Autor Wątek: Pellet waggler na wędce feederowej?  (Przeczytany 4372 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet waggler na wędce feederowej?
« Odpowiedź #15 dnia: 17.06.2019, 13:45 »
Brakiem krążka(do stabilizacji) , jak dobrze widzę.
Robert

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pellet waggler na wędce feederowej?
« Odpowiedź #16 dnia: 17.06.2019, 14:14 »
Shorty ma jeszcze lotki na "antence", i na pewno będzie bardziej pękaty, nie tak długi jak ten bez obciążenia. To, w połączeniu z krążkami o których pisze Robert, przełoży się na płytsze nurkowanie spławika po uderzeniu w wodę. Do tego grubsza antenka może być lepiej widoczna, ale uwaga - z racji na wbudowane obciążenie, nawet jeśli pozbędziemy się całego, to za dużo tej antenki nie wystaje.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet waggler na wędce feederowej?
« Odpowiedź #17 dnia: 17.06.2019, 22:14 »
Od razu napiszę, że spławiki do pellet wagglera o wadze 4 gramów można sobie schować do... wiadomo gdzie, tam gdzie słońce nie dochodzi :) Aby zarzucić w miarę daleko trzeba wagi minimum 6 gramów, chodzi też o komfort łowienia. Spławikiem 4 gramy trzeba robić mega mocne zamachy, nie trafia się w punkt. Mały wiaterek i już znosi zestaw. Polecam 8 gramowe spławiki, najlepiej mieć ich kilka w różnych wagach.

Dysk jak pisze Koniu jest po to, aby spławik nie zanurzał się zbytnio po kontakcie z wodą, gdyż wtedy najczęściej następuje branie. W ogóle nie rozpatrywałbym zakupu tego wagglera o wyglądzie typowego spławika.

Kolejna ważna rzecz, przy zarzucie 20-30 metrów, trzeba dobrze widzieć 'antenkę'. Dlatego spławik musi być 'szeroki'.Inaczej przy małej już fali nie widzimy co jest cięte. Ogólnie karp nie daje się dobrze łowić na krótkiej odległości, ryby które są w toni lub przy powierzchni są płochliwe, dlatego trzeba brać to pod uwagę. Stąd lepiej mieć cięższy spławik, dzięki któremu zarzuty są łatwe i trafiają w punkt, mimo bocznego wiatru, niż kombinować jak koń pod górę.

Luk a jak na wedce założę szczytowke 3 Oz węglowa to myślisz że poprawi to efekt?

Nie poprawi, szczytówka 3 oz jest dalej bardzo miękka. Może 6 oz by coś zmieniło, ale i tak będzie dyskomfort.

A jak jest z wędką spiningową. Chciałbym wypróbować tą metodę na mojej wodzie klubowej ale przed zakupem dedykowanej wędki którą nie wiem ile razy użyję chciałbym sprawdzić jak ta metoda działa na mojej wodzie. Mam 3 spiningi od lekkiego do cięższego. Gdzieś czytałem że od biedy można użyć.

Typowy twardy spinning szczupakowy może być całkiem dobry. Ma podobne cw i odpowiednią sztywność, zacina się nim podobnie jak pellet wagglerem. Problemem jest jednak jego długość, to krótkie wędki, pellet waggler zaś powinien mieć 3 - 3.3 metra. Do takiego kija powinieneś dobrać odpowiednio ciężki spławik, aby móc nim zarzucić na konkretną odległość. Na przykład 10 gramowy.
Lucjan

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet waggler na wędce feederowej?
« Odpowiedź #18 dnia: 31.08.2019, 19:42 »
Kąbinowałem łowić na pellet waggler feederem i jest to porażką. W tym samym dniu dniu łowiłem kijem dedykowanym do tej techniki i było zdecydowanie lepiej. Feeder nie ładuje się tak dobrze ze spławikiem 12gr i trudno posłać zestaw na dobrą odległość.

Kolega łowił blisko mnie feederem 330 do 70gr żyłka 0.20 spławik 15gr a ja kijem do tej techniki 330 do 20g  żyłka 0.22 spławik 10gr i ja zestaw bez wysilku posyłałem na większą odległość.
Sztywnej linki🎣