Autor Wątek: Czy uzależnienie od wędkarstwa może doprowadzić do rozpadu rodziny?  (Przeczytany 6420 razy)

Offline mariussz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zaścianki
  • Ulubione metody: feeder

Czy wędkarstwo może uzależnić? Na to pytanie chyba wszyscy znamy odpowiedź. Tak, i to bezpowrotnie! Czy jest to zdrowe uzależnienie, dobry sposób na relaks i radzenie sobie se stresem? Sądzę, że jak najbardziej. A czy wędkarstwo może być tak niebezpiecznym uzależnieniem jak inne? Czy może doprowadzić do rozpadu rodziny, związku? Na to pytanie chcę odpowiedzieć poprzez przeprowadzenie badań do mojej pracy magisterskiej. Studiuję psychologię i udało mi się połączyć temat pracy z moją pasją. Temat pracy to: Wędkarstwo jako konstruktywny sposób radzenia sobie ze stresem, a ryzyko uzależnienia.

Będę wdzięczny, jeśli znajdziesz chwilę czasu, aby uzupełnić ankietę.

Oto link do ankiety: http://tiny.pl/g6mk6

Dziękuję!

Mariusz

Ryba1987

  • Gość
Strach wypełniać ;D

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Widzę kolega z mojego miasta :).
Matko Boska, więcej pytań nie było? ;)
Wieczorem wypełnię.
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ja odpowiem nie wypełniając ankiety ;) Wędkarstwo może doprowadzić do rozpadu rodziny. Znam dwa przypadki trwałego i zupełnego rozkład pożycia małżeńskiego - rozwodu, spowodowanego fascynacją rybami :) Aczkolwiek w trakcie wypraw wędkarskich zachowania żon tejże dwójki wędkarzy nie podpadały pod żaden ze stanów faktycznych, o których mowa w pkt 8 Twojej ankiety, czyli:

"8.Co robi Pana żona/partnerka podczas Pana wyjazdów na ryby? *
- nie mam żony/partnerki
- rozwija swoje pasje/zainteresowania
- zajmuje się dziećmi i domem
- pracuje"

No może inaczej. Małżonki w trakcie wypraw wędkarskich rozwijały swoje pasje...tyle że poza domem i z kimś innym :P Jednak realizacja tych pasji skutkowała rozwodem.

Znam też taki przypadek, gdy wędkowanie było jedynie wymówką (uzależnieniem) od realizacji innych męskich pasji ;) I to też skończyło się rozwodem ;) Przykro mi, ale tylko tyle mogę napisać na ten temat :-X

BTW ciekawa i trudna praca magisterska.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Mój brat w tym roku po 23 latach się rozwiódł :facepalm: nie pijący nie palący  , uzależniony od wędkarstwa :thumbup: żona w pozwie napisała że ''miał ją za nic i nie pozwalał pracować '' :o A mówią jak chłop baby nie bije to jej wątroba gnije :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Ja Wam powiem, ze widzę to w ten sposób. Kobiety często obawiają się, że ich mężowie/partnerzy ich będą zdradzać. Wędkarstwo to hobby bezpieczne - to znaczy zdrady raczej nie będzie :) Dlatego baby cieszą się w duchu, że mają faceta wędkarza. Jeżeli nie jest to łączone z pijatyką, to jest w ogóle git. Która zaś kobieta czuje się zagrożona? Taka która chce kontrolować faceta i kierować jego życiem. W wielu wypadkach bez wędkarstwa takie związki się będą rozpadać :)

Dlatego drogie żony i partnerki. Cieszcie się, że wasi faceci to wędkarze :D Nie pozwalajcie im na wszystko oczywiście, ale też nie róbcie wielu zakazów, nie stawiajcie ultimatum. Opłaci się 8)
Lucjan

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
A wszystkiemu winne C&R - jak chłop przynosi zdobycz ,to znaczy był na rybach , a jak co dzień nic to po co łazi :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Hahaha. Elopento coś w tym jest... ;)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
@mariussz - ankieta nie jest przemyślana.
Zarzuciłem jej wypełnianie, gdy doszedłem do punktu, który brzmi mniej-więcej:
"Co robi żona/partnerka podczas Twojego wyjazdu na ryby?"

