Autor Wątek: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł  (Przeczytany 4070 razy)

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« dnia: 14.10.2018, 13:37 »
Cześć wszystkim.
Czy jest jakiś zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 który byście polecili w granicy 300zł? Oczywiście wolałbym 3+1 dlatego, że jakby nagle jeden "padł" to żeby go podmienić.  Może że macie jakiś sprawdzony zestaw 2+1 który użytkujecie i możecie polecić to rzucę na nie okiem.
Nie chcę więcej wydawać bo jestem na zasidkach 5-6 razy do roku i nie potrzebuje nie wiadomo jak markowych sygnalizatorów. Czekam na jakieś propozycje :)

ProBono

  • Gość
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 14.10.2018, 17:04 »
Z tego co czytam to jeśli chcesz zakup na lata, przewijają się dwa niezawodne modele:
- PROLOGIC Sygnalizator BAT Bite
- Monster Fishing Set Sygnalizator MF211

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 14.10.2018, 17:13 »
Z tego co czytam to jeśli chcesz zakup na lata, przewijają się dwa niezawodne modele:
- PROLOGIC Sygnalizator BAT Bite
- Monster Fishing Set Sygnalizator MF211

Dodam tylko Anaconda R1 - 2+1
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline ogi888

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2018, 23:24 »
Ogólnie ja bym raczej polecał "markowe" firmy.

Mam kolegę który kupił monster fisha ale model z linią diód led, po 2 latach 2 z 4 sygnalizatorów straciły kontakt z centralką. Ja kupiłem zestaw 4+1 z hokkaido https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639177633.html jeden z syganlizatorów, nie zdążył nawet wyjechać na wodę a już się popsuł i nie dało się go włączyć. I generalnie ten zestaw jest dość cichy.

Może nie od razu Delkim  ale może jakaś anakonda albo prologic to będzie dobre rozwiązanie.

Jedno co polecam to podświetlaną rolkę led. W nocy świetna sprawa !!


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.0

Offline przemko_mvp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 15.10.2018, 08:31 »
Dziękuje za odpowiedzi, myślę że wybiorę albo Prologic albo Anacondę. Czy waszym zdaniem jest się czego bać w zestawie 2+1, czy lepiej dołożyć i mieć 3+1 i mieć ból du.. z głowy? :)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 15.10.2018, 14:52 »
Nie to żebym jakoś bronił czy ganił inne firmy.
Ale pisanie, że MF jest nie markowy świadczy o tym, że ktoś nie zna tej marki.
Widzę następny wpis, że coś niby miało się zepsuć a sygnałki nie zostały odesłane na serwis.  Dość dziwne zachowanie jak dla mnie.
Firma MF jest na rynku z sygnałkami od 2011 roku o ile nie wcześniej.
Miałem jako pierwsze z tej firmy serie MF 109 a teraz mam te ostatnie ale nie te najnowsze. Nie pamiętam symbolu. Działają jak trzeba.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 15.10.2018, 14:54 »
Ogólnie ja bym raczej polecał "markowe" firmy.

Mam kolegę który kupił monster fisha ale model z linią diód led, po 2 latach 2 z 4 sygnalizatorów straciły kontakt z centralką. Ja kupiłem zestaw 4+1 z hokkaido https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639177633.html jeden z syganlizatorów, nie zdążył nawet wyjechać na wodę a już się popsuł i nie dało się go włączyć. I generalnie ten zestaw jest dość cichy.

Może nie od razu Delkim  ale może jakaś anakonda albo prologic to będzie dobre rozwiązanie.

Jedno co polecam to podświetlaną rolkę led. W nocy świetna sprawa !!


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.0


Doradztwo samochodowe :D
Ten zły, tamten zł, tamtego to bym nie kupił.
A czym pan jeździ ?
Trabantem....


JKarp

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 15.10.2018, 15:23 »
Gdzieś w propozycji padł MF-211, zakupiłem go niedawno w Drapieżniku, ale odsyłam.

