, że mózg wypala :P )

Napój kapitalnie gasi pragnienie. No i ta pikantność. 


Syrop imbirowy można sobie zrobić, tak aby stał w lodówce.

 

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #241 dnia: 05.08.2019, 12:48 »
Gratuluję pierwszego zbioru :bravo: Pomidorki też pięknie dojrzewają, kolor fantastyczny :thumbup:

Tymczasem u mnie habanero dopiero zaczyna zawiązywać owoce.


Jeszcze zostało trochę czasu, więc może doczekam się dojrzałych papryk. Jeżeli się uda, to tutaj będzie prawdziwy ogień O:)
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #242 dnia: 20.08.2019, 10:05 »
Dobra, nagrałem moją plantację.
Proszę nie komentować terenu za ogrodzeniem. Nie należy do mnie.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #243 dnia: 20.08.2019, 10:34 »
Ładna hodowla, aż ślinka cieknie :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #244 dnia: 20.08.2019, 10:58 »
Widzę że dopiero zaczynają dojrzewać u Ciebie :thumbup:, u mnie klęska urodzaju, rozdajemy po sąsiadach bo nie ma co z nimi robić, ale wszystko na raz niestety dojrzewa i niedługo się skończą,  były lata że przez cały wrzesień mieliśmy jeszcze swoje pomidory.
Tomek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #245 dnia: 20.08.2019, 11:04 »
Ładnie! :D Będą jakieś przetwory? Fajnie by wyglądał przecier z tych fioletowych a jeszcze fajniej zupa pomidorowa z takiego przecieru :D
Marcin

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #246 dnia: 20.08.2019, 20:11 »
Super.... swoje bez chemii to jest to. Opisz proszę smak tych pomidorów bo jestem bardzo ciekaw. W tym roku pobawiłem się z odmianą vp1 i bawole serce ale to nie to czego szukam. Jakiś znajomy znajomego przywiózł nasiona pomidorów z Izraela i smak jest nieprawdopodobny, słodki i kwaskowy normalnie rewelacja. Nazwy nie znam ale może ktoś coś podpowie.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #247 dnia: 20.08.2019, 20:55 »
W Hiszpanii jadłem coś podobnego w smaku. Jak się spytałem co to są za pomidory to mi powiedziano, że jakieś izraelskie. Jak kiedyś szukałem ciekawych odmian pomidorów do robionego przez siebie "tomate frito", to mi się przypomniało o tamtej sytuacji i trochę pokopałem w necie odnajdując firmę Hazera - światowego potentata w produkcji pomidorów. W Polsce też ma przedstawicielstwo. Może tam znajdziesz to czego szukasz. Ja nie miałem wówczas zbyt dużo czasu i chęci na szukanie czegoś podobnego w smaku, więc odpuściłem i wyszło mi gówniane tomate frito, takie jakbym kupił w Lidlu, czy innym hipermarkecie :(

https://hazera.pl/product_cat/pomidor-pod-oslony/
https://hazera.pl/product_cat/pomidor-gruntowy/ 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #248 dnia: 20.08.2019, 21:33 »
Majestic, jeśli dokopiesz się do tej smacznej odmiany, napisz ;) Będzie sadzona za rok.
Ja na razie ze smakowaniem tych fioletowych czekam. No normalnie tak pięknie wyglądają na krzakach, że aż żal mi niszczyć całość. Większość jeszcze i tak niedojrzałą, ale już kilka sztuk można by zjeść.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #249 dnia: 20.08.2019, 21:36 »
W Hiszpanii jadłem coś podobnego w smaku. Jak się spytałem co to są za pomidory to mi powiedziano, że jakieś izraelskie. Jak kiedyś szukałem ciekawych odmian pomidorów do robionego przez siebie "tomate frito", to mi się przypomniało o tamtej sytuacji i trochę pokopałem w necie odnajdując firmę Hazera - światowego potentata w produkcji pomidorów. W Polsce też ma przedstawicielstwo. Może tam znajdziesz to czego szukasz. Ja nie miałem wówczas zbyt dużo czasu i chęci na szukanie czegoś podobnego w smaku, więc odpuściłem i wyszło mi gówniane tomate frito, takie jakbym kupił w Lidlu, czy innym hipermarkecie :(

https://hazera.pl/product_cat/pomidor-pod-oslony/
https://hazera.pl/product_cat/pomidor-gruntowy/
Kolega jest wielki :thumbup: :bravo: normalnie jak nie z Łodzi ;) ;D

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #250 dnia: 20.08.2019, 21:37 »
Majestic, jeśli dokopiesz się do tej smacznej odmiany, napisz ;) Będzie sadzona za rok.
Ja na razie ze smakowaniem tych fioletowych czekam. No normalnie tak pięknie wyglądają na krzakach, że aż żal mi niszczyć całość. Większość jeszcze i tak niedojrzałą, ale już kilka sztuk można by zjeść.
Oczywiście :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #251 dnia: 22.08.2019, 11:42 »
Na pierwszy ogień poszedł Orange Orangutan.
Naprawdę jest przepiękny. Myślę, że to widać. Niestety, poganiany przez teściową, która ma 40 lat doświadczenia i od 40 lat robi wszystko tak samo jak pierwszego dnia... zerwałem go z tydzień za wcześnie. (Teściowa już dawno wszystkie pomidory zgoliła i dojrzewają od zupełnie zielonych w domu. Efekt tego jest taki, że smakują jak te kupne, czyli nijak).

Smak był taki właśnie... sklepowy. Czyli mnie nie zachwycił, choć miejsca bardzo dojrzałe były zdecydowanie smaczniejsze. Więc go nie skreślam, bo ma spory potencjał. Zobaczymy następne sztuki.

Jadłem też moje pomidory odmiany Alsu i Ukrainsky Velikan, których prezentować nie będę, bo wyglądają jak zwykły czerwony pomidor. Te dojrzały mi na krzaku i smak cudowny, bardzo intensywny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kamil1292

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #252 dnia: 22.08.2019, 17:51 »
Moje pomidory dość liche w tym sezonie, ale chili jak zwykle dopisało.
De cayenne

Carolina yellow




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 514
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #253 dnia: 22.08.2019, 17:54 »
Co te dolne takie pomarszczone? Taka ich uroda?

Edit: Na to wygląda.
https://www.pepperseeds.eu/carolina-reaper-yellow.html

Kurde, odmiana czerwona to najostrzejsza znana ludzkości. Uważaj, żebyś sobie ręki do oka nie wpakował, jak będziesz to kroił :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kamil1292

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gotujemy!
« Odpowiedź #254 dnia: 22.08.2019, 18:14 »
To cecha charakterystyczna najostrzejszych odmian że są mocno pomarszczone. Jasna sprawa że w rękawiczkach trzeba kroić.