Autor Wątek: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix  (Przeczytany 24049 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« dnia: 27.01.2019, 21:51 »
Jako że mamy 2019 r., chciałbym aby w tym wątku poruszać tematy związane z w/w zawodami. :)
Informacyjnie podam, że w 2019 r., na zbiorniku w Nieliszu odbędą się eliminację do cyklu GP Feedera 2020r. Najprawdopodobniej pierwsza 10 (dziesiątka) z tych zawodów uzyska prawo startu w 2020 roku. Póki co nie znam daty tych zawodów :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #1 dnia: 28.01.2019, 09:59 »
Może jakieś informacje na temat łowiska (Odra w Opolu) na którym będą rozgrywane MP?Jaka ryba dominuje,uciąg ,głębokośc ,szer łowiska etc?

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #2 dnia: 28.01.2019, 21:14 »
Jako że mamy 2019 r., chciałbym aby w tym wątku poruszać tematy związane z w/w zawodami. :)
Informacyjnie podam, że w 2019 r., na zbiorniku w Nieliszu odbędą się eliminację do cyklu GP Feedera 2020r. Najprawdopodobniej pierwsza 10 (dziesiątka) z tych zawodów uzyska prawo startu w 2020 roku. Póki co nie znam daty tych zawodów :)
Kto będzie miał prawo startu w nich?
To jakieś nowe bo nigdy takich nie było eliminacji do startu w Grand prix Polski
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #3 dnia: 28.01.2019, 22:33 »
Nie było bo nie było takiej potrzeby ale jak się okazuję jest duża ilość zawodników (co mnie osobiście bardzo cieszy) z poza pierwszej 50 z GP 2018 która również chciała by startować, prawo startu będą mieli chyba wszyscy bez wyjątku (będzie decydowała kolejność zgłoszeń).
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2019, 20:04 »
To prosimy o szczegóły :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2019, 20:12 »
Może jakieś informacje na temat łowiska (Odra w Opolu) na którym będą rozgrywane MP?Jaka ryba dominuje,uciąg ,głębokośc ,szer łowiska etc?
Poszukaj relacji z finału Flagmana na ffm strona gliny natura,to to samo łowisko
Staś
Klasyczny Feeder

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2019, 20:33 »
Może jakieś informacje na temat łowiska (Odra w Opolu) na którym będą rozgrywane MP?Jaka ryba dominuje,uciąg ,głębokośc ,szer łowiska etc?
Poszukaj relacji z finału Flagmana na ffm strona gliny natura,to to samo łowisko

Fajnie się tam łowi, ale o wszystkim zadecyduje miejscówka. Jak masz ochotę tam połowić daj znać wybiorę się tam z tobą. Jedyny minus tam łowienia to dojazd do wody ( NIE LICZĄC ZAWODÓW ) prywatnie musimy targać cały majdan na wózku lub w rękach nie da rady tam wjechać szlaban i ZAKAZ , ale jakbyś miał ochotę połowić daj znać coś tam załatwię, może uda się wjechać rozładować auto i wyjechać.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #7 dnia: 30.01.2019, 19:48 »
Jako że mamy 2019 r., chciałbym aby w tym wątku poruszać tematy związane z w/w zawodami. :)
Informacyjnie podam, że w 2019 r., na zbiorniku w Nieliszu odbędą się eliminację do cyklu GP Feedera 2020r. Najprawdopodobniej pierwsza 10 (dziesiątka) z tych zawodów uzyska prawo startu w 2020 roku. Póki co nie znam daty tych zawodów :)

A czy o tych eliminacjach na Nieliszu to pewne info? bo jakos u nas cisza na ten temat
Feeder & spinning

Offline archeo13

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 8
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #8 dnia: 30.01.2019, 21:47 »
Witam,
Czy już wiadomo jak będą wyglądały zgłoszenia do drużynowych MP w feederze?
Słyszałem już chyba o wszelkich możliwych opcjach... zgłaszają Okręgi a w dalszej kolejności Kluby, zgłaszają tylko Kluby, zgłaszają i Kluby i Okręgi.
Proszę o kilka słów komentarza. Z góry dziękuję!

