Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548534 razy)

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #510 dnia: 17.09.2017, 13:50 »
Nie mam do Ciebie nic osobiście. :D Zauważ tylko, że wszelkie podłe i o nieludzkim obliczu systemy zaczynały się od niewinnych z pozoru prób bezwzględnego pozbycia się obywateli niewygodnych z różnych powodów.

Tak masz racje i to zaczynaly sie od pozybcia tej czesci co miala wlasnosc, budowana nierzadko kilkoma pokoleniami.  Te nieludzkie systemy musisz pamietac, byly miej wiecej tworzone przez ludzi ktorych brzydzila praca (i wiele innych rzeczy). Kiedys takich w plemieniu dzikich wodz kazal wieszac na pobliskiej galezi, a niestety oni teraz Ci prawo ustalaja :) Wracajac do klusoli -> prawo jest tak konstruowane zeby starannie ich chronic defacto i w obecnych systemach mentalnosc ustawdawcow jest na poziomie takich klusoli. Musisz sobie zdawac sprawe. KLusole czesto stoja z nimi w jednym szeregu, bo to czesto ludzie jak ktos dalej pisal : na zasilkach, wszelakiej pomocy, w miesiacu nawet nie zmusisz ich do tygodnia pracy... formalnie "pluja" ci twarz wieokrotnie. Nie daj boze taki Zenek Siatkowy pozna Zenobie POdrywke i ja zaplodni, wtedy juz oboje wchodza do mopsu po czerwonym dywanie, widujesz ich w TVN pozniej, staja sie symbolem represji bezwzglednego rynku pracy, bo kazda praca ich torturuje :/
pozdrawiam,
Pinki

Offline pinki

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #511 dnia: 17.09.2017, 14:55 »
Widzisz, w UK dzierżawi się krótkie odcinki rzek, w Polsce bardzo długie. Więc bez zmian prawnych może być tak, że Wisłę weźmie rybak, i ani nie będzie tam ryb, ani tam nie połowisz. Więc trzeba się zastanowić, czy upadek PZW byłby dobry ;D Niech się nikomu nie wydaje, ze w Polsce wszystko po upadku PZW będzie już normalne. Po tym co się wyczynia w polityce, chociażby z TVP, widać, że bardziej prawdopodobnym jest, że będzie nienormalnie :)

Tu wlasnie rozbija sie o zmiany w prawie. Bez tego nie ruszysz. U siebie znam wiele osob co wedkuja bez wykupionych pozwolen od wielu lat. Znam ludzi co sa w stanie wylapac w ktorym dniu klusol bedzie plywal po jeziorze i nikt z tym ic nie robi. ja kontroli nie widzialem od 5 lat na oczy, a czesto siedze po 3 dni nad woda.

Na poczatek uwazam za wprowadzeie przepisu, dajacego mozliwosc kontroli wedkarza przez wedkarza(ochotnika, ):
- dokumenty
- zajrzenie do siatki, ba nawet do bagaznika smaochodu stojacego na brzegu.
- nawet poproszenie o zwiniecie zywca i pokazanie co jest na haku.

Mozna by nawet zbudoiwac siatke ludzi do tego uprawionionych, zadnych zlotych kart dla zasluzonych bo ktos jest pol wieku w PZW czy dziecinady w stylu: 50% dla bezrobotnego(wystarczy skosic 10 trawnikow pukajac od drzwi do drzwi i kasa na pozwolenie bedzie, czy posprzatac budowe jedna czy druga :)) czy "bogatych" emerytow - tych z niskimi jestem w stanie zrozumiec  (znam wielu takich powyzej 3knetto, na litosc boska czy to tak duzo 200pln za wedkowanie dla kogos kto jest nad woda przynajmniej miesiac nad woda lub wiecej)... dawac znizki za aktywne dzialanie- jak kontrole, pilnowanie limitow, warunkow przechowywania ryb. Takimi ludzmi mozna sie wymieniac miedzy kolami, okregami... bo wielu sie boi kontrolowac na swoich wodach, zeby im opon nie podziurawili :)  Teraz sa mozliwosci latwego nagrywania , wystarczy przepis ze osoby uprawione poza Straza maja do tego pelne prawo na wodach PZW  czy innych PGR.  Wystarczyt oznakowanie lowiska jako monitorowanego, a elemetem monitoringu moze byc kamera na osobie przeprowadzajaca kontrole. Jak wedkarze beda wiedziec, ze te osoby sa zoobligowane do kontroli danych lowisk, nikt z czasem nie bedzie robil problemow. Wszystko sie rozbija o prawo wlasnie i to ono chroni  lamiacych tak naporawde. Jest jasna zasada: twoja wolnosc sie konczy na nie Twojej ziemi , jak wchodzisz na moja dzialke to mam pelne prawo zajrzec Ci do majtek, czy mi czeresni tam nie schowales...
pozdrawiam,
Pinki

