Autor Wątek: Angling Direct UK  (Przeczytany 53150 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #15 dnia: 07.12.2018, 23:18 »
Bo za granicę, to tylko sprzedajesz?

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #16 dnia: 07.12.2018, 23:21 »
Bo masz w rodzinie zagranicznych kurierów :P?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #17 dnia: 07.12.2018, 23:28 »
Bo nigdy niczego nie kupiłem za granicą. Ta-da! :)
Jacek

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #18 dnia: 07.12.2018, 23:31 »
miałem raz przygodę z uszkodzoną paczką - dpd w Germanii. Szybki mail do sklepu co brakuje i tydzień później paczka z brakującymi rzeczami czekała na mnie w domku. Nie możemy oceniać sklepu po firmach kurierskich - jak na obecną chwilę daję 8.5/10 - na pewno jeszcze zrobię tam niejedne zakupy.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #19 dnia: 07.12.2018, 23:43 »
Bo nigdy niczego nie kupiłem za granicą. Ta-da! :)

Zacytuję pewną panią, która zapytana "dlaczego Ty tak nic się nie odzywasz, skoro dyskusja wokół?"
- No i ch.j!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #20 dnia: 08.12.2018, 09:12 »
Zamówiłem kilka paczek i wszystko OK narazie.
Na części nie było numeru telefonu, a na drugiej części już się pojawił.
Paczki idą GLS średnio 4 dni, teraz w okresie mikołajkowym, przedświątecznym, gdzie ilość paczek w firmach kurierskich zwiększa się kilkukrotnie mogą być problemy z dostarczeniem.
Wystarczy poczytać jak duże zakupy robiliście na black friday, więc jakiekolwiek opóźnienia w tym okresie nie mają dla mnie znaczenia, bo rozumiem obecną sytuację.

Co do zabezpieczenia wędek, bo pewnie wielu z Was się zapyta.
Wysyłane są w specjalnych podłużnych kartonach. Dość mocne, ale znając życie to łatwo je można połamać.
W środku są zapełnione papierem, brak tuby ochronnej.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #21 dnia: 08.12.2018, 09:18 »
Zamawiałem od nich kilka razy wędki, ostatnio właśnie na tegorocznym BF i zawsze były pakowane w bardzo twardą kartonową tubę, taką na którą są nawijanie dywany. Nigdy nie było najmniejszego problemu z uszkodzeniem przesyłki.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #22 dnia: 08.12.2018, 09:29 »
Żeby nie było tak słodko jak wszyscy piszą to dodam coś od siebie.

Przede wszystkim nie ma tam nic za darmo :money:  Niektóre rzeczy są droższe niż u nas. Trzeba przebierać i porównać.
Uważam, że angole jak już coś jest nie w porządku to zostawiają was samych. Mają złe podejście do klientów z PL.
Mnie właśnie taka wędka ładnie zapakowana została ukradziona u nich na magazynie. Wtedy trzeba się trochę było nagimnastykować po angielsku aby odzyskać hajs. U mnie trwało to prawie dwa miesiące. Boję się pomyśleć co by było gdybym musiał tam odesłać wędkę na serwis. Koszta by mnie zjadły.
Znam kogoś kto był stałym klientem i po przesłaniu zanęt itp, dwie były rozsypane totalnie - nie zwrócili hajsu bo podobno źle odpakował i nożem przebił :D

Trzeba pamiętać że płacenie za zakupy wiążę się również z ''ukrytymi'' :money: kosztami o których możecie nie wiedzieć. Czyli koszty przewalutowania na funty.  Mój bank wziął nawet raz ok 30 zł.  Można to ominąć zakładając konta zagraniczne ale pytanie komu się chce to robić i pilnować opłat.   

U nas w kraju w black friday można było również uzyskać podobne ceny. 
Więc z mojej strony głos krytyczny dla tego sklepu.

