Autor Wątek: Polska - Gibraltar  (Przeczytany 14321 razy)

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #15 dnia: 06.09.2015, 10:24 »
Ostap o czym Ty piszesz? Po MŚ Niemców to był ich najlepszy mecz, a drugi taki mecz jak z Brazylią drużyny " Piłkarski FC Katar czasami Deutschland" zwany w niedalekiej  przyszłości ABUDABILAND już się tak szybko im się nie zdarzy.

Wygrywamy z nimi stosując obronę Częstochowy źle, gramy otwarty futbol oddając więcej strzałów i przegrywając źle, nie ma to jak mieć ciągłe kompleksy będąc Polakiem ech..
Porażka, porażką punktów nie daje, bilans mimo, że 3:3 to i tak lepszy dla Nas, bo strzeliliśmy bramkę na wyjeździe, a my się katujemy tą porażką?
Porażką wygraną, bo pokazała, że mamy jakiś tam styl, nie boimy się i nie murujemy bramki. Była walka i zaangażowanie. Pokażcie mi jakiś dobry mecz za Smudy czy też Fornalika z drużyną z europejskiego topu?

 Coś drgnęło, nie pamiętam tak grającej reprezentacji, jest wiele do poprawy, ale też wiele czasu aby coś zmienić do ME. Cel jest jeden awans i jest już naprawdę blisko. FC BUNDESKATAR był poza zasięgiem już po losowaniu, a że się udało to chyba należy się cieszyć, że zdobyliśmy z nimi nadprogramowo punkty.

Nawałki nie trawię, ale ma jakiś pomysł więc nie krytykuję na siłę. Szkoda, że gra Mączyńskimi, ale sorry taki mam klimat i takich piłkarzy :)

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #16 dnia: 06.09.2015, 11:46 »
Ostap, zgadzam się z tym co napisałeś ;) Niemcom daleko do ich optymalnej formy, ale widać już tendencje zwyżkową, chyba nikt nie ma wątpliwości, że Niemcy jak zwykle osiągną swoje maximum wtedy kiedy trzeba, na te najważniejsze momenty. Mimo słabej formy i tak ładnie klepali piłkę. Jak my mamy wygrać, skoro nasza gwiazdeczka mając 100% sytuacje i cała bramkę przed sobą strzela na pałę w bramkarza? :D Jasne, Neuer jest dobrym bramkarzem, prawdopodobnie najlepszym obecnie na świecie, ale to nie zmienia faktu, że klasowy napastnik wykorzystałby te sytuacje.
Wypowiedź Ozila po meczu:
"Można powiedzieć, że na zwycięstwo zasłużyliśmy. Zdominowaliśmy Polaków przez długi okres gry, stworzyliśmy więcej szans i oddaliśmy większą liczbę strzałów. Również Polska miała swoje okazje, co świadczy o tym, że mamy kilka rzeczy do poprawienia..."

Nic dodać nic ująć ;) Grendziu widzę, że strasznie boli Cię, że dla Niemiec gra Boateng albo Ozil, a jak dla Polski grał Olisadebe i Pereiro to było ok? :D  Zidane i tego co zrobił dla Francji też nie szanujesz? Bo przecież Zizu to dziecko algierskich imigrantów...

Na te Mistrzostwa nasze orły pojadą na 99%, z Gibraltarem chyba nie da się przegrać, więc dadzą radę :D A jak długo będą na mistrzostwach to cholera wie, nie zdziwię się jak będzie powtórka z 2012 ;)

Tutaj przykład jak klasowy zawodnik, wykorzystuje podobne sytuacje do tej którą miała nasza gwiazdeczka i zdobywa hat tricka w meczu ze Szwecją

Pozdrawiam
Masakroff

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #17 dnia: 06.09.2015, 12:36 »
Lewy powinien podejść bliżej i położyć szkopa wtedy miałby pustą bramkę.

Ja nadal myślę że Grendziu oglądał inny mecz! Polecam obejrzeć mecz na trzeźwo to i pisanie głupot się skończy


Pamiętacie mistrzostwa u skośnych? Wtedy byłem na studiach i po jednym z meczy w sumie po pierwszym z skośnymi telewizor poleciał z 3 piętra w akademiku. Po meczu z Portugalią na parking na którym stała dyrektorka akademika leciały butle po piwie. Po zakończeniu w pięknym stylu w meczu o nic zostaliśmy wydaleni z akademika. Kilka osób poleciało. Nigdy nie zapomnę tak słabego występu reprezentacji. Tyle osób na nich liczyło a oni na kacu ledwie chodzili. No ale jak wtedy czołowym graczem był Hajto alkoholik i przemytnik to ja nie mam pytań. Czarny Oli wtedy nas tam zabrał na te mistrzostwa bo gdyby nie on to nawet byśmy nie pojechali. Fakt sam nic na mistrzostwach nie pokazał ale dzięki tylko niemu tam byliśmy.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #18 dnia: 06.09.2015, 15:56 »
masakroff jeśli Lewy jest dla Ciebie za słaby nie ma o czym rozmawiać, widocznie wiesz lepiej niż 95% społeczeństwa, nie znam napastnika, który wykorzystuję wszystkie sytuację, czy to Messi czy inni topowi piłkarze. Suarez czy Krystyna (jakoś nie pamiętam aby brylował na MŚ) też potrzebują sporo okazji aby strzelić, zresztą obiecałem sobie, nie dyskutuję z Tobą, bo nie ma sensu i tyle. Nigdy nie byłem za Olim i innymi farbowanymi lisami reprezentacji. Katar w piłce ręcznej kupił sobie vice-mistrzostwo, a Niemcy przez długi okres w podobnym sposób czasu naturalizują obcokrajowców. Krytykujesz Polaków ja mam prawo Niemców, nie przepadam za nimi jako ludźmi i krajem.... Reszty nie dopiszę, bo na tym forum nie wolno.

Łukasz byłem trzeźwy, podczas meczu wypiłem 1,5piwa mam dość mocną głowę, może nie tak jak Twoja, ale daję radę :P Co do mistrzostw za Engela, były słabe i tyle.

Było masę błędów, ale w końcu zagrali z jajami, jak już pisałem, jeśli Nawałka coś jeszcze zmieni typu Szukała, Mączyński, może przez rok pojawi się nowy Kychowiak 2 , Piszczek i Błaszczykowski odnajdą formę to możemy trzymać kciuki i może w końcu wyjdziemy z grupy. Pamiętam jak Grecja przed ME w Portugalii grała ostatni mecz sparingowy z Polską, było chyba 0:0 - dziwiłem się co ta Grecja chce robić na mistrzostwach, po co oni tam jadą, a potem zostali mistrzami.

Piękno w futbolu to to że nie zawsze faworyt wygrywa, jak ktoś zostawi serducho i "jaja" na boisku to budzi moją sympatie, gdybyśmy przeszli obok meczu, to co innego.

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #19 dnia: 06.09.2015, 16:12 »
Myślę, że dużo większy procent społeczeństwa uważa, że Lewy to drewniak. Na portalach piłkarskich w wielu komentarzach można przeczytać to właśnie stwierdzenie, także te 5% to zdecydowanie za mało ;) czy Lewy strzelił jakąś ważną bramkę dla naszych? Mówisz, że Cristiano nic nie pograł na MŚ, na pewnym etapie sam nic nie zrobi... Natomiast praktycznie sam wprowadził Portugalię na te MŚ wygrywając w dwumeczu ze Szwecją 4:2 i strzelając wszystkie cztery bramki. Ciekawe ile z tych 4 bramek strzeliłaby nasza gwiazdeczka ;)
Myślę, że jesteś ślepo zapatrzony w tą reprezentacje i cieszy Cię po prostu mała poprawa i wygrana w poprzednim meczu z Niemcami, gdzie nie grało chyba więcej niż połowa podstawowego składu przeciwnika. Ja do Niemców mam zupełnie neutralny stosunek, ani ich nie uwielbiam, ani ich nie nienawidzę, natomiast jeśli chodzi o ich futbol to bardzo ich za to szanuje i podziwiam. Chciałbym też, aby naszym krajem rządzili tacy ludzie, jacy rządzą tam.
Jaka euforia była, kiedy trafiliśmy na euro2012 do najsłabszej grupy. Praktycznie większość była przekonana, że z niej wyjdziemy, każdy pompował balonik, zwłaszcza, że byliśmy gospodarzami. Jaki miałem ubaw po pierwszych dwóch meczach... :D ale nie było źle, byli zaraz za podium w swojej grupie hehe
Pozdrawiam
Masakroff

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #20 dnia: 06.09.2015, 16:13 »
Sytuacja Lewego nie była taka dobra jak się wydaje. Jeszcze chwila i by tam byli obrońcy, przecież on strzelał praktycznie z nimi na plecach więc nie mógł jej już prowadzić. Może z 1m ale i tak Neuer wykazał refleks. Lewy mógł strzelić lepiej ale ten co oddał nie był taki zły.
Pisałem o 40 minutach bo od 40-85 (3 bramki dla Niemców) było 2:1 ale mieliśmy sytuacje. Na pewno nie mogli być pewni zwycięstwa. Strzałów celnych mieliśmy więcej, niby posiadanie mniejsze ale wiadomo, że posiadaniem się nie wygrywa.
Kilku naszych mogło zagrać lepiej (Piszczek, Olkowski, Jodlowiec, Mączyński) ale z taką grą jestem pewien awansu.
Przegrać z Niemcami u nich to nie wstyd, ważne, że graliśmy odważnie. Pamiętajmy, że zagraliśmy 2 napastnikami i ofensywnym pomocnikiem na lewej obronie.

