Autor Wątek: Spotted Fin wdziera się na polski rynek  (Przeczytany 18159 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #15 dnia: 08.01.2018, 07:46 »
Ciekawe ile będzie kosztować kilogram lt94....

Na angielskiej stronie cena wynosi 3,95 funta za 1kg i 54,99 funta za 20kg (2,75 funta za kg). Podejrzewam, że cena będzie sporo poniżej 20zł za kg.

Mam podobne stanowisko, sonu/dynamite są tak ugruntowane na rynku a co za tym idzie sprawdzone, że obronią się same.

Do tego cena ? Hm spora.
Podobnie do bagem miała być super mega rewelacja a wyszło jak zawsze ;)


Co do zanęt kiedyś słyszałem, że co jest do wszystkiego to jest do niczego.
A tu opis zanęty pierwszy z brzegu:

Zastosowanie: method feeder, klasyczny koszyk zanętowy, kubek zanętowy ( tyczka), spławik, zwykłe kule zanętowe

A czy jak łowisz na MMM od sonu, używając metody to nie możesz jej użyć do tyczki, żeby łowić margin? Czy jak ryba dostaje zanętę podaną koszyczkiem to wie, że to nie podane kubkiem zanętowym z tyczki? Zrozumiał bym Twoje oburzenie jakby napisali, że do spiningu... Pomijam część techniczną, że takie opisy dodawane są, żeby pozycjonować odpowiednio stronę w internetach. Podaje się hasła kluczowe.

Generalnie, oferta spottedfin jest moim zdaniem bardziej dla karparzy, osób robiące własne kulki itp. Ja tam się cieszę, że taka oferta jest dostępna. Do kupienia nikt mnie nie zmusza. Jak przydatny będzie chodź jeden produkt, to zawsze jest jeden produkt więcej w wachlarzu skutecznych przynęt (jak np Red Agressor od Bag'em, którego hejtujecie).
Akurat uważam że zanęty pod tyczkę i do metody bardzo się różnią ;)

I nie chodzi o ryby i ich gusta, ale o konsystencje, kleistość i sposób prezentowania "towaru" czas pracy i jej rodzaj też jest ważne.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #16 dnia: 08.01.2018, 08:35 »
Rzeczywiście już nie mogę się doczekać, kolejny gwóźdź do trumny dla naszych bezrybnych wód pod zarządem PZW. Jeżeli to takie niesamowicie skuteczne w wabieniu atraktory, dodatki to tylko powinszować, miesiarstwo będzie miało nowe narzędzie do trzebienia naszych wód. Całe to nowoczesne wędkarstwo, metody, sprzęt, atraktory ma słuszny sens wyłącznie jeżeli będzie obowiązywać całkowity zakaz zabierania ryb w tym chorym kraju, tak jak jest w Anglii. Używanie tych wszystkimi innowacji powinno być czymś co traktuje się jako hobby, oraz pasja z szacunkiem dla naszych rodzimych gatunków ryb.

Nie denerwuj się Maro. Miesiarz nie kupi produktów z wysokiej półki, żeby złowić i zjeść rybę. Miesiarz z reguły robi to najtańszym możliwym nakładem. Jemu przecież musi wrócić się kasa. Co do w/w firmy ceny mają spore, jak zresztą każda szanująca się firma z UK. Czy produkty będą skuteczne i warte swojej ceny, czas pokaże ;)

Dla większości mięsiarzy produkty Sonubaits ,Dynamite Baits ,Spotted Fin itp to science fiction raczej poza zasięgiem.Miałem sytuację ,na widok zestawu przynęt jakie miałem na łowisku, jeden wędkarz wołał kolegę żeby sobie pooglądał ,bo takich cudów na pewno nie widział.Opisany kolega w jednej kieszeni kurtki miał robaki w drugiej kukurydzę :facepalm: :'(  Co do Spotted Fin zawsze to coś nowego ale czy się sprawdzi ???

Dobre :bravo: No więc nie ma się o co martwić, bo i tak większość nie kuma o co biega. A gdzie tu przygotować miks, dobrać rozmiar haka, pomyśleć o prezentacji przynęty etc. Słowem intelektualne Himalaje :P Zresztą kiedyś pewien pacjent nie wytrzymał, podszedł i zapytał, jaką ja mam kukurydzę, że na moją biorą a na jego nie. Pokazałem mu na włosie żółtego dumbellsa a gość i tak nie zauważył różnicy, więc głowa spokojna, bo beton trzyma się mocno :'( ... Sorry za off top.
Pozdrawiam Seba

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #17 dnia: 08.01.2018, 09:08 »
Myślę że to kolejna solidna firma na polskim rynku (czytając te wasze opinie) aczkolwiek chyba nie ma się co spodziewać jakichś fajerwerków. Drapieżnik robi show,to wiadomo, że jest to jakaś kampania marketingowa. Musieliby przekonać do siebie jakiegoś youtubowego wędkarza pokroju Marka Malmana czy Lucio (nierealne), żeby towar zaczął trafiać do mniej wybrednych koneserów.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #18 dnia: 08.01.2018, 09:22 »
Myślę że to kolejna solidna firma na polskim rynku (czytając te wasze opinie) aczkolwiek chyba nie ma się co spodziewać jakichś fajerwerków. Drapieżnik robi show,to wiadomo, że jest to jakaś kampania marketingowa. Musieliby przekonać do siebie jakiegoś youtubowego wędkarza pokroju Marka Malmana czy Lucio (nierealne), żeby towar zaczął trafiać do mniej wybrednych koneserów.

A żeś pojechał mistrzami you tuba...  -  autoryteci...  8) :P :-X ( nie mam nic do nich ... ale wymagajmy więcej od siebie... )

Co do firmy - to towar karpiowy ... drapieżnik będzie musiał się wgryść w ten kawał rynku... ale z tego co obserwuje starają się - kolejne kroki cały prologic , korda , fox - na bogato!
I tak trzymać  !!!!
Maciek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #19 dnia: 08.01.2018, 09:53 »
Myślę że to kolejna solidna firma na polskim rynku (czytając te wasze opinie) aczkolwiek chyba nie ma się co spodziewać jakichś fajerwerków. Drapieżnik robi show,to wiadomo, że jest to jakaś kampania marketingowa. Musieliby przekonać do siebie jakiegoś youtubowego wędkarza pokroju Marka Malmana czy Lucio (nierealne), żeby towar zaczął trafiać do mniej wybrednych koneserów.

Chyba lekko przesadzasz, myślę ze możne 1% wędkarzy zna jakiekolwiek nazwiska jakiś zawodników. Tylko garstka ludzi się tym interesuje. 10x skuteczniejszą reklama dla towaru są wpisy na rożnych forach niż nazwisko.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #20 dnia: 08.01.2018, 11:10 »
@mjmaciek

- napisałem, że to są tacy przedstawiciele mniej wybrednych wędkarzy, którzy zadowolą się kukurydzą i zanętą 5 zł za 2kg.

@ptaku_1

- owszem, zawodników to może 1%. Ale Marfisha lub Lucio zna dużo dużo więcej osób :)
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #21 dnia: 08.01.2018, 11:47 »
(jak np Red Agressor od Bag'em, którego hejtujecie).
Hejt, a krytyka do dwie odrębne rzeczy ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Miras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #22 dnia: 08.01.2018, 12:29 »
(jak np Red Agressor od Bag'em, którego hejtujecie).
Hejt, a krytyka do dwie odrębne rzeczy ;)
I tu się całkowicie zgadzam i tematu nie drążę.

Koniec końców, życzę sobie i wszystkim, żeby w Polsce można było kupić to co w UK (i połowić jak w UK).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #23 dnia: 08.01.2018, 12:30 »
Myślę że to kolejna solidna firma na polskim rynku (czytając te wasze opinie) aczkolwiek chyba nie ma się co spodziewać jakichś fajerwerków. Drapieżnik robi show,to wiadomo, że jest to jakaś kampania marketingowa. Musieliby przekonać do siebie jakiegoś youtubowego wędkarza pokroju Marka Malmana czy Lucio (nierealne), żeby towar zaczął trafiać do mniej wybrednych koneserów.

