Autor Wątek: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska  (Przeczytany 89399 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #45 dnia: 29.03.2015, 22:20 »
Zapraszam, zapraszam - to łowisko znam jak własną kieszeń :D
Jeśli tylko można złowić ładną płoć i do tego lina, to na pewno tam się wybiorę!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #46 dnia: 30.03.2015, 17:40 »
Ładne płocie to są, tylko trzeba dobrze natrafić. Byłem na zawodach to znajomy(prezes) łapał płocie pow. 30cm, a liny też są ładne tylko bardzo cwane :D
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #47 dnia: 30.04.2015, 13:19 »
Koledzy, czy ktoś z Was próbował swoich sił z feederem na zbiorniku Pogoria IV (Kuźnica Warężyńska)?

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #48 dnia: 09.05.2015, 19:44 »
Ja nie. Ale Pogoria ma u moich kolegów bardzo dobrą opinię.
;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #49 dnia: 10.05.2015, 00:56 »
To wielka woda. Myślę, że metoda na takich zbiornikach nie będzie bardziej skuteczna niż inna forma gruntowego łowienia. Z pewnością trzeba zanęcić, znać dobre miejscówki. Kierunek wiatru i warunki atmosferyczne na takich dużych wodach też mają niemałe znaczenie. Ludzie łowią tam przeróżne ryby. Ja osobiście tam nie wędkowałem.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #50 dnia: 25.05.2015, 22:19 »
Jako ze to 1 post to witam wszystkich.

Odnosnie tematu to jesli chodzi o drapieznika (szczupaka) to z czystym umieniem moge polecic Mokate w ustroniu. W każdym sezonie łowię tam kilkanaście szczupaków powyżej 70 cm, mój rekord to 85 cm, ale moja dziewczyna w zeszłym roku upolowała 105 cm.

Są tam też ładne sandacze i podobno duże sumy.

Szczupaka wolno łowić tylko na spinning
Sandacz - spinning i martwa rybka
Sum - spinning, pellety i po uzyskaniu zgody właścicieli na dużego żywca
Okoń - brak lub trudny do znalezienia
Są też pstrągi, boleń

Co do białej ryby to:

Karpie na metode az za duzo 1-2 kg (nie zdazy sie usiąść po zarzuceniu a już branie), ale sa tez spore sztuki moj rekord 9kg, regularnie łowione sztuki 10-15 kg, a pływa podobo też jeden ponad 20 kg
Jesiotry - różnej wielkości
Amury
Leszcze - raczej maluchy 0,5-1kg
Karasie - 0,5-1 kg
Płoci nie namierzyłem, spoko uklei


Dodatkowo jak dla mnie ładne zagospodarowanie terenu, bardzo sympatyczni właściciele, kilka razy w roku jest nocne łowienie.
Pozdrawiam Michał

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #51 dnia: 25.05.2015, 23:37 »
Witamy Loktok!
Dzięki za opis łowiska. Na pewno ktoś z kolegów skorzysta :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline rolnik_szatana

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #52 dnia: 02.06.2015, 21:31 »
http://www.rybolowka.pl/  karpie jesiotry liny no wszystko ! nie ma małej ryby ludzi w weekend multum ale polecam okolice Gliwic
łowisko u Romana w Sierakowicach
 

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #53 dnia: 03.06.2015, 13:17 »
A co powiecie o Przeczycach, da się tam jeszcze coś połowić?? Brzeg od Tuliszowa by mnie interesował.
Pozdrawiam Michał

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #54 dnia: 03.06.2015, 14:56 »
W tym roku wędkowałem od strony Tuliszowa (w okolicach skarpy) kilkukrotnie. Nic większego oprócz drobnego leszcza, płoci nie udało mi się złowić. Podobnie wyglądało to u innych wędkarzy, chociaż niektórzy  ilościowo łowili sporo więcej niż ja, jednak też sama drobnica. Te kilka wypadów to na pewno nie miarodajna opinia, może ktoś jeszcze się wypowie. Pozdrawiam

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #55 dnia: 03.06.2015, 18:54 »
W zeszłym roku mniej więcej o tej porze na Tuliszowie można było złowić naprawdę ładne płocie (25-30 cm) - zarówno na spławik, jak i z gruntu. Podchodziły też ładne leszcze (45-55 cm).
Słyszałem od kolegi, że w tym roku podobne efekty były w okolicy małej tamy.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #56 dnia: 03.06.2015, 19:06 »
Nie polecam, byłem 3 tygodnie temu na nocce, zero brań. Lepiej od strony siewierza, jak najdalej od tamy.
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #57 dnia: 10.08.2015, 18:59 »
Był może ktoś ostatnio na zbiorniku Łąka (czy też Poręba) koło Pszczyny i ma pogląd jak wygląda tam sprawa z sinicami? Warto się fatygować żeby połowić czy woda jest tak zielona, że nie ma sensu ?

