Autor Wątek: Propozycje zmian w zakresie odpowiedzialności karnej za kłusownictwo  (Przeczytany 1896 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
PZW w Gorzowie niech lepiej usunie ten wyrok ze swojej strony internetowej, bo może mieć problem również ze strony kłusoli :-X
Co do obu oskarżonych sąd orzekł bowiem podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie jego odpisu na tablicy ogłoszeń tut. Sądu przez okres 14 dni. ;D :facepalm: (jak to zobaczy choć jedna osoba znudzona czekaniem na korytarzu na swoją rozprawę, to będzie to duży sukces wymiaru sprawiedliwości to publiczne podanie do wiadomości :bravo:)

Jednak nie uprawnia to PZW do publikacji treści wyroku w sieci ! ::)

Matchless Ty pewnie masz szerszą wiedzę na temat tego jak się karze kłusoli w państwie polskim, aniżeli ja, jednak dla mnie ten wyrok to nie jest sukces wymiaru sprawiedliwości (szkoda, że nie ma uzasadnienia wyroku, bo nie wiemy np. co dokładnie się wydarzyło i jak sąd umotywował zastosowanie kar i środków karnych). Dlaczego?

1) Co do jednego z oskarżonych w pkt III wyroku sąd orzekł warunkowe zawieszenie kary na okres 3 lat próby. JESTEŚMY JEDYNYM NA ŚWIECIE PAŃSTWEM W KTÓRYM WIĘKSZOŚĆ ORZECZONYCH KAR POZBAWIENIA WOLNOŚCI JEST W ZAWIESZENIU ;D ( i nie chodzi mi tu wcale o to aby wrzucać wszystkich od razu do pierdla, bo są inne kary oraz środki karne, które mogą być dużo skuteczniejsze w danym przypadku aniżeli "zawiasy").

2) co do obu oskarżonych sąd zastosował tą niesamowitą konstrukcję prawną o której często wspominałem, że wymyślił ją jakiś geniusz intelektu i orzekł wobec kłusoli zakaz składania ofert do konkursu ofert na oddanie w użytkowaniu obwodu rybackiego na.... okres 1 roku  :facepalm:

3) no i to podanie do publicznej wiadomości....poprzez wywieszenie na tablicy na korytarzu sądu na okres 14 dni :facepalm:

Pozytywem jest wysokość nawiązki orzeczonej na rzecz PZW Okręg Gorzów Wlkp. w wysokości dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb, w kwocie 4090 zł. Jednak...nie mając uzasadnienia wyroku nie wiemy czym sąd się kierował orzekając ustawowy max nawiązki, bo to nie jest norma i jeżeli tego nie umotywował rozsądnie to jest to do uchylenia :-X Mosteque trafnie zauważył wagę kłusownictwa w tym wyroku :beer:


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Arku, ale PZW usunęło dane personalne z tego wyroku. To i tak nie mogą go publikować?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Arku, ale PZW usunęło dane personalne z tego wyroku. To i tak nie mogą go publikować?
No tak nie zwróciłem na tą oczywistą oczywistość uwagi :P :facepalm:

Jednak jak sami zauważycie podawanie wyroku z danymi osobowymi do publicznej wiadomości... na korytarzu sądu, a nie np. na stronie internetowej  jest... :facepalm: