Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1848987 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7755 dnia: 11.03.2019, 20:19 »
Myślę,że będzie ok ten Jaxon, tak jak pisałem macałem go, fajny kijek coś jak mocniejszy picker tak naprawdę :beer:

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7756 dnia: 11.03.2019, 20:22 »
Daiwa black widow feeder 2,7 jest w 3-składzie, widziałem też shimano 2,7 w 2-skladzie poniżej 130cm,  tylko szczytówkę trzeba też wyjmować ;)

Tak,tyle,że ja chce pickera ,a nie feedera. Cos max do 50g.
Chyba kupię drugiego jaxona genezis,tyle że wersję 3m do 45g.
To nie lepiej jakiegoś 2,7m ? zawsze to ciut krótszy w transporcie mój 3m Mikado trochę mnie wkurza bo ma 154cm i wystaje z pokrowca , trzeba mieć pokrowiec 160cm :facepalm: ale ja go kupiłem na rzekę , sztywny jest a nie jakaś klucha , bo takich nie lubię :) na jezioro jednak bym kupił 2,7 chociaż teraz kupiłem tego 2,4 ale to na miejscówki z pod krzaczka 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7757 dnia: 11.03.2019, 20:25 »
Michał masz Jaxona genesis method feeder do 60gr ,a jest też model 3m do 45gr w 3 składzie, macałem ten kijek i też jest super ,może zerknij sobie na niego ;)

Na żywo jest delikatniejszy od wersji do 60g ?



To nie lepiej jakiegoś 2,7m ? zawsze to ciut krótszy w transporcie mój 3m Mikado trochę mnie wkurza bo ma 154cm i wystaje z pokrowca , trzeba mieć pokrowiec 160cm :facepalm: ale ja go kupiłem na rzekę , sztywny jest a nie jakaś klucha , bo takich nie lubię :) na jezioro jednak bym kupił 2,7 chociaż teraz kupiłem tego 2,4 ale to na miejscówki z pod krzaczka 8)

Chciałbym 2.7m ,ale nie wejdzie mi nic powyżej 135cm ani do pokrowca,ani do bagażnika.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7758 dnia: 11.03.2019, 20:31 »
W moim odczuciu delikatniejszy jest niż nasze 3,3m do 60gr ,sam myślałem nad nim jako alternatywa dla pickera ,ale trafiła mi się okazja i kupiłem Daiwe Windcast picker co nie znaczy że wkrótce i tak u mnie nie zawita O:), bo mi się bardzo podoba i cena fajna, a kije sprawdzone :beer:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7759 dnia: 11.03.2019, 20:41 »
W moim odczuciu delikatniejszy jest niż nasze 3,3m do 60gr ,sam myślałem nad nim jako alternatywa dla pickera ,ale trafiła mi się okazja i kupiłem Daiwe Windcast picker co nie znaczy że wkrótce i tak u mnie nie zawita O:), bo mi się bardzo podoba i cena fajna, a kije sprawdzone :beer:

No właśnie te 3m i 45g kusi,ale niechciałbym by był podobny  do 3.3 60g.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7760 dnia: 11.03.2019, 20:50 »
Michał na pewno nie jest to witka, w stylu jak pickery np. Daiwa Aqualite czy Black widow 2,7m do 25gr to ultralighty, tu jest wiekszy zapas mocy i ciężar własny kijka oraz wyrzutu do 45 gr to taki mocniejszy picker jak dla mnie :beer:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7761 dnia: 11.03.2019, 23:05 »
Michał na pewno nie jest to witka, w stylu jak pickery np. Daiwa Aqualite czy Black widow 2,7m do 25gr to ultralighty, tu jest wiekszy zapas mocy i ciężar własny kijka oraz wyrzutu do 45 gr to taki mocniejszy picker jak dla mnie :beer:

Nie jest to problem,ale chciałbym by kij był delikatniejszy niż właśnie Jaxon 3.3 60g.

Jeśli nic nie znajdę,postawie na jaxona 3.0 45g.

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7762 dnia: 12.03.2019, 15:19 »
Nie używać strzałówki, bo nie widzę sensu.
Sztywne wędzisko i daleki dystans.  80g leci na 70m.
Połów na metodę, więc jest samozacięcie i dość wyraźna sygnalizacja brań na żyłce.