Problemem jest to, że 'pikanie' jest... nie wiem jak to określić... rzadkie/nieczułe. Sygnał przy szybkim przeciąganiu żyłki nie przyspiesza/nie zwiększa częstotliwości pikania. Myślałem, że coś jest nie tak z tym konkretnym egzemplarzem, ale po kontakcie z Panem Sebastianem (notabene kontakt wzorowy, super obsługa klienta) okazało się, że ten model bazowy tak ma. Z drugiej strony modele bazowe innych firm w podobnej cenie mają pikanie normalne...

Offline ogi888

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 15.10.2018, 16:25 »
Ogólnie ja bym raczej polecał "markowe" firmy.

Mam kolegę który kupił monster fisha ale model z linią diód led, po 2 latach 2 z 4 sygnalizatorów straciły kontakt z centralką. Ja kupiłem zestaw 4+1 z hokkaido https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639177633.html jeden z syganlizatorów, nie zdążył nawet wyjechać na wodę a już się popsuł i nie dało się go włączyć. I generalnie ten zestaw jest dość cichy.

Może nie od razu Delkim  ale może jakaś anakonda albo prologic to będzie dobre rozwiązanie.

Jedno co polecam to podświetlaną rolkę led. W nocy świetna sprawa !!


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.0


Doradztwo samochodowe :D
Ten zły, tamten zł, tamtego to bym nie kupił.
A czym pan jeździ ?
Trabantem....


JKarp

Nie do końca rozumiem .... ?? Maiłem kontakt z dwoma firmami (z czego jedną z nich posiadam i nie jestem z niej zadowolony) to co mam opisać ?? Żeby ustrzec kolegę przed ewentualnym wtopieniem pieniędzy, doradzam mu tylko, żeby lepiej doinwestował i kupił coś lepszego, jak najtańsze chińskie firmy typu hokkaido czy monster fisch.


Nie wiem jaki styl wędkowania kolega uprawia, ale coraz więcej jezior zwłaszcza prywatnych pozwala na wędkowanie na 3 wędki za małą dopłatą. Ja osobiście z tego korzystam.

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 15.10.2018, 16:29 »
Żeby ustrzec kolegę przed ewentualnym wtopieniem pieniędzy, doradzam mu tylko, żeby lepiej doinwestował i kupił coś lepszego, jak najtańsze chińskie firmy typu hokkaido czy monster fisch.

Monster Fishing (jeśli o tej firmie piszesz) jest akurat firmą polską i wiele osób jest akurat zadowolonych z ich produktów.

Offline ogi888

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15.10.2018, 16:36 »
I na pewno wszystko jest montowane w Polsce......  Z resztą większość rzeczy jest wykonana w chinach, tylko teraz pytania jak sprzedawca podchodzi do jakości i trwałości. Cena jednak nie zawsze związana jest tylko z naklejką, że "firmowe". No widać różnicę w trwałości i jakości materiałów.

W żadnym wypadku jednak nie oceniam całej firmy i  z całą pewnością są osoby które sobie ją chwalą. Jednak mój kolega ma zestaw 4 sygnalizatorów + centralka i po roku czy po dwóch latach centralka przestał się komunikować z sygnalizatorem - lub na odwrót.

Czyli nie pisać o takich rzeczach jeśli wiem ?? Bo tak z tego wychodzi jakbym kogoś tym uraził....

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 15.10.2018, 17:02 »
Zwróciłem tylko uwagę na fakt, że to polska firma, a nie chińska, tak by nie rozsiewać plotek :) Z tego co wiem, to rzeczywiście sygnałki montowane są w Polsce.

Natomiast, tak jak w moim poprzednim poście. nie przeszkadza mi to w mojej subiektywnej krytyce np MF-211, który odsyłam, gdyż nie spełnia moich oczekiwań.


Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 15.10.2018, 18:22 »
Od roku mam dwie sztuki sygnalizatorów MF-213 i swingerów MF-SW20. Pomijając fakt, że jeden ze swingerów przyszedł do mnie wygięty (w oryginalnym opakowaniu, od producenta), to do tej pory całość działa bez zastrzeżeń. Gdybym miał się do czegoś przyczepić to mocowanie baterii R9 jest na takich cienkich drucikach, że przy zakładaniu trzeba uważać, żeby ich nie urwać.
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 15.10.2018, 18:37 »
Ogólnie ja bym raczej polecał "markowe" firmy.

Mam kolegę który kupił monster fisha ale model z linią diód led, po 2 latach 2 z 4 sygnalizatorów straciły kontakt z centralką. Ja kupiłem zestaw 4+1 z hokkaido https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639177633.html jeden z syganlizatorów, nie zdążył nawet wyjechać na wodę a już się popsuł i nie dało się go włączyć. I generalnie ten zestaw jest dość cichy.

Może nie od razu Delkim  ale może jakaś anakonda albo prologic to będzie dobre rozwiązanie.

Jedno co polecam to podświetlaną rolkę led. W nocy świetna sprawa !!


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.0


Doradztwo samochodowe :D
Ten zły, tamten zł, tamtego to bym nie kupił.
A czym pan jeździ ?
Trabantem....


JKarp

Nie do końca rozumiem .... ?? Maiłem kontakt z dwoma firmami (z czego jedną z nich posiadam i nie jestem z niej zadowolony) to co mam opisać ?? Żeby ustrzec kolegę przed ewentualnym wtopieniem pieniędzy, doradzam mu tylko, żeby lepiej doinwestował i kupił coś lepszego, jak najtańsze chińskie firmy typu hokkaido czy monster fisch.


Nie wiem jaki styl wędkowania kolega uprawia, ale coraz więcej jezior zwłaszcza prywatnych pozwala na wędkowanie na 3 wędki za małą dopłatą. Ja osobiście z tego korzystam.
No właśnie o tym mówię, że używasz tylko jednych a z drugimi miałeś styczność bo kolega ;-) Doradzasz sam używając no powiedzmy dość średniej jakości sygnałków.
Jakoś tak jest, że jak komuś popsują się FOX lub DELKIM to cichutko, bez rozgłosu wysyła je na serwis i czeka....Czasem nawet trzy miechy czeka ale skoro Merce się psują to i sygnałki za 3 000 zł też mogą.
Jak komuś popsuje sie jakiś tańszy set sygnałków rozpisuje się po necie jaka to straszna lipa ...
Ja to tylko spławik i nie znam się na sygnałkach i to co piszę to tak z netu, ze słyszenia ...
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw sygnalizatorów 2+1 lub 3+1 za ok 300 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 15.10.2018, 18:40 »
I na pewno wszystko jest montowane w Polsce......  Z resztą większość rzeczy jest wykonana w chinach, tylko teraz pytania jak sprzedawca podchodzi do jakości i trwałości. Cena jednak nie zawsze związana jest tylko z naklejką, że "firmowe". No widać różnicę w trwałości i jakości materiałów.

W żadnym wypadku jednak nie oceniam całej firmy i  z całą pewnością są osoby które sobie ją chwalą. Jednak mój kolega ma zestaw 4 sygnalizatorów + centralka i po roku czy po dwóch latach centralka przestał się komunikować z sygnalizatorem - lub na odwrót.

Czyli nie pisać o takich rzeczach jeśli wiem ?? Bo tak z tego wychodzi jakbym kogoś tym uraził....
Wybacz ale rok czy dwa to jednak duży okres czasu co przy gwarancjach itd ma znaczenie. Należało je wysłać po prostu od razu po zauważeniu wady.
Dodam, że słyszałem, że set MF 211 nie jest jakiś bardzo topowy co nie zmienia faktu, że ma działać.
Słyszałm, ę MF 212 są dużo lepsze.
JKarp