Autor Wątek: Pierwszy sprzęt karpiowy  (Przeczytany 398 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pierwszy sprzęt karpiowy
« dnia: 22.08.2019, 12:39 »
Chciałbym zacząć swoją przygodę z karpiowaniem. Niestety nie mam jakiegokolwiek doświadczenia w tej dziedzinie. Szukam wędki i kołowrotka to na pewno. Pewnie też swingera i sygnalizatora. Z tego co się zorientowałem to muszę określić jak będę łowił: w większości rzucając raczej na mniejszych zbiornikach typu łowiska komercyjne. Orientowałem się w sieci i nie mam pojęcia czy kołowrotek brać z QD czy FS. Wolna szpula z dźwignią wydaje mi się bardziej wygodna niż Qick Drag. Proszę o jakieś propozycje powiedzmy max 500 zł za zestaw wędka+ kołowrotek. Czasowo mi się nie śpieszy ale chciałbym powoli zacząć gromadzić sprzęt aby być na 100% być gotowym na nowy sezon a jak się uda to jeszcze w tym.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy sprzęt karpiowy
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2019, 12:45 »
Prologic C1a 3,6, Prologic COM RAW 3,0, Daiwa Black Widow 3,0 Stalker albo 3,6 Carp, moje ulubione: Carp Spirit Blax 3,6 albo 3,9. Kołowrotków używam full metal chińczyki z wolnym biegiem a'6 dych peelen sztuka ;) i sobie chwalę.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pierwszy sprzęt karpiowy
« Odpowiedź #2 dnia: 22.08.2019, 13:39 »
Wędeczka, jak kolega wyżej Carp spirit blax będzie ok, do tego np. młynek Spro long cast lcs i masz zestaw już konkretny :beer: