Autor Wątek: Radio :)  (Przeczytany 5953 razy)

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #30 dnia: 15.01.2019, 23:49 »
W życiu bym nie pomyślał, że tak się rozkręci wątek :)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #31 dnia: 16.01.2019, 00:03 »
W życiu bym nie pomyślał, że tak się rozkręci wątek :)
Zima Panie zima....

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #32 dnia: 16.01.2019, 00:09 »
Ja troszkę z innej beczki - nie bardzo mogę znaleźć radio dla siebie, a co dzień robię łącznie 100 km do i z pracy.
Chciałem ściągnąć jakąś aplikację, czy coś, żeby zrobić z telefonu transmiter i puszczać przez radio Youtube. Nie udało mi się. Radio mam fabryczne, bez wifi, aux itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Jeśli moderatorzy uznają, że śmiece, proszę o przeniesienie posta.

Z góry dzięki,
Kamil
Transmiter w gniazdo zapalniczki a reszta to już wg uznania czy karta czy USB czy po kablu telefon, minus taki iż musi być dobrej jakości czyli trochę kosztuje bo te tanie oprócz dźwięku przenoszą również szumy a to już wnerwia.

Słońca Życzę

Dziękuję. Jakoś bardzo transmiterami się nie interesowałem, ale takiego z kablem do telefonu, to jeszcze nie widziałem. Poszukam i może się uda :D
Nie nie w gniazdo USB w transmiterze łączysz się kablem a w telefonie jackiem od tak winno być czyli telefon winien widzieć przewód jako słuchawki i tak sygnał wychodzi do transmitera, tylko teraz pytanie czy transmiter ze złącza USB przejmie sygnał jako " słuchawka" gdyż raczej on służy do odczytu np z pendrive, trzeba to przetestować. Wiem że motyw przewodu jack- USB działał jako przewód, pamiętam jeszcze na nokii testowałem. Tylko czy transmiter odbierze oto jest pytanie.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #33 dnia: 16.01.2019, 00:18 »
Zetka.
Dla mnie podstawa już od lat. 8)
Jak mi się coś przestawi to nerwowo szukam. :) ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #34 dnia: 16.01.2019, 00:20 »
Jeszcze lepsza opcja bez kabli, widzisz wypadłem z tematu teraz patrzę że są transmiter FM z bluetooth czyli telefonem czy tabletem łączysz się za pomocą blu z transmiterem a reszta to już wiesz. Super też zaktualizowałem sobie nowinkę technologiczną, tylko żeby to jeszcze nie syczało....

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #35 dnia: 16.01.2019, 03:26 »
Ja jak jestem w kraju to w 95% słucham Zetki. Poza granicami kraju Polskie Radio 1 na falach długich

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 684
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #36 dnia: 16.01.2019, 05:00 »
Panie z komórki "leco" utwory, ewentualnie z lapka lub tabletu ;) Decyzja o wywaleniu Czwórki i "akcje" z Trójką spowodowały u mnie uraz do władzy i do radia z fal ;)

Do PiS-u mam wiele zastrzeżeń. Rozwalenie "Trójki" jest wśród tych, które mnie najbardziej bolą.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #37 dnia: 16.01.2019, 07:56 »
Jeszcze lepsza opcja bez kabli, widzisz wypadłem z tematu teraz patrzę że są transmiter FM z bluetooth czyli telefonem czy tabletem łączysz się za pomocą blu z transmiterem a reszta to już wiesz. Super też zaktualizowałem sobie nowinkę technologiczną, tylko żeby to jeszcze nie syczało....

Słońca Życzę

Miałem ponad 20 transmiterów, tylko Xiaomi Roidmi jest wart uwagi. Są chyba 3 wersje, ja mam pierwsza, druga pozwalała na rozmowy, 3cia chyba nawet kawę robi, nie zgłębiałem ponieważ 1sza działa bardzo dobrze.


https://allegro.pl/oferta/xiaomi-roidmi-3s-transmiter-fm-bluetooth-ladowarka-6948782988?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Akcesoria+GSM&gclid=Cj0KCQiApvbhBRDXARIsALnNoK0QsEUmuc15YgLnKM1QZ5VEWgRMeTRM2C4gGtYEjfPgrC4xzVrUsOQaAvkGEALw_wcB

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #38 dnia: 16.01.2019, 08:03 »
Jeszcze lepsza opcja bez kabli, widzisz wypadłem z tematu teraz patrzę że są transmiter FM z bluetooth czyli telefonem czy tabletem łączysz się za pomocą blu z transmiterem a reszta to już wiesz. Super też zaktualizowałem sobie nowinkę technologiczną, tylko żeby to jeszcze nie syczało....

Słońca Życzę

Miałem ponad 20 transmiterów, tylko Xiaomi Roidmi jest wart uwagi. Są chyba 3 wersje, ja mam pierwsza, druga pozwalała na rozmowy, 3cia chyba nawet kawę robi, nie zgłębiałem ponieważ 1sza działa bardzo dobrze.


https://allegro.pl/oferta/xiaomi-roidmi-3s-transmiter-fm-bluetooth-ladowarka-6948782988?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Akcesoria+GSM&gclid=Cj0KCQiApvbhBRDXARIsALnNoK0QsEUmuc15YgLnKM1QZ5VEWgRMeTRM2C4gGtYEjfPgrC4xzVrUsOQaAvkGEALw_wcB
Ja mam drugą ale jako zestaw głośnomówiący nie powala ze względu na to, że gniazdka zapalniczek w samochodach są z reguły gdzieś w okolicach dźwigni zmiany biegów, a co za tym idzie, mikrofon jest oddalony od rozmówcy. Poza tym to świetna ładowarka z transmiterem

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 350
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #39 dnia: 16.01.2019, 08:20 »
Panowie a jak z jakością dźwięku przez taki transmiter? Nie ukrywam, że chętnie bym wrócił do słuchania Czwórki w czasie jazdy, bo w pracy dość dużo czasu spędzam w aucie :).

Edit: Znalazłem małe recenzje Xiaomi Roidmi 3S:

https://www.dobreprogramy.pl/Mk13/Transmiter-Xiaomi-Roidmi-3S-tani-i-wart-swojej-ceny-recenzja,90886.html


Chyba kupię sobie ten gadżet ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #40 dnia: 16.01.2019, 08:25 »
Jak koledzy radzą tylko oryginał mniej syczy, lub prawie niesłyszalnie, reszta o kant d.... Tylko z musu na średniej głośności można z dużym parciem posłuchać, ma ktoś 3s? Sam jestem ciekawy mocno syczy?

Słońca Życzę

Słońca życzę

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 350
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #41 dnia: 16.01.2019, 08:40 »
Jeszcze jedno pytanko - jak mam ustawić częstotliwość w radiu samochodowym, skoro nie znam częstotliwości radia internetowego? Przykładowo, odtwarzam Czwórkę przez aplikację TuneIn, ale nie ma tam podanych żadnych częstotliwości...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #42 dnia: 16.01.2019, 09:03 »
Jeszcze jedno pytanko - jak mam ustawić częstotliwość w radiu samochodowym, skoro nie znam częstotliwości radia internetowego? Przykładowo, odtwarzam Czwórkę przez aplikację TuneIn, ale nie ma tam podanych żadnych częstotliwości...
Łączysz się telefonem z transmiterem i on jest widoczny jako słuchawka Bluetooth czyli dźwięk już jest przekazany a pomiędzy radiem a transmiter em ustawiasz ta samą częstotliwość najlepiej wolną, czyli inna niż jakaś stacja. A przypadku gdy jest dedykowana aplikacja do transmitera np 3s wspomniany wyżej to przez nią ustalasz pewnie wszystko. Ściągnę i sprawdzę dam znać. Transmiter który posiadam no name tam jest wyświetlacz gdzie ustawiasz częstotliwość a widzę w tych nowych już się odchodzi od tego czyli aplikacja ma sterować resztą.

Słońca Życzę
Słońca życzę

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #43 dnia: 16.01.2019, 09:09 »
Dzięki naprawdę za podpowiedź z Antyradiem. Włączyłem jakoś po 8.30 i zacząłem dzień od The Offspring, jednej z ulubionych kapel dzieciństwa :)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #44 dnia: 16.01.2019, 09:11 »
Szerokości zatem.

Słońca Życzę

Słońca życzę