Autor Wątek: Urlop 2015  (Przeczytany 15768 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #30 dnia: 26.06.2015, 13:45 »
Ja 2 lata temu wziąłem się na sposób i jak mi groził remont w domu zamiast wakacji to wynająłem zaufaną ekipę dałem im klucze a sam z rodzinką wyjechałem na trzy tygodnie do Hiszpanii. Żona zadowolona z remontu ja uniknąłem całego tego bajzlu a sam i tak bym tego lepiej nie zrobił     
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #31 dnia: 26.06.2015, 13:51 »
No tak, tylko ja jakbym wynajął ekipę do remontu to na najbliższe wczasy bym wyjechał za 10 lat,a tak to co zaoszczędzę jednego roku na remoncie mam na drugi rok na wakacje.

Online e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #32 dnia: 26.06.2015, 16:18 »
Swoją drogą jak słyszę w domu "antymagiczne" słowo REMONT - to mi się włos na głowie jeży. Chyba nie tylko mnie.... ;)
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #33 dnia: 26.06.2015, 16:23 »
Ja kilka krotnie na wakacjach bylem w krajach arabskich w tym roku nie wybieramy sie z zonka na wojarze nasz synek jest za maly na dalekie podroze - z drogiej strony teraz po pracy wlaczylem tv a tam info o atakach w terorystycznych wlosy sie jeza a te matolki z unii chca arabow brac do nas do europy to jakas paranoja .........
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #34 dnia: 26.06.2015, 17:03 »
Ja byłem w Turcji w zeszłym roku... w sumie teraz się cieszę, że nie miałem takich głupich pomysłów na te wakacje :( Straszna tragedia, współczuję ludziom którzy teraz przebywają w Tunezji...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #35 dnia: 26.06.2015, 17:10 »
Tez w tamtym roku bylem w Turcji, zwiedzilem praktycznie cala hm... jak dla mnie to mieszanka bogactwa i nowoczesnosci z extremistycznym muzulmanstwem mieszanka, ktora kiedys wybuchnie.
moje przemyslenia sa  zbierzne z pewna anegdota ktora slyszalem i zapamietam na cala zycie.
Muzulmanin mowi wy Europejczycy macie zegarki, a my mamy czas aby odebrac wam te zegarki.
........... hm czyz niebudzi to zaniepokojenia......
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #36 dnia: 27.06.2015, 06:21 »
Po zamachach w Tunezji chyba warto pomyśleć podwójnie zanim sie wybierze do krajów muzułmańskich. Ryzyko coraz większe...

Ja ostatnie lata na irlop wybieram się do Polski. Znudziły mi się kraje gdzie jest gorąco i w miare fajne morze (w miarę, bo czystością nie powala) - wolę jeziora, góry i lasy. Fajnie jest tez w Alpach, zwłaszcza niemieckich. Ale jest jeden problem. Pełno tam Niemców :D
Lucjan

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #37 dnia: 27.06.2015, 07:33 »
Dokadnie, Luk.
Od kilku lat urlop spędzam z rodzinką w Polsce. Troche tez dlatego ze mamy duzego pieska mysliwskiego, ktory tak jest związany z nami ze
nie ma szans aby został gdzies sam. Wiec zabieramy go zawsze  ze sobą na wakacje :).
Owszem, posiada nawet paszport ale cieple kraje ze wzgledu na futro nie wchodzą w grę.
Raczej Polska i  późne lato, kiedy jest juz nieco chłodniej.
Zwiedzamy rożne regiony , często nad jeziorami wiec zabieram tez ze sobą wędki.
Ostatnio zaliczylismy 2 razy Kaszuby,  Beskid Niski, Roztocze, Mazury Garbate- Suwalszczyzna (Wiżajny, Smolniki , Rutka Tartak, puszcza Romincka itp),wypad na Litwe.
W tym roku wybieramy sie na pojezierze Lubuskie.
Nie są to wakacje wedkarskie (niestety) ale zawsze wczesnie rano(chociaz co 2 dzień) uda sie wyskoczyc na pare godz na rybki, potem śniadanko
i aktywny wypoczynek do wieczora - pływanie w jeziorze, spacery po lesie, wycieczki na jagody, grzyby, trasy rowerowe, ciekawe miejsca w okolicy (do 100km),
przyrodnicze sciezki dydaktyczne, rezerwaty itp. itd...
w ub roku na  12 dni pobytu (+ 2 dni dojazdu w obie strony) odbylismy 14 wycieczek :P
Cudze chwalicie , swego nie znacie ... jak powiada przysłowie  ;D
Znów jestem