Dodam jeszcze krytykę kuriera GLS - brak kontaktu,  raz musiałem paczki szukać sam po okolicznych punktach,  znalazłem po dwóch dniach.  Nie zadzwonił, żadnego awizo, nic. Tylko przez śledzenie widziałem, że ''gdzieś'' ją zostawił, i odhaczył że w punkcie, bez jego adresu... dramat.
 
PZW only  : o )

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #23 dnia: 08.12.2018, 09:32 »
Ale AD do tej tuby potrafi zapakować dodatki, na przykład koszyki. W przypadku mojej wędki była wybita porcelana w największej przelotce, prawdopodobne, że spowodowało to coś co było dodatkowym pasażerem tuby właśnie. Czasami pakują wszystko w oddzielne paczki - karton i tubę, przy mniejszych zamówieniach upychają wszystko do tuby. Tutaj błąd może popełnić pakująca osoba, ale przyjmując, że się uczy, to problem ten powinien zanikać :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #24 dnia: 08.12.2018, 09:54 »
Ja w tym roku również się skusiłem na zakup, cena była można powiedzieć dobra :D . paczka przyszła do mnie na 3 dzień od zapłaty :) zapakowane bardzo dobrze, wypełniony karton grubym papierem perforowanym. Jeden minus to zapłata normalną kartą - przelicznik na funty to normalnie grabież w biały dzień około 30 groszy różnicy na funcie. :o
Jak widzę jak ten sklep " połyka" inne sklepy w UK to moim zdaniem za kilka lat będzie również właścicielem sklepów w Niemczech czy Polsce, chyba że Brexit mu na to nie pozwoli :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #25 dnia: 08.12.2018, 11:06 »
To nie jest wcale dobre :\ Najpierw zabiją konkurencje... Potem zabiją nas cenami :D

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #26 dnia: 08.12.2018, 13:57 »
Zamawiam tam od trzech lat, ponad 5tysi euro tam zostawiłem, wszystko namioty, wędki kołowrotki, rodpody i dużo dużo innych rzeczy, raz miałem przypadek, że przysłali mi używany kołowrotek Shimano PowerAero, ale wszystko przebiegło pomyślnie odesłałem stary( na ich koszt) przysłali nowy po kilku dniach.

Z ciekawostek, przy BF nie mieli dwóch przedmiotów na stanie, pasty z dyanmita i jednego koszyczka koruma.

Wczoraj kurier przyniósł pastę, a już dostałem meila, że koszyk jest w drodze.

Ja polecam, rabat to rabat ( a i tak często bez rabatu jest taniej) wolę to, niż śmieszna politykę kilku procentów rabatu. A i tak ceny są zawyżone.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #27 dnia: 08.12.2018, 22:32 »
Złodziejskie przewalutowanie to nie wina sklepu tylko waszego banku. Wystarczy wyrobić kartę walutową i po problemie. Jeśli chodzi o sklep to kilkanaście paczek już od nich odebrałem i złego słowa, odpukać, powiedzieć nie mogę.
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #28 dnia: 09.12.2018, 10:21 »
Ja na razie raz zamawiałem w AD i ogólnie zadowolony jestem. I to bardzo
Kupiłem Shimano Ultegrę za 271zł z przewalutowaniem, także młynek wyszedł mi prawie 200zł taniej niż w PL
Oczekiwanie na dostawę było równy tydzień, kontakt bardzo miły, mimo mojego kalekiego angielskiego Na pewno jeszcze coś u nich kupię

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Angling Direct UK
« Odpowiedź #29 dnia: 09.12.2018, 10:53 »
Porównując ceny w sklepach belgijskich i w AD, są prawie takie same ( różnica to dosłownie max. do 10 centów). Najbliższy duży sklep w którym jest duży wybór akcesoriów i zanęt mam w Antwerpii. To ponad 50 km w jedną stronę, kupując w AD mam przesyłkę gratis, więc nie opłaca mi się po prostu jechać do tego sklepu. Oczywiście chodzi o większe zakupy.
Kupuję u nich od kilku lat i nie było żadnych problemów.
Andrzej