Autor Wątek: Wędka karpiowa 3-skład, dystans do 90 metrów, ryby do 20 kg, między 200-300 zł  (Przeczytany 6205 razy)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Cześć, potrzebuje waszej pomocy bo im więcej oglądam tym mniej wiem.
Szukam wędki 3-składowej (transport), którą będę w stanie rzucić około 80-90 m. Niekiedy zdarzą się wywózki ale to ok. 1/3 ogólnego wędkowania. Tam gdzie łowię pływają ryby do 20 kg (są też większe, ale na razie się na nie nie nastawiam). Chciałbym również mieć frajdę z holu ryby. Wiem, że dużo wymagam ale może coś się znajdzie. Jak do tej pory faworytami są:
- Daiwa Black Widow 3,6 m, 3 lb,
- Prologic C1A 3,6 m, 3 lb,
- Anaconda Undercover 50 3,6 m, 3 lb.

Jeśli moglibyście pomóc lub polecić coś innego to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na Forum jest spora grupa Kolegów, którzy celują w takie rybki. Na pewno ktoś pomoże ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
czekam aż któryś się wypowie i mnie nakieruje :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Łowię głównie na wędki dwuskładowe.

Ale z tego co słyszałem/czytałem każda z wybranych przez Ciebie wędek jest ok, ale nie każda wędka każdemu leży. Trzeba wziąć do ręki.
;)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Dziękuje za odpowiedź, ja niestety też nie mam możliwości sprawdzenia ich w rękach, gdyż w sklepach w moim mieście ich nie posiadają. Dlatego liczę że ktoś da jakąś "zaawansowaną" wskazówkę.


Edycja moderatora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Prosimy o stosowanie zasad poprawnej pisowni.

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Witaj
Z tych trzech to chyba najbardziej odpowiednią byłaby Anaconda. Wędka 3.60 i jeszcze trzyskładowa, niekoniecznie da Ci możliwość operowania blisko 100 m. Anaconda ma startową przelotkę 50, co pomoże, ale sama wędka to nie wszystko. Prologic i Anaconda to takie półparaboliki, a Daiwa to jednak bardziej miękka wędka. Pomyśl może o czymś dłuższym, np 3.9 jeśli chcesz łowić z rzutu. Do karpi takich jak piszesz, i odległości na jakich chcesz łowić, chyba lepiej mieć coś solidniejszego i mniej spolegliwego. Zobacz np. Daiwa Regal 3,9 3,5 lb. Nie jest bardzo sztywna, i przy większej rybie już fajnie pracuje. Trochę droższa Daiwa Windcast też fajna, i jeast w trójskładzie wersja 3.6 3lbs - ale tu trzeba trafić promocję, bo znacznie ponad to o co pytałeś cenowo wyjdzie. Koniec sezonu się zbliża, więc szansa jest coś fajnego w promocji trafić :)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Dziękuje za odpowiedź. A jak się ma taka długość wędziska do wywózki? Czy jest to jakiś większy problem dla tego typu wędzisk? I jeszcze jedno pytanie: czy jeśli wybór padłby między Daiwą a Prologicem, to jako że C1A to półparabolik, to jednak trochę dalej rzucę?

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Wędkarstwo karpiowe traktuję bardziej jako odskocznia od feedera, więc nie traktuj moich rad jako szpeca w tej dziedzinie. Na forum jest kilka osób które mają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Łowię głównie z rzutu, więc wędka długa i akcja szczytowa. Dalekie rzuty kosztem mniejszej radochy z holu niewielkich ryb. Do wywózki, jeśli masz ponton i wypływasz po zaciętą rybę, to wędka powinna być krótsza by łatwiej się nią operowało. Nie kupisz wędki do wszystkiego, ale też na początek ta Anaconda albo Prologic pewnie będzie ok. Zobaczysz po pewnym czasie czego brakuje, albo co jest jak należy i będziesz kombinował. Na jednej wędce się nie skończy niestety 8)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Jest nowy kij z Prologic-a.
CLASSIC CARP ROD 12’ 3.60M 3.00LBS  jest trzyelementowa.
CLASSIC CARP ROD 12’ 3.60M 3.5LBS  jest dwuelemntowa.
Nowość na 2019.
Ceny to 215 zł.
Wędki rzutowe lecz nie sprawdzone pod rybą.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
No wyglądają ciekawie i chyba wyrastają na faworyta :)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Proszę zamknąć temat, wybrałem Prologic Classic Carp Rod 3 lb 3,6 m. Sprawdzę i dam znać jak się sprawuje. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam :)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Czekamy na recenzję :) Mało u nas testów karpiówek, więc każda będzie bardzo mile widziana.

Słowem wyjaśnienia, u nas się takich tematów nie zamyka - zapewne niedługo ktoś stanie przed ponownym wyborem, i będzie chciał zapytać o poradę :)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Cześć, jestem po pierwszych udanych połowach, z wędzisk jestem bardzo zadowolony. Rzucałem w granicach 40-50 m z PVA i ciężarkiem 80 g, rzutowo samym zestawem koło 100 m może nawet 120 m wydaje mi się że jestem w stanie osiągnąć. Podczas holu ryby wędka ładnie pracowała, czułem każde machnięcie łbem. Jeśli ktoś szuka tak jak ja w miarę taniego ale i przyzwoitego wędziska to mogę polecić. Na rybach byłem 22.03 i udało się złowić karpia 5,5kg i jesiotra 6kg. Jeśli ktoś ma pytania to proszę pisać, postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe

  Rozumiem, że zestawami bez pva podczas rzutu osiągasz odległość, która cię interesuje.   Więc kijaszki się sprawdziły :thumbup:   Teraz to już tylko trzeci kij do nęcenia spodem, kije dystansowe do odmierzenia pożądanej odległości i łowisz karpie z rzutu w sposób świadomy ;)

 Jak te kije zachowują się podczas rzutu a jak podczas holu.  Jakieś Twoje uwagi co do tych wędek?