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #9 dnia: 30.01.2019, 21:59 »
Jako że mamy 2019 r., chciałbym aby w tym wątku poruszać tematy związane z w/w zawodami. :)
Informacyjnie podam, że w 2019 r., na zbiorniku w Nieliszu odbędą się eliminację do cyklu GP Feedera 2020r. Najprawdopodobniej pierwsza 10 (dziesiątka) z tych zawodów uzyska prawo startu w 2020 roku. Póki co nie znam daty tych zawodów :)
A czy o tych eliminacjach na Nieliszu to pewne info? bo jakos u nas cisza na ten temat
Jak na razie cisza o tym, ZO bardziej zainteresowany jest XX MARATONEM BROWNING FEEDER EXTREME, dlaczego????, chyba wiesz, bo jesteś z tego terenu. A ponadto przeglądając kalendarz imprez na ten rok, nie bardzo wiem gdzie wcisną się z terminem, a pewne już jest że prawie każdy weekend  od kwietnia do października to zawody rożnego "szczebla" i rezerwacje. Kuźwa!!!!! połowic to nie połowimy na Nieliszu, chyba ze z pontonu lub łodzi, ewentualnie na tygodniu. Masakra, a zresztą "walić" wędkarzy, oni tylko śmiecą....... :thumbup: jakoś nie chce mi się wyprostować ten środkowy palec :P tylko kciuk...
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline archeo13

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 8
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #10 dnia: 30.01.2019, 22:04 »
Może jakieś informacje na temat łowiska (Odra w Opolu) na którym będą rozgrywane MP?Jaka ryba dominuje,uciąg ,głębokośc ,szer łowiska etc?

Tu znajdziesz kilka informacji: http://www.leszcz.pl/lowisko.php?lo=61 
Artykuł ma już kilka lat i jest skierowany głównie dla spławikowców, niemniej warto się wg. mnie z nim zapoznać.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #11 dnia: 30.01.2019, 22:16 »
Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej na 2019r.

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/13/wiadomosci/179466/pliki/28_11_2018_terminarz_imprez_pzw_na__2019.pdf
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #12 dnia: 30.01.2019, 22:40 »
To jest " swieża " sprawa, zgłosiło się kilka osób które wypadło z 50 i zaproponowało takie zawody. Osobiście uważam że to łowisko na takie eliminacje jest jakby za duże i nie odpowiednie gdy są opady deszczu, zobaczymy co z tego wyniknie. Osobiście bym zaproponował Odrę - Rogi :)
Co do drużynowych MP to zgłaszają Okręgi i Kluby . Będzie komunikat wszystko zostanie wyjaśnione,  na początku po jednej drużynie z Okręgu.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #13 dnia: 31.01.2019, 16:38 »
Jako że mamy 2019 r., chciałbym aby w tym wątku poruszać tematy związane z w/w zawodami. :)
Informacyjnie podam, że w 2019 r., na zbiorniku w Nieliszu odbędą się eliminację do cyklu GP Feedera 2020r. Najprawdopodobniej pierwsza 10 (dziesiątka) z tych zawodów uzyska prawo startu w 2020 roku. Póki co nie znam daty tych zawodów :)
A czy o tych eliminacjach na Nieliszu to pewne info? bo jakos u nas cisza na ten temat
Jak na razie cisza o tym, ZO bardziej zainteresowany jest XX MARATONEM BROWNING FEEDER EXTREME, dlaczego????, chyba wiesz, bo jesteś z tego terenu. A ponadto przeglądając kalendarz imprez na ten rok, nie bardzo wiem gdzie wcisną się z terminem, a pewne już jest że prawie każdy weekend  od kwietnia do października to zawody rożnego "szczebla" i rezerwacje. Kuźwa!!!!! połowic to nie połowimy na Nieliszu, chyba ze z pontonu lub łodzi, ewentualnie na tygodniu. Masakra, a zresztą "walić" wędkarzy, oni tylko śmiecą....... :thumbup: jakoś nie chce mi się wyprostować ten środkowy palec :P tylko kciuk...

No wiadomo ;) Ale co z tego , ze tyle rezerwacji jest na Nieliszu? Przecież to tylko od zapory do urwanej góry lub aroni.
Reszta zbiornika zostaje do wędkowania spokojnie można sobie poradzić :)


To jest " swieża " sprawa, zgłosiło się kilka osób które wypadło z 50 i zaproponowało takie zawody. Osobiście uważam że to łowisko na takie eliminacje jest jakby za duże i nie odpowiednie gdy są opady deszczu, zobaczymy co z tego wyniknie. Osobiście bym zaproponował Odrę - Rogi :)
Co do drużynowych MP to zgłaszają Okręgi i Kluby . Będzie komunikat wszystko zostanie wyjaśnione,  na początku po jednej drużynie z Okręgu.

Ale jak to była by takowa jedna eliminacja ? trochę to śmiesznie brzmi.
Pożyjemy zobaczymy , ogólnie Nielisz to bardzo ciekawy i atrakcyjny zbiornik pod zawody , wystarczy spojrzeć ile firm interesuje sie eliminacjami na swoje cykle imprez u nas. Wada to dojazd do wody , nie tylko po deszczu.

Feeder & spinning

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2019: Mistrzostwa Polski, Grand Prix
« Odpowiedź #14 dnia: 31.01.2019, 18:09 »
No wiadomo ;) Ale co z tego , ze tyle rezerwacji jest na Nieliszu? Przecież to tylko od zapory do urwanej góry lub aroni.
Reszta zbiornika zostaje do wędkowania spokojnie można sobie poradzić :)
Pożyjemy zobaczymy , ogólnie Nielisz to bardzo ciekawy i atrakcyjny zbiornik pod zawody , wystarczy spojrzeć ile firm interesuje sie eliminacjami na swoje cykle imprez u nas. Wada to dojazd do wody , nie tylko po deszczu.

fEeDeReK, pogadaj z ludźmi, którzy przyjeżdżają do Nielisza w soboty lub niedziele i zobaczysz, czy jest tak kolorowo. Pogadaj z tymi co byli obserwatorami ostatniego maratonu, gdzie kilka ton ryb wylądowało w zamojskim Zoo, zamiast wrócić do wody i odpowiesz sobie na pytanie, czemu jest takie a nie inne jest obstawienie zbiornika. Zawody tego typu zajmują cały brzeg od zapory po "Jozefa" i nie opowiadaj ze jest gdzie połowic , chyba że tak jak napisałem z pontonu lub łodzi.
Podaj mi chociaż jeden przykład zawodów w Nieliszu, po których odbyło się sprzątanie brzegu?
Jestem w Nieliszu często, a nawet bardzo często, i jest to przeważnie "walka o miejsce" albo odstępne "kolega-koledze" na telefon.
Jak tylko stopnieją lody -  do listopada jest to swoiste "łupienie" leszczy i karpi "kroczków" a "mafie", (bo inaczej o nich nie można napisać) kolesi przyjeżdżających "wypasionymi brykami z przesterowanymi basami i muzyką techno) dopełniają swoistego folkloru o którym piszesz, ...że jest gdzie połowić... Przejedz się na posterunek Policji w Nieliszu i zapytaj ile samochodów zostało zniszczonych na parkingach dla wędkarzy.... i wówczas biorąc pod uwagę te wszystkie "za i przeciw", zobaczysz czy złość >:O ludzi jest uzasadniona czy nie.
I nic dziwnego, że ZO twierdzi krotko: przecież nie musisz być w PZW i opłacać składek, jak ci takie regulacje nie odpowiadają. Nam na Tobie nie zależy. My (czytaj ZO - z pełnym Uszanowaniem :P)zrobimy sobie zawody, przyjadą sponsorzy, skorzystają działacze, wykaże się to wszystko w sprawozdaniach i będzie GIT !!! . A cała reszta niech płaci i :'( , albo niech łapie w Łabuńce (dla mniej zorientowanych rzeka w centrum Zamościa), która należy do Zarządu Okręgu w Lublinie i zamoyscy wędkarze bez zezwoleń lubelskich łowić nie mogą ???
A tak na koniec to fajnie było by się spotkać w tym sezonie w Nieliszu pod logiem SiG-u, może zarazisz mnie swoim optymizmem :thumbup: :beer:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek