Autor Wątek: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g  (Przeczytany 19055 razy)

Grzes77

  • Gość
Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« dnia: 31.10.2015, 11:16 »
http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=5119
Ostatnio szperam za delikatnym feederem, takim w przedziale 3,3m -3,6m. Widziałem różne opinie i sporo wędek, ale ta mnie najbardziej zaciekawiła. Potrzebuję delikatnego feedera z jak najdelikatniejszymi szczytówkami, oczywiście im tańszy, tym lepszy. No i teraz koledzy, czy ktoś ma ten kij, lub macał, jak to wygląda na żywo itp.
Kupiłbym go bez zakładania tego tematu, bo spełnia wszystkie moje kryteria, oprócz tych składów. Po założeniu szczytówki zamiast mieć 3 równe części mamy dwie krótsze i jedną długą ze szczytówką, ponieważ z kija, który często będzie stosowany nie będę demontował za każdym razem szczytówki, bo to zbędna czynność i to mnie trochę stopuje i zastanawia.
Proszę o opinie tych, którzy mieli z nim styczność ;).

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #1 dnia: 31.10.2015, 15:42 »
To rzeczywiście nietypowe rozwiązanie.
Ja też zawsze używam gotowych zestawów. To by trzeba było szczytówkę też zawsze wyciągać (bez demontażu zestawu) i jakoś dopinać ją do wędki.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #2 dnia: 31.10.2015, 18:24 »
Mam chęć na tego kijka, ale to w nowym sezonie, również czekam na jakieś opinie.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #3 dnia: 31.10.2015, 19:59 »
Mam 3.30 do 120 g fajny kij, dość  mocny i czuły, tego 60 g nie widziałem, ale myślę że też będzie w porządku.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #4 dnia: 31.10.2015, 20:10 »
Posiadam Cormoran GF Feeder Pro 40-120 g 3,6 m. Kijek z zapasem mocy (karpie 4 kg nie robią na nim wrażenia) a jednocześnie czuły na szklanej szczytówce. Trzyskład po rozłożeniu wszystkie części równe.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #5 dnia: 31.10.2015, 20:53 »
Kupiłbym go bez zakładania tego tematu, bo spełnia wszystkie moje kryteria, oprócz tych składów. Po założeniu szczytówki zamiast mieć 3 równe części mamy dwie krótsze i jedną długą ze szczytówką, ponieważ z kija, który często będzie stosowany nie będę demontował za każdym razem szczytówki, bo to zbędna czynność i to mnie trochę stopuje i zastanawia.
Proszę o opinie tych, którzy mieli z nim styczność ;).

Widzę że są dwie różne serie tego kija i do metody po złożeniu ,będzie miał nie równe składy,a  do feedera już tak ,więc może weż do feedera ,na niego też da się łapać na metodę :)

http://allegro.pl/leszczowy-feeder-cormoran-gf-pro-3-30m-30-90g-i5562378130.html


http://allegro.pl/na-jezioro-cormoran-gf-method-feeder-3-30m-80g-i5562719461.html
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #6 dnia: 31.10.2015, 20:56 »
No bo to dwa inne kije ,GF Pro feeder to normalny trzy składowy feeder,jak nie zdejmiesz szczytówki to są wszystkie równe składy.Ten drugi GF Method feeder mocna elastyczna witka          http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=5116
Staś
Klasyczny Feeder

