Autor Wątek: Zakupy w UK  (Przeczytany 1688 razy)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Zakupy w UK
« dnia: 22.09.2021, 13:55 »
Namierzyłem wędki w UK, ale noe wiem jal sytuacja wygląda z opłatami celnymi , vat etc.
Ktoś coś ostatnio kupował w Anglii?

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #1 dnia: 22.09.2021, 14:03 »
Napisz do sklepu w sprawie opłat celnych bo to załatwia wysyłający. VAT ściągnie przewoźnik tzn dostaniesz fakturę i dopiero wtedy wydadzą paczkę albo będą ścigać Cię później.

Jeśli chcesz to napisz jaki to sklep i wędki. Zadzwonię, zapytam i przedstawię relację na forum.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #2 dnia: 22.09.2021, 18:20 »
Ok. Dzieki za pomoc. Skontaktuje sie ze sklepem.
Dzieki za oferte pomocy.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 11:08 »
Dostałem wiadomość odnośnie pomocy w zakupie przynęt w UK. Napiszę tutaj żebyście nie marnowali czasu na poszukiwania i planowanie zakupów.

Przynęty i zanęty potrzebują certyfikat weterynaryjny i/lub fitosanitarny żeby mogły być wysłane na teren Unii Europejskiej. Takie certyfikaty musi zapewnić producent.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #4 dnia: Dzisiaj o 11:11 »
Ściągałem kołowrotek. Drogo wyszedł :) Cena za sprzęt jak cena, musisz zapłacić jeszcze cło.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 11:25 »
Kołowrotek można wrzucić w walizkę i odpadnie duży koszt ;) Przynęty ze składników naturalnych to inna sprawa. Nie wiem jak by to wyglądało kiedy przewozi się w walizce którą oddajemy na lotnisku.

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #6 dnia: Dzisiaj o 13:25 »
Kołowrotek można wrzucić w walizkę i odpadnie duży koszt ;) Przynęty ze składników naturalnych to inna sprawa. Nie wiem jak by to wyglądało kiedy przewozi się w walizce którą oddajemy na lotnisku.


Nikt tego nie sprawdza.

Online PrzemekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piaseczno
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 13:54 »
Witam Wszystkich,

Zdecydowanie odradzam zakupy w UK!!!

poniżej moja przygoda z zakupami w UK.
w grudniu 2023 zakupiłem kołowrotek u renomowanego producenta. Kołowrotek dotarł, zapłaciłem wysokie cło i okazało się że kołowrotek jest wadliwy. Producent poprosił o odesłanie kołowrotka celem naprawy. Wysłałem kołowrotek i oczekuje on (zaraz będzie miesiąc) na poczcie w Anglii na odbiór przez producenta. W międzyczasie Brytyjski Urząd Celny naliczył wysokie cło którego producent nie chce uiścić. Ja też nie mam zamiaru po raz kolejny płacić cła. Sytuacja jest patowa. Producent przestał odbierać ode mnie e-maile w tej sprawie a kołowrotek nadal przebywa na angielskiej poczcie. I co ja mam zrobić?? zaczekam jeszcze kilka dni i poproszę o zwrot przesyłki.
Na razie celowo nie podaję nazwy producenta ale chyba skończy się to bardzo złymi opiniami w necie.

pozdrawiam
Przemek

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 863
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #8 dnia: Dzisiaj o 15:33 »
Winisz producenta za to, że UK nie jest w UE i są opłaty celne ? ;D To było twoje ryzyko, wcale się nie dziwię, że producent nie chce pokryć kosztów cła na powrocie.

Dzierżno uzależnia

Online PrzemekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piaseczno
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #9 dnia: Dzisiaj o 15:55 »
Winisz producenta za to, że UK nie jest w UE i są opłaty celne ? ;D To było twoje ryzyko, wcale się nie dziwię, że producent nie chce pokryć kosztów cła na powrocie.



Witaj,
tym wpisem potwierdzasz że nie warto kupować w UK.
pozdrawiam
Przemek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Zakupy w UK
« Odpowiedź #10 dnia: Dzisiaj o 17:38 »
Winisz producenta za to, że UK nie jest w UE i są opłaty celne ? ;D To było twoje ryzyko, wcale się nie dziwię, że producent nie chce pokryć kosztów cła na powrocie.
W takim razie producent powinien wymieniać sprzęt na nowy lub sam opłacać wysyłkę. W życiu bym na własny koszt nie wysłał rzeczy która się zepsuła nie z mojej winy.