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7763 dnia: 12.03.2019, 15:20 »
Małe przelotki, czyli jakie? Ile mają średnicy wewnętrznej?
Szczytowa ma wewnętrzna średnicę 3mm.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7764 dnia: 12.03.2019, 16:14 »
Michał na pewno nie jest to witka, w stylu jak pickery np. Daiwa Aqualite czy Black widow 2,7m do 25gr to ultralighty, tu jest wiekszy zapas mocy i ciężar własny kijka oraz wyrzutu do 45 gr to taki mocniejszy picker jak dla mnie :beer:

Nie jest to problem,ale chciałbym by kij był delikatniejszy niż właśnie Jaxon 3.3 60g.

Jeśli nic nie znajdę,postawie na jaxona 3.0 45g.
A ile warzy ten Twój Jaxon? i na jakie odległości nim machasz? Mój nowy nabytek Garbolina 2,4m nie wiem jaką ma wagę ale wygląda na delikatny , mogę nim na podwórku machnąć oliwką 10g i policzyć kroki , bo jeszcze nad wodą nie był :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7765 dnia: 12.03.2019, 16:47 »
A więc tak Garbolino Bullet 2,4m waga nieznana , ma 3 szklane szczytówki opisane jako : 1oz , 1-1/2oz 3/4oz w wędce mam zamontowaną 1-1/2oz wydaje mi się najsztywniejsza jak robię ''test'' trzymając je 3 razem w palcach ,ale nie wiem może się mylę :facepalm: podpiąłem shimano catanę 2500 z tylnym hamulcem , żyłka 0.18 chyba match , usiadłem sobie na krzesełku i bez napinki normalny zamach znad głowy wędka w obu dłoniach i przy oliwce 10g leci na 35m a oliwka 20g ponad 50m :) oczywiście mierzone ''metrowymi'' krokami wpierw ten wykrok zmierzyłem metrówką , no ale mogę się mylić bo aby znaleźć żyłkę w trawie musiałem trzymać ją w ręce. Nie wiem też czy 20g to dla tej szczytówki nie za dużo . tak wygląda ugięcie , gdy wędka jest oparta o podpórkę a ciężarek zwisa z żyłki , ale przy rzucie nic nie trzeszczało itd 8) Więc ten kto tam wyżej twierdził że wędką 2,4m nie da radę rzucić na 30m myli się :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7766 dnia: 12.03.2019, 17:02 »
Pewnie, bo zazwyczaj łowimy oliwką, która nie stawia żadnego oporu w powietrzu. Spróbuj założyć koszyczek o identycznej gramaturze - 20 g. Dodaj do tego zanętę. I teraz spróbuj zarzucić. Ba, zarzucić celnie kilka razy.
Kuba

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7767 dnia: 12.03.2019, 17:06 »
Więc ten kto tam wyżej twierdził że wędką 2,4m nie da radę rzucić na 30m myli się :facepalm:

Kongerem Tango z pierwszego wypustu, o dł. 2,10 m i cw. 8 g ( o ile dobrze pamiętam), spokojnie, czyli użytkowo, ale bez mordewindu, rzucałem na 60 m. Moja, wówczas siedmioletnia, córka po kilkunastu rzutach ogarnęła zasady i rzucała ok. 40 m... Testowaliśmy to na polu namiotowym o długości ponad 200 m, gdzie wtedy było rozbite raptem 5 namiotów. Do tego po kątach  :D

Masz rację, Elopento, ktoś tu się myli i to nie jest nikt z nas  :P

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7768 dnia: 12.03.2019, 17:07 »
Pewnie, bo zazwyczaj łowimy oliwką, która nie stawia żadnego oporu w powietrzu. Spróbuj założyć koszyczek o identycznej gramaturze - 20 g. Dodaj do tego zanętę. I teraz spróbuj zarzucić. Ba, zarzucić celnie kilka razy.
Nazwa Bullet Picker chyba coś znaczy? jak chcę łowić z koszyczkiem to wybiorę feeder , mam w okolicy takie łowisko z łagodnym spadkiem i dużo zielska ,gdzie łowienie z koszyczkiem odpada , chyba że takim bez obciążenia , a jest fajna płotka i leszcz , nęcę więc spombem , a łowię z oliwką :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7769 dnia: 12.03.2019, 17:25 »
Żeby łowić oliwką specjalnie kupiłeś pickera ze słowem "bullet" w nazwie? ;) Picker, winklepicker, feeder, bomb, bullet - ja zupełnie nie zwracam uwagi na tego typu nazewnictwo.

Odległość łowienia klasykiem, metodą czy oliwką może się mocno różnić pomimo użycia tej samej wędki. Warto zwrócić na to uwagę.
Kuba