Autor Wątek: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze  (Przeczytany 9351 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #60 dnia: 31.08.2018, 22:31 »
Poszukaj dobrego hirudoterapeuty na swoim terenie. Szkoda że  masz do mnie daleko bo bym cię pijawkami wyleczył
Jeśli się nie brzydzisz pijawek mogę ci podać wykaz dyplomowanych hirudoterapeutów, może masz do jakiegoś blisko
Poczytaj o tym w necie, jest ogrom informacji na temat hirudozwiązków i ich działania.
Oczywiście nie skłaniaj się ku znachorom stosującym pijawki z miejscowego bajora bo to nieporozumienie.

Druid, a mógłbyś tak zwięźle powiedzieć, dlaczego terapia pijawkami działa? Puszczanie krwi, pijawki i inne takie kojarzą mi się z "wypędzaniem duchów ze złej krwi", i zawsze widziałem to jako jakąś formę szamanizmu, a nie medycyny, nawet tej alternatywnej.

W skrócie to wygląda tak  - nie chodzi o to że pijawka wyssie krew  ( w zabobonach dodają ,,złą krew" ), pobiera jej zaledwie około 5 mililitrów -  tylko o to że pijawka lekarska ssąc krew wprowadza do rany związki które produkuje jej organizm ( tzw hirudozwiazki) . Na dzień dzisiejszy dokładnie poznano około 20 takich zwiazków . Posiadają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne , przeciwmiażdzycowe  usprawniające krążenie , rozrzedzają krew , działają przeciw depresyjnie , zwiększają dotlenienie tkanek i wiele innych działań.
Swego czasu tak mnie ten temat wciągnął że zrobiłem kurs i dostałem dyplom hirudoterapeuty  . Pierwszymi pacjentami byli moi starzy
rodzice  ( 84 i 86 lat ) . Bardzo im pomogła kuracja , przed nią już mieli wielkie kłopoty z chodzeniem i wszystko ich bolało a teraz samodzielnie chodzą na zakupy itp.
Pierwsze i najważniejsze dzialanie pijawek to trwający kilka miesięcy efekt przeciwbólowy . To niesamowite ale już dzień po zabiegu 75% moich pacjentów mówi że wreszcie przestało ich boleć . Oczywiscie na jednym zabiegu się nie kończy - robię od 3 do 5 zabiegów w odstępach tygodniowych . Są też minusy takiej kuracji - koszt który wcale mały nie jest ( jedna pijawka hirudo verdana wyhodowana w warunkach laboratoryjnych  kosztuje 20zł ) a  stawia się od 5 do 8 szt w jednym zabiegu . Minusem jest też to że rany po pijawkach intensywnie krwawią przez co najmniej 24 godz i trzeba stosować odpowiednie materiały opatrunkowe w dużych ilościach ( koszt dodatkowy ok 20zł). Minusem jest też to że przez 24 godz po zabiegu nie można pracować fizycznie
Moimi pacjentami najczęściej są ludzie tak chorzy że medycyna akademicka się poddała i nic nie może zaoferować oprócz brania tabletek przeciwbólowych
Nie chwaląc się udało mi się do tej pory bardzo pomóc kilkunastu osobom które są mi bardzo wdzięczne
Ciekawostką jest to że leczyłem kobietę z bardzo ciężką chorobą ogólną ( toczeń trzewny ) i byłem zmuszony przez nią przerwać kurację  bo tak bardzo jej się poprawiły parametry krwi że bała się że ZUS jej rentę odbierze :)
Mimo że jest 21 wiek niewiele wiemy o związkach ktore produkują pijawki , ciągle trwają badania ale niestety robione tylko przez zapaleńców bo oficjalnej medycynie nie zależy na tym by kogoś wyleczyć - bardzo zależy na tym by leczyć, leczyć leczyć bez końca

Na zdjęciu pacjent z chorym kręgosłupem lędźwiowym



Cholera, strasznie to wygląda, ale gdzieś czytałem, że te robale są mega skuteczne.
Tak się zastanawiam, czy pijawkami można leczyć impotencję i gdzie je wtedy należy umieszczać...? ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #61 dnia: 31.08.2018, 22:37 »
Tak Jędrek - można nawet powiększać penisa pijawkami , działa to kilka dni  - tylko jak wytłumaczysz panience krwawienie ? Że okres masz  ? :)
Samemu nie radzę próbować tej metody - ale jeśli się komuś zamarzy wielki fiut proszę na priv :), poprawię mu niedoróbki natury
Pozdrawiam - Gienek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #62 dnia: 31.08.2018, 22:38 »
Tak Jędrek - można nawet powiększać penisa pijawkami , działa to kilka dni  - tylko jak wytłumaczysz panience krwawienie ? Że okres masz  ? :)
Samemu nie radzę próbować tej metody - ale jeśli się komuś zamarzy wielki fiut proszę na priv :), poprawię mu niedoróbki natury


 :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #63 dnia: 31.08.2018, 22:54 »

Słyszałem że pijawki są bardzo popularne i od wieków stosowane w Rosji.  Opowiadał mi kiedyś znajomy lekarz o tym że widział jak je stosowano w znanym szpitalu klinicznym w Moskwie demonstrując przy okazji sposoby ich przystawiania gromadzie studentów medycyny.
Wiesiek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #64 dnia: 31.08.2018, 22:57 »

Mimo że jest 21 wiek niewiele wiemy o związkach ktore produkują pijawki , ciągle trwają badania ale niestety robione tylko przez zapaleńców bo oficjalnej medycynie nie zależy na tym by kogoś wyleczyć - bardzo zależy na tym by leczyć, leczyć leczyć bez końca


Miałem się nie wypowiadać w temacie pijawek, bo wiecie tajemnica zawodowa, ale kiedyś miałem do czynienia z gościem, który był kręgarzem (wiedza zaczerpnięta od rodziców na wsi) + hirudoterapeutą (sam się uczył w domu, niedyplomowany) no i skończył z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci ...i nie dało się go z tego wybronić. Musiałem się więc mocno podszkolić z podstaw leczenia pijawkami. Przeczytałem nawet książkę Adamusińskiego i Kupiewskiej. Nasłuchałem się biegłych.

Żeby nie było, że "hejtuje" pijawki, bo tak nie jest. One są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnej medycynie. Są skuteczne (np. przy przeszczepie skóry), jednak nie nadają się do wykorzystania przy wielu schorzeniach. Jest też ryzyko alergii. Nie mogę się zgodzić, że nie ma badań co do skuteczności wykorzystywania pijawek w nowoczesnej medycynie, bo takie są i na świecie jest cała masa "badaczy pijawek". Pierwszy lepszy przykład https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5741396/

Tam dobrze opisane są  znane mechanizmy działania pijawek, ich skuteczność przy niektórych chorobach, jak i przeciwskazania oraz komplikacje po ich użyciu. Wiem, że na forum są lekarze z tytułami więc może oni coś więcej powiedzą, bo ja nie czuję się kompetentny do wdawania się w dyskusje na temat skuteczności takie niekonwencjonalnej terapii ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #65 dnia: 31.08.2018, 22:58 »

Słyszałem że pijawki są bardzo popularne i od wieków stosowane w Rosji.  Opowiadał mi kiedyś znajomy lekarz o tym że widział jak je stosowano w znanym szpitalu klinicznym w Moskwie demonstrując przy okazji sposoby ich przystawiania gromadzie studentów medycyny.

Tak, masz rację
W Polsce też jest kilku odważnych lekarzy stosujących pijawki w szpitalach , znam osobiście jednego z nich . Twardogłowy ordynator oddziału cicho temu sprzyja udając że nic nie wie  - bo to niezgodne z procedurami
Pozdrawiam - Gienek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #66 dnia: 31.08.2018, 23:07 »
Tak sobie czytam ten wątek i nachodzi mnie pewna refleksja... Też jestem krzyżowcem, choć nie z Torunia, jakby co  ;) Otóż, wszyscy piszą o skutkach i alternatywnych metodach ich likwidacji. A nikt nie pisze o profilaktyce. To dopowiem.

Doskonale wiecie, że problemy z kręgosłupem w dominującej ilości przypadków biorą się z nienaturalnego dla organizmu trybu życia. Żeby zlikwidować skutki, należy usunąć przyczyny. Wiem... Praca, obowiązki, auto, siedzący tryb życia... A czasem wystarczy siedzieć w odpowiedniej pozycji. Po pracy pójść na basen - wzmocnienie mięśni grzbietowych odciąża kręgosłup. Pojeździć rowerem, szczególnie pod górkę. Pizgnąć z 200 pompek na wieczór, w paru seriach. Porobić podciągi. A nawet zrobić 10 kilometrów spaceru po lesie. Jeżeli organizm nie jest wyniszczony na poziomie konieczności interwencji operacyjnej, to powolutku, krok po kroku, przyjmie te obciążenia. Ja wiem, że łatwiej jest pójść do kręgarza. Ale wiem też, że systematyczna praca nad sobą da lepsze efekty.

Mam z 30 kg nadwagi. Siedzącą pracę i zamiłowanie do piwa. Już z 10 lat temu przynoszono mnie do domu, bo w krzyżu szarpnęło. Przemyślałem, postanowiłem i dopnę swego, bo przerabiałem to 20 lat temu.

Można się samemu naprawić, skoro samemu się zepsuło. Kwestia chęci. Oczywiście, nie dotyczy to skrajnych sytuacji, tylko takich ogólnych, kiedy Janusze nie potrafią zawiązać sznurówek, choć jeszcze 5 lat wcześniej dowcipkowali, że jaki daszek, taki ptaszek  ;)

Pozdrawiam 😇

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #67 dnia: 31.08.2018, 23:15 »

Mimo że jest 21 wiek niewiele wiemy o związkach ktore produkują pijawki , ciągle trwają badania ale niestety robione tylko przez zapaleńców bo oficjalnej medycynie nie zależy na tym by kogoś wyleczyć - bardzo zależy na tym by leczyć, leczyć leczyć bez końca


Miałem się nie wypowiadać w temacie pijawek, bo wiecie tajemnica zawodowa, ale kiedyś miałem do czynienia z gościem, który był kręgarzem (wiedza zaczerpnięta od rodziców na wsi) + hirudoterapeutą (sam się uczył w domu, niedyplomowany) no i skończył z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci ...i nie dało się go z tego wybronić. Musiałem się więc mocno podszkolić z podstaw leczenia pijawkami. Przeczytałem nawet książkę Adamusińskiego i Kupiewskiej. Nasłuchałem się biegłych.

Żeby nie było, że "hejtuje" pijawki, bo tak nie jest. One są coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnej medycynie. Są skuteczne (np. przy przeszczepie skóry), jednak nie do wszystkich schorzeń nadają się do wykorzystania. Jest też ryzyko alergii. Nie mogę się zgodzić, że nie ma badań co do skuteczności wykorzystywania pijawek w nowoczesnej medycynie, bo takie są i na świecie jest cała masa "badaczy pijawek". Pierwszy lepszy przykład https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5741396/

Tam dobrze opisane są  znane mechanizmy działania pijawek, ich skuteczność przy niektórych chorobach, jak i przeciwskazania oraz komplikacje po ich użyciu. Wiem, że na forum są lekarze z tytułami więc może oni coś więcej powiedzą, bo ja nie czuję się kompetentny do wdawania się w dyskusje na temat skuteczności takie niekonwencjonalnej terapii ;)

Oczywiście masz rację, pijawki nie są panaceum na wszystkie choroby
Mogą alergizować - ale dlatego każdy dyplomowany hirudoterapeuta robi najpierw próbę czy tak jest
Obecnie nie stosuje się w leczeniu pijawek pozyskanych z ich siedlisk , muszą byś wyhodowane w warunkach sterylnego laboratorium
Biotechnolodzy wyszukują gatunki pijawek mające dużo pożytecznych hirudozwiązków , do takich gatunków należy włoska pijawka Verbana . Nasza polska pijawka lekarska jest zwierzęciem chronionym i  nie wolno jej legalnie hodować a tym bardziej pozyskiwać z natury
Nie zgodzę się jedynie z tematem stosowania po przeszczepach - jest wręcz zakaz dożywotniego stosowania pijawek u osób które przeszły jakikolwiek przeszczep i uznaje się to jako błąd w sztuce
Zeszliśmy jednak  trochę z głównego tematu wątku więc już więcej nie będę pisał o hirudoterapii
Pozdrawiam - Gienek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #68 dnia: 31.08.2018, 23:42 »
Temat jest mega ciekawy. Panowie, może by tak wydzielić nowy wątek o hirudoterapii? Jeszcze trochę i trzeba będzie na forum założyć dział "medycyna konwencjonalna i alternatywna" ;)

Dzięki Gieniu i Arku za informacje, poczytam coś jeszcze o tym :)

Offline niedzielnywedkarz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #69 dnia: 18.09.2018, 17:44 »
Hej,
temat (jeśli chodzi o kręgosłup) trochę mi znany. Jestem dość wysoki i dużo siedzę, więc kręgosłup i postawę mam nie najlepsza.
To co pomaga, to:
* rozciąganie mięśni pleców i mięśni ud
* ćwiczenia 'niewidocznych mięśni', których zwykle się nie ćwiczy
* no i wiadomo, utrzymywanie dobrej wagi
* spanie na plecach
A i lepiej pójść do fizjoterapeuty niż do lekarza.
waggler + feeder + spinning

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #70 dnia: 18.09.2018, 19:36 »
Panowie żadni lekarze. Oni nie zmienią naszych nawyków i siedzącego trybu życia. Ja zawsze byłem aktywną osobą. Dużo ćwiczyłem a mimo to kręgosłup mi doskwierał. Jestem wysoki w dodatku mam typowo siedzącą prace gdzie praktycznie siedze przed kompem 8h może z 3 przerwami na minutowy spacer po budynku czy toalete. To co od pewnego czasu mi pomaga to:

http://www.podciaganie.pl/

Program jest genialny. Po prawej mamy tabelkę aby optymalnie ćwiczyć , nawet zaczynając od 1-3 powtórzeń w krótkim czasie np miesiąc zobaczymy wyraźne rezultaty nie tylko w sylwetce ale właśnie pod względem braku bólu pleców. Mnie pomogło. Podciągam się co drugi dzień i od tego czasu plecy mnie nie bolą. Ważne jest aby wzmocnić mięśnie grzbietu , żaden lekarz nam w tym nie pomoże. Ruch , ruch i jeszcze raz ruch. A jeszcze 2 lata temu po 2-3 h spinningowania i brodzenia po rzece musiałem co chwile wracać na brzeg , kucnąć prare x bo ból pleców nie pozwalał mi wędkować.