Autor Wątek: Urządzenia mobilne, działające aplikacje i zużycie baterii  (Przeczytany 1638 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Wątek wydzieliłem z innej dyskusji na temat przeglądarek w urządzeniach mobilnych.

Tutaj możemy podyskutować na temat tego, jak zabezpieczyć się przed nadmiernym użyciem pamięci i baterii przez działające w tle aplikacje.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Urządzenia mobilne, działające aplikacje i zużycie baterii
« Odpowiedź #1 dnia: 14.08.2015, 16:42 »
U mnie komórka to mały komputerek z 5" wyświetlaczem. Czego ja tam nie mam :P.
Wygląda na to ze Greenify bardziej oszczedza baterie, ale musze sie dłuzej przyglądnąć bo ostatnio wiecej niz zwykle "bawiłem sie" komórką.
Do tej pory przy nieduzym  uzyciu ładowałem komórke co 2 dni :)
Rzeczywiscie jak sie ma roota mozna hibernowac aplikacje systemowe. U mnie taką jest Chrome (wyraznie lepszy od Firefoxa i mini Opery na Androida).
Znów jestem

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Urządzenia mobilne, działające aplikacje i zużycie baterii
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2015, 17:24 »
Ponieważ pierwszy tu wspomniałem o Greenify to jeszcze słowo tytułem wytłumaczenia.
To co robi ta aplikacja już opisałem - "greenifikuje" (zamyka) aplikacje działające w tle, które przez samo działanie rozładowują nam telefon. Czy Greenify na prawdę działa, czy nie to już każdy musi sprawdzić indywidualnie. Ja ogólnie nie narzekałem nigdy na baterię ale czasami zdarzało mi się tak, że telefon sam z siebie potrafił przez noc (nieużywany) wyssać 20-30% baterii. W użyciu baterii miałem wysoko jakieś usługi lokalizacyjne albo np. mapy czy Google+ których nawet nie używałem. Po użyciu Greenify te problemy ustąpiły i nie wracają.
Musicie tylko wiedzieć, że pewne aplikacje muszą działać w tle i nie można ich "greenifikować'. Np. jeśli zahibernujecie aplikacje budzika/zegara to możecie zaspać do pracy bo budzik nie zadzwoni :P Jeśli lubicie dostawać aktualne powiadomienia z jakiejś aplikacji (np. Facebook, Tapatalk, messenger) to również nie należy tych aplikacji "greenifikować".

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Urządzenia mobilne, działające aplikacje i zużycie baterii
« Odpowiedź #3 dnia: 15.08.2015, 00:43 »
To chyba muszę to sprawdzić.
W Androidzie jest ta przewaga, że jest strzałka wstecz, którą można zamknąć daną aplikację po jej użyciu.
W iPhonie takiej strzałki nie ma - jest tylko jeden przycisk, więc podejrzewam, że w iPhonie większość aplikacji jest stale otwarta :o

Ja używam takiej aplikacji Clean Master, która ma niby zatrzymywać działające w tle aplikacje, ale widzę, że wiele z nich uruchamia się zaraz ponownie.
Pozdrawiam
Mateusz