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Uzależniony od wędkarstwa

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #513 dnia: 09.10.2017, 20:39 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1947403865530370&id=1635875423349884



 >:O >:O

Też mi to rano wyświetliło się na FB. To jest jakiś szok, trzeba mieć cierpliwość do bycia strażnkiem...

Ktoś wie co to za woda? Albo chociaż jaki okręg?
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #514 dnia: 09.10.2017, 21:10 »
No co ??? Chłopina se na żywca postawił a tu takie larum :P
Piotr

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #515 dnia: 09.10.2017, 21:11 »
No co ??? Chłopina se na żywca postawił a tu takie larum :P
:D :D :D

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 035
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #516 dnia: 09.10.2017, 21:18 »
Co za sku.....l !!!!!!! Sam bym go do tej linki przywiązał i do wody wrzucił >:O
Tomek

Kadłubek

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #517 dnia: 09.10.2017, 21:19 »
I po co? Odpowiadałbyś jak za człowieka...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #518 dnia: 10.10.2017, 07:44 »
Panowie, ten film pokazuje wg mnie, że oprócz tych, co chcą zabierać bez umiaru, pojawi się nam jeszcze jeden rodzaj kłusownictwa. Wyławianie ryb w celu sprzedaży łowiskom komercyjnym. To już jest, ale może przybrać różne formy. Wg mnie takie osoby należy bezwzględnie usuwać z PZW, i podstawową rzeczą jest wpłynięcie na sądy koleżeńskie, aby te zachowywały się nad wyraz ostro. Usunięcie takiej zakały z PZW sprawia, że wyrządzamy sobie wielki pożytek, dla wielu zaś może być to spora kara, której będą się obawiać.

Nawet do głowy by mi nie przyszło, aby tak trzymać karpia w wodzie :facepalm: :facepalm: To  jest bardzo trudne do odkrycia, dlatego nie ma się co cackać z takim typem. Wywalić z PZW! Oczyszczenie szeregów z recydywy kłusowniczej to podstawa udanych reform.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #519 dnia: 10.10.2017, 07:54 »
Jak by tak moi kumple karpiarze takiego matoła namierzyli który tak robi .... to by ten hak miał wbity w jaja matoł i został wrzucony do wody - palant ... na bank !
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #520 dnia: 10.10.2017, 07:56 »
Jak widzę takie rzeczy, to mi witki opadają i tracę wszelką nadzieję, że będzie kiedyś choć odrobinę normalnie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #521 dnia: 10.10.2017, 08:01 »
Takie indywidua są wszędzie wokół nas. To tacy jak on potrafią swojego wiernego psa pozostawić latem przykutego do drzewa w lesie,  bez jedzenia i wody.
A przecież mogliby oddać do schroniska. Nie wspominając już o znęcaniu się nad innym człowiekiem. Niestety ... :( :(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #522 dnia: 10.10.2017, 08:23 »
Ważne aby iść do przodu. Nie wiem czy zauważyliście, że ten gość nie będzie ostro traktowany przez PZW. Sprawa pójdzie do sądu, będzie jakaś grzywna. Ale czy nie lepiej takiego gościa usunąć znad związkowych wód? Po co składki od takich osób, przecież to szkodnicy, oni okradają innych, okradają państwo.

Chciałbym, aby strażnik mógł zakomunikować takiemu złodziejowi, że to jest koniec kariery w PZW :) To jest wielka kara, potrzeba takiego straszaka!
Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #523 dnia: 10.10.2017, 09:04 »
Zgroza. Patol jeszcze miał czelność się rzucać >:O Szkoda, że najpierw nie namierzyli go karpiarze :'(

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #524 dnia: 10.10.2017, 09:05 »
Nic mu nie zrobią, nie będą odcinać sobie kuponów.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP