Autor Wątek: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow  (Przeczytany 6364 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« dnia: 22.08.2019, 12:14 »
Panowie pomóżcie, szukam karpiówki 3lbs 360 do dalekich rzutów z przedziału 200-250 zł. W sumie zestawiłem te 2 modele ponieważ cieszą się dobrymi opiniami. Daiwa posiada przelotkę startową 5cm co dla mnie było by ogromnym plusem. Prologic c1 ma świetne opinie ale nie wiem jak z modelem obecnie dostępnym c1a.

Nie znam charakterystyki pracy tych wędzisk dlatego prośba jeśli ktoś miał styczność z dwoma to byłbym wdzięczny za opinie. Celuje w karpie do 10kg i jak wspominałem potrzebuję rzucić daleko.

Co byście wybrali? Chyba że macie inne propozycje w podobnej cenie.

Pozdrawiam


Edycja administratora (pisownia):
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2019, 12:23 »
Niedawno kupowałem wędzisko tego typu. Przeglądałem też i miałem w ręku obie karpiówki o których piszesz. Wybór padł na .... Mikado Excelence który był w moim ulubionym sklepie:) bardzo fajnie wykonany kij z przelotka 50. Mam wersje 3,5. Widać, ze jest o wiele sztywniejsze od 3lbs. Do rzutu idealna. Nawet takie perciadło jak ja dałem radę baaardao daleko rzucić😀 jeśli masz gdzieś przy okazji to zobacz bo fajny sprzęt.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #2 dnia: 22.08.2019, 12:47 »
Panowie pomóżcie, szukam karpiówki 3lbs 360 do dalekich rzutów z przedziału 200-250 zł. W sumie zestawiłem te 2 modele ponieważ cieszą się dobrymi opiniami. Daiwa posiada przelotkę startową 5cm co dla mnie było by ogromnym plusem. Prologic c1 ma świetne opinie ale nie wiem jak z modelem obecnie dostępnym c1a.

Nie znam charakterystyki pracy tych wędzisk dlatego prośba jeśli ktoś miał styczność z dwoma to byłbym wdzięczny za opinie. Celuje w karpie do 10kg i jak wspominałem potrzebuję rzucić daleko.

Co byście wybrali? Chyba że macie inne propozycje w podobnej cenie.

Pozdrawiam

Mam obie z wymienionych przez Ciebie, są bardzo fajne. Jeśli miałbym któryś konkretnie wybrać, wziąłbym Daiwę. A jeszcze lepiej moje ulubione: Carp Spirit Blax 3,6 albo 3,9.

Mam Prologic C1a 3,6 i Daiwa 3,6 Carp.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #3 dnia: 22.08.2019, 13:33 »
Zarówno Prologic c1 jak i Daiwa black widow to bardziej miękkie kije ,skup się bardziej może na Carp spirit blax ,do rzutu lepsze będą według mnie i chwalone na forum ;)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #4 dnia: 22.08.2019, 14:11 »
Nie łowię karpiówkami, ale skoro zależy Ci na dalekich rzutach, to może warto się rozejrzeć za długością 3,9 m?
Marcin

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #5 dnia: 22.08.2019, 17:18 »
Nie łowię karpiówkami, ale skoro zależy Ci na dalekich rzutach, to może warto się rozejrzeć za długością 3,9 m?

Chyba nie ma takiej potrzeby , 80-100 m myślę że dam rade rzucić wędką 3,6 :)

Zarówno Prologic c1 jak i Daiwa black widow to bardziej miękkie kije ,skup się bardziej może na Carp spirit blax ,do rzutu lepsze będą według mnie i chwalone na forum ;)

Nigdy nie słyszałem o tych wędkach :) Chętnie się im przyjże tylko też nie chciałbym sztywnej pały o szczytowej akcji. Możesz coś więcej napisać o tym kijku?




Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #6 dnia: 22.08.2019, 17:42 »
Miałem obydwa kije o których piszesz.
Czy rzucisz ano rzucisz ale... :
C1 troche przestarzała konstrukcja dwie sekcje mają przelotki na dwóch stopkach jakieś liche... osobiście wole trzy stopki. Kijek o sztytowej akcji standart w tych pieniądzach.
Daiwa to klasyk i tyle nie ma co pisać.
Ja polece ci kije c1 ale w wersji Prologic C1 XG 12FT - 3.60m // 3.50lbs
Mam te kije w wersji 3lb. Ołówkowy kijek przy pięknej pełnej pracy na rybce 10 plus. Każdy jej ruch czujesz na kijku pełna kontrola holu.
Kije dysponują dużym zapasem mocy.
Spokojnie nimi miotam 80m z koszem mikado 60 gr plus towar. Rzuty powtarzalne w polu.
Kij to nie wszystko....
Kołowrotek ze szpulą rzutową plus dobra żyła.
Maciek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2019, 19:50 »
Panowie pomóżcie. Odpuściłem przez wesele na jakiś czas temat karpiówek , dopiero teraz miałem trochę więcej czasu, poczytałem , poszukałem opinii i zdecydowałem się na konkretny model. Będzie to Prologic Classic Carp Rod w 3 składzie.  Zastanawiam się tylko czy powinienem wybrac 3 czy 3,5 lbs. Chciałbym pogodzić o ile to możliwe możliwość rzucania spombem przy zachowaniu przyjemności z holu.

Nie wiem jak to porównać przykładowo 3lbs to odpowiednik cw 110 podczas gdy 3,5 lbs to 125g. Jak porównać to chociażby do feedera o cw 120? Często ludzie twierdzą, że karpiówka 3,5 lbs to sztywna pała, na filmach yt często takie wędki praktycznie nie pracują pod rybą 5 kg. Natomiast taki mój budżetowy feeder 120  cw pracuje całkiem znośnie dlatego zastanawiam się nad 3 lbs. Tylko że jeśli moim feederem mam obawy przed siłowym machnięciem spodem to taka karpiówka 3 lbs ani tyle nie da rady jeśli dobrze rozumiem te oznaczenia karpiówek. Czy jest jakieś optymalne rozwiązanie ? Nie chciałbym wybierać między możliwością spodowania a przyjemnym holem przy którym nie będę gubił ryb. Te 3,5 lbs karpiówki to faktycznie wędki na grubego zwierza które gubią 5 kg~ karpie?

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2019, 20:17 »
Kurcze, Mimi, 3,5lbs w trzyskładzie i niskim budżecie to będzie straszna pała prawdopodobnie.
Co do spombowania itp. to wiele rzeczy można pogodzić. No ale trzeba podać jakiej wielkości spomb, na jakie odległości. Tak samo na jakie zestawy będziesz łowił itp.
Dla przykładu powiem Ci, że kumpel macha jakąś karpiówką kupioną w Anglii, prawdopodobnie dość wiekową ale wysokiej jakości - nie pamiętam co to dokładnie, 12ft i 2,75lbs. I dużego spomba w pełni załadowanego podawaliśmy na jakieś 60m spokojnie. Średni na 70-80m.
Porównywanie się do jakiegokolwiek feedera nie ma sensu.
Trzeba uszczegółowić co i jak i pewnie prędzej cokolwiek pomożemy.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2019, 20:29 »
Racja niewiele napisałem o tym czego oczekuje, tylko pokrótce w 1 poście. Ma to być karpiówka (budżet około 250 zł~ chociaż pewnie wybiorę model o którym wpsominałem) rzutowa, ale nie dłuższa niż 3,60. Planowałem łowić na zestaw centryczny lub dużą metodę. I o ile jestem pewien że osiągnę pożądaną odległość takim 3 lbs to już z dorzuceniem w to miejsce spider spodem byłby problem...

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #10 dnia: 17.12.2019, 20:33 »
Przy dużej metodzie, zestawie centrycznym, nie wychylałbym się poza 3bls.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #11 dnia: 18.12.2019, 07:42 »
Super dzięki za pomoc zdecyduje się na 3 :thumbup: najgorsze ze tyle tego jest na rynku a ja nigdy nie miałem karpiówki w ręku wiec nie mam porównania :-D

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #12 dnia: 18.12.2019, 11:34 »
Od siebie polecę Prologic C1A. To swojego rodzaju klasyk w budżecie +/- 200zł
Przy większym budżecie Shimano TX2.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prologic C1A vs Daiwa Black Widow
« Odpowiedź #13 dnia: 18.12.2019, 14:47 »
Od siebie polecę Prologic C1A. To swojego rodzaju klasyk w budżecie +/- 200zł
Przy większym budżecie Shimano TX2.

Myślałem o tym modelu, jest podobnie opisywany do Prologic Classic Carp Rod z tą różnicą że w C1a przelotki startowe 5 cm zaczynają się od wędzisk 3,25 lbs wzwyż