Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018  (Przeczytany 61251 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #240 dnia: 29.01.2018, 00:57 »
Dlatego Artur wartałoby robić coś inaczej niż wyczyn spławikowy. Cała sprawa MP wzięła się od prostego wyłonienia ekipy na MŚ :) W całym tym zgiełku wszystko stanęło na głowie. Sport feederowy ma być po to, aby propagować feedera, a nie aby wyłonić mistrzów okręgu, Polski, ekipę na MŚ.

I tu jest pies pogrzebany. Obecny system zawodów to nie jest promocja feedera tak naprawdę, to jest bardzo nieudolne robienie nowej dyscypliny. Na co to komu w takiej postaci? Połowa okręgów zostaje postawionych pod ścianą (dokładnie władze), bo mają robić mistrzostwa. Dla kogo? Po co? Nie ma żadnej większej idei, jest prikaz i tyle. Tak to nigdy nie da wielu owoców.

I zapytam raz jeszcze. Co się stanie, jak się dopuści inne zestawy w regulaminie? Przynęty? Przecież zawody to zawody... Wygrywa i tak lepszy, szczęście też jest potrzebne oczywiście. Gdyby wszystko uprościć, łatwiej o zawodników. Im zaś więcej ich, tym większe zaangażowanie będzie sponsorów. I jest woda na młyn, i coraz bardziej się wszystko rozkręca :)
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #241 dnia: 29.01.2018, 08:50 »
Ja tutaj mam nieco podzielone zdanie. Z jednej strony uważam, że jakiś regulamin, jakieś normy muszą być. Coś też musi zamykać pewne ramy dyscypliny, bo jednak skoro jest rywalizacja to trzeba określić i warunki jej rozgrywania ale też i dozwolony sprzęt. No ale to tyle jeśli chodzi o formalność.

Z drugiej strony, jak patrzę na sport spławikowy - tam mamy dużo większy wachlarz możliwości. Łowimy tyczkami, możemy łowić batem, możemy łowić bolonką, uklejówką, odległościówką. Poza drobnymi szczegółami, możemy stosować różnego rodzaju spławiki - dyski, bombki etc. Nikt nie określa wielkości łuku kolanka haczyka. Nęcenie jest określone czasowo, jednak forma jest tutaj dowolna. Jeśli ktoś jest dobry może i na 40 metrów rzucać z łapy, może procą kulkami strzelać, z kubka itd. Są pewne obostrzenia, są jakieś zasady ale wydaje mi się, że grunt to mistrzostwo jeśli chodzi o zniechęcenie ludzi do startów w tej dyscyplinie.
To tak, jakby na zawodach spinningowych można było stosować tylko blaszki, bo woblery, rippery czy twistery (mam nadzieję, że niczego nie przekręciłem) to już inna odmiana spinningu.
Grzegorz

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #242 dnia: 29.01.2018, 11:20 »
Panowie dzwoniłem  dzisiaj do okręgu i to prawda z tym zgłaszaniem do 31 tylko podobno kart jeszcze nie ma jeżeli chodzi o feedera na spławik i spining są ale co do federa trzeba czekać.

Czy macie podobno info?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #243 dnia: 29.01.2018, 18:34 »
Łukasz dzisiaj otrzymałem podobne info. Okręg Wrocław wysyła zgłoszenia. Po raz kolejny mamy akcję w stylu PZW. Zero informacji brak oficjalnego komunikatu, wszystko przekazywane drogą pantoflową. Jak mnie to wk....! Myślę że to pokłosie wybranych łowisk. Wiedzą, że nie zmieści się tyle wędkarzy ile może się zgłosić i teraz kombinują jak okroić liczbę startujących. Pierwszy krok, zróbmy jakiś termin na zgłoszenie i nikomu nic nie mówmy. Może kilka osób się nie dowie. Jeżeli tak faktycznie jest to mogę tylko pogratulować.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #244 dnia: 29.01.2018, 18:48 »
Ale u Was karty do zgłoszeń do feedera były czy też nie?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #245 dnia: 29.01.2018, 19:12 »
Łukasz dzisiaj otrzymałem podobne info. Okręg Wrocław wysyła zgłoszenia. Po raz kolejny mamy akcję w stylu PZW. Zero informacji brak oficjalnego komunikatu, wszystko przekazywane drogą pantoflową. Jak mnie to wk....! Myślę że to pokłosie wybranych łowisk. Wiedzą, że nie zmieści się tyle wędkarzy ile może się zgłosić i teraz kombinują jak okroić liczbę startujących. Pierwszy krok, zróbmy jakiś termin na zgłoszenie i nikomu nic nie mówmy. Może kilka osób się nie dowie. Jeżeli tak faktycznie jest to mogę tylko pogratulować.