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #58 dnia: 20.08.2015, 12:38 »
Moje ulubione łowiska na śląsku:

Stawy/Jeziora

Pławniowice - bardzo trudne jezioro i od jakiegoś czasu stosunkowo himeryczne. Mimo to lubię tam łowić. Jeśli chodzi o białą rybę to najczęściej odległościówka lub feeder. Biorą piękne płocie, trafiają się duże leszcze.

Zalew Rybnicki - świetna woda, znana wędkarzom w całym kraju jak również za granicą. Doskonałe łowisko karpi, pięknych leszczy oraz płoci. Szczególnie zimą, wczesną wiosną lub późną jesienią można tam nieźle połowić, ze względu na ciepłą wodę. Kiedy się tam wybieram z reguły łowię jak wyżej - odległościówką lub feederem. Łowisko nie jest specjalnie trudne jednak trzeba obserwować wodę, ryby wędrują tam za ciepłymi prądami i właśnie w tych miejscach należy ich szukać. Kiedy jest stosunkowo zimno, łatwiej takie miejsca "namierzyć" ponieważ woda intensywnie tam paruje.

Łowisko komercyjne w Rudzińcu - doskonały zbiornik, moim zdaniem chyba najlepsze tego typu łowisko na śląsku. Ryb jest mnóstwo, biorą świetnie. Tam z reguły łowię tyczką.
Łowisko komercyjne w Dziergowicach - zbiornik dosyć trudny i nierówny. Jest to łowisko komercyjne, gdzie woda nie jest od lat spuszczana a ryba nie jest odławiana. Duży zbiornik, przypominający raczej dziki staw aniżeli komercyjne łowisko. Rybostan zróżnicowany - można złowić kilkunastokilogramowego karpia, można łowić 5 cm płotki. Jest to jeden z nielicznych zbiorników komercynych na którym występuje duża populacja wielkiego leszcza. Trafiają się na prawdę piękne sztuki. Łowię tam tyczką, choć odległościówka lub metoda bywają tam lepszym rozwiązaniem, ze względu na to, że na 13 metrach bywa tam często 40-50 cm wody. Mimo to, nawet na takiej płyciźnie udało mi się tam wyciągnąć bardzo duże karpie, przekraczające 10 kg. 
Łowisko komercyjne Rybołówka w Paniówkach - łowisko w sezonie i weekendowo bardzo oblegane przez wędkarzy, spacerowiczów, klientów restauracji. Presja bardzo duża ponieważ zbiornik nie jest duży. Mimo to, w tygodniu lub po sezonie, w miesiącach chłodniejszych warto się tam wybrać. Stawek zarybiony jest dużymi karpiami, jesiotrami. Są ładne leszcze, choć łowione rzadko. Częściej trafiają się tam piękne jazie, które są naprawdę imponujących rozmiarów. Jest też duża płoć i linek.


Rzeki/kanały

Rzeka Ruda - niewielka rzeczka, przepływająca przez jezioro rybnickie. Piekne łowisko, mające dziki charakter. Rybostan zróżnicowany, głównie występuje tam płoć, leszcz, jaź, kleń. Zdarzają się węgorze, okonie, szczupaki. Z reguły łowi się tam na przepływankę lub przepływankę z przytrzymaniem. Jest to wąska rzeczka więc z reguły wystarczy bacik lub krótka odległościówka. Miejscowi łowią tam na przystawkę.

Odra - tutaj chyba bez niespodzianek. Ja łowię tyczką za dnia, nocą feederem. Z rybami coraz gorzej. Najlepsze efekty to koniec lata, wczesna jesień. Latem raczej trudno o większe sztuki.

Kanał Gliwicki - piękne i rybne łowisko. Niestety jak to na kanale - bywa, że ryby jednego dnia są, drugiego już nie. Lepsze odcinki, gdzie występuje piękny leszcz to niezdrowice i ujazd. Blisko Gliwic - Łabęd ryb można nałowić się do bólu, jednak z reguły dominuje leszczyk do pół kilograma. W Łabędach można złowić - co zdarza się często - karasie i karpie.

Kanał Dwory - łowisko co prawda położone w województwie małopolskim, blisko Oświęcimia, jednak wymieniam ponieważ należy do okręgu Katowickiego. Świetne łowisko, słynące przede wszystkim z dużych leszcze ale także pięknych boleni, sumów itd. Kanał jest połączony z Wisłą. Moim zdaniem jest to jedno z lepszych łowisk w Polsce pod względem występowania właśnie dużego leszcza. Niestety kanał jest uznawany również za bardzo trudny. Należy łowić bardzo delikatnie.
Grzegorz

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Woj. Śląskie - Wasze ulubione łowiska
« Odpowiedź #59 dnia: 21.09.2015, 12:31 »
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa z sandaczem na Przeczycach? Chodzi mi o ogólny rybostan, dość dawno tam nie spiningowałem i zastanawiam się czy warto poświęcać czas na tą wodę. Z góry dziękuje za każde info. Pozdrawiam