Autor Wątek: Zawody Feeder według PZW  (Przeczytany 17923 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #90 dnia: 21.02.2018, 09:04 »
Lucjanie, ale jeśli taki baron Iwański, ja czy jakikolwiek inny działacz chce wystawić ludzi na MŚ w wędkarstwie feederowym, to musimy robić eliminacje zgodnie z regulaminem FIPS, który tam obowiązuje.
Czego w tej kwestii nie rozumiesz?

Chyba nie chcesz powiedzieć, że to wymysł, nieudolność czy fanaberia działaczy PZW?


No chyba, że nie chcemy, to wtedy mamy prawo robić mnóstwo zawodów - które się odbywają w Polsce już teraz - na zasadach dowolnych, z metodą włącznie.

W kołach odbywa się dziesiątki różnych zawodów. Nocne, maratony, gruntowe, dowolną metodą. Firmy wędkarskie organizują zawody, gdzie jest metoda. Ludzie sami sobie organizują zawody feederowe z prostym regulaminem, gdzie panuje koleżeńska atmosfera - masz przykład np. Kamila Czekańskiego.

Ale jak chcesz kogoś wystawiać w MŚ, to musisz się na coś zdecydować i zorganizować takie eliminacje, dopuścić takich ludzi do startu, którzy wiedzą jak mają łowić również tam. I to nie jest fanaberia działaczy ale logika, którą rozumie chyba każdy!

Jeśli zaś uważasz, że regulamin zawodów światowych jest do dupy, to napisz, że taki jest, ale nie przypisuj tego działaczom PZW, bo oni go nie wymyślili!

Jeśli uważasz, że MŚ z takim regulaminem są idiotyczne i nie powinniśmy tam wystawiać drużyny - napisz to. Ale nie pisz, że regulamin wymyślili działacze PZW.

Jeśli uważasz, że powinny być organizowane inne zawody, z innym regulaminem - napisz to. Jednak w tej kwestii, nie wiem czy nie jesteś na czasie, czy bywasz rzadko w Polsce ale takich zawodów organizowanych jest mnóstwo!

Jeśli uważasz, że PZW powinno zorganizować i takie zawody na szczeglu krajowym - z dopuszczoną metodą i swobodnym regulaminem - napisz to. Nie wiem natomiast czy będzie to uzasadnione finansowo, skoro takich imprez, komercyjnych i towarzyskich w kraju odbywa się kilkaset rocznie.

Ostatecznie, wyjaśnij mi, bo nadal nie rozumiem. Skąd zarzuty do PZW, które jedynie dostosowało się do światowych i europejskich standardów?
Gdyby tego nie zrobili, pisał byś, że są nieudolni, bo nie można wystawić drużyny na MŚ  :thumbdown:



Grzegorz

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #91 dnia: 21.02.2018, 10:28 »
Pewnie że każdy by chciał startować na MŚ, jak by chłopaki z tej drużyny  co chciała jechać na MŚ załapali sie za dwa lata do kadry na międzynarodówkę to nie ma problemu sprzęt mogą sobie ode mnie pożyczyć na zawody jak by coś komuś brakowało a jak by mnie jeszcze  wzięli ze sobą to moge im haczyki wiązać żeby sie dobrze wyspali przed zawodami :D Nie mam problemu z tym czy ktoś lepiej połowi na zawodach ode mnie czy sie załapie gdzieś a ja nie itp.
Jedynie dziwi mnie to że piszą osoby na tym forum że trzeba walczyć z kolesiostwem w pzw i że to chora organizacja a jednocześnie popierają takie sytuacje jeżeli chodzi o ich znajomych, hipokryzja to jest delikatne słowo w tym przypadku.

I po raz kolejny wskazuje problem tej drużyny- ten sam skład co chciał jechać na MŚ był zapisany na imprezę testową przed międzynarodówką -Preston Team Challenge w Serbii, dlaczego nie wystartowali skoro tu nie chodziło kase,  to był sprawdzian przed MŚ startowały drużyny narodowe, kluby, chłopaki mogli się wykazać ale jednak coś zawiodło. Więc trudno akceptować wyjazd na MŚ skoro nawet na tzw trening nie pojechali.

 Panowie bez wycierania sobie "gęb" czyimiś nikami, imionami etc.etc.

 Kamil znamy się i dziwi mnie, że nie mogłeś zapytać wprost co sie wydarzyło :)

 Chętnie podam Ci adres do kolegi Dejana Todorowicza z Serbii, który potwierdzi Ci naszą wpłatę na te zawody. Ale skoro dostajesz zapewnienie ( mam je nadal na maili i wydrukowane) że zostaniesz zgłoszony na MŚ to liczysz się z każdymi kosztami , dlatego nie pojechał nikt na zawody przed MŚ. Panowie całe szczęście , że nie udało sie wtedy "ZAPISAĆ" na te MŚ , czuję sie z tym lepiej. I Koledzy przypominam, że był to rok 2016, gdzie w Polsce, zawody na szczeblu okręgowym były tylko marzeniem . Opole i Wrocław je zrobiły na jesieni 2016 jako pierwsi.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #92 dnia: 22.02.2018, 07:55 »
O co sie mialem zapytac skoro byłem przekonany że nie mieliscie pieniedzy. Dlatego pytam sie o co chodzi skoro wszyscy tu teraz pisza ze pieniadze mieliscie.

A kto dał ci te ,, zapewnienie" że pojedziecie na MŚ ?
Jak masz to na mailu to wklej to tutaj
Bo to jakaś ściema jest, musieli by z was zrobić reprezentację narodową, powałać do kadry, powołać trenera kadry a poza tym jakieś dokumenty, podstawa, pewnie też są potrzebne żeby zgłosić kadrę na MŚ.
Wklej ten dokument.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #93 dnia: 22.02.2018, 08:26 »

Bo to jakaś ściema jest, musieli by z was zrobić reprezentację narodową, powałać do kadry, powołać trenera kadry a poza tym jakieś dokumenty, podstawa, pewnie też są potrzebne żeby zgłosić kadrę na MŚ.
Wklej ten dokument.

Panowie wymiękam. Mylicie chyba pewne pojęcia. Feeder to nie są skoki narciarskie ani lekkoatletyka. Chyba to lekka przesada, że chcesz ubierać w to te same fatałaszki. PZW to nie związek sportowy, i nie trzeba żadnych fanfar i trenerów, kadr, reprezentacji, wielkich zdjęć kadrowiczów w sklepach wędkarskich. Zastanów się może, skąd kasę brać na takie Bizancjum? Co jeszcze, dwa tygodnie w Spale na zgrupowaniu kadry? Jeżeli państwo nie płaci za to, to kto płaci? Dlatego nie róbmy scen z tymi startami, jeżeli jest to fundowane przez pieniądze wędkarzy, wystarczy skromna oprawa, bez całej tej otoczki. Powinno się pomyśleć bardziej skąd na to wziąć pieniądze. Jak widzę recepta jest jedna - ma tak być, bo tak było dotychczas, bo tak prawi statut, i kasę na to ma wyłożyć PZW. Czyli wędkarze. Genialne w swojej prostocie. Wystawmy takie reprezentacje w każdej dyscyplinie - spinning, spławik, karpiarstwo, mucha, feeder, wędkarstwo podlodowe, morskie, rzutowe... A do tego jeszcze repreentacje U-15, U-18, U-23, seniorzy, kobiety... Ile to wszystko kosztuje? Ilu działaczy trzeba opłacać aby to organizowali? Dla mniej niż 1% zrzeszonych? Jesteśmy związkiem wędkarskim a nie sportowym przypomnę skromnie...

Może rzeczywiście PZW musi upaść, aby niektórym z głów wyparowały pewne wizje kadr i reprezentacji? A może warto utworzyć Sportowy Związek Wędkarski, który będzie sobie działał 'sportowo' ile wlezie? :facepalm:

To jest przerost formy nad treścią i tyle. Mamy fatalne wody i niezadowolonych wędkarzy, prawie wszystkich. Jak wszystko naprawiać, skoro tutaj mamy kolejny 'gwóźdź' do trumny stowarzyszenia? Może w statucie zawrzyjmy jeszcze wysłanie ekipy wędkarskiej w kosmos, z trenerem oczywiście,  i będziemy łożyć krocie, aby to zrealizować? Ludzie, skąd na to brać kasę? A wystarczy skomercjalizować zawody... :D
Lucjan

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #94 dnia: 22.02.2018, 09:40 »
O co sie mialem zapytac skoro byłem przekonany że nie mieliscie pieniedzy.

Na podstawie przekonań piszesz takie rzeczy? :facepalm:
Brawo - trzymasz poziom w prawie każdym swoim poście.
Nie pozostaje nic innego, jak pozazdrościć Pawłowi takich znajomych

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #95 dnia: 22.02.2018, 09:48 »
Jakie rzeczy, dżamukka przecież potwierdził że nie było pieniędzy na prestona mimo że opłacili wpisowe bo mogli jechać na MŚ wg. zapewnienia z jakiegoś dokumentu. Czyli kasa była na jedne zawody a ja chce zobaczyć ten dokument kto mu to wystawił.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #96 dnia: 22.02.2018, 10:32 »
  maile sa z GKS

 Kamil o jakiej KADRZE NARODOWEJ ty mówisz ? Chyba Kadra zwiazku, PZW nie jest związkiem sportowym, więc nie ma KADRY NARODOWEJ.

 W FIPSed są zrzeszone Organizacje/ Stowarzyszenia, które regulują swoją przynależność do Federacji poprzez opłate składek.

 Takie miedzy innymi stowarzyszenia powstały w kilku krajach Europy ( pomimo istniejących juz takich ichszych "PZW"), i opłacają sobie składkę w FIPSed aby wystawiać kadrę STOWARZYSZENIA na MŚ.

 Przestańcie juz o tych Kadrach Narodowych i Orzełkach na Piersiach TO NIE MINISTERSTWO SPORTU WYSYŁA NA MŚ !!!!!

 A myslicie , że w Niemczech, Angli, Itali czy Litwie są jakieś eliminacje ? są jakies Mistrzostwa Kraju ? :D otóż nie, a jeździ ta sama grupa ludzi na Mistrzostwa od 7 lat :D i nawet Niemcy i Anglicy to Mistrzowie Świata.

 Kamil a ilu ludzi było bez kwalifikacji na Mistrzostwach Polski ? Pamiętasz , który był Rafał na MO na Redzinie w 2016 ? Warunki tego dnia były okropne !!!!! Pokazał doskonale na MP jakim świetnym jest wędkarzem , mimo że nie zakwalifikował sie na MP.

 Ale to jak najbardziej zasłużony Mistrz Polski !!!!

 Aby była jasność, nie mam sobie nic do zarzucenia . Nie zrobiłem nic złego, nie dałem nikomu pieniędzy czy innych dóbr . Więc bardzo Was proszę aby wyłączyć mą persone z tej dyskusji.

 POWIEM TYLE W TEMACIE ; jest ogromna poprawa w imprezach Feeder w Polsce i na szczeblu komercyjnym jak i na szczeblu związkowym .

 Kamil aby była jasność, ja nie mam nic do Ciebie i niech tak zostanie :) róbmy swoje  :) do zobaczenia :)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #97 dnia: 22.02.2018, 10:46 »

Bo to jakaś ściema jest, musieli by z was zrobić reprezentację narodową, powałać do kadry, powołać trenera kadry a poza tym jakieś dokumenty, podstawa, pewnie też są potrzebne żeby zgłosić kadrę na MŚ.
Wklej ten dokument.

Panowie wymiękam. Mylicie chyba pewne pojęcia. Feeder to nie są skoki narciarskie ani lekkoatletyka. Chyba to lekka przesada, że chcesz ubierać w to te same fatałaszki. PZW to nie związek sportowy, i nie trzeba żadnych fanfar i trenerów, kadr, reprezentacji, wielkich zdjęć kadrowiczów w sklepach wędkarskich. Zastanów się może, skąd kasę brać na takie Bizancjum? Co jeszcze, dwa tygodnie w Spale na zgrupowaniu kadry? Jeżeli państwo nie płaci za to, to kto płaci? Dlatego nie róbmy scen z tymi startami, jeżeli jest to fundowane przez pieniądze wędkarzy, wystarczy skromna oprawa, bez całej tej otoczki. Powinno się pomyśleć bardziej skąd na to wziąć pieniądze. Jak widzę recepta jest jedna - ma tak być, bo tak było dotychczas, bo tak prawi statut, i kasę na to ma wyłożyć PZW. Czyli wędkarze. Genialne w swojej prostocie. Wystawmy takie reprezentacje w każdej dyscyplinie - spinning, spławik, karpiarstwo, mucha, feeder, wędkarstwo podlodowe, morskie, rzutowe... A do tego jeszcze repreentacje U-15, U-18, U-23, seniorzy, kobiety... Ile to wszystko kosztuje? Ilu działaczy trzeba opłacać aby to organizowali? Dla mniej niż 1% zrzeszonych? Jesteśmy związkiem wędkarskim a nie sportowym przypomnę skromnie...