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #21 dnia: 06.09.2015, 16:41 »
A ja myślę, że jesteś typowym Polakiem, któremu jak podłożysz nawet mleko pod nos to będzie narzekał i narzekał i zachwycał się wszystkim wokoło tylko nie tym co  polskie. Pisałeś, że z chęcią byś wziął obywatelstwo niemieckie, no ale już jest z tym problem, bo trzeba byłoby się trochę wysilić aby je otrzymać, czyli znów trzeba by było zacząć od siebie aby coś zdobyć, ale lepiej jest ponarzekać jak jest źle i trudno i beznadziejnie. Właśnie to takie typowo polskie podejście do życia. Jesteśmy w Unii, podjąć pracę można niemal wszędzie, składki opłacać w kraju gdzie się pracuję i żyć tam, tylko trzeba się ruszyć i coś zrobić, ale lepiej jest ponarzekać co nie?

 Gratulację podejścia. Lewy na drewnianych nogach był w Borussii w Lechu wyborowym strzelcem teraz staje się topowym w Bayernie, no ale to typowy drewniak nic nie umie wg Ciebie i tych milionów ludzi, przereklamowana gwiazdeczka top 5 na świecie na swojej pozycji, zła bo z Polski i pewnie to Tobie przeszkadza. Sam meczu nie wygra tak jak Krystyna nie wygrała Euro sama, piłka nożna to gra zespołowa i zależna od bardzo dużo czynników, a nie od jednej osoby. CR7 sam meczu  nigdy nie wygrał jak piszesz, bo pomagało mu w tym 10 zawodników z pola, cały sztab trenerski  i pozostali blisko reprezentacji.


Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #22 dnia: 06.09.2015, 16:45 »
Michał zgadzam się po części z Tobą, podjął szybką decyzję, że uderza, pewnie 9/10 bramkarzy nawet nie zdążyłoby by mrugnąć. Gdyby poszedł sam na sam z bramkarzem i nie strzelił, to wtedy wszyscy znawcy powiedzieliby, że słaby, bo powinien strzelać od razu. Jak to znawcy wszyscy wiedzą lepiej, wystarczyło w życiu trochę powąchać trawy, aby wiedzieć, że wcale tak nie jest :)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #23 dnia: 06.09.2015, 16:54 »
Dla mnie ważna jest gra, wynik z Niemcami niekoniecznie bo samą postawą mogą nabrać pewności siebie, a ona będzie potrzebna w kolejnych meczach. Nikt nie zakładał, że będziemy na 1 miejscu w grupie, 2 w zupełności wystarczy ;-) ugrali i tak 3 pkt więcej niż było w planie na Niemcach

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #24 dnia: 06.09.2015, 16:58 »
Michał zgadzam się, wynik nie powalał, ale coś drgnęło i nie trzeba się wstydzić za ten mecz, odszukać tylko kilku lepszych wykonawców i możemy zrobić kolejny krok do przodu następnym razem :)

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #25 dnia: 06.09.2015, 17:02 »
Póki co moja kariera w branży wiertniczej idzie zgodnie z planem i zbieram potrzebne mi doświadczenie, do pracy za granicą. Nie znasz mnie, nie wiesz czym się zajmuje, więc nie mów że tylko narzekam i nie robię nic w kierunku poprawy, bo robię ;) Tanią siłą roboczą nie zamierzam być, dlatego muszę jeszcze trochę przepękać na polskim podwórku, na moim stanowisku ;)
Ja Tobie też mogę wytknąć coś co cechuje Polaków - chlubisz się pozycją wiecznie przegranych, ja natomiast jestem za propagandą sukcesu, pokazywałem to na przykładzie Powstania warszawskiego i wielkopolskiego w poprzednim temacie :P