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #38 dnia: 27.06.2015, 08:47 »
Panowie właśnie o taką konstruktywną dyskusje mi chodziło w tym wątku. Wymieniajmy się poglądami, piszmy gdzie wypoczywa nam się najlepiej. Ja z racji tego, że urodziłem się i mieszkam na górnym Śląsk wszędzie czuję się dobrze, byle daleko od domu  ;) Lubię góry i las, jednak myśląc o urlopie nie wyobrażam sobie braku wody, czy to jeziora czy morza. Po prostu musze od czasu do czasu zmoczyć d...  ;) Jak do tej pory najlepiej wspominam wczasy na greckiej Krecie. Dokładnie na południowym brzegu, tuż przy morzu libijskim. Tak czystej i bogatej we florę i faunę wody nie widziałem nigdzie indziej. Dosłownie przy samym hotelu podziwiałem ryby i bezkręgowce znane do tej pory z tv. jak mureny, ośmiornice a nawet żerującą barakudę  ;D Ogólnie polubiłem Greków i ich sposób życia...na pewno wrócę na tą wyspę...

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #39 dnia: 27.06.2015, 08:53 »
Tak na marginesie to siedzę na rybkach  :fish: ale póki co mamy ciszę  ;)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #40 dnia: 27.06.2015, 08:55 »
I zasięg ;D
Powodzenia, każda cisza kiedyś się kończy...  :thumbup:
Znów jestem

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #41 dnia: 27.06.2015, 09:05 »
Nie narzekam, operator sieci dał radę  ;) Ryba chodzi, karp się spławia, drapieżnik goni a szczytówki nieruchliwe jakieś  ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #42 dnia: 27.06.2015, 12:58 »
PPanowie właśnie o taką konstruktywną dyskusje mi chodziło w tym wątku. Wymieniajmy się poglądami, piszmy gdzie wypoczywa nam się najlepiej. Ja z racji tego, że urodziłem się i mieszkam na górnym Śląsk wszędzie czuję się dobrze, byle daleko od domu  ;) Lubię góry i las, jednak myśląc o urlopie nie wyobrażam sobie braku wody, czy to jeziora czy morza. Poprostu musze od czasu do czasu zmoczyć d...  ;) Jak do tej pory najlepiej wspominam wczasy na greckiej Krecie. Dokładnie na południowym brzegu, tuż przy morzu libijskim. Tak czystej i bogatej we florę i faunę wody nie widziałem nigdzie indziej. Dosłownie przy samym hotelu podziwiałem ryby i bezkręgowce znane do tej pory z tv. jak mureny, ośmiornice a nawet żerującą barakudę  ;D Ogólnie polubiłem Greków i ich sposób życia...na pewno wrócę na tą wyspę...

Swego czasu zaliczylem greckich kilka wysp w sumie bardzo milo, to wspominam, ale co do zycia w wodzie jak dla mnie jest ok ale nie tak bagate jak w zycie jak w morzu czerwonym polecam ci marsa alam w egipcie jeszcze dziewicze rafy miejsce toz nad Erytreom, raj w wodzie i dostepne na nasza kieszen drugie takie rafy to juz tylko australia ale to nie na moja kieszen.
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #43 dnia: 27.06.2015, 15:15 »
Marzy mi się od dawna morze czerwone  ;D nawet miałem po cichu w planach taką podróż na wiosnę 2016 jednak wobec wydarzeń wczorajszego dnia zapewne będzie trzeba zrezygnować.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Urlop 2015
« Odpowiedź #44 dnia: 27.06.2015, 18:55 »
Marzy mi się od dawna morze czerwone  ;D nawet miałem po cichu w planach taką podróż na wiosnę 2016 jednak wobec wydarzeń wczorajszego dnia zapewne będzie trzeba zrezygnować.

Zgdzam sie z, toba to nie czas na tamte kierunki.
po rozwchwianiu calej polnocnejmafryki klimat nie jest dobry do podrozy.
bylem i w Tunezji i w Egipcie przed rewolucjami za czasow dyktatorow inne kraje porzadek cisza spokoj i po rewolucji hm z mojego odczucia te narody potrzebuja silnej reki dekokracja jest dlanich destrukcyjna.
Zal mi tych ludzi, ktorych teraz zawijaja stamtad ja dwa lata temu to przezylem w Egipcie gdy kilka tysiecy ludzi w ciagu jednej nocy wywiezli.
Samolot za samolotem startowal.
Maciek