Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548571 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #600 dnia: 04.12.2017, 07:36 »
A ja coś czuję, że taka i podobne akcje to już są ostatnie przekręty w PZW. Wykonane trochę z rozpędu i z przeświadczeniem zabetonowanym przez wiele lat - że nam wszystko wolno i absolutnie każdy wał przejdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #601 dnia: 04.12.2017, 07:44 »
Cieszę się, że wędkarze zaczynają reagować. Sati robi dobrą robotę, jak inni zrozumieją, że należy patrzeć dokładnie na ręce (lub siaty) rybakom robiącym odłowy, skończy się typowa rzeźnia. Bo wiadomo, że po takim 'pozyskaniu' z wody wyjeżdża jakaś ilość ryb...
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #602 dnia: 04.12.2017, 08:29 »
A ja coś czuję, że taka i podobne akcje to już są ostatnie przekręty w PZW. Wykonane trochę z rozpędu i z przeświadczeniem zabetonowanym przez wiele lat - że nam wszystko wolno i absolutnie każdy wał przejdzie.

Dokładnie prawie to samo gdzieś napisałem. "Panom działaczom" kończy się czas obfitości i stąd takie działania bo wiedzą, że długo tak nie będą mogli "odławiać kontrolnie" ryb.
JKarp

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #603 dnia: 04.12.2017, 08:33 »
Trzeba naciskać, fotografować, filmy nagrywać i gonić to tałatajstwo z naszych wód!

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #604 dnia: 05.12.2017, 09:14 »
Ja to w ogóle nie pojmuję, jak można się łaszczyć na jakieś ryby. Kłusownicy kradną, wędkarze wynoszą ponad limit (czyli też kradną), jacyś tam działacze też (tu przy zarybieniu, przy odłowach)...
Śmieszne to trochę. Tak się upodlić dla jakiegoś mięsa, dla ryby. Musiał bym być chory umysłowo albo wyjątkowo głodny, żeby najzwyczajniej w świecie KRAŚĆ mięso. Tego nie robią nawet menele, oni wolą żebrać pod marketem. A taki wędkarz jeden z drugim czy działacz, niby z dobrej rodziny, niby w miarę zamożny (w większości średniego stanu) i borajstwo, nie stać go na mięso. Musi kraść!

Cóż, patologia jak się patrzy. Wynika chyba jeszcze z tych starszych czasów (choć obecnie jest podobnie), że fajnie się było pochwalić czymś kradzionym, zdobytym "za darmo". W każej profesji były jakieś tam dodatkowe "profity", które ludzie w reklamówkach przynosili z pracy. Ale kiedyś nie było, trudno było zdobyć... Dziś wszystko jest ale pojmowanie takie samo. Szkoda, że nikt się nie przestawi, że teraz to po prostu wstyd. Bo przecież nie tylko kradniesz ale robisz się biednym lumpem.

Kiedyś czytałem tekst o wędkarzach w Holandii. Ktoś się dziwił jak to jest, że oni nie zabierają ryb (złowionych zgodnie z przepisami). Facet odpowiedział, że przecież on nie musi zabierać bo może sobie kupić w sklepie. To dotyczyło tylko zabierania. My w Polsce nie tylko masowo zabieramy (ale to już kwestia indywidualna) ale jeszcze mamy wśród swoich kolegów zwykłych łachmaniarzy i lumpów, którzy okradają siebie i Nas wszystkich. Kraść rybę... Ja pier***ę. Jeszcze dwa ziemniaki, marchewkę i czosnek z bazaru ukradnij, będzie palce lizać!

Nie mieści mi się to w głowie, serio. To jest tak prymitywne i słabe, że nawet trudno o tym coś mądrego napisać. Chyba najważniejsze, to zniszczyć to dziadostwo taką retoryką. Kradniesz ryby - jesteś dziad! Jak nisko trzeba się stoczyć, żeby kraść jedzenie? Kiedy nie trzeba tego robić, rzecz jasna. :facepalm:
Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #605 dnia: 05.12.2017, 09:19 »
Grzesiu, pozamiatane :D :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #606 dnia: 05.12.2017, 09:36 »
To chyba takie nasze "dziedzictwo narodowe " :( :facepalm:
Ale jeśli Sędzia Sądu Rejonowego, Okręgowego, Administracyjnego kradnie w sklepie to o czym my tu piszemy.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #607 dnia: 05.12.2017, 09:39 »
To chyba takie nasze "dziedzictwo narodowe " :( :facepalm:
Ale jeśli Sędzia Sądu; Rejonowego, Okręgowego, Administracyjnego kradnie w sklepie to o czym my tu piszemy .