Wracając do tematu, w filmiku który pokazałem, Cristiano nie robił sobie wiele z obecności obrońców, np. przy drugiej bramce przyjął piłkę kolanem, ale nie w taki sposób jak Lewy który przyjmując piłke kolanem został z nią praktycznie w miejscu. Wykorzystał swoją szybkość. Lewy miał wiele opcji, chociażby mógł lobować, piłka miała kozioł i bez problemu można było podciąć. Mógł też zamarkować uderzenie i zejść na lewą nogę i z lewej strzelić, ale to już trzeba mieć trochę umiejętności. Teraz trochę pokory, nie jestem specjalistą od futbolu i na pewno nie zrobiłbym tego lepiej, próbuje jednak pokazać, że była to dobra okazja i było kilka wariantów na jej skończenie. Dużo lepszych wariantów niż strzał na pałę w bramkarza. Top 5? No nie wydaje mi się, daj link do jakiegoś rankingu w którym Lewy jest w top5. Raczej ciężko mu będzie z Messim, Ronaldo, Neymarem, Aguero, Ibrą, Suarezem, Costą czy Benzemą (może nie strzela nie wiadomo ilu bramek, ale bardzo pracuje dla drużyny co fachowcy zawsze podkreślają i to dlatego Real nie chce go puścić);)

Pozdrawiam
Masakroff

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #26 dnia: 06.09.2015, 17:19 »
Nie chlubię się pozycją przegranych, tylko wyszukuję pozytywów, narzekać jest najłatwiej. Drugie miejsce w grupie samo się nie zrobiło.

Co do gry reprezentacji czy piłki nożnej zjadłem na niej zęby i jestem mega krytyczny, ale staram się być obiektywny. Zresztą nie jestem też wyśmienitym pismakiem, ale gdzie 90% tekstów na weszlo.com jest zgodne z moim poglądem. A oni tam przeważnie krytykują, lecz robią to w stylu, który mi odpowiada, bo jak można pochwalić to czasami też chwalą.

Jeździłem na wszystkie mecze kiedyś gdy grał Lewy w Poznaniu i już po pierwszym meczu było widać, że ma papiery na grę no i ma, akurat jego jestem wielkim fanem, bo oprócz talentu, w życiu doszedł do wszystkiego ciężką pracą.

Sorry nie oglądałem ani jednego filmu jaki zamieściłeś w wątkach piłkarskich, wole ocenić kogoś po pełnym meczu niż po komplikacji wybranych momentów.

Zaślepionym patriotą też nie jestem, jeśli kiedyś będzie wojna to pierwszy ucieknę z Polski, bo za błędy polityków własną głową nie mam zamiaru odpowiadać, a chronić będę rodzinę, bo tylko ona się dla mnie liczy. W Polsce przez błąd lekarzy stałem się inwalidą, a mimo wszystko tutaj żyję i próbuję walczyć i żyć na co dzień, czasami wystarczy tylko chcieć aby coś zrobić aby było lepiej.

Już raz pisałem nie przepadam ani za grosz za Nawałką, ale nie wypada mi go krytykować jeśli zagrał z jajami na terenie Niemiec i nawet gdyby porażka była 5:1 to bym bił :bravo:

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #27 dnia: 06.09.2015, 17:31 »
Przegrali z Niemcami, a Ty głosisz jakieś pozytywne hasła, więc uważam że chlubisz się przegraną, ale teraz wszyscy będą ich głaskać po główce bo przecież raz wygrali ;) gdyby przegrali z Gibraltarem w dobrym stylu, to też byś się tak cieszył? :D

Nie mówię, że Lewy to jakieś beztalencie, ale nie róbmy z niego Boga piłki nożnej, bo jednak techniki to mu brakuje, ale zmysł snajperski gdzieś tam. Chyba się zgodzisz, że jednak z tym top5 trochę się zagalopowałeś :P

Filmik który pokazałem w tym temacie z Cristiano to nie jest żadna kompilacja, tylko klasyczny hat trick w meczu ze Szwecją, a to jednak spora różnica ;)
Pozdrawiam
Masakroff

Grendziu

  • Gość
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #28 dnia: 06.09.2015, 17:38 »
Chcesz to masz TOP FIVE wg Grendzia na pozycji napastnika:

1. Messi.
2. Ibrahimovic.
3. Lewandowski.
4. Suarez.
5. Ronaldo.

Od czasów Bońka nie było tak uzdolnionego zawodnika w Polsce, jest kompletny i  bardzo dobrze wyszkolony technicznie.

Offline masakroff

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Polska - Gibraltar
« Odpowiedź #29 dnia: 06.09.2015, 17:47 »
No to tym rankingiem pokazałeś, że jednak o piłce to sobie nie porozmawiamy :) Wielu specjalistom ciężko jest ocenić, kto jest najlepszy czy Messi czy Ronaldo. Kto lepszy Neymar czy Suarez. No, ale chyba nikt kto ma pojęcie o piłce nożnej nie umieściłby Lewego wyżej od Ronaldo, Aguero, Neymara czy Suareza. Rozumiem, można mieć swoje zdanie, ale to to już bardziej fantazja albo ślepozapatrzenie

"do zobaczenia" w innym temacie :) Pozdrawiam
Pozdrawiam
Masakroff