Autor Wątek: Feeder na jezioro (rzuty do 80 m + szczytówki 0,75, 1 oraz 1,5 oz)  (Przeczytany 5694 razy)

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Poszukuję wędziska feeder na jezioro, którym mógłbym rzucić na odległość 70-80 m, koszykiem 35-45 g + zanęta. Wymogiem jest jednak, aby posiadał szczytówki 0.75, 1 i 1.5 oz. Będę łowił zwykłymi koszykami siatkowymi, jak też koszykami method feeder. Miejsca w których łowię nie pozwalają na używanie długich wędzisk (drzewa i gałęzie), więc taki max. to chyba 3,6 m. Cena do 500 zł.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Moim zdaniem praktycznie każde wędzisko 70-90 g, 12 ft spełni twoje oczekiwania, a do 500 zł masz naprawdę duży wybór.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Ja od siebie mogę ci polecić Trabucco Sygnum TXL Supreme Feeder 360/75 g. Niestety nie ma on oznaczenia szczytówek w oz, ale można dostać do niego szczytówkę ultra light. Ewentualnie wersja 90 g jest to świetna wędka, do średnich dystansów.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Ja mam MS Range Econ Feeder 360 do 90 g.
Dość fajnie się nim rzuca. Koszykiem 15 g Drennana na 40 metrów rzucałem.
Szczytówki niestety 1,5 i 2 oz.
Pozdrawiam

Ps. Pan Stasiu może więcej opowiedzieć o tym kiju.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Właśnie oglądam i czytam o Sygnum TXL Supreme Feeder 360 MH (90 g) i Sygnum XPS Competition 360 (9 g) tylko, że on ma akcję MP i nie wiem co to może oznaczać. Obie mają szczytówkę ultra light, więc chyba by pod pasowało.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Akcja MP to akcja na Mistrza Polski :D ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Chyba "mocna pała" :)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Jest też Tubertini FEEDER CONCEPT TB MEDIUM ACTION 12FT - 3.60 m, ma szczytówki 0.75, 1 i 1,5 oz waga 213 gramów.
Sam ją mam zakupiona na gwiazdkę czeka na nowy sezon, jestem pod wrażeniem wykonania tej wędki.
Tomek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Tak sobie włosi oznaczyli akcie M- medium MP- Medium power czyli troszkę cięższy feeder. Akcja podobna choć ja miałem wersje 75 g ale jak kupowałem dwa to wysłali mi wersję 90 g zamiast 75 g ale kije podobne, MP minimalnie szybszy na sucho się wydawał. XPS jest do nich podobny, ale czy wart tej dopłaty nie wiem.

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Widzę, że Arunio posiada/ł Sygnum TXL Supreme Feeder 360 MH, ale nic nie pisał o właściwościach rzutowych, czy zachowaniu przy holu ryby. Można prosić o dodatkowe informacje?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Ogólnie ja nie lubię kluch, wolę akcje nieco sztywniejszą szybszą która pozwala mi na dalsze i celniejsze rzuty. Miałem wersje M i te kije spełniały te wymogi koszyki do 40 g + towar miotały aż miło. Kij jak każdy progres przechodzi pod obciążeniem w coraz większe ugięcie, dobrze amortyzował odjazdy i ryb nie gubił jeśli o to ci chodzi.

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Jest jeszcze Trabucco Selektor XS Master Feeder 360 w wersjach M-75 g i MH-90 g, niby dedykowany pod leszcza, akcja paraboliczna.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Widzę, że Arunio posiada/ł Sygnum TXL Supreme Feeder 360 MH, ale nic nie pisał o właściwościach rzutowych, czy zachowaniu przy holu ryby. Można prosić o dodatkowe informacje?
Tak, posiadam 2 takie kije do 90g. I pomimo oznaczenia MH nie są to sztywne wędziska. By z obrazować to w miarę, napiszę że koszyk 50 g xl + towar, to taki max, by komfortowo rzucić. Ugięcie pod większym obciążeniem podciągnął bym pod Semiparabolik. Dość fajnie ten kij opisał Wonski, który jeśli dobrze pamiętam stosuje go właśnie chyba na wodzie stojącej pod większy dystans na karpie.
Arek

