Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 391081 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1215 dnia: 08.05.2018, 12:43 »
Oglądam ten watek, oglądam... Kiedy zaczniemy linczować za "katowanie" ryb w siatce? Leszczy szczególnie? 

Nieświadomi głupcy?

Te leszcze są "pokiereszowne" gorzej jak po spotkaniu z sumem...




Mnie też to bardzo przeszkadza, niestety rybom przeszkadza jeszcze bardziej. Nie mogę zrozumieć wędkarzy, którzy moczą te biedne ryby wiele godzin w siatce, aby zrobić zdjęcie całodniowego urobku.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1216 dnia: 08.05.2018, 12:46 »
Ale co tam złego zobaczyłeś Michał na tym zdjęciu? Idąc tym tokiem, po co te ryby męczyć holem i kaleczyć hakiem. 80% forum, to głupcy, z tego co pisze kolega? Branie ich w podbierak, zdziera nie mniej śluzu, zanim wskoczą do wody, czy do siatki. Nie popadajmy w paranoję. A na zdjęciu, siatka raczej czołowego producenta.
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1217 dnia: 08.05.2018, 13:04 »
Oglądam ten watek, oglądam... Kiedy zaczniemy linczować za "katowanie" ryb w siatce? Leszczy szczególnie? 

Nieświadomi głupcy?

Te leszcze są "pokiereszowne" gorzej jak po spotkaniu z sumem...




Mnie też to bardzo przeszkadza, niestety rybom przeszkadza jeszcze bardziej. Nie mogę zrozumieć wędkarzy, którzy moczą te biedne ryby wiele godzin w siatce, aby zrobić zdjęcie całodniowego urobku.

Też tego nie rozumiem - ale myśle że to moda gazetowa - i pokazanie A JAJ ... jaki to ja jest dobry wale siate ryb ( testerzy producenccy też to eksponują , i pokazują ile walą ryb na dane produkty...) bo w sumie kto by kupił zanete na tle zdjęcia jednej lichej płotki lub leszczyka...

Jak jest górka ryb przed nim - a.... działa trza kupić - też sobie siatke pełną walnę...

I cóż z tego że po całym dniu wypuści rybki z powrotem naturze... jak często są w opłakanym stanie... :P :'( 8)
Maciek

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1218 dnia: 08.05.2018, 13:09 »
Jak ktoś wypuszcza ryby to nie ładuje ich do siatki proste. Tym bardziej leszczy które są bardzo delikatne i po wyjęciu z siatki są całe poobcierane i wytarte ze sluzu. Pomijam aspekt cuchnącej siatki no chyba, że ktoś lubi ten zapach.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1219 dnia: 08.05.2018, 13:25 »

ZAPRASZAM WSZYSTKICH GŁOSUJĄCYCH W "KONKURSIE MIESIĄCA" DO UDZIAŁU W BŁYSKAWICZNYM MINIKONKURSIE!             ZAPRASZAM WSZYSTKICH GŁOSUJĄCYCH W "KONKURSIE MIESIĄCA" DO UDZIAŁU W BŁYSKAWICZNYM MINIKONKURSIE!             ZAPRASZAM WSZYSTKICH GŁOSUJĄCYCH W "KONKURSIE MIESIĄCA" DO UDZIAŁU W BŁYSKAWICZNYM MINIKONKURSIE!
Robert

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1220 dnia: 08.05.2018, 13:34 »
Ależ emocje - jeszcze trochę i poczuję się napiętnowany i winny, że wsadziłem ryby do siatki :D Chyba czas, żeby producenci wprowadzili haki prostujące się przed podbierakiem, żeby ryba odpłynęła zanim zestresuje się widokiem wędkarza ;D

Chub

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1221 dnia: 08.05.2018, 13:45 »
A na zawodach jak trzymają w siatkach po 100 kg karpi to jest ok ?😉

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1222 dnia: 08.05.2018, 14:00 »
A na zawodach jak trzymają w siatkach po 100 kg karpi to jest ok ?😉
Oczywiście, że nie jest ok.

Ale jeżeli możemy zminimalizować potencjalne zagrożenie dla ryb to czemu tego nie zrobić? Dla zdjęcia? Kaman. Nie bierzesz ryb to od razu do wody. Proste i bezdyskusyjne wg. mnie rozwiązanie.

