Autor Wątek: Portret polskiego wędkarza  (Przeczytany 75998 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #345 dnia: 05.03.2018, 23:15 »
Ogladalem ostatnio program kołowrotek, redaktor prowadzacy Adam Tański przepraszam jesli cos przekrecilem ale nie znam go dobrze.....
Wysnol kolejna bardzo ciekawa teorie..... jako ichtiolog , czyli fachowiec...... - wyjasnil dlaczego w pl jest tak malo szczupakow...... otoz stwierdzil iz cofnely sie wody gruntowe i szczupaki nie maja sie gdzie wycierac ....a ze czynily to we wszystkich ciekach zasilajacych nasze jeziora ..... w ktorych teraz jest malo wody ..... ich tarliska nikna.

Bardzo ciekawe to wszystko...czyli oprocz stref beztlenowych , plagi kormoranow, plagi dwunoznych rybakow z wedka....doszly niskie stany wod gruntowych.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #346 dnia: 05.03.2018, 23:20 »
O nic nie cisnę. To nie Ja, podbiłem wątek. Pokarz Mi wodę, jakąkolwiek na świecie, gdzie ryba bierze na potęgę i nie ma zlotu łowiących. Maćku, przepraszam. Ale , co do jakiegokolwiek zdjęcia czy wstawki, robi się z Nas Bezmózgowców lecących na rybie mięso. Nie zgadzam się z tym. To, ponizające. I niestety, nie pomagasz czegokolwiek zmienić. Mam +50. Dla Ciebie, jestem Mięsiarzem. Jak by co? Zabierałem, zabieram i będę zabierał złowione ryby. Sam ocenię, w jakiej skali. Zawsze zgodnie z RAPR.

W sumie poraz kolejny Arku nie wiem o co ci chodzi....
Poraz kolejny robisz z siebie mesjasza... w imieniu bioracych.....a powiedz mi co mnie to obchodzi czy ty bierzesz.... czy nie bierzesz....
Z racji twego wieku z reszta chwalisz nim sie nie poraz 10.... uszanuje nasza znajomosc w imie dobrego :beer:
Bo nie o to tu chodzi by opisywac dziwne rzeczy....
Lecz by uswiadamiac ludzi iz tak robiac jak na tym zdjeciu szybciutko zjedza... to co maja w wodzie.... i tyle w tym temacie.
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #347 dnia: 05.03.2018, 23:23 »
Jestem bardzo poważny Macku. Sam łowisz z pod lodu. Jeśli dobrze pamiętam, sam miałeś zarzuty co do złowionych w tym czasie ryb i wstawianych zdjęć. Jak o każdą złowioną rybkę i zdjęcie na lodzie, zaczniemy tu bić pianę, to ja już w ogóle nie rozumiem sensu wędkowania. Szczególnie zimą.

Arek ale ja w sumie niewiem o co sie cisniesz....
Chlopkow stoi jak mrowek lowia w zimowisku..... bialoryb ....
U mowmy sie ze umowili sie przez fejsika na papieroska.... a te wiadra i caly szjas do lowionia z pod lodu wziela dla jaj.....

A w racajac do mego pytania....
Zastanawiam się co w tym mięsie z ryb słodkowodnych jest....
Że goście w pl dostaja na jego punkcie pierdo..l .ca....

To znasz moze na nie odpowiedz.....


Za darmo to i ocet słodki ;)
Był bym wdzięczny, do czego pijesz. Bo rownie dobrze w cytacie, robisz ze mnie idiotę.
Arek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #348 dnia: 05.03.2018, 23:32 »
Arek, coś Ci się pomyliło, nie do Ciebie i nie o Tobie pisałem.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #349 dnia: 05.03.2018, 23:35 »
Arek, coś Ci się pomyliło, nie do Ciebie i nie o Tobie pisałem.
Przepraszam Marcinie. :beer:
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #350 dnia: 05.03.2018, 23:44 »
O nic nie cisnę. To nie Ja, podbiłem wątek. Pokarz Mi wodę, jakąkolwiek na świecie, gdzie ryba bierze na potęgę i nie ma zlotu łowiących. Maćku, przepraszam. Ale , co do jakiegokolwiek zdjęcia czy wstawki, robi się z Nas Bezmózgowców lecących na rybie mięso. Nie zgadzam się z tym. To, ponizające. I niestety, nie pomagasz czegokolwiek zmienić. Mam +50. Dla Ciebie, jestem Mięsiarzem. Jak by co? Zabierałem, zabieram i będę zabierał złowione ryby. Sam ocenię, w jakiej skali. Zawsze zgodnie z RAPR.