 Drogi Tomku :)

Tak jest od 15 lat od kiedy zgłaszane są TOP 30 w dyscyplinach do MP. Więc to wydawało się normalne, że Okręgi to zrobią także w dyscyplinie Feeder :) do końca stycznia.
 Dopisywanie spiskowych teorii i biadolenie nie jest Tomku w Twoim stylu , a chyba tylko pogarsza sytuację. " a te pseudo feederowe sportowcy tylko malkontenca i narzekaja... " tak sie o nas mówi , przez te biadolenie :)


Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #246 dnia: 29.01.2018, 23:30 »
Łukaszu nie wiem czy były karty zgłoszenia. Dostałem tylko info żeby podać nr licencji bo okręg będzie robił zgłoszenie.

Co do biadolenia Pawle. Dla mnie po prostu takie zagrywki są śmierdzące. Jak widzisz po reakcji na forum kilka osób nie wiedziało bo np. nie startowało w takich zawodach w spławiku czy spinningu. Są to pierwsze zawody i zgłoszenia w tej dyscyplinie. Należy zatem założyć, że ktoś może nie wiedzieć. Myślę, że 15 lat temu jak startował spławik jakaś informacja była, że do końca stycznia należy zgłosić udział. Czy może się mylę i w spławiku mamy jasnowidzów i każdy wiedział.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #247 dnia: 30.01.2018, 07:19 »
Łukaszu nie wiem czy były karty zgłoszenia. Dostałem tylko info żeby podać nr licencji bo okręg będzie robił zgłoszenie.

Co do biadolenia Pawle. Dla mnie po prostu takie zagrywki są śmierdzące. Jak widzisz po reakcji na forum kilka osób nie wiedziało bo np. nie startowało w takich zawodach w spławiku czy spinningu. Są to pierwsze zawody i zgłoszenia w tej dyscyplinie. Należy zatem założyć, że ktoś może nie wiedzieć. Myślę, że 15 lat temu jak startował spławik jakaś informacja była, że do końca stycznia należy zgłosić udział. Czy może się mylę i w spławiku mamy jasnowidzów i każdy wiedział.

 Tomek
Chodzi o to , że kto jak kto . Ale prezes OKS ( czyli Ty ) powinien dostać jakąś informację na ten temat z biura Okręgu ? Czy się mylę ? A teorie spiskowe i wieszaniu Psów na bidnych działaczach ze Szczecina  czy z ZG :D .
 Skoro Tobie nawet w Okregu Wrocław nikt nie przekazał takiej informacji to coś śmierdzi w Okregu !!!!

 Ja tam chyba 199 na listach jestem :D a informacja w Okręgu jest :) choć nie mamy nikogo w dyscyplinie Feeder w TOP 30 za 2017 rok.

 Sądzę, że takie informacje są przekazane, dostępne w 70% Okregów. Może warto zastanowić się co śmierdzi w Okręgu Wrocław i dlaczego ? Jeszcze nie tak dawno był PRO a teraz ?

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #248 dnia: 30.01.2018, 08:29 »
Rozmawiałem z kolegą z "działu" spławik i mówił że ten 31 to norma we wszystkich dyscyplinach więc nie ma co się doszukiwać spisku.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #249 dnia: 30.01.2018, 13:34 »
Koledzy z najnowszych informacji. Wszystkie okręgi otrzymały z GKSu karty zgłoszeniowe tzw. uniwersalne tzn. do spławika, spinningu, morze itp. itd. Na tych kartach brakuje feedera (GKS nie zaktualizował kart, z tego wynika że karpiowi też będą mieli problem). Okręg Wrocław oczekiwał przesłania zaktualizowanych kart lub komunikatu o rozpoczęciu zgłoszeń dla feedera (jak w zeszłym roku do MP). Niestety GKS nie raczył poinformować, że zgłoszenia do feedera należy wykonać na nieaktualnych kartach (poprzez ręczne dopisanie dyscypliny), którymi się posługuje. Więc jak widzicie chaos i zamieszanie. Nie ma się co dziwić, że my jesteśmy niedoinformowani skoro jest brak wymiany informacji pomiędzy okręgami i GKS.

P.S. Przy okazji, Michał masz wielka flachę za przesłanie informacje. Serdeczne dzięki w imieniu wszystkich niedoinformowanych.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #250 dnia: 30.01.2018, 13:42 »
W Nadnoteckim dowiedziałem się że dopiero jak będą komunikaty o zawodach to będą zgłaszać.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #251 dnia: 30.01.2018, 13:52 »
Łukasz zorientuj się czy to nie za późno. Żebyś się później z ręką w nocniku nie obudził.

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #252 dnia: 30.01.2018, 14:57 »
Z ostatniej chwili. Termin 31.01 nie obowiązuje feedera. Zgłoszenie ponoć ma się odbywać po jakimś oficjalnym komunikacie. Taką informację otrzymałem, źródłem podobno jest GKS. Co za bajzel.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #253 dnia: 30.01.2018, 17:47 »
Też dostałem takie info wiec wszystko gra.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline archeo13

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 8
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #254 dnia: 19.02.2018, 13:07 »
Witam,
czy już coś wiadomo w sprawie tzw zestawów antysplątaniowych, o których mowa w regulaminie?
Napisaliśmy z kolegami z koła prośbę o jednoznaczną interpretację tego zapisu i przesłaliśmy do GKS dw Okręg prawie miesiąc temu... odpowiedzi póki co brak.