Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 278017 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #750 dnia: 24.03.2019, 15:09 »
Robert

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #751 dnia: 24.03.2019, 15:43 »
Graty dla łowców. Lucjan piękny kleń :bravo:

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #752 dnia: 24.03.2019, 16:25 »
Wszystkim gratuluje wyników :)

Ja wczoraj wybrałem się na łowisko w Straszynie. Razem ze mną byli Omum7, Mardead i Mariusz_s.

Łowienie rozpocząłem około 8:30. Chwilę później na macie wylądował karp:



Wiem, rewelacji nie ma :) Ale biorąc pod uwagę, że do 16:10 tej samej macie wylądowało jeszcze jakieś kolejne 40 karpi, to wynik był całkiem niezły.

Dodam jeszcze, że zgodnie z założeniami na sezon 2019 nie łowiłem na metodę :) Helikopter mi po prosty oszalał. Sam nie wiem, co było kluczem do sukcesu, bo wyciągnąłem z zamrażalnika jakąś starą zanętę z ubiegłego sezonu. Kiedy mi się skończyła wykorzystałem ziarna otrzymane od Omuma7, które po dopaleniu zanętą okazały się tak samo skuteczne.

Koniec łowienia okazał się nieco dramatyczny, bo w otchłaniach wody zniknęła jedna z moich wędek, wciągnięta przez rybę. Na szczęście akcja ratunkowa kolegów okazała się sukcesem i dalej cieszę się wędką :)
Franki

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #753 dnia: 24.03.2019, 16:36 »
:bravo: :bravo: Franki, dobrze że się współpraca z rybkami się układała, a nie lepiej na wszelki wypadek wędkę do nadgarstka przywiązać?? :P
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #754 dnia: 24.03.2019, 17:41 »
24 marca 2019
Pierwsze z trzech Feederowe Mistrzostwa Okręgu port Nowa Sól.
Na starcie 29 zawodników podzielonych na 3 sektory. Moje stanowisko 25 sektor C. Po prawej 26 Grzesiu Jakubas po lewej Tomek Trzeciak - dzięki Panowie za uczciwą rywalizację 👍👍👍
No co tu dużo pisać ryba uciekła z portu,było jak na lekarstwo po 2 godzinach miałem w siatce 2lesczyki po 15cm jedna plotke i okonia prawdziwa nędza postanowiłem przejść na łowienie uklejek i to mi dupke uratowało.
👉Wynik 1480 dał mi drugie miejsce w sektorze i 5 w klasyfikacji generalnej. Gratulacje dla Radzia Krawczuka który wynikiem 3110 wygrał do tego zgarnął też największą rybę zawodów leszcz 860 lowil na stanowisku 29 C zamykającym i jak widać szczęśliwym.
13 kwietnia następne zawody w Jordanowie.
Pozdrawiam wszystkich startujących w tych zawodach i innych feederowcow życząc sukcesów.
Bardzo wielkie podziękowania dla sponsora firmie ❗❗❗Feeder Bait Bartosz Lelek za nagrody❗❗❗
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #755 dnia: 24.03.2019, 18:31 »
Artur, pięknie :bravo:

Czym robisz te wałki?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline B7Studio

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #756 dnia: 24.03.2019, 19:28 »
Hej.

Dopiero marzec, a już wszyscy tak pięknie łowią -  oby tak dalej.

U nas sezon na rzeki zamknięty ,a nad wodę ciągnie. Wybór padł na lokalny kanał. Podobno są tam liny :).

Po całym dniu walki wiem jedno, raczej już tam nie wrócę. Kanał płytki około 80 cm do 1 m, pełno wodnego ptactwa (gęsi i ponad 10 łabędzi), pełno ludzi co chwilę dokarmiających owe towarzystwo chlebem i tłumy spacerowiczów z psami.

Zbiornik zdominowany przez drobnicę (płotki, krąpie i trochę wzdręgi). :facepalm:




Offline Seba

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie, Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #757 dnia: 24.03.2019, 19:32 »
B7Studio, ładny księciu. :bravo:
By w wędkarstwie sukces odnaleźć, na rybach częściej musisz być.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 036
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #758 dnia: 24.03.2019, 19:35 »
Cudowny lin, graty :bravo:
Tomek

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #759 dnia: 24.03.2019, 19:47 »
Też dorzucę swoje trzy grosze :) udało mi się dzisiaj otworzyć sezon. Wybrałem się z dwoma kijkami: picker 3,0m i lekki feederek 3,3m Flagmana, dla którego było to pierwsze wyjście nad wodę.