W sumie poraz kolejny Arku nie wiem o co ci chodzi....
Poraz kolejny robisz z siebie mesjasza... w imieniu bioracych.....a powiedz mi co mnie to obchodzi czy ty bierzesz.... czy nie bierzesz....
Z racji twego wieku z reszta chwalisz nim sie nie poraz 10.... uszanuje nasza znajomosc w imie dobrego :beer:
Bo nie o to tu chodzi by opisywac dziwne rzeczy....
Lecz by uswiadamiac ludzi iz tak robiac jak na tym zdjeciu szybciutko zjedza... to co maja w wodzie.... i tyle w tym temacie.
Jestem Mesjaszem PZW. Nie ZG. Mam tu Mięsiarzy jak i wędkarzy. Co wg. Ciebie Mam zrobić, wypiąć się na towarzystwo? Kłapać wiecznie o zżeraniu? A może wędkować i pokazywać jak się to robić powinno? Nigdy nie wyniosę się w ramach protestu na lepszą wodę. Postaram się wnieść cokolwiek na tą gorszą, za zapłacone marne 230pln. Choc przyznam że u mnie jeszcze da się powędkować.
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #351 dnia: 05.03.2018, 23:47 »
Żeby rozluźnić atmosferę....
Polecam najnowszy film nasha eurobanx 4
Alan łowi w Polsce.... przed łowieniem w Warszawskich Łazienkach spotyka sie z goście z Polski....karpiarzem
W trakcie rozmowy Alan mówi aby skończyc ze stereotypem polskiego wędkarza .... bo na świecie uważa się że w polsce zjada sie wszystko co sie złowi..... bo w końcu sa tacy co wypuszczaja.....

No i pieknie powiedźcie mi ile ludzi na świecie obejży ten film 1000, 100 000, 1 000 000...wędkarzy czy jeszcze więcej....i jakie oni mają o nas zdanie....
Dzieki Alan za te słowa  że jednak w pl wszystkiego nie zjadamy co złowimy....a polska jest taka jaka pokazali w filmie czyli piękna....
Maciek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #352 dnia: 05.03.2018, 23:57 »
Żeby rozlużnic atmosfere....
Polecam najnowszy film nasha eurobanx 4
Alan łowi w Polsce.... przed łowieniem w Warszawskich Łaziwnkach spotyka sie z goscie z Polski....karpiarzem
W trakcie rozmowy Alan mowi aby skonczyc ze stereotypem polskiego wedkarza .... bo na swiecie uwaza sie ze w polsce zjada sie wszystko co sie zlowi..... bo w koncu sa tacy co wypuszczaja.....

No i pieknie powiedzcie mi ile ludzi na swiecie obejzy ten film 1000, 100 000, 1 000 000...wedkarzy czy jeszcze wiecej....i jakie oni maja o nas zdanie....
Dzieki Alan za te slowa  ze jednak w pl wszystkiego nie zjadamy co zlowimy....o polska jest taka jaka pokali w filmie czyli piekna....
Szanuje Twoje wpisy, ale naprawdę ciężko się je czyta....



Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #353 dnia: 06.03.2018, 06:15 »
No sorki.Ale co w tym złego widzisz i co ma z tym wspólnego Polski wędkarz? Jeśli nie tłuką(czego tu nie widać) ryby na potęgę do zamrażalnika, wcale się nie dziwię że chłopaki chcą powędkować. To pasja każdego z Nas. Dobra woda, zawsze przyciągnie wielu wędkarzy.

No siedzą i dłubia w tych przereblach po to by im dupy zmarzły....
Arek badz powazny....
Sa to je lowią... martwić sie beda co z nimi zrobić jiz w domach.

.
Foto zgrabne ale i na nim widać kilka drobiazgow na lodzie.
Z godnie z par kazda ryba musi byc w wiadrze lub reklamowie...przeznaczona do zabrania....
I dla tego miecha malo na lodzie.
Jak by panstwowka wpadla za te kilka udupkow na lodzie mandacik jak nic ktos by oberwal...
  W RAPR nie ma nic o reklamówie czy wiadrze- ''ryba przeznaczona do zabrania ma być uśmiercona''
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #354 dnia: 06.03.2018, 07:55 »
No sorki.Ale co w tym złego widzisz i co ma z tym wspólnego Polski wędkarz? Jeśli nie tłuką(czego tu nie widać) ryby na potęgę do zamrażalnika, wcale się nie dziwię że chłopaki chcą powędkować. To pasja każdego z Nas. Dobra woda, zawsze przyciągnie wielu wędkarzy.

No siedzą i dłubia w tych przereblach po to by im dupy zmarzły....
Arek badz powazny....
Sa to je lowią... martwić sie beda co z nimi zrobić jiz w domach.

.
Foto zgrabne ale i na nim widać kilka drobiazgow na lodzie.
Z godnie z par kazda ryba musi byc w wiadrze lub reklamowie...przeznaczona do zabrania....
I dla tego miecha malo na lodzie.
Jak by panstwowka wpadla za te kilka udupkow na lodzie mandacik jak nic ktos by oberwal...
  W RAPR nie ma nic o reklamówie czy wiadrze- ''ryba przeznaczona do zabrania ma być uśmiercona''

Żeby dyskutować trzeba znać regulamin pzw.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/rapr_2016_tekst_jednolity_po_zmianach_uchwala_204_zg_pzw_26082017.pdf
Punkt 5.4
Gratuluje znajomości....
Jak jesteś członkiem pzw widać że jesteś biegly w przepisach....
 8)
Maciek

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #356 dnia: 29.03.2018, 21:10 »
Ten wątek brzmi dla mnie... Portret polskiego wędkarza PZPR. Cholernie to smutne. ::)
Niestety. Piszemy o ludziach tak nauczonych za (od) tamtych czasów, weszło to w krew niektórym młodym pod czujnym okiem dziadka,ojca ,kuzynów itp.
Oni nauczyli,że były zawsze ryby do wyżywienia i rekracji.
Tamte czasy odeszły,mamy sklepy i stawy hodowlane(nie mamy rybostanu).Lecz w umysłach pozostało ,złowić i zjeść(nawet te najmniejsze).
 Uważam ,że nie jeden może to podejście zmienić...(zrozumieć) choć tak głęboko" zaszufladkowane wędkarstwo" ciężko zmienić na "wędkarstwo z zamiłowania".
Nie będę się rozpisywał.. jak już będę dłużej;) to może zacznę pisać bardziej odważnie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #357 dnia: 29.03.2018, 22:41 »
Koledzy jestem tu świeży, ale zauważyłem że w nazwie portalu występuje wyraz "postępowy". Jeśli tak to promujmy nowe lepsze podejście do ryb. To nie czasy pozyskiwania mięsa rybiego do wykarmienia rodziny. Warto zrozumieć, że łowi się dla przyjemności a zjeść można rybę do tego przeznaczoną czyli ze sklepu. Przecież to takie proste. Jak wygląda smutna rzeczywistość wiemy wszyscy. Obawiam się, że bez zmiany mentalności polskich wędkarzy jedyne co nas czeka to postępująca degradacja rybostanu. Tyle! A w Eurobanx 4 Alan Blair powiedział tylko prawdę!

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #358 dnia: 29.03.2018, 22:48 »
Koledzy jestem tu świeży, ale zauważyłem że w nazwie portalu występuje wyraz "postępowy". Jeśli tak to promujmy nowe lepsze podejście do ryb. To nie czasy pozyskiwania mięsa rybiego do wykarmienia rodziny. Warto zrozumieć, że łowi się dla przyjemności a zjeść można rybę do tego przeznaczoną czyli ze sklepu. Przecież to takie proste. Jak wygląda smutna rzeczywistość wiemy wszyscy. Obawiam się, że bez zmiany mentalności polskich wędkarzy jedyne co nas czeka to postępująca degradacja rybostanu. Tyle! A w Eurobanx 4 Alan Blair powiedział tylko prawdę!

To zacznij czytać ! ze zrozumieniem!! nie tylko ten post!!  >:(
 Owner tego portalu zrobił to przecież (dla nas ,że go utworzył) dla wiedzy.
Czy uważasz ,że portal nie jest postępowy i ludzie w nim uczestniczący ?!.
Ludzie ,którzy przytaczają bardzo ważne tematy rybostanu w Polsce ?!.
Ludzie ,którzy poświęcają swój czas na czytanie ,konkluzje,wypowiedzi .?
Ludzie ,którzy działają w swoich okręgach.
 Ty mówisz ,że nie są "postępowi"?!
Możliwe ,że masz braki, do tego umysłowe !! Toś mnie lekko rozdrażnił. >:O
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #359 dnia: 29.03.2018, 23:04 »
Kolego po co się jeżysz? Gdzie napisałem o "nie postępowości"? Ty nie umiesz jednak czytać ze zrozumieniem. Napisałem o promowaniu i wyraziłem soje zdanie. Tyle. Więc o co kaman?