Offline WOJTON

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 7
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #7 dnia: 31.10.2015, 21:20 »
Posiadam  Cormoran GF Method Feeder 3.3m 60g od sierpnia. kij przypadł mi do gustu ze względu na charakterystykę  pracy-wolę kije miękkie wręcz kluskowate..:) wyciągnąłem już nim sporo ryb, głównie  karpie od 1kg do 8kg. fajna praca przy odjazdach, duży zapas mocy, dobrze leży w ręku, lekki i powiedział bym prawie idealny..ale .. przy najdelikatniejszej szczytówce zarzucanie i trafianie w punkt jest -jak narazie dla mnie -problematyczne, kij jest za miękki. ale to taki urok wędek o takiej charakterystyce pracy..druga sprawa , zdarzyło mi się kilka razy, że przy najdelikatniejszej szczytówce, podczas zarzutu szczytówka wypinała się ..i leciała z koszyczkiem..:) nie połamała się ale stwierdzam, że może mój egzemplarz miał poprostu za mała średnicę mocowania  o ułamek milimetra..troszeczkę lakieru , papier wodny i problem został rozwiązany.. co do transportu, posiadam pokrowiec  Anaconda Travel Rod System 13ft,i jednym z powodów zakupu była długość transportowa- do 130cm..zawsze montuje zestawy nad wodą więc 3 elementy + 3 szczytówki było dla mnie odpowiednie..:) kupiłem tego Cormorana w ciemno,jak tylko  pojawił się  na rynku, bez pomacania i pomachania..nie żałuje i polecam innym..w przyszłym sezonie planuje zakup dł 360.. :)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #8 dnia: 31.10.2015, 21:26 »
Fajna recenzja,zastanawiam się właśnie nad 3.60,taka witka mi się wydaje
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Andrzej KR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Lokalizacja: Galicja
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #9 dnia: 31.10.2015, 21:31 »
Witam Wszystkich!, mój pierwszy post na tym forum.
Akurat jestem od kilku dni posiadaczem tego Cormorana. Pierwsze testy były w piątek na komercji. 10 kg ryby wyciągnięte (karpie, amur, leszcze i karasie).
Wędka OK jak dla mnie.
Wnioski:
bliżej jej do pickera,
szczytówka 1 oz idealna dla podajnika 15 g i około 30 m rzutu, lekka,
a czy wytrzymała? (karp 3,9 kg ciągnięty około 5 min) - dla mnie "pickerowca" z 20 letnim stażem jest :thumbup:,
poręczna (mam podbierak z krótką sztycą więc muszę się trochę nagimnastykować dlatego wędka też :thumbup:).
Po pierwszym razie wędka taka jak chciałem, ale zobaczymy jaka będzie moja opinia po roku użytkowania.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #10 dnia: 01.11.2015, 01:20 »
Czołem Andrzej!
Dzięki za opinię o kiju!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #11 dnia: 01.11.2015, 08:23 »
Również chyba go zakupie :)
~Dominik

Grzes77

  • Gość
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #12 dnia: 01.11.2015, 08:34 »
Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, zadzwonię jutro i pogadam z właścicielem sklepu, on mi dobrze doradza, najwięcej sprzętu kupiłem właśnie u niego. Tak więc prawie jestem zdecydowany, oczywiście prosze pisać dalej, jak ktoś ma coś do dodania, bo każda wymiana  zdań się przyda ;).

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #13 dnia: 01.11.2015, 10:06 »
Dla zainteresowanych
Cormoran GF Method feeder 3.60 - 60g
http://bialaryba.pl/wedka-cormoran-gf-method-feeder-3-60m-60g-p-8121.html 236zł
Marcin

Offline Andrzej KR

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Lokalizacja: Galicja
Odp: Wędka Cormoran GF Method Feeder do 60 g
« Odpowiedź #14 dnia: 01.11.2015, 10:19 »
Jeszcze jedno mi się nasunęło, przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na cenę - jest różna i różnista >:O.
Ja za swoją 3,30m 60g dałem 229 pln + wysyłka.
Z technicznych spraw są 3 szczytówki: 0.75,  1 i 2,5 oz.
Akcja jest "bardziej" paraboliczna niż pół-paraboliczna, zupełnie inna niż nawet w delikatnym feederze.
Jest napis na wędce "method feeder" :P, choć według mnie powinno pisać tak jak lubię "method picker ;D".
Pokrowiec który jest w komplecie jest z delikatnego materiału, nie można go nazwać ochronnym.
Lekka i mocna więc tylko :narybki:.