Autor Wątek: Kolor żyłki a brania  (Przeczytany 3425 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolor żyłki a brania
« Odpowiedź #15 dnia: 29.03.2020, 17:48 »
Troche odbiegam od tematu ale:
Koledzy naprawdę myślicie że kolor żyłki ma znaczenie. 
A co powiecie na to:
dwa takie same zestawy kołowrotek,żyłka, rurka antyspalinowa,koszyk zanętowy, przypon z tej samej żyłki + - 2cm w długości, taki sam haczyk a na nim parzone płatki owsiane. Rożnica tylko w wędzisku pierwsze DAM 3,3m drugie Silstar też 3,3m (kupiony w Warszawie w hurtowni na Smolnej)  i co ?
Silstar - brania prawie przez całą noc, Dam nawet nie drgnie. Łowisko w miarę równe 2,5-3m kamienie ,piach i żwir. Jedynie co to odległość ok. 2-3 w zarzucaniu zestawu ale czy by to naprawdę miało znaczenie

Ale Ty mówisz o pojedynczym wypadzie - u mnie wygląda to tak, że od połowy poprzedniego sezony wędka od czasu nawinięcia katrana nie łowi. To samo mojego taty :) Zmieniamy wędki miejscami i te z brązowo-zieloną mają brania.

Artykuły i powyższe linki odnośnie kolorów na różnych głębokościach czytałem. Badania badaniami ale mogę stwierdzić, że w moim przypadku kolor żyłki robi ogromną różnicę.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kolor żyłki a brania
« Odpowiedź #16 dnia: 29.03.2020, 18:11 »
Troche odbiegam od tematu ale:
Koledzy naprawdę myślicie że kolor żyłki ma znaczenie. 
A co powiecie na to:
dwa takie same zestawy kołowrotek,żyłka, rurka antyspalinowa,koszyk zanętowy, przypon z tej samej żyłki + - 2cm w długości, taki sam haczyk a na nim parzone płatki owsiane. Rożnica tylko w wędzisku pierwsze DAM 3,3m drugie Silstar też 3,3m (kupiony w Warszawie w hurtowni na Smolnej)  i co ?
Silstar - brania prawie przez całą noc, Dam nawet nie drgnie. Łowisko w miarę równe 2,5-3m kamienie ,piach i żwir. Jedynie co to odległość ok. 2-3 w zarzucaniu zestawu ale czy by to naprawdę miało znaczenie

Ale Ty mówisz o pojedynczym wypadzie - u mnie wygląda to tak, że od połowy poprzedniego sezony wędka od czasu nawinięcia katrana nie łowi. To samo mojego taty :) Zmieniamy wędki miejscami i te z brązowo-zieloną mają brania.

Artykuły i powyższe linki odnośnie kolorów na różnych głębokościach czytałem. Badania badaniami ale mogę stwierdzić, że w moim przypadku kolor żyłki robi ogromną różnicę.
słuszna uwaga to było w latach 90-tych w warszawie na ciepłym kanale żerańskim ok. 92-94r
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kolor żyłki a brania
« Odpowiedź #17 dnia: 29.03.2020, 19:04 »
Ja wciąż będę pytał - dlaczego oczojebliwe dumbellsy interesują ryby, a oczojebliwe żyłki miałyby straszyć? Chyba nie chcemy, żeby przynęty były niewidoczne... 8)

 Uważam, że nikt nie da mi 100% gwarancji oczojebliwe dumbellsy interesują ryby. To jest moim zdaniem mocno przesadzone.  Pomijam sytuacje gdzie przejrzystość wody jest duża.  To może wtedy pewne odcienie widziane przez ryby spokojnego żeru mogą je w jakiś sposób sprowokować do brania.  Ale...

 Wiadomo, które ze zmysłów u karpiowatych są najbardziej rozwinięte a które najmniej.  Póki co wiadomo, że zmysł wzroku nie jest tak dobrze rozwinięty jak choćby zmysł węchu, smaku...
 Uważam, że zmysł wzroku nie pozwolił by rybką przetrwać w surowym środowisku wodnym.

 

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolor żyłki a brania
« Odpowiedź #18 dnia: 30.03.2020, 16:38 »
Troche odbiegam od tematu ale:
Koledzy naprawdę myślicie że kolor żyłki ma znaczenie. 
A co powiecie na to:
dwa takie same zestawy kołowrotek,żyłka, rurka antyspalinowa,koszyk zanętowy, przypon z tej samej żyłki + - 2cm w długości, taki sam haczyk a na nim parzone płatki owsiane. Rożnica tylko w wędzisku pierwsze DAM 3,3m drugie Silstar też 3,3m (kupiony w Warszawie w hurtowni na Smolnej)  i co ?
Silstar - brania prawie przez całą noc, Dam nawet nie drgnie. Łowisko w miarę równe 2,5-3m kamienie ,piach i żwir. Jedynie co to odległość ok. 2-3 w zarzucaniu zestawu ale czy by to naprawdę miało znaczenie
    Znam to, sam klasykiem łowię Silstarem Royal Class i będąc z kolegami nad wodą ja łowiłem a koledzy nie, szczęśliwa wędka. A wracając do tematu to ja preferuję żyłki brązowe i bezbarwne i na takie łowię. Jedyna żyłka czerwona to Quatron Salsa  która na głębszej wodzie nie jest widoczna. Moim zdaniem więcej brań jest na żyłki miekkie jak na sztywne. Co innego metoda bo tu lepsza sztywna. 
Sztywnej linki🎣

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kolor żyłki a brania
« Odpowiedź #19 dnia: 30.03.2020, 18:20 »

  Koledzy, są na tym świecie rzeczy, które nawet nie śniły się fizjologom ;D :P

 Zmierzam do tego, że pewnych sytuacji - czy to w życiu prywatnym czy w życiu wędkarskim - nie jesteśmy w stanie pojąć, wytłumaczyć tzn. zrozumieć O:)