Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Grunt / Odp: Ekspedycja karpiowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez koperek dnia 23.04.2024, 09:57 »
Orzecha tygrysiego jak dotąd nie używałem w karpiowaniu i na jego temat wiem tyle co wyciągnąłem z filmów na youtube. Można to streścić w jednym zdaniu tzn, że orzech jest skuteczny, lubiany przez karpie i, że należy go odpowiednio przygotować przed wrzuceniem do wody (fermentacja, kiszenie, gotowanie) bo od surowych ryby będzie brzuch bolał. Czy można zrezygnować z kulek na rzecz orzecha? Chyba tak ale dla mnie karpie to kulki i duży pellet (najlepiej min 17mm) Jeśli nie możesz sobie pozwolić na długotrwałe nęcenie kulkami to wydaje mi się że orzech tygrysi będzie dobrym rozwiązaniem choć ja wybrałbym jednak pellet. (25kg Allera Best znalazłem za 208zł a podobno można kupić jeszcze taniej)

Co do kulek to poszukaj jakiegoś niekomercyjnego kulacza, a być może zrobi Tobie kilka kg w dobrej cenie. Ja jakiś czas temu mimo, że mam już swojego dostawcę "uśmiechnąłem" się do Koziego i jestem bardzo zadowolony z jego kulek. Nie potrzebuję kulek Massive Baits, Ultimate, Starbaits itd bo od chłopaków mam super towar w akceptowalnej cenie.
92
Aplikacje / Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez carl23 dnia 23.04.2024, 09:01 »
To ja może łyżkę dziegciu dodam od siebie. Proszę potraktować poniższy wpis jako moją subiektywną opinię po rejestracji w portalu i przejrzeniu możliwości.
Dla mnie od strony usera nie ma tam żadnej innowacji póki co. Ot różne możliwości pogaduszek jak czat, forum. Znad wody można śmiało wpiąć w forum jako jeden wątek.
Giełda-kolejny element/dział forum/podforum.
Łowiska-kolejna odsłona znajdzłowisko? Przy obecnej wiedzy/grupach wędkarskich/forach większość jeździ na z góry zaplanowane łowiska, zatem info potrzebne dość rzadko, gdy np. szukamy łowiska na urlop etc.
Samo usability-jest ok, przejrzyście.
Szata graficzna-kwestia gustu.
Rozpoznawanie ryby-dużo szybciej obiektywem googla to zrobię, bo nie muszę wrzucać foty do portalu, tylko robię-rozpoznaję.

Do sedna-dla mnie kolejny portalik, a nie specjalna "aplikacja" dla wędkarzy ,taki zlepek rzekłbym kilku stron. I tu w sumie nic złego. Tylko, że to kolejne miejsce do rozmów, poza grupami fb/forami-czyli to wszystko już jest/mamy, to tylko kolejna odsłona.
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych. Rozbudowanych, połączonych najlepiej z jakąś apką pogodową, która po gps sczytałaby miejsce gdzie łowię w danym dniu i sparsowała datę, temperaturę, ciśnienie. Wrzucając fotki ryb z danej sesji bym mógł je poklasyfikować na gatunki (a najlepiej rozpoznawanie AI przydzieliło je do danych gatunków. A potem sortowanie tego po datach/ciśnieniu czy ilości złowionych per data. Do tego notatki w jaki sposób/na co łowiłem.
Taka "aplikacja" pozwalałaby na wyciąganie solidnych wniosków znad wody dla siebie co za tym idzie znacząco rozwijałaby nas jako wędkarzy. W obecnej chwili jest to mocno rozbudowany komunikator.
93
Humor / Odp: Śmieszne zdjęcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia 23.04.2024, 08:26 »
multi
94
Hyde Park / Odp: Nasze ogrody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez e-MarioBros dnia 23.04.2024, 08:25 »
W tą noc mi sporo przemarzło liści na różnych drzewach, not good.
95
Giełda / Odp: (K)Wędki pod alarmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sigis dnia 23.04.2024, 08:10 »
Małe sprostowanie-uzupełnienie: oczywiście najmniejszym SPOMBEM. Pozdrawiam wszystkich.
96
Giełda / Odp: (K)Wędki pod alarmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sigis dnia 23.04.2024, 08:05 »
Serdecznie polecam: KONGER CARPLABS Accelerate. Są w trzech składach 360 długości i w 3ech lbs. Osobiście użytkuję 1,5 i 2lbs-wędki z ogromnym zapasem mocy i wcale nie pały. Tą delikatniejszą śmigam spombem na 45m (dalej nie było potrzeby) i nic się nie dzieje ;dodatkowo może służyć do spławika (nadaje się świetnie). Użytkuję te wędki od trzech lat właśnie z sygnalizatorami, jestem bardzo zadowolony, nic lepszego nie szukam i serdecznie polecam. Pozdrawiam.
97
Prasa wędkarska / Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Modus dnia 23.04.2024, 07:36 »
98
Sprzęt / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krisss dnia 23.04.2024, 00:38 »
Panowie, proszę krótko:
Daiwa TD FEEDER 4012 QD vs. Preston Magnitude 420
To dość różne kołowrotki. Magnitude z krótką, lekką wędką w komplecie będzie niewiele cięższy od samego TD Feedera. Magnitude ma szpulę 54 mm, a TDF 57 mm. Szpulę tej samej średnicy ma Magnitude 520.
Moim zdaniem zależy do czego. Do w miarę krótkiej, lekkiej wędki nie założyłbym TDF-a, nawet za połowę ceny i pomimo mojej wielkiej sympatii do Daiwy. Dlatego tam, gdzie chcę mieć kołowrotek z większą szpulą, małą wagą i dobrymi klipami, to zakładam Centrisy, bo u Daiwy wszystko w tym rozmiarze waży ok. 400g. Ale do cięższej wędki, np.12 ft. i cięższych podajników/koszyków TDF jak najbardziej.
Nie mam Magnitude i tylko oglądałem go w sklepie, ale jakość wykonania zdaje się być zbliżona do Centrisów, czyli bez zarzutu. Chyba szybciej zaznasz piszczenia oporówki w TDF-ie niż jakichś luzów w tych Prestonach (Centris i Magnitude).
99
Aplikacje / Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez IceCoffee dnia 22.04.2024, 22:47 »
Szczerze polecam , widać duży wklad pracy włożony przez autora.  Bardzo fajna aplikacja,moim zdaniem najciekawsze z obecnie dostępnych

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

100
Zanęty / Odp: Ziarna na karpia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kozi dnia 22.04.2024, 21:54 »
Używaj tego co ludzie sypią czyli pellet, konopie, orzech i oczywiście kulki. To jest typowe bajoro które jest bardzo płytkie i latem mocno zarasta.
Strony: 1 ... 8 9 [10]