Autor Wątek: PIWO i miejsce publiczne  (Przeczytany 10014 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #30 dnia: 16.06.2015, 08:53 »
Jędrzeju, masz rację, sam niczego nie zrobię. Ale dobrze jest, kiedy niektórym, chociaż Kolegom zaświta myśl, że są „waleni w rogi” a to już coś… Wciskają nam media, że żyjemy w państwie prawa, a w rzeczywistości jesteśmy państwem totalnego bezprawia.
A tak na marginesie, to jeszcze w tym roku nie wypiłem piwa – nie mam na to ochoty i czasu… czyli nie chodzi tutaj o moją osobę ale chodzi o zasady.
Ponadto ja nie chcę, aby ktoś karał mojego kolegę wędkarza, który przyszedł nad wodę odpocząć i ewentualnie z innymi kolegami wypić piwo czy kielicha. Ja kiedyś wolałem napić się nad wodą niż w knajpie, do których nie chodzę do dnia dzisiejszego.
Robię więc to co uważam za słuszne a nie to, co ktoś mi łaskawie karze.

Alfaomega. Tutaj doszlifuj swoją wiedzę…

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20091571240

http://www.lodz.policja.gov.pl/content/view/3266/278/


Ja nie muszę sprawdzać uchwał Swojego Miasta bo znam jego uchwały, jesteś z Poznania, to ad hoc popatrzmy na  Poznań gdzie istnieje np. taki przepis:
§ 1 Na terenie Miasta Poznania wprowadza się w następujących miejscach zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
1. na terenach rekreacyjnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, (…)
Uchwała Rady Miasta nie definiuje jednak czym jest „teren rekreacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży”, co może uniemożliwiać jego odróżnienie od np. od terenów rekreacyjnych, które dla dzieci i młodzieży przeznaczone nie są lub od terenów, które nie są w ogóle terenami rekreacyjnymi.

W tym miejscu warto przypomnieć wyrok Sądu Najwyższego z dnia 17 kwietnia 1997 r. III RN 11/97:
Przepisy gminne wydawane na podstawie art. 14 ust. 6 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. nr 35, poz.230 ze zm.) w celu wskazania innych aniżeli wymienione w art. 14 ust. 1 – ust. 5 tej ustawy miejsc, obiektów lub obszarów, w odniesieniu do których dodatkowo wprowadza się (czasowo lub stały) zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych, powinny posługiwać się takimi zwrotami językowymi, które pełnią funkcje semantyczne nazw jednostkowych lub grupowych określonych miejsc, obiektów i pozwalają je indywidualizować i odróżniać (także ze względu na ich charakter) od innych tego samego rodzaju miejsc, obiektów lub obszarów publicznych na terenie gminy.
W związku z tym Autor wystąpił do Urzędu Miasta w Poznaniu z następującym wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej:
 Na podstawie art. 61 ust. 1  Konstytucji RP oraz art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, Nr 153, poz.1271) zwracam się z prośbą o udostępnienie następujących informacji:
1. Informacji o wszystkich „terenach rekreacyjnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży” na terenie Poznania w szczególności podania nazwy i lokalizacji tych terenów (zgodnie z §1  uchwały nr XLIV/565/V/2008 Rady Miasta Poznania z dnia 4 listopada 2008 roku).
Proszę o udostępnienie ww. informacji w formie plików elektronicznych i przesłanie ich pocztą elektroniczną na adres: [adres e-mail]\.

Warto aby poszczególne miasta czy gminy sprecyzowały co kryje się za często ogólnymi i niejasnymi przepisami dotyczącymi zakazu spożycia napojów alkoholowych na ich terenie (np. wymieniły ich dokładne nazwy i/lub lokalizacje). Dzięki temu mieszkańcy będą w pełni świadomi gdzie spożywanie napojów alkoholowych wiąże się z łamaniem prawa, a gdzie jest dozwolone.
Uniemożliwi to również nadużywanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz przepisów gminnych przez służby takie jak policja czy straż miejska.

PS: Czepiam się głupoty niektórych urzędników? A czepiam się. Jeśli Tobie brakuje argumentów lub czegoś nie rozumiesz, nie wyjeżdżaj z osobistymi wycieczkami, bo to, kim jestem, to Cię…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #31 dnia: 16.06.2015, 13:13 »
Heh już drugi wątek w hyde parku, który sprawia, że nie czuję się jakbym był na forum ŁĄCZĄCYM ludzi o wspólnym hobby a na onet-shicie.

odrobinę tolerancji dla ludzi o przeciwnym punkcie widzenia wszystkim życzę i spadam na wieki z tego topic'a

Pozdrawiam
Olo


Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #32 dnia: 16.06.2015, 20:40 »
Spokojnie Panowie. Wszystko pod kontrolą ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #33 dnia: 17.06.2015, 12:19 »
Mateuszu (Alfaomega). Temat, który poruszaliśmy, jest dla mnie bardzo osobisty (system bardzo mnie skrzywdził do tego stopnia, że muszę skarżyć Mój Kraj przed Międzynarodowym Trybunałem) więc tam, gdzie widzę bezprawie (albo nawet widzę, że system chce mnie i innych zrobić w jajo), tam czasami działam agresywnie.
Ale nie powinienem swojej niechęci do systemu wyładowywać po części na Tobie. Jeśli kiedyś znalazłeś  się w podobnej sytuacji, to pewnie rozumiesz, jak bardzo wysysa bezsilność energię. No i rezultat czasami widać...
Uważam się za twardego faceta, a takich stać na oficjalne przeprosiny (przeprosiny nie uważam za słabość jak myślą niektórzy), więc czynię to wobec Ciebie. Mam nadzieję, że przeprosiny za moje zachowanie przyjmiesz.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #34 dnia: 17.06.2015, 21:44 »
:thumbup:
Pozdrawiam
Mateusz

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #35 dnia: 17.06.2015, 21:50 »
Nie czuję się urażony w żadnym stopniu. Przeprosin nie oczekiwałem. Starałem się tylko sprostować to, że obwiniałeś funkcjonariuszy o taki stan rzeczy i o to, że bezmyślnie interpretują prawo. Znam po prostu świat od "drugiej strony barykady", bo obracam się w takim, nie innym środowisku. Chętnie wymienię więcej uwag na PW.
Napisałem, że więcej nie będę się wypowiadał, bo nie lubię rozmów napędzanych emocjami. Nie chodzi o unikanie sporów (merytorycznych), tylko o oszczędzanie innym lektury takich spięć.
Dla mnie temat zamknięty. 

Szacunek za takie podejście :thumbup:
Połamania!
-Mateusz-

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #36 dnia: 17.06.2015, 22:24 »
Można... można :bravo:
Zbyszek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #37 dnia: 17.06.2015, 22:52 »
:thumbup:
Lucjan

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #38 dnia: 08.09.2015, 16:52 »
zgodnie z art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:
Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.


Tak się nad tym zapisie ustawy zastanawiam i proszę o wyjaśnienie:zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach skoro nie można pic piwa na ulicy to czy będzie to wykroczenie jak się napije piwa na chodniku? W tym artykule nic nie ma o miejscu publicznym.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #39 dnia: 08.09.2015, 17:24 »
Ja jestem za tym, aby picie piwa w miejscu publicznym było dozwolone. Nie widzę w tym nic złego, o ile nie łączy się to z hałasem i niekulturalnym zachowaniem wobec innych. W pubie pod parasolką można, ale 2m obok jak się otworzy piwo to już będzie mandat.
No to jest jednak chore :D
Moi znajomi dostali kiedyś mandat za picie piwa nad rzeką. Kilka dni później poszedłem z nimi w to samo miejsce nad rzekę, tym razem szli inni funkcjonariusze niż wtedy i powiedzieli nam, że to nie jest miejsce publiczne i możemy tutaj spokojnie pić.
Więc dobrze tutaj ktoś powiedział, gmina powinna określić w jakich miejscach wolno, a w jakich nie. Bo dla jednego funkcjonariusza to jest miejsce publicznego, dla innego nie i nie wiadomo co robić... I nie mam pretensji do Policji i Straży Miejskiej (chociaż ci drudzy są zupełnie niepotrzebni), tylko do naszego chorego prawa. Ale to nie od dziś wiadomo, że żyjemy w chorym państwie.
Pozdrawiam
Masakroff

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #40 dnia: 08.09.2015, 18:03 »
Panowie zawsze można odmówić przyjęcia mandatu i przed Sądem przedstawiać swoje racje, dowodzić że piło się w miejscu gdzie prawo tego nie zabrania.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #41 dnia: 08.09.2015, 22:00 »
Zawsze można odmówić przyjęcia mandatu i tak jest tylko jakie w tej sprawie zajmie stanowisko sąd jak będę się upierał że piłem piwo właśnie na chodniku a nie na ulicy lub np. na skwerze ks. Twardowskiego  a nie na  placu  ks. Twardowskiego.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PIWO i miejsce publiczne
« Odpowiedź #42 dnia: 08.09.2015, 22:56 »
Niby można, ale Panowie czy za 50-100zł warto się włóczyć po tych sądach i kombinować jak to z pracą pogodzić? Oni sobie zdają sprawę, że każdy taki mandat przyjmie, bo komu za takie pieniądze chce się fatygować. Jasne, 100zł na ulicy nie leży, można za to nabyć przynęty i zanęty :D ale 100zł to też nie jest nie wiadomo jaki pieniądz, no chyba że ktoś walczy w imię zasad i na prawdę ma na to czas, to tylko bić brawo :)
Pozdrawiam
Masakroff