I pisanie "jak jesteś taki mundry to w ogóle nie łów i nie męcz!!!'' nic tu nie da.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Chub

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1223 dnia: 08.05.2018, 14:04 »
Jakby co to ja na bieżąco wypuszczam 😊

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1224 dnia: 08.05.2018, 14:09 »
Ja też ale tu nie o to chodzi.
Po prostu dziwi fakt, że dorosłemu człowiekowi trzeba udowadniać, że trzymanie ryb w siatce to dla nich, delikatnie mówiąc, nic dobrego.
Jeszcze rozumiem firmy (rozumiem choć nie usprawiedliwiam) bo robią to dla pieniędzy.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1225 dnia: 08.05.2018, 14:15 »
A na zawodach jak trzymają w siatkach po 100 kg karpi to jest ok ?😉
Rozumiem, że piszesz o naszym pięknym kraju i zawodach federowych? Tam gdzie startują prawdziwi miłośnicy karpi takie rzeczy nie mają miejsca ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1226 dnia: 08.05.2018, 14:32 »
Ja też ale tu nie o to chodzi.
Po prostu dziwi fakt, że dorosłemu człowiekowi trzeba udowadniać, że trzymanie ryb w siatce to dla nich, delikatnie mówiąc, nic dobrego.
Jeszcze rozumiem firmy (rozumiem choć nie usprawiedliwiam) bo robią to dla pieniędzy.
Dowartościowałeś się Krzysiu? Bardzo dorosłe i górnolotne jest Hasło, które masz w stopce. 
Pozdrawiam! :beer:
Arek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1227 dnia: 08.05.2018, 15:03 »
Ja też ale tu nie o to chodzi.
Po prostu dziwi fakt, że dorosłemu człowiekowi trzeba udowadniać, że trzymanie ryb w siatce to dla nich, delikatnie mówiąc, nic dobrego.
Jeszcze rozumiem firmy (rozumiem choć nie usprawiedliwiam) bo robią to dla pieniędzy.
Dowartościowałeś się Krzysiu? Bardzo dorosłe i górnolotne jest Hasło, które masz w stopce. 
Pozdrawiam! :beer:
Dowartościowałem. Czuję się lepszy.
Pozdrawiam również, a za piwko dziękuję bo było go za dużo w majówkę ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline baroczewski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1228 dnia: 08.05.2018, 15:10 »
To już jest przesada naprawdę. Glowna przyczyną braku ryb w wodach PZW są klusole, łowienie siatkami, brak zarybiania oraz zanieczyszczone wody ściekami olejami syfami śmieciami. My wędkarze przyczyniamy się może w 5 % do tego procederu jeżeli zabieramy jakieś ryby. Wypuszczając jest to 0% moim zdaniem. Są maty, poduszeczki podbieraczki, nawet w siatce nie wolno trzymać? Nie dajcie się zwariować ryba która wraca do wody jest w stanie się zregenerować i normalnie funkcjonować. Niedługo trzeba będzie jeździć z psychologiem zwierzęcym na ryby żeby mógł je trochę uspokoić po stresującym holu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #1229 dnia: 08.05.2018, 15:46 »
Interesujące statystyki, przeprowadzałeś jakieś badania? Gdyby tak było, to u mnie na zaporówkach nie byłoby problemu z rybami. Jednak zawody gruntowe wygrywają ludzie łowiący 2-3 kg leszczyków, a zawody spinningowe najczęściej wygrywa osoba z kilkoma wymiarowymi okoniami lub jednym jedynym szczupakiem. Ale ryby przecież są, tylko akurat podczas zawodów nie chcą brać.

Wychodzi na to, że kłusownicy mają ręce pełne roboty, bo odłowów sieciowych u mnie nie ma, a zanieczyszczenia jakoś nie chcą zabijać małych leszczy, okonków, krąpi. Co do prawilnych wędkarzy łowiących zgodnie z limitami - nikt mi nie wmówi, że limit dzienny 3 szczupaków lub 4 linów na jedną osobę jest normalny, racjonalny i nie prowadzi do zniszczenia rybostanu.

Piszę to jako wędkarz, który czasami dla zaspokojenia wrodzonego sadysty-okrutnika wrzuca ryby do siatki w celu napompowania sobie wędkarskiego peni-yyy to znaczy ego wynikiem wyrażonym w kilogramach.
Marcin