A skąd ja mam wiedzieć, co robi dana kobieta, skoro się jej pozbyłem i kilka punktów wyżej zaznaczyłem, że takowej nie mam?
Albo dopracuj proszę ankietę, albo wyrzuć ją do kosza.

PS. Szkoda czasu. Z każdego ciasta może wyjść zakalec ;)

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
@mariussz - ankieta nie jest przemyślana.
Zarzuciłem jej wypełnianie, gdy doszedłem do punktu, który brzmi mniej-więcej:
"Co robi żona/partnerka podczas Twojego wyjazdu na ryby?"

A skąd ja mam wiedzieć, co robi dana kobieta, skoro się jej pozbyłem i kilka punktów wyżej zaznaczyłem, że takowej nie mam?
Albo dopracuj proszę ankietę, albo wyrzuć ją do kosza.

PS. Szkoda czasu. Z każdego ciasta może wyjść zakalec ;)
Ej, trzeba pomagać młodym naukowcom choć rzeczywiści brak opcji "nie dotyczy" zaburza wyniki.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-710F przy użyciu Tapatalka

Tomek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jeżeli dotyczy to pracy mgr to pytanie jeżeli jest to "uzależnienie" od czegoś, to należy to leczyć. Moim zdaniem nie ważne od czego. Należy to leczyć jak każde uzależnienie.
Marek

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wypełniłem tę ankietę tylko dlatego, że sam próbowałem studiować socjologię i wiem jak ciężko robi się takie rzeczy. Mam jednak wrażenie, że część pytań nie ma kompletnie nic wspólnego z tematem...

Od siebie w komentarzu dodam, że każde uzależnienie może zniszczyć więzy między ludzkie. Uzależnienie to nie tylko alkohol czy prochy, ale tak samo zakupy, media społecznościowe czy gry na kompie.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Poszło ;) masakra normalnie :)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
@mariussz - ankieta nie jest przemyślana.
Zarzuciłem jej wypełnianie, gdy doszedłem do punktu, który brzmi mniej-więcej:
"Co robi żona/partnerka podczas Twojego wyjazdu na ryby?"

A skąd ja mam wiedzieć, co robi dana kobieta, skoro się jej pozbyłem i kilka punktów wyżej zaznaczyłem, że takowej nie mam?
Albo dopracuj proszę ankietę, albo wyrzuć ją do kosza.

PS. Szkoda czasu. Z każdego ciasta może wyjść zakalec ;)
Ej, trzeba pomagać młodym naukowcom choć rzeczywiści brak opcji "nie dotyczy" zaburza wyniki.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-710F przy użyciu Tapatalka

Kwestionariusz przeglądałem tylko pobieżnie. Nie mam czasu w tej chwili żeby to zrobić a na szybcika będzie skutkować dziwnymi wynikami.

Odnośnie samych pytań to czasami warto się nie wypowiadać zbyt szybko bo nie wiadomo jakie są przyczyny takiego a nie innego postawienia pytań bo te mogą być różne i różne mieć celu. W kwestionariuszaach są pytania filtrujące, sprawdzające ect.

(Tak całkiem na marginesie zapytałbym autora, czy czasami kwestionariusz nie jest za długi i czy zdoła opracować tak wiele danych. Tak długi kwestionariusz może skutkować też tym, że respondent będzie znudzony i nie będzie dokładnie wpisywać odpowiedzi, ale to moje opinie zbudowane bez gruntownej analizy, więc mogę je opisać jak przed-opinie)

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Bardzo rozbawił mnie tytuł wątku :D ankieta wypełniona. Życzę powodzenia przy pracy! 8)
Pozdrawiam, Szymeq ;)