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Mam Sygnum TXL Supreme Feeder 3,90 /90g. Kijek spoko do dalszych rzutów. Nie jest to ani klucha ani sztywna pała ,ot taki uniwersalny kij którym i daleko rzucisz i będzie przyjemność z holu nawet małej ryby. Cienki blank i niska waga to jego atuty , wykonanie także na wysokim poziomie. Koszykiem Preston 45g spokojnie rzucałem nim ok 60m bez jakiejś mega spinki i bez straty celności. Ja ten kijek polecałem już kilkukrotnie myślę że ju-rek będziesz zadowolony. Szczytówki do niego także można dobrać wg uznania

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Widzę, że Arunio posiada/ł Sygnum TXL Supreme Feeder 360 MH, ale nic nie pisał o właściwościach rzutowych, czy zachowaniu przy holu ryby. Można prosić o dodatkowe informacje?
Tak, posiadam 2 takie kije do 90g. I pomimo oznaczenia MH nie są to sztywne wędziska. By z obrazować to w miarę, napiszę że koszyk 50 g xl + towar, to taki max, by komfortowo rzucić. Ugięcie pod większym obciążeniem podciągnął bym pod Semiparabolik. Dość fajnie ten kij opisał Wonski, który jeśli dobrze pamiętam stosuje go właśnie chyba na wodzie stojącej pod większy dystans na karpie.

Rozwinę to co Arek już napisał.
Ja faktycznie użytkuję go na wodzie stojącej, zresztą w mojej okolicy cieków dość mało, trzeba by się dalej gdzieś wybrać ;)
Tak czy inaczej użytkuję go pod "większą" rybkę, pod dalszy rzut (dalszy niż 30-35 m). Wiadomo, że long distance to to jednak nie jest.
Mam wersję 3,6 m i 90 g C.W. Różnica w stosunku do wersji 75g jest niezbyt zauważalna, bardziej na papierze chyba niż w rzeczywistości. 4 szczytówki w zestawie to spory plus, na dodatek są fajnie dobrane i czuć, że ich moc narasta w dość harmonijny sposób. Nie różnią się w ten sposób, że 2 miękkie i 2 twarde.
Wędka jest stosunkowo szybka i dość dobrze się nią zarzuca. Raczej pod średnią i większą rybkę. Przy mniejszych pracuje głównie część szczytowa, karpik pełnołuski pod 50 cm daje już trochę frajdy i zaczyna ładnie pracować środek wędeczki. Co do większej sztuki póki co nie wiem, ale raczej po rękojeść nie będzie pracować ;)
Jest to pewna alternatywa dla Selektora, który dla mnie jest zbyt miękki i wolny. Selektor w wersji 75 i 90 też wg mnie niewiele się różnią między sobą. Poza tym Selektor ma bardzo krótką rękojeść i jest źle wyważony - tzn leci na pysk.
Jest jeszcze Sygnum XPS, który to ma jeszcze dłuższą niż TXL rękojeść, 1 przelotkę mniej, przelotki mają nieco większe średnice i są nieco lepszej jakości oraz nieco mocniejsze (widać po budowie). Lepszej jakości i solidniejszy uchwyt kołowrotka. XPS jest jeszcze nieco mocniejszy niż TXL, wymaga większej ryby do pełniejszego ugięcia, można śmielej większym ciężarem miotać, celniej i dalej, z racji większej sztywności.
To chyba tyle z moich spostrzeżeń. Są koledzy na forum, którzy uważają inaczej. Nie zamierzam się przekomarzać, bo każdy ma inne gusta, preferencje, sposób łowienia, etc. ;)
Czesiek