Autor Wątek: Zanęta, miejsce czy technika?  (Przeczytany 12903 razy)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #15 dnia: 25.01.2019, 22:28 »
Spoks, dyskusja to dyskusja, każdy wyraża swoje sposoby - takie czy owakie. :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #16 dnia: 25.01.2019, 22:32 »
Spoks, dyskusja to dyskusja, każdy wyraża swoje sposoby - takie czy owakie. :)
Pewnie, że tak! Każdy z nas ma inne doświadczenia oraz inne wnioski. Na tym to polega. Jeden łowi, drugi mniej, a trzeci wcale... a nadal jesteśmy kumplami :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #17 dnia: 25.01.2019, 22:33 »
Dokładnie. :) :) :)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #18 dnia: 25.01.2019, 22:37 »
Krzychu toś mnie poparł 50=20+30 :beer: :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #19 dnia: 25.01.2019, 22:43 »
Dla mnie BCA

Cowiłem na zanęte za 3,5 zł/kg jaki i 17, ryby na każdej zanęcie były. Najważniejsze miejsce wiadomo tam gdzie ryba naturalnie przebywa to nie da się nie łowić. Później zestaw, przykład łowienie płoci, cienka żyłka, malutki hak, na grubych zestawach nie połowisz  :-[

Offline Majster88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 3
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #20 dnia: 25.01.2019, 22:44 »
Moim zdaniem w przypadku naturalnych zbiorników (a na takich łowie zdecydowanie najczęściej) najważniejsze jest odpowiednie miejsce. Czy to w naturalnych jeziorach czy w rzece jeśli źle wytypujemy miejscówkę (nieodpowiednio do danej pory roku)  nie pomoże nam nawet najlepsza zanęta czy technika. Nie złowimy ryb tam gdzie ich po prostu nie ma. Drugim w kolejności czynnikiem jest odpowiednio skomponowana zanęta. Prawidłowo dobrana do głębokości, rodzaju dna czy uciągu. Wydaje mi się że, często parametry mechaniczne są bardziej istotne niż sam skład naszej mieszanki spożywczej. Na samym końcu jest technika. W prawidłowo dobranej i zanęconej miejscówce jeśli łowimy w miarę poprawnie to i tak wynik będzie niezły :)

Oczywiście najlepiej gdy połączymy całość:
1. bardzo dobrze wytypujemy miejsce,
2. odpowiednio dobierzemy i przygotujemy zanętę,
3. oraz łowimy bardzo dobrze technicznie
Wtedy wyniki są super i właśnie takie wyjazdy na ryby wspominamy w długie zimowy wieczory i z niecierpliwością czekamy na kolejne :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #21 dnia: 25.01.2019, 22:45 »
Moim zdaniem w przypadku naturalnych zbiorników (a na takich łowie zdecydowanie najczęściej) najważniejsze jest odpowiednie miejsce. Czy to w naturalnych jeziorach czy w rzece jeśli źle wytypujemy miejscówkę (nieodpowiednio do danej pory roku)  nie pomoże nam nawet najlepsza zanęta czy technika. Nie złowimy ryb tam gdzie ich po prostu nie ma. Drugim w kolejności czynnikiem jest odpowiednio skomponowana zanęta. Prawidłowo dobrana do głębokości, rodzaju dna czy uciągu. Wydaje mi się że, często parametry mechaniczne są bardziej istotne niż sam skład naszej mieszanki spożywczej. Na samym końcu jest technika. W prawidłowo dobranej i zanęconej miejscówce jeśli łowimy w miarę poprawnie to i tak wynik będzie niezły :)

Oczywiście najlepiej gdy połączymy całość:
1. bardzo dobrze wytypujemy miejsce,
2. odpowiednio dobierzemy i przygotujemy zanętę,
3. oraz łowimy bardzo dobrze technicznie
Wtedy wyniki są super i właśnie takie wyjazdy na ryby wspominamy w długie zimowy wieczory i z niecierpliwością czekamy na kolejne :)

Fajny wpis! :bravo: Lubię :) :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #22 dnia: 25.01.2019, 23:28 »
Oczywiście najlepiej gdy połączymy całość:
1. bardzo dobrze wytypujemy miejsce,
2. odpowiednio dobierzemy i przygotujemy zanęte,
3. oraz łowimy bardzo dobrze technicznie
Wtedy wyniki są super i właśnie takie wyjazdy na ryby wspominamy w długie zimowy wieczory i z niecierpliwością czekamy na kolejne:)
4. Ryby są tego samego zdania :P. Może im sie czasami nie chcieć |-)
Pozdrawiam,
Tomek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #23 dnia: 26.01.2019, 00:10 »
Opowiem pokrótce moją historyjkę odnośnie czym, jak i gdzie. Otóż pewnego razu, w którymś sezonie miałem okazję poznać pewnego Pana. Pan ów, nieco starszy ode mnie, tak 80+ z wyglądu, targał takie rybki, że nas z butów wyrywało. Łowił sobie blisko brzegu, spławik miał dosłownie pół metra od linii brzegowej. Gruntówkę nieco dalej, ale góra z 10 metrów. Z nikim nie rozmawiał, był to taki typowy stary wędkarz, aż pewnego razu zakopał się swoją Tawrią i przyszedł do mnie. Moja Suzi ma napęd na dwa mosty, to go wytargałem moment. Kiedyś znowu brakło mu prądu, to mu odpaliłem auto z kabli, i tak się skumplowaliśmy. Ten kolo okrzykiwany MRUKIEM w naszej społeczności, okazał się całkiem fajnym gostkiem, i on właśnie obierał miejsce a resztę strategii później. Ja łowię inaczej niż ten pan, ale zawsze na pierwszym miejscu jest miejscówka, a później strategia obrana pod to konkretne miejsce. I działa :)


Adnotacja moderatora:
Prosimy zwracać uwagę na to, że po znaku interpunkcyjnym powinien znajdować się odstęp: piszemy "ten, który", a nie "ten ,który", ani też "ten,który".

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #24 dnia: 26.01.2019, 00:49 »
I strzałka Panowie, co WY na to? :)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #25 dnia: 26.01.2019, 07:21 »
A może tak:
D(BCA)
D- staż, doświadczenie, obłowienie ;D

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #26 dnia: 26.01.2019, 09:09 »
PPF( Precyzja Papu Fart) A jak to zawiedzie to pozostaje tylko:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #27 dnia: 26.01.2019, 10:48 »
Ostatni sezon przekonał mnie, że B - C - A.

Nie raz miałem okazję być zmuszony szukać ryb, korzystając z różnych zanęt. Jak nastawiłem się na łowienie z gruntu, a ryba była wyżej, to dupa zbita. Z drugiej strony, gdy udało znaleźć się miejsce, gdzie ryba z jakiegoś powodu schodziła do dna, to nie było takiego zestawy zanęta+przynęta który by nie zadziałał.

Uważam wobec tego, że trzeba albo znaleźć miejsce gdzie ryba jest, albo gdzie wkrótce będzie - na skutek zmian pogody, albo znalezienia ich "stałej trasy". Dopiero potem technika - czyli zestaw, jego prezentacja w wodzie, a na końcu zanęta. Ale zanęta powinna być dobrej jakości, i dopasowana do ryb jakie łowimy. Raz będzie to miks na mączkach, innym razem "bułeczka i pierniczek", innym razem ziarna, pellety, kulki. Ważne, żeby było to po prostu dobre, i nieprzeładowane aromatami.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #28 dnia: 26.01.2019, 11:24 »
Przede wszystkim B, czyli miejscówka. Jak łowisz tam, gdzie nie ma ryb, to nie pomoże Ci ani technika, ani rewelacyjna zanęta ściągająca ryby z najdalszych części łowiska (heh).
Dalej C - technika, bo co komu po dobrej miejscówce, jak nie umie łowić. Złowi na pewno kilka rybek, ale nie tyle, co wędkarz, który potrafi się dopasować do warunków łowiska i wie co robi i po co.
Na końcu A - zanęta. Dlaczego? Zanęty też trzeba potrafić dobrze użyć, wiedzieć jak nęcić, gdzie i ile. To wszystko jest zależne od dwóch poprzednich punktów. Ostatnia pozycja nie oznacza jednak, że zanęta nie jest ważna - bo jest, ale pozostałe dwa czynniki są jednak ważniejsze.
Marcin

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta, miejsce czy technika?
« Odpowiedź #29 dnia: 26.01.2019, 11:27 »
A dlaczego nie C=A?