Autor Wątek: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty  (Przeczytany 7494 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« dnia: 10.10.2018, 20:25 »
Jak w tytule  :) Może ktoś posiada? A jeszcze lepiej, gdy używa  :P

Konkretnie to szukam informacji nt. właściwości rzutowych tych wędek, ale na dalszą odległość. Interesuje mnie wersja 3,6 m o cw. 90 g. Ewentualnie informacja o średnicy przelotki startowej i jej odległości od stopy kołowrotka mile widziana. Informacje bogów marketingu o silnej zbieżności wąskiego blanku, tudzież o mocno poszerzonych przelotkach są, jak dla mnie, mało precyzyjne.

Pozdrawiam  :beer:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #1 dnia: 10.10.2018, 20:32 »
Napisz do Drapieżników maila. Zrobią Ci pewnie poza pomiarami także zdjęcia ugięcia ;)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #2 dnia: 10.10.2018, 20:35 »
Na filmikach wygląda to jak Nevisy Vanity Carp Feeder. Gaśnie nie jakoś specjalnie szybko ale za tą cenę nie można się spodziewać za duzo.
Tomek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #3 dnia: 10.10.2018, 21:27 »
Kije dość fajne. Dla mnie cała seria aquos ultra fajniejsza niż nowe horizony. C są zbliżone do s-class.. Seria D przypomina starego horizona, który był moim zdaniem lepszy niż ten XD. Sztywniejszy na środku, przelotka na oko 25mm w 13ft którą macałem. Ogólnie w tej kasie warto.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #4 dnia: 05.12.2018, 22:16 »
Odświeżam temat. Może ktoś skrobnąć trochę więcej :)
Zbyszek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #5 dnia: 05.12.2018, 22:19 »
Zbyszku, jeśli interesowałyby Cię takie informacje, to ja zdobyłem kij, który zdaniem N3su jest protoplastą Aquosów - starego Matrixa Horizon Feeder 4,3 m, 150 g. Jeszcze nie miałem okazji nim łowić, więc na obecną chwilę byłby to tylko suche dane. A jakby gwiazdy sprzyjały, to byś sobie nim w przyszłym sezonie połowił :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #6 dnia: 05.12.2018, 22:27 »
Na Ciebie zawsze można liczyć. Potrzebuję kija mocniejszego, 3,6 m, żeby trochę dalej piz..ć, i ma sprawdzić się nad Odrą :).
Zbyszek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #7 dnia: 05.12.2018, 22:46 »
Jak chcesz czystej mocy i na Odre obadaj tego kacapa.
 Cenowo podobnie do Matrixa. Ten 12 ft nawet sensowny.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #8 dnia: 05.12.2018, 22:49 »
Hm. To mimo wszystko Matrixy odpadają. Na Odrze, z tego co widzę po forum, to raczej szerokie spektrum koszyków jest grane. Matrix nie ma w aktualnej ofercie kijków 3,6 m na łowienia np. koszykiem 80 g + zanęta na rzece. Pomijam fakt, że jakoś nie widzę w ogóle kijków tej marki przy łowieniu rzecznym, a większych uciągach. Kiedyś mieli w ofercie Horizona River, który nie miał drgającej szczytówki ;)

Na twoim miejscu, popatrzyłbym coś takiego:
Tubertini Excess Medium 3,6 m 100 g
albo starszy model
Tubertini Nitro Feeder 3,6 m 120 g

Excessa widziałem w akcji, co prawda trochę dłuższego. Ale bardzo dobrze miotały, i moim zdaniem były wystarczająco sztywne, żeby ogarnąć łowienie na rzece. Nie wiem tylko, czy cw wystarczy.

Do tego może coś z Trabucco? Pamiętam, że Stillwater na zlocie całkiem Ci wpadł w oko ;) Jednak to co podaję, to raczej modele do poczytania o nich, bo wybrałem je tylko na podstawie danych katalogowych:
Trabucco Precision RPL River Feeder 3,6 m 150 g
Trabucco Antrax Pro Feeder 3,6 m 100 g

A poza tymi, to na poważnie popatrzyłbym w ofertach Mikado, Jaxona i Dragona, w sumie też pewnie Konger by coś miał. W tej cenie raczej znalazłbyś coś sensownego, a przecież kontynent rzecznym feederem stoi. A, i oczywiście Flagman. W serii Castmaster (3,6 m do 120 g) oraz serii Legend (3,6m do 100 g) chyba byłaby odpowiednia w tej półce wędka.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #9 dnia: 06.12.2018, 05:23 »
Szukam kompromisu pomiędzy jeziorem a rzeką. To ja próbuję wymienić sprzęt na lepszy, a Ty mi Kongera, Mikado polecasz ;).
Zbyszek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #10 dnia: 07.12.2018, 01:01 »
Jak ma być jeziorowo/rzeczny, to może nie będziesz potrzebował aż tak szczytowego kija.

I nie czuj się urażony, doradzam jak dla siebie ;) Sam łowię na kije zagramaniczne, i z innych półek cenowych. Ale jakbym miał łowić na Wiśle na przykład, to dla mnie byłyby tylko dwie drogi. Albo Shimano Ultegra, albo właśnie Mikado, Jaxon, Konger, Robinson - zależy ile chciałbym wydać (czyli jak często planowałbym łowić). Uważam, że nasze marki "importujące" akurat w dziedzinie solidnych, ciężkich, i sztywnych kijów do rzucania wiadrem ołowiu naprawdę mają rozsądną ofertę. Nie ma co ich, bez względu na wszystko, mieszać z błotem.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #11 dnia: 07.12.2018, 03:00 »
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/browning-hyper-carp-method/s/18203 Fajne promo na Hyper Carpa 3.6/100. Kij na sucho robi fajne wrażenie sam myślę, czy go nie łyknąć jako taki uniwersał.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #12 dnia: 07.12.2018, 06:58 »
Jak ma być jeziorowo/rzeczny, to może nie będziesz potrzebował aż tak szczytowego kija.

I nie czuj się urażony, doradzam jak dla siebie ;) Sam łowię na kije zagramaniczne, i z innych półek cenowych. Ale jakbym miał łowić na Wiśle na przykład, to dla mnie byłyby tylko dwie drogi. Albo Shimano Ultegra, albo właśnie Mikado, Jaxon, Konger, Robinson - zależy ile chciałbym wydać (czyli jak często planowałbym łowić). Uważam, że nasze marki "importujące" akurat w dziedzinie solidnych, ciężkich, i sztywnych kijów do rzucania wiadrem ołowiu naprawdę mają rozsądną ofertę. Nie ma co ich, bez względu na wszystko, mieszać z błotem.
Nie czuję się urażony :). Wybór padł na Flagman Cast Master Feeder 3,6 m 120 g. Myślę, że spełni moje oczekiwania, zarówno na jezioro, rzekę i do wstępnego zanęcania (tak przynajmniej mi się wydaje) :)
Zbyszek

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #13 dnia: 07.12.2018, 07:14 »
Jak ma być jeziorowo/rzeczny, to może nie będziesz potrzebował aż tak szczytowego kija.

I nie czuj się urażony, doradzam jak dla siebie ;) Sam łowię na kije zagramaniczne, i z innych półek cenowych. Ale jakbym miał łowić na Wiśle na przykład, to dla mnie byłyby tylko dwie drogi. Albo Shimano Ultegra, albo właśnie Mikado, Jaxon, Konger, Robinson - zależy ile chciałbym wydać (czyli jak często planowałbym łowić). Uważam, że nasze marki "importujące" akurat w dziedzinie solidnych, ciężkich, i sztywnych kijów do rzucania wiadrem ołowiu naprawdę mają rozsądną ofertę. Nie ma co ich, bez względu na wszystko, mieszać z błotem.
Nie czuję się urażony :). Wybór padł na Flagman Cast Master Feeder 3,6 m 120 g. Myślę, że spełni moje oczekiwania, zarówno na jezioro, rzekę i do wstępnego zanęcania (tak przynajmniej mi się wydaje) :)
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś kija zerknij sobie na MS Range Econ Feeder. Bardzo fajną mają akcje.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka


Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Matrix Aquos Ultra-D - dalekie rzuty
« Odpowiedź #14 dnia: 07.12.2018, 11:31 »
Kije dość fajne. Dla mnie cała seria aquos ultra fajniejsza niż nowe horizony. C są zbliżone do s-class.. Seria D przypomina starego horizona, który był moim zdaniem lepszy niż ten XD. Sztywniejszy na środku, przelotka na oko 25mm w 13ft którą macałem. Ogólnie w tej kasie warto.
Widziałeś bawiłeś się nimi ?Chcę kupić coś do klasyka,lekkiej metody.ULTRA-C LUB ULTRA-X wpadły mi do głowy.Mozesz coś powiedzieć o tym modelach.