Może rzeczywiście PZW musi upaść, aby niektórym z głów wyparowały pewne wizje kadr i reprezentacji? A może warto utworzyć Sportowy Związek Wędkarski, który będzie sobie działał 'sportowo' ile wlezie? :facepalm:

To jest przerost formy nad treścią i tyle. Mamy fatalne wody i niezadowolonych wędkarzy, prawie wszystkich. Jak wszystko naprawiać, skoro tutaj mamy kolejny 'gwóźdź' do trumny stowarzyszenia? Może w statucie zawrzyjmy jeszcze wysłanie ekipy wędkarskiej w kosmos, z trenerem oczywiście,  i będziemy łożyć krocie, aby to zrealizować? Ludzie, skąd na to brać kasę? A wystarczy skomercjalizować zawody... :D

Lucjan, tylko, że za to Bizancjum i tak zapłacą Ci, którzy chcą jechać na MŚ. PZW za to nie zapłaci. PZW, jako członek federacji jedynie umożliwia tym, którzy CHCĄ tam startować - start.
Koszta i tak poniosą zawodnicy, ich rodziny, sponsorzy. Firmy, które chcą wystawić swoich reprezentantów.

Więc o jakim Bizancjum mówimy, bo trochę się pogubiłem  :o ???

Nie chcę, żeby moje wypowiedzi brzmiały uszczypliwie, bo takie nie są. Trudno jednak polemizuje się bez "ataków", kiedy Twój rozmówca wysuwa teorie będące w sprzeczności z prawdą.

Po raz kolejny podkreślę więc:

W kwestii regulaminu - jeśli mamy startować w zawodach gruntowych (feeder) na arenie międzynarodowej, to regulamin, który PZW przyjął jest regulaminem nas wiążącym.
Nie wiem, czy wyobrażasz sobie naszych zawodników w lidze mistrzów, gdyby eliminacje od niej były prowadzone na zasadach innych, niż obowiązujące w UEFA?
2 bramkarzy, w końcu bramka szeroka - czemu nie, zawodników 14, żeby było łatwiej, mniej się zmęczą. Dwie piłki, a zamiast 2 żółtych kartek 5. Na piłce się nie znam, więc mogłem coś przekręcić, ale oceniam sytuację logicznie i nie widzę tutaj innej opcji jak stosowanie w eliminacjach regulaminu, który obowiązuje w finałach czy na zawodach mistrzowskich, min. międzynarodowych.

Zawody w dyscyplinie gruntowej, w zasadzie w większości feeder - odbywają się i w PZW, i koleżeńsko i są organizowane przez różne firmy czy ich przedstawicielstwa w Polsce. Porównując skalę, to w Polsce zawody organizowane na zasadach "tego złego regulaminu" nie stanowią może 1% wszystkich pozostałych. Są jednak masowo atakowane przez Ciebie bo są.... organizowane przez PZW.
Co więcej, stawiasz wiele zarzutów, rozpisujesz się o zasadach, regulaminie, gdzie w innych wypowiedziach poddajesz w ogóle w wątpliwość zasadność ich rozgrywania. Skoro więc ich organizacja nie jest zasadna, to po cóż tak wypruwać sobie flaki i dyskutować o złym regulaminie? Gdyby regulamin dopuszczał metodę, to nagle "Bizancjum" było by uzasadnione?




 
Grzegorz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #98 dnia: 22.02.2018, 10:51 »
..... Ludzie, skąd na to brać kasę? A wystarczy skomercjalizować zawody... :D
Przecież w PL mamy cała masę zawodów komercyjnych, wybór zawodów jest przeolbrzymi w przeróżnych metodach, wręcz przeciwnie niekomercyjnych zawodów jest b. mało- towarzyskie - zazwyczaj na poziomie stowarzyszenia, koła.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #99 dnia: 22.02.2018, 12:03 »
Ja moge jeszcze przypomnieć wyjazd A.Niemiec i W.Kamiński jako Team Poland na fishomanię dwa lata temu i afere na forum w stylu ,,dlaczego oni
 a nie Lange czy chłopaki z Matrixa bo przecież są obłowieni i po prostu lepsi na komercji"

Analogiczna sytuacja z wyjazdem na MŚ i u ciebie Luk pojawia się brak spójności. To jak to z tobą jest w końcu.

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #100 dnia: 22.02.2018, 16:58 »
  maile sa z GKS

 Kamil o jakiej KADRZE NARODOWEJ ty mówisz ? Chyba Kadra zwiazku, PZW nie jest związkiem sportowym, więc nie ma KADRY NARODOWEJ.

 W FIPSed są zrzeszone Organizacje/ Stowarzyszenia, które regulują swoją przynależność do Federacji poprzez opłate składek.


 

 I to też oburza naszych dzielnych działaczy PZW.Poniżej fragment Uchwały Programowej ostatniego Zjazdu PZW która zobowiązuje ZG do:

2. Wystąpienia do międzynarodowych federacji wędkarskich w sprawie zmian w zasadach organizowania sportu wędkarskiego, dotyczących reprezentowania kraju tylko przez jedną organizację wędkarską.
 
Nasi wybrańcy nie zauważyli że PRL się skończył i będą pouczać cały wędkarski świat jak powinien być zorganizowany sport wędkarski a jedyną propozycją jest ich monopol. :facepalm:

Andrzej Lisowski

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #101 dnia: 22.02.2018, 17:37 »
Jakie rzeczy, dżamukka przecież potwierdził że nie było pieniędzy na prestona mimo że opłacili wpisowe bo mogli jechać na MŚ wg. zapewnienia z jakiegoś dokumentu. Czyli kasa była na jedne zawody a ja chce zobaczyć ten dokument kto mu to wystawił.
Kolego Kamilu Dzielny Przewodniczący Sekcji Feederowej Kapitanatu Sportowego we Wrocławiu.Twoja skłonność do przeprowadzania śledztw jest irytująca, nie jesteś personą która tupnięciem nóżką spowoduje że wszyscy w zębach przyniosą dokumenty które chcesz oglądć.
A teraz kamyczek do Twojego ogródka.W ostatnich zawodach z serii GPO startowało 17 zawodników.Jak myślisz dlaczego?Czy nie jest tak że Twoje parcie do wprowadzania skomplikowanych regulaminów skutecznie odstrasza zawodników od startów.Twoją misją powinna być popularyzacja tej pięknej dyscypliny wędkarskiej a nie odstraszanie zawodników.Tylko jest jeden problem.Tobie nie na rękę jest udział dużej ilości zawodników.Wszak pieniądze które dostaje sekcja feederowa na prowadzenie działalności są niezależne od ilości startujących.Więc im ich mniej (uczestników zawodów) tym lepiej.Prawda?
Andrzej Lisowski

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #102 dnia: 22.02.2018, 18:33 »
Nie prawda, zasadą rozgrywania naszych zawodów jest to że każdy zawodnik może opuścić jedną turę. Do końcowej klasyfikacji zaliczane są najlepsze trzy tury. Także większość zawodników którzy już nie mieli ochoty lub szansy na lepszą lokatę odpuściła sobie, pogoda nie zachęcała i to powód, a nie regulamin. Cztery tury zgromadziły liczną rzeszę zawodników.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #103 dnia: 22.02.2018, 20:26 »
Nie prawda, zasadą rozgrywania naszych zawodów jest to że każdy zawodnik może opuścić jedną turę. Do końcowej klasyfikacji zaliczane są najlepsze trzy tury. Także większość zawodników którzy już nie mieli ochoty lub szansy na lepszą lokatę odpuściła sobie, pogoda nie zachęcała i to powód, a nie regulamin. Cztery tury zgromadziły liczną rzeszę zawodników.
Panie Stanisławie.Były tylko trzy tury a zaliczały się dwie.Liczna rzesza zawodników to 23 w klasyfikacji rocznej.A w moim poście nie ma ani jednego słowa które jest nieprawdziwe.
PS Nieprawda pisze się razem.
Andrzej Lisowski

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #104 dnia: 22.02.2018, 20:56 »
W tym sezonie są  cztery.Dzięki za korektę celową
Bo jak można przeczytać monopol na prawdę ma tylko kilku wybrańców,reszta to naiwniacy z Pzw
PS.23 sklasyfikowanych
Staś
Klasyczny Feeder