Autor Wątek: PZW Katowice - na której wodzie najlepiej uczyć się wędkowania?  (Przeczytany 2741 razy)

Offline Helsink1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Witam szanowne grono. Chciałbym prosić o poradę jakie jeziora i stawy podlegające pod PZW Katowice polecacie dla początkującego wędkarza do poduczenia się w metodzie spławikowej i feederze?
Wszelkie wskazówki odnośnie łowiska, miejsca i przynęt mile widziane. Obecnie byłem na Przeczycach, ale nic nie udało mi się złowić, w Czeladzi na Przetoku kilka wzdręg na spławik na białego robaka. Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Najlepiej pouczyć się na komercji bo tam masz dużo większą szansę połowić ilościowo i jakościowo. Poczuć rybę, zrozumieć czym jest hol bonusa, jak odróżnić branie od ocierek, itp itd.

Słowem masz materiał do nauki, na PZW w Katowicach w większości masz tylko wodę do rzucania. Ryb mało, i trzeba bardzo się napracować by coś złowić, zbiorniki i otoczenie brudne, najazk kohorty i obleganie zbiorników po wpuszczeniu karpia, sporadyczne ilości lina czy karasia pospolitego, brak drapieżników. PZW Katowice to średnie miejsce do nauki łowienia ryb. :)

Ewentualnie zapisać się do jakiegoś stworzyszenia które jest dobrze zarządzane.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Azymut kolego nie strasz ludzi Pogoria nr 1 ,numer 2 ,Balaton czy Smug możesz śmiało ze spławikiem i feederem się wybrać ;),Przetok omijam szerokim łukiem raz byłem i nigdy więcej :beer:

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Jedyna woda PZW w mojej okolicy, na której "coś się dzieje" poza okresem zarybienia karpikiem, to Kozłowa Góra.
To spory zbiornik, ja znam miejsca na kamiennym wale, od strony parku w Świerklańcu. Najlepszy dojazd jednośladem, bo auto trzeba zostawić dość daleko i kawałek później jest. Siedzenie na wale, to też ciężki temat, ale da się opanować.
Techniki gruntowe dominują, ale można też próbować spławika i trochę większego dystansu. Czasem da się połowić naprawdę ładnych płoci.
Jeśli chodzi o feeder, to metodą da się nieźle wstrzelić, dobry towar na mączkach i żółte przynęty to podstawy (ale mogło coś się zmienić). Można próbować na sporych dystansach, ale na 35-50m też są bdb wyniki.
Dominuje leszcz, taki 30-40cm, sporadycznie większe, ale ciężko przekroczyć 50cm. Zdarzy się ładny krąp, sporadycznie płotka, czasem zabłąka się karpik, a czasem podchodzą handlówki, bo okazuje się, że były jakieś zarybienia.
Jak się wstrzelisz, to wykosisz 30-40 leszczy w 3 godziny i to na jedną wędkę. Niestety po kilku takich wyprawach łowienie robi się mega nudne i ciężko złowić cokolwiek innego, albo większego.
Czesiek

Offline Helsink1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Azymut kolego nie strasz ludzi Pogoria nr 1 ,numer 2 ,Balaton czy Smug możesz śmiało ze spławikiem i feederem się wybrać ;),Przetok omijam szerokim łukiem raz byłem i nigdy więcej
Dziękuję za porady. Czy możesz napisać na co biorą na Balatonie? Mieszkam na Klimontowie więc mam tam bardzo blisko. Mogę wiedzieć dlaczego Przetok Ci nie podszedł, byłem tam dwa razy, jak na początkującego to mam dobre wrażenia, tylko, że sam byłem, nie było innych wędkarzy.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
No o to chodzi byłeś sam ,w sezonie tam jest oblężenie unikam takich małych wód gdzie nie idzie spokojnie usiąść ,Balaton to już woda większa jest presja owsem ale nie taka jak na Przetoku ,jest rybka fajna karpie ,karasie,liny,amury drapieżnika sporo co do przynęt to zacznij od kukurydzy,robaków białe i pinka, łowiłem też na chlebek węgierski żółty i czerwony ,ryż dmuchany ;)

Offline Helsink1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Super spróbuję w takim razie na spławik i grunt z bialym i czerwonym, potem kukurydza i zobaczymy, jak nie to będę kombinował Ustawiać się od prawej strony tej restauracji i celować feederem pod wyspę na środku?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Helsink1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Tutaj masz trochę informacji

https://www.facebook.com/%C5%81owiska-PZW-Katowice-1359730820742841/?ref=py_c
Dziękuję

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ja polecam Kanał Gliwicki, na wysokości Dzierżna Dużego. Częste kontrole na zaporówce sprawiają, że presja tam jest mniejsza, i podobno ryby nie brakuje.
Lucjan

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Moje dwie ulubione wody w tym okręgu to Zalew Rybnicki i Dzierzno Dużę. Na obydwu zbiornikach można połowić praktycznie każdy gatunek ryby. Od drobnicy po okazy. Szczególnie Dzierzno - nie wiem czy jest w Polsce jaka kolwiek inna woda PZW która może z nią konkurować jeśli chodzi o ilość okazów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
DD jest bardzo wymagającą wodą dla kogoś kto początkuje, nie poleciłbym jej do nauki 8)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
DD ciężka woda z największym potencjałem w Polsce a jej wychowankowie pływają na wielu komercjach w Polsce i zagranicą :D :P
Do nauki nie polecam , lepszy kanał Gliwicki 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
DD od kilku lat bardzo się zmieniło. Pomijając okres najsilniejszego zarastania (czerwiec- wrzesień ) Praktycznie wszędzie można połowić 40-45 cm leszczyki i mieszańce płoci /z leszczem nie mówiąc o tym ,że łowiąc 20 m od brzegu bez specjlnego nęcenia kombinowania z zanętą i zestawami można liczyć na 4 kg leszcze i karpie ;)

Offline Helsink1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Dziękuję wszystkim za porady, polepszy się pogoda to będę atakować

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka