Autor Wątek: Urlop 2015  (Przeczytany 15714 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Urlop 2015
« dnia: 25.06.2015, 16:20 »
Witam, zakładam ten wątek z myślą o wszystkich którzy podobnie jak ja, nie mogą już doczekać się wyczekiwanego urlopu. Wiadomo lato już mamy, wielu z nas wybierze się na zasłużony wypoczynek ;D Zastanawiam się jakie są kierunki Waszych wakacyjnych wojaży ? Piszcie czy wolicie wypoczywać w naszym pięknym kraju czy stawiacie na zagranice? Wątek może być o tyle ciekawy i pomocny, że możemy tu wymienić się doświadczeniami z danego miejsca. Może się też okazać, że planujemy wypoczynek w tych samych miastach, kurortach, hotelach czy krajach. A może podobnie jak ja, staracie się w trakcie wakacji chociaż trochę połączyć wypoczynek z rybaczką ;) :fish:

Zacznę od siebie, już odliczam dni do urlopu ;) ;D 13 lipca wybieram się do Grecji kontynentalnej. Dokładnie do niewielkiej miejscowości Velika położonej ok. 155 km. na południe od Salonik w regionie Tesalii, 50 km. od Larisy. Pas brzegowy tworzy 13 nasto km. plaża piszczysto-żwirkowa, na której nie ukrywam planuję spędzić duuużo czasu. Biorę profilaktycznie jedną wędkę (jak zazwyczaj ), ponieważ łowienie z brzegu nie wymaga w tym kraju pozwoleń :D Będzie to rekreacyjne łowienie w przerwie między leżakowaniem a pływaniem ;) Metoda gruntowa, liczę na małe rybki które już łowiłem w Grecji i na Chorwacji :) Zastanawiam się czy może ktoś z Was był w Velice ma jakieś spostrzeżenia ? Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji ;)

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 25.06.2015, 17:24 »
Ja urlop nad polskim morzem. Z jednej strony morze a z drugiej jezioro :))) . Żona z córkami zadowolona nad morzem a ja z wędkami nad jeziorem :)) .  " Owca cała i wilk syty " :) .

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 25.06.2015, 17:40 »
No to full wypas rozwiązanie :) Nie czasem do Dziwnowa? Kiedyś tam byłem przejazdem, piękna miejscowość, morze, kanał, jezioro...czego chcieć więcej :) Ja póki co uciekam do pracy, trzeba zarobić na te wczasy ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 25.06.2015, 18:12 »
A co to jest urlop ?
Pozdrawiam - Gienek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 25.06.2015, 19:07 »
a ja jadąc na urlop do Polski wracam dwa razy bardziej zmęczony i  tylko od domu do domu,ot taki urlopik :-X a o wędkowaniu zapomnij

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 25.06.2015, 19:56 »
ja na urlopie strasznie się męczę.. boję się tego co zastanę w pracy jak wrócę. Trochę to chore, ale tak już mam.
Error Team Poland

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 25.06.2015, 19:59 »
A co to jest urlop ?
To fajna sprawa i każdy go ma co roku. Takie krótsze wakacje jak w szkole kiedyś :)

W tym roku urlop mam od 15 lipca do 10 sierpnia lecz co z tego jak hajsu mam okrągłe zero :(
Po kupnie auta niestety oszczędności nie zostało na wakacje.

Wyjeżdżam z wawy w rodzinne podlaskie strony i tam na Bugu planuję spędzić trochę czasu uganiając się za wąsatym.
Spędzę ten urlop skromnie lecz z rodziną i rybami czego wszystkim życzę  a jak sprzedam golfa to pojadę na kilka dni do ...... hmmm zobaczymy jeszcze :)

Mam nadzieję że pogoda wszystkim dopisze czego życzę z całego serca.

Pozdro

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 25.06.2015, 20:29 »
 Merkusz, czy aby nie chcesz spędzać urlopu nad J. JAMNO w Łazach. Tam tak jest. Z jednej strony jezioro, a z drugiej morze.
Zbyszek

Grendziu

  • Gość
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 25.06.2015, 20:44 »
Urlop czytaj relaks jest zawsze gdy jestem na rybach - najlepsza forma wypoczynku. Gdy mam jechać z rodziną gdzieś łazić, zwiedzać też jest ok, ale tęsknie za wodą. Woda to mój żywioł jak pewnie większości z Was.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 25.06.2015, 21:30 »
Ja chyba odzwyczaiłem się od urlopów. Ostatnio się nad tym zastanawiałem. Nie brałem urlopu od 2010 lub 2011. Po prostu nie mam możliwości. Na jednym etacie bym mógł, ale drugi mnie blokuje, bo nie ma rąk do pracy. Tak więc urlop biorę tylko na papierze.
Widzę, że można się przyzwyczaić do braku urlopu. Po prostu człowiek zaczyna żyć tak, jakby urlopy nie istniały.
Dlatego każda wyprawa na ryby mocno ładuje moje akumulatory.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 25.06.2015, 22:53 »
Człowiek bez urlopu jest wypalony i przepracowany. Nawet mój szwagier który pracuje na 3 etatach w służbie zdrowia zawsze ma urlop i spędza go z rodziną bo dużo bardzo dużo pracuje gdy nie ma urlopu.
Ja czasami muszę odpocząć po prostu nic nie robić lub siedzieć na rybach ile ja chcę a nie ile mam czasu.

Współczuję tym którzy nie biorą urlopu ponieważ nie oszukujmy się wypalacie się 3x szybciej ale to tylko moje zdanie a każdy robi jak uważa i każdy wie co robi i co jest dla niego i jego rodziny ważne.

p.s. Już odliczam dni do wolnego




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 25.06.2015, 23:31 »
Dla mnie i rodziny urlop jest bardzo ważny. Przez wiele lat jeździłem z żoną i dziećmi razem, najczęściej 2 wyjazdy w roku w sumie ok. 3 tygodni. Czasem przy okazji łapałem tez ryby. Dzieci urosły, od 2 lat w wakacje jeździmy tylko z żoną (w zimie od 4 lat). Gdyby nie wspólne wypady urlopowe to i na ryby w ciągu normalnego okresu pracy byłoby mi dużo trudniej jeździć. ;)
W Grecji i Chorwacji ja raczej łowiłem ryby na spławik, kilkanaście rodzajów, ale sztuki małe do 30 cm (najlepiej na kalmara). Uwaga na rybę: pauk - zawiera neurotoksyny i jest groźna dla zdrowia !!!
;)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 26.06.2015, 03:25 »
Koledzy współczuję tym którzy z różnych przyczyn nie doczekają wolnego w pracy :( Wiadomo jak to jest hajs, natłok wydatków, obowiązków...ech... Na szczęście mi od kilku lat cyklicznie udaję się gdzieś wyrwać na min. tydzień i chętnie z tego korzystam.
W sumie to w tym roku nie planowałem zagranicznych wczasów bo moja małżonka z początkiem roku zamykała działalność i rozwiązywała umowę z sieciówką handlową. Skutkiem tego były "przepiękne" wydatki na poczet urzędu skarbowego, zusów i innych "srusów"...dość powiedzieć usczuplililiśmy budżet o kwotę bliską 20 tysięcy... i to nie koniec >:O Miała być zatem piękna polska wieś u rodziny, jednak za namową szwagierki zdecydowaliśmy się na tanią jak by nie patrzeć, wycieczkę autokarową do wspomnianej Grecji :D :sun:
Troszkę przeraża mnie wizja ok. 24 godz. podróży autobusem, ale i tak się cieszę, bo nie miało być nawet tego ;)

Alexart

  • Gość
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 26.06.2015, 06:56 »
Druga połowa sierpnia tylko Jamno i ja :) .Co do wędkowania na wczasach z rodziną ja wtedy zaliczam nocki (rodzinka i tak śpi). Może ktoś z Was wędkował na Jamnie i podpowie co się sprawdza. Będę wędkował w Unieściu. Jest tam podobno węgorz i duży leszcz.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 26.06.2015, 08:57 »
Dla mnie okres wakacyjny a  w szczególności urlopowy to niestety  okres bez wędkowania :'(
W lipcu i sierpniu czekają mnie wypady nad okoliczne jeziorka niestety oparte na plażowaniu a nie wędkowaniu(naszczepcie czasami brzydka pogoda ratuje sytuacje). Dodatkowo również w tym roku nie powędkuje również we wrześniu bo wyjeżdżam na 3 tygodnie do Tajlandii a po powrocie będzie trzeba nadrobić zaległości w pracy to i pewnie w październiku będzie ciężko o jakiś wypad na ryby tak że sezon wędkarski praktycznie dla mnie się już kończy :'(       
Krzysztof