Autor Wątek: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję  (Przeczytany 30728 razy)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #90 dnia: 05.04.2019, 17:38 »
Panowie Moderatorzy.
Prosił bym o zamknięcie tej śmiesznej dyskusji.
A dlaczego, ja mam ubaw jak użeracie się z bardzo młodym, sądząc po jego tematach i pisaniu kolegą PoProstuWędkarz. Czytam te wszystkie jego tematy i posty i mam banana na facjacie jak nakręca życie na forum. ;) Nie ma co się denerwować, co by to było jak byśmy wszyscy byli tacy sami. ;)
Tomek

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #91 dnia: 05.04.2019, 17:49 »
.......
Nie ma sensu dalej sie uwierac z pajacami.........
Popatrz synku w lustro kukiełkowe zanim użyjesz klawiatury. Każdy, (KAŻDY!) dyskutant, dopóki nie ubliża (nie załapałeś się), zasługuje na uwagę lub ignorancję. NIGDY na obrażanie!

Przepraszam, że wywołałem ten temat. Zboczyła dyskusja z głównego tematu niestety ale cały czas jest pouczająca.
Proszę o wybaczenie ale przedświąteczne "świniobicie" nie daje mi czasu na spokojną przemyślaną wypowiedź.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #92 dnia: 05.04.2019, 18:36 »
A dlaczego, ja mam ubaw jak użeracie się z bardzo młodym, sądząc po jego tematach i pisaniu kolegą PoProstuWędkarz. Czytam te wszystkie jego tematy i posty i mam banana na facjacie jak nakręca życie na forum. ;) Nie ma co się denerwować, co by to było jak byśmy wszyscy byli tacy sami. ;)

To nie jestem sam :beer:
Mi póki co najbardziej podobał się spining "okoniowo-sumowy" :P

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #93 dnia: 05.04.2019, 18:40 »
Ktoś podsunął dobry pomysł ze składkami.
W moim kole składka całoroczna wynosi 224 zł.
Kwota dostępna, nie ma co się oszukiwać.
Sądzę, że gdyby kwota została potrojona, leśnych dziadków byłoby kilka razy mniej, jak nie w ogóle.
Nie twierdzę, że nie byłoby ich stać, na to, po prostu by im się to "nie kalkulowało".

Co do osobnika, orła matematycznego, cóż, mam nadzieję, że nie jest to klasyczny przedstawiciel młodzieży wędkarskiej.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #94 dnia: 05.04.2019, 18:47 »
Tutaj w odpowiedzi do dwóch Panów wędkarzy.Może celowo tworzę takie tematy :)? Aby nudno nie było.

To samo tyczy się odpowiedzi.Nie lubię,gdy jest nudno.


Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #95 dnia: 05.04.2019, 19:02 »
Jeśli to jakiś performans, to chyba już gdzieś pisałem, że "podpuszczania" do dyskusji poprzez celowe nakręcanie bardzo konfliktowego tematu i podgrzewanie atmosfery bez potrzeby (czyli różne "ja tylko chciałem sprawdzić jak zareagujecie", "no co wy, ja nie na poważnie tak") nie będziemy tolerować.

A jeśli nie pisałem, to właśnie zostało to napisane :) Amen.


Tutaj w odpowiedzi do dwóch Panów wędkarzy.Może celowo tworzę takie tematy :)? Aby nudno nie było.

To samo tyczy się odpowiedzi.Nie lubię,gdy jest nudno.

Namierzony... 8)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #96 dnia: 05.04.2019, 19:04 »
Nie lubię,gdy jest nudno.

Słuchaj kolego, pisaniem bzdur się nudy nie zabija a tylko tworzy niechęć do siebie. Zapamiętaj. ;)
Tomek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #97 dnia: 05.04.2019, 19:13 »
Czyli stan populacji ryb co do zasady nie ma dla Ciebie znaczenia, zwłaszcza jeśli masz czas i chęci na oporządzanie i wędzenie?

To jest myślenie rodem z PGR - jota w jotę to samo twierdzili pracownicy PGR. I proszę bez obrazy za porównanie. Wiele PGR-ów było bardzo dobrymi przedsiębiorstwami i miało doskonałą kadrę.
Dlatego jestem za tym by opłaty wzrosły co najmniej do 1000zł rocznie i by był na najwartościowszych i innych wodach (co najmniej 80% zbiorników) całkowity zakaz zabierania ryb przez 10 lat najmniej. Raka trzeba wycinać w całości i radykalnie.
Jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków zg pzw za poparciem i usprawiedliwiając się wymaganiami kilowców doprowadzi do utraty powszechnej dostępności polskich wędkarzy do wód. I być może to jest ta ukryta polityka zg pzw. I to doprowadzanie wód do upadku jest celowe - po to by to tanio przejąć.
Po prostu zg pzw doprowadzi do masowej utraty wód przez związek i po cichu się na tym sprywatyzuje kolesi. Zrobią to co zrobili z przemysłem w latach 90-tych.
Kilowcy zostaną zaś niczym mieszkańcy PGR-ów bo poziom świadomości i sposób rozumowania jest bliźniaczy,
Tylko nich nikt nie napisze, że pzw nie może upaść - bo to samo gremialnie twierdzili pracownicy PGR-ów, że ich nikt nie ruszy bo to przecież państwowe itd itp...

 Często piszę skrótem myślowym, nie rozwijam pełnej myśli(tak mam) lecz chodziło mi o to co Staremu Bacy. Podłoże całego tego mechanizmu jest mocno złożone.
 

Były kiedyś wpis Luka, o tym, że zbiorniki powinny zostać sprywatyzowane...
 Temat znalazł swój konsensus.
Ja się nie odzywałem.
 Moim zdaniem to ludzie z PZW i byli w IRŚ (oczywiście Olsztyn) będą robić na tym biznes.
Przecież to jest jasne, kontakty, pieniądze uzyskane przez lata w (z)PZW.
 Mając kilku starych kumpli, mogą sobie pozwolić na dzierżawienie od RZGW... od dawna okradając wędkarzy z rybostanu a obecnie dać im komercję z dawnej wody PZW i dalej napychać kieszenie.
 ... O tym cicho sza!
Od dawna wiadomo, że w Olszyńskim jest grupa przedsiębiorcza, która w swoje szeregi bierze rodziny i najlepszych kumpli aby nic się nie zmieniało a prywata jest ich...nikt się nie dostanie w szereg ludzi bijących ogromną kasę na rybach. Tylko rodziny i najlepsi przyjaciele, którzy muszą mówić tym samym językiem.
 Każda próba rozbicia starego systemu "szkoły rybackiej", nauki, kończy się fiaskiem czy to na gruncie prywatnym,uczelni czy stażu w pracy.
 Dobrze to sobie wykombinowali. ;)

 Odpowiedź jaka został przytoczona przez Forumowicza w w/w wątku mnie rozłożyła. ;)

 Ładne wpisy Panowie ;)
 Co do Ciebie, PoProstuWędkarz. Raz tak, raz siak. Obecnie przyznajesz jaki jesteś i nie starasz się zrozumieć całości merytorycznych wypowiedzi. Zakładanie wątków bo "nudno" ?! na Forum, albo sprawdzasz ludzi albo naprawdę to się Tobie nudzi i wymyślasz sobie temaciki.
 tata1959, przynajmniej przeczyta i przemyśli. Fajna dyskusja, oby trwała bez obrażania nikogo z Nas.

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #98 dnia: 05.04.2019, 20:17 »
Mi w głowie nie mieści się,jak można niszczyć coś,co ma sprawiać przyjemność.

Tak moim zdaniem można było by podsumować całą dyskusję czy warto wypuszczać ryby czy nie.

Nie można nazywać się wędkarzem jeśli traktuje się wędkarstwo tylko jako metodę pozyskania żywności a nadmiar złowionych ryb się wędzi...


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #99 dnia: 05.04.2019, 20:24 »
Sprawa jest oczywista jak będziemy o wody dbali tak będziemy mieli, niech więc każdy przemyśli czy warto brać wszystko z wody jak leci, czy lepiej jechać nad wodę i cieszyć się, że coś jeszcze w tej wodzie pływa ;)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #100 dnia: 05.04.2019, 20:38 »
Mi w głowie nie mieści się,jak można niszczyć coś,co ma sprawiać przyjemność.

Tak moim zdaniem można było by podsumować całą dyskusję czy warto wypuszczać ryby czy nie.

Nie można nazywać się wędkarzem jeśli traktuje się wędkarstwo tylko jako metodę pozyskania żywności a nadmiar złowionych ryb się wędzi...
Z tym że temat pierwotnie nie tyczył tego czy warto wypuszczać ryby .
To że powinno się wypuszczać ryby(jeśli nie wszystkie to przynajmniej większość) to jest jasne dla większości użytkowników tego forum.
Nikt "ameryki" tutaj nie odkrył.
Jak zwykle temat "ewoluował".


Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #101 dnia: 05.04.2019, 21:26 »
Taka informacja w tzw. międzyczasie (robię kiełbasy).
Mam dodatkowy komfort, który sprawia pobliska (40 km) komercja, z której też korzystam, a która oferuje warunki tupu "zapłać i weź do domu", na której zaopatruję się w rybki "ku zaspokojeniu smaków". Pozwala mi to na bezstresowe całowanie w dziubek linków czy wzdręg.
Nie mam też problemu z widokiem "wędkarzy", którzy biorą wszystko "co się rusza". Dziwy jakieś czy co ale na moim terenie nie spotykam, oprócz śmieciarzy (zwykle zamiejscowych zasr......ów), typowych żarłoków rybnych.
Może dlatego mnie razi używana powszechnie nomenklatura gumofilczasta? Nie wiem.
Wiem na pewno, że NIGDY nie wolno wszystkich mierzyć tzw. "swoją/jedną miarą" czy też wrzucać do tego samego wora na podstawie panujących stereotypów.

Tak nawiasem to zastanawiającym jest fakt dlaczego tzw. mięsiarze mają tyle pogardliwych nazw zaś tzw. samejebcy (użyłem tego określenia w pierwszym poście dla celów wyłącznie polemicznych a nie dla obrażania) nie mają żadnego obraźliwego miana?

Idąc do źródeł - cały czas chodzi mi o to, żeby bezrefleksyjnie nie obrażać wędkarzy korzystających rozsądnie ze swoich uprawnień i równocześnie nie potrafię się powstrzymać przed inwektywami dla zas......ców żrących co na wędkę siądzie.
Wiadomo, że każda woda jest inna. Gdy 98% "zdobyczy" stanowi np, płoć to bierzcie ludkowie do woli. Jeśli  leszcz to tak samo. Jeśli nieliczny w danej wodzie np. jaź to buziak i do wody!!!!! Bezapelacyjnie!
Jestem zdecydowanym zwolennikiem podniesienia minimalnych wymiarów ochronnych (komunistyczna nauka - zanim zjesz niech chociaż raz się wytrze) oraz zniesienia górnych limitów na tzw. okazy.

Więcej jutro po wędzeniu kiełbasek o ile ten "dym wędzarniczy" mnie nie.......   położy wcześniej spać.




Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #102 dnia: 05.04.2019, 21:37 »
Starożytni Rzymianie powiadali:
 Dura lex, sed lex, więc skoro prawo pozwala, to do regulaminowych mięsiarzy nic nie mam i tak powinno mym zdaniem być. Ale prawo można zmienić. By nie działało wstecz proponuje 3 lub 5 letni DARMOWY okres karencji dla mięsiarzy którzy opłacali składki i przez to przecież zarybiali od X lat  nasze wody. Po okresie karencji całkowity zakaz zabijania ryb z utrzymaniem składek. Jednocześnie prosto i nierealnie....

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #103 dnia: 05.04.2019, 21:42 »
Wiem na pewno, że NIGDY nie wolno wszystkich mierzyć tzw. "swoją/jedną miarą" czy też wrzucać do tego samego wora na podstawie panujących stereotypów.

Tak nawiasem to zastanawiającym jest fakt dlaczego tzw. mięsiarze mają tyle pogardliwych nazw zaś tzw. samejebcy (użyłem tego określenia w pierwszym poście dla celów wyłącznie polemicznych a nie dla obrażania) nie mają żadnego obraźliwego miana?

Przykro mi trochę, że nadal nie widzisz, że pierwszy post w tym wątku jest obraźliwy, bez względu na to, jak bardzo nie zasłonisz się celami polemicznymi. Sam wrzuciłeś tych "samojebców" do jednego wora, zmierzyłeś ich jedną miarą, więc trudno, aby odzew na taki atak był inny.

Przykład: jeśli wejdę na podwórko do gościa, i moje pierwsze słowa zabrzmią "Ty kretynie, ignorancie, zadufany w sobie chamie! Ja tylko tak dla polemiki!", to jakiej odpowiedzi powinienem się spodziewać? Sądzę, że szansa na odpowiedź "A dzień dobry, zapraszam na herbatę miły człowieku" jest bardzo, bardzo niewielka.

Abstrahując od powyższego, czekam na odpowiedź jutro na pozostałe tematy. Zwłaszcza w zakresie konfliktu pomiędzy zdrowym rozsądkiem, a w uproszczeniu, "ustawowym bezprawiem" jakim dla niejednej wody są limity dzienne, skwapliwie wykorzystywane z przerażającą częstotliwością.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #104 dnia: 05.04.2019, 23:16 »
Oczywiście w tym wszystkim mamy też władze PZW, które są zgrupowaniem ludzi związanych z PRL, byłych milicjantów i SB-ków, działaczy PZPR, tajnych współpracowników. To ta klika włada związkiem...
Lucjan, czy masz na biurku teczki personalne wszystkich przedstawicieli władz PZW, czy tylko chcesz wzbudzić nienawiść do władz PZW? Trochę przypomina mi to metody pewnych partii próbujących zdewaluować swoich oponentów.
Lucjan, nie obraź się. Bardzo cenię to, co robisz dla poprawy stanu polskich wód ale czasem się zapędzasz, co do formy. Wówczas Twoje merytoryczne racje mogą zostać odrzucone tylko dlatego, że ktoś może się poczuć obrażony. Sformułowanie "ludzie związani z PRL" jest szczególnie niefortunne. Może objąć każdego urodzonego i dorastającego w tych czasach.
Nie rozumiem też stwierdzenia, że za czasów PRL było lepiej (ryby były) a po upadku PRL już nie i to jest wina PRL i ludzi wychowanych w tym duchu. Nie składa mi się to.

Krętacze, złodzieje i karierowicze zawsze byli, są i będą, niezależnie od czasów, kiedy się urodzili i w jakim ustroju się wychowali. Nie podoba mi się jednak budowanie wojny pokoleniowej. Nie podoba mi się obarczanie za wszystko, co złe ludzi z mojego pokolenia. Młodzi chętnie nas obarczają za wszystko, co złe, za "wytłuczenie ogromnych stad pięknych gatunków" i nawet za to, że są tacy, jacy są. Mamy już 30 lat demokracji. To weź k...a dupę w trok i to zmień! Teraz jest łatwiej. Co? Nie możesz? Nawet teraz nie możesz? No właśnie.
Pozdrawiam,
Tomek