Przygotowałem sporo towaru, 2.5l zanęty Gardon, 2kg glinki argile ciężkiej, garść siekanych czerwonych robali i 0,6l gotowanych ziaren konopii. Postanowiłem łowić na dwóch liniach: na 14. i 35. metrze. Łowiłem od 11.00. Regularnie na pickerze meldowały się płoteczki, na dalszym dystansie nic :-\ szybka decyzja, przenęcenie na 21. metr. Decyzja była słuszna, na feederku zaczęły pojawiać się płocie.

Warunki były ciężkie, chłodny, nieprzyjemny wiatr, który ciągle zmieniał kierunek z płd-zach. na pół-zach. W chwili ciszy zaskoczyło mnie energiczne branie na dłuższym kijku. Karpik nie był duży, wziął na białego robaka na haczyku nr 16, przypon 0.098 mm. Płotki uśpiły moją czujność, nawet nie miałem rozłożonego podbieraka :facepalm: na szczęście szybko go rozłożyłem pozwalając rybie na kontrolowane odjazdy. Flagmanowski Sherman okazał się bardzo przyjemny we współpracy i ryba wylądowała na macie :D szybka fotka i powrót do wody. Feeder godnie zadebiutował 8)

Po 14.00 brania siadły, możliwe że ryba miała już dość, albo przesadziłem z ilością towaru. :) wypad był pierwszym na nowym krześle feederowym Caperlan. Cudowny wynalazek, wreszcie siedze wygodnie i mam wszystko pod ręką. Jedyne co muszę zmienić to przednią i tylną podpórkę pod kije, przy dwóch wędkach jest za ciasno >:(

Cieszy mnie, że udało się połowić. Nie mogę się doczekać następnego wyjścia :) tym razem z methodą.
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #760 dnia: 24.03.2019, 19:55 »
Miło patrzeć na wasze zdobycze :) Gratulacje :bravo:
Paweł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #761 dnia: 24.03.2019, 20:30 »
No no pan lin pierwsza klasa,więc warto było zajrzeć na kanał :beer:

Offline Robdar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wypowiadam się tylko w swoim imieniu.
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #762 dnia: 24.03.2019, 20:41 »
Ja też jestem po pierwszych zawodach w tym roku.



Pogoda była znośna z godziny na godzinę coraz lepsza. Były to zawody o mistrza koła które są podzielone na dwie tury marzec i październik.
Mój wynik to 7,2 kg co dało mi 4 miejsce w sektorze. Zwycięzca miał 11,4 kg i chyba zapewnił sobie mistrza koła ale zobaczymy w październiku.
Wnioski są następujące z 5 godzin łowienia:
- nie wykorzystałem miejsca; myślę że można było złowić nawet 9kg
- wpadłem w 3 dziury czasowe gdzie miałem problem ze złowieniem ryby
- konsystencja zanęty; wydaje mi się że do uciągu jaki był, była ona za mało wilgotna
- tępe haczyki; częstsze wymiany haczyków przy takiej ilości ryby( za późno się zorientowałem o co chodzi )
W sumie źle nie było ale jestem na siebie zły bo mogłem pobić swój rekord na zawodach który wynosi 7,4 kg.



Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #763 dnia: 24.03.2019, 21:59 »
Piękne Panowie wyniki :bravo: :beer: Aż miło się ogląda takie wspaniałe ryby. Wspólnie z Łukaszem postanowiliśmy powalczyć na Karpiu w Dolinie jeszcze przed ociepleniem, które ostatecznie ruszy nasze dzikie wody. Jeśli chodzi o komercyjne łowy z wprawy chyba nie wyszliśmy. 😁Złowiliśmy razem ponad 30 szt. pięknych karpi i jesiotrów (praktycznie wszystkie ryby od 5kg w górę). Jednym słowem było co pociągać. :) To tylko kilka fotek z piątkowego wyjazdu.




















Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #764 dnia: 24.03.2019, 22:33 »
Dzieje się :D Gratulacje dla wszystkich.
Bartek