O chorobie. O niczym więcej. Albo chory, albo wyjątkowo głodny. Inne przypadki są wręcz irracjonalne.

Musiał bym być chory umysłowo albo wyjątkowo głodny, żeby najzwyczajniej w świecie KRAŚĆ mięso.
Grzegorz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #608 dnia: 05.12.2017, 09:54 »
Ja to w ogóle nie pojmuję, jak można się łaszczyć na jakieś ryby. [...] Musiał bym być chory umysłowo albo wyjątkowo głodny, żeby najzwyczajniej w świecie KRAŚĆ mięso. [...] Ja pier***ę. Jeszcze dwa ziemniaki, marchewkę i czosnek z bazaru ukradnij, będzie palce lizać!

Nie mieści mi się to w głowie, serio. To jest tak prymitywne i słabe, że nawet trudno o tym coś mądrego napisać.

Zawsze się nad tym zastanawiałem, co trzeba mieć w głowie, żeby kraść ryby. Może na bazarze by nie ukradli, ale jeśli ta marchewka, ziemniaki i czosnek rosłyby w ziemi, wielu by wyciągnęło. Na Siekierkach w Warszawie jest dużo bezpańskich drzew owocowych (np. przy trasie siekierkowskiej, która została wybudowana na terenach, na których znajdowały się kiedyś działki). Są to głównie jabłonie, ale i grusze czy morele. Jak tylko owoce zaczynają nadawać się do jedzenia, natychmiast znikają z drzew. Widać, że ktoś przychodzi i rwie "hurtowo". Jeżdżę tamtędy często na rowerze nad Wisłę i widzę, że jednego dnia jabłka są na drzewach, a następnego, czy za dwa dni, nie ma ani jednego.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #609 dnia: 05.12.2017, 10:00 »
W londyńskich parkach sadzili chyba buraki na klombach (dla ładnych liści). No to Polacy się nimi zajęli :facepalm:

Ale ze mnie zdrajca ojczyzny, co?

Nie pamiętam dokładnie, gdzie to było, albo Central Park albo Londyn, ale stały w parku tabliczki po polsku "Nie sikać". I święte oburzenie, że to dyskryminacja Polaków. Gdyby szczali tam Węgrzy, to zapewne tabliczka byłaby po węgiersku...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #610 dnia: 05.12.2017, 10:41 »
W londyńskich parkach sadzili chyba buraki na klombach (dla ładnych liści). No to Polacy się nimi zajęli :facepalm:

Czyli jak w Korei. Jeśli trawa byłaby jadalna, jedlibyśmy trawę... Kurna, słabe perspektywy na poprawę.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #611 dnia: 05.12.2017, 10:53 »
E tam, z tymi burakami i szczaniem w Londynie to lekka przesada :) Aż tak źle nie jest. Z drugiej strony w UK jest wielki problem z toaletami, nie wiem czy wiecie, ale tylko połowa stacji benzynowych, te większe, mają kible. I wyglądają kiepsko zazwyczaj :) Nie jest łatwo znaleźć miejsce aby załatwić potrzebę, toalet publicznych jest jak na lekarstwo. I tak jest postęp, bo z roku na rok przybywa rożnego rodzaju centrów handlowych. Więc i Angole, zwłaszcza po wyjściu z pubów, są zmuszeni do oddawania moczu w miejscach do tego nieodpowiednich. Jednak i tak najwięcej zanieczyszczają bezdomni, którzy mają wszystko w nosie i idą tam gdzie bliżej. Polaków więc bym w to w ogóle nie mieszał :)
Lucjan

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #612 dnia: 05.12.2017, 11:05 »
E tam, z tymi burakami [...]to lekka przesada :) Aż tak źle nie jest.

Uffff, a już myślałem, że Polacy jak krowy i swój trawnik mają. W Londynie lub Lądku...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #613 dnia: 08.12.2017, 15:05 »
Teraz trochę z grubszej armaty, ale też z moich okolic :D
Kilometr kłusowniczych sieci;
http://www.portalbraniewo.pl/wiadomosci/1395,kilometr-klusowniczych-sieci

No i zapewne, to nie rybaków :D
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #614 dnia: 10.12.2017, 17:53 »
Nie mam chłopy słów, płakać mi się chce - https://www.facebook.com/zlotarybkapl/posts/1965566080361967