Wszystko zależy od polityki firmy. My na pewno mamy kolejną ciekawą firmę i jej produkty, więc jesteśmy 'bogatsi'. Czy SF będzie chciało zdobywać polski rynek to już inna kwestia. Cenią się, dopasowując się do brytyjskiego rynku. W Polsce więc nie mają co liczyć na zdobycie dużej części rynku. Trudno przebić takiego MMM z Sonu czy Swim Stima z DB lub świetne zanęty z Bait-techa. Do poziomu firm karpiowych też brakuje im bardzo wiele, tam karpiarze opracowują składy kulek i miksów o wiele dłużej.
Marfish czy Lucio nie mogą reklamować raczej takich produktów, bo prezentują wędkarstwo raczej budżetowe. Trzeba by jakiś teamów wyczynowców i karpiarzy - jak chociażby Feeder Fans, który prężnie działa i się rozwija, który może pokazać jak wykorzystać zalety poszczególnych miksów czy przynęt. Trudno jednak zrobić furorę na polskim rynku, takie Lorpio czy Traper jest bardzo mocno okopane :)

Jak najbardziej jednak mogą sponsorować wędkarzy z teamów i zrobić jakieś dobre zawody i inne imprezy. Tak się mogą wbić w rynek, wszyscy na tym skorzystamy :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #24 dnia: 08.01.2018, 12:35 »
Myślę że to kolejna solidna firma na polskim rynku (czytając te wasze opinie) aczkolwiek chyba nie ma się co spodziewać jakichś fajerwerków. Drapieżnik robi show,to wiadomo, że jest to jakaś kampania marketingowa. Musieliby przekonać do siebie jakiegoś youtubowego wędkarza pokroju Marka Malmana czy Lucio (nierealne), żeby towar zaczął trafiać do mniej wybrednych koneserów.

Wszystko zależy od polityki firmy. My na pewno mamy kolejną ciekawą firmę i jej produkty, więc jesteśmy 'bogatsi'. Czy SF będzie chciało zdobywać polski rynek to już inna kwestia. Cenią się, dopasowując się do brytyjskiego rynku. W Polsce więc nie mają co liczyć na zdobycie dużej części rynku. Trudno przebić takiego MMM z Sonu czy Swim Stima z DB lub świetne zanęty z Bait-techa. Do poziomu firm karpiowych też brakuje im bardzo wiele, tam karpiarze opracowują składy kulek i miksów o wiele dłużej.
Marfish czy Lucio nie mogą reklamować raczej takich produktów, bo prezentują wędkarstwo raczej budżetowe. Trzeba by jakiś teamów wyczynowców i karpiarzy - jak chociażby Feeder Fans, który prężnie działa i się rozwija, który może pokazać jak wykorzystać zalety poszczególnych miksów czy przynęt. Trudno jednak zrobić furorę na polskim rynku, takie Lorpio czy Traper jest bardzo mocno okopane :)

Jak najbardziej jednak mogą sponsorować wędkarzy z teamów i zrobić jakieś dobre zawody i inne imprezy. Tak się mogą wbić w rynek, wszyscy na tym skorzystamy :)

Co do prezentacji - skuteczności ... już jestę spokojny... chłopaki z feder fans - na pewno nam to pokażą ...
Drapieżcy na fejsie zapowiedzieli - pokazanie testów skuteczności...

Już czekam na relacje od chłopaków... :beer: :thumbup:

Maciek

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #25 dnia: 08.01.2018, 14:16 »
Heh.... ależ presja nad nami ciąży :-[

Cóż, chyba będzie prędzej czy później wziąć się do roboty ;) Tym bardziej jeśli "Brać" tego chce ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #26 dnia: 08.01.2018, 14:25 »
Ryby z Batorówki będą miał spore przyrosty po Waszych testach, będzie co pojeść, same konkrety :D :D :D
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #27 dnia: 08.01.2018, 14:36 »
będzie co pojeść, same konkrety :D :D :D

Źle to zabrzmiało... :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #28 dnia: 08.01.2018, 14:58 »
Heh.... ależ presja nad nami ciąży :-[

Cóż, chyba będzie prędzej czy później wziąć się do roboty ;) Tym bardziej jeśli "Brać" tego chce ;)


 :beer:
Maciek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #29 dnia: 08.01.2018, 15:14 »
Heh.... ależ presja nad nami ciąży :-[

Cóż, chyba będzie prędzej czy później wziąć się do roboty ;) Tym bardziej jeśli "Brać" tego chce ;)
Marcin. Ale jeść nie będziecie ? ;D