Autor Wątek: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania  (Przeczytany 5685 razy)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #15 dnia: 12.06.2021, 08:24 »
Moje doświadczenia z szybkowarem, zaledwie 3-miesięczne ;)

Kukurydza, płukanie i moczenie 24h. Na kuchenkę do "psst", zmniejszam grzanie i gotuję ~ 20min. Wyłączam palnik i zostawiam do wystygnięcia. Do gotowania, dodaję łyżeczkę sody oczyszczonej, kukurydza ładnie się wybarwia. Jednorazowa porcja to szklanka ~250ml + 1litr wody.

Pszenica, płukanie i moczenie 12h. Na kuchenkę do "psst", zmniejszam grzanie i gotuję ~ 15min. Wyłączam palnik i zostawiam do wystygnięcia. Aromatyzowałem cukrem waniliowym lub czosnkiem. Jednorazowa porcja to szklanka ~250ml + 3/4 litra wody.

Konopie, płukanie i moczenie 24h, Na kuchenkę do "psst", zmniejszam grzanie i gotuję 1h. Wyłączam palnik i zostawiam do wystygnięcia. Jednorazowa porcja ~ 250ml + 1litr wody. Wody po gotowaniu nie wylewam, używam do rozrobienia zanęty z konopiami, lub do sparzenia/ugotowania pęczku.
pozdrawiam Benon

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #16 dnia: 12.06.2021, 08:29 »
Jeszcze pytanie do wszystkich, co rozumiecie przez "psst". Bo jak syczy, to dopiero ciśnienie się zaczyna wytwarzać. Nie wiem, jak jest w innych modelach, ale w Biowinie ciśnienie optymalne jest wtedy, gdy szybkowar gwiżdże sobie delikatnie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #17 dnia: 12.06.2021, 08:48 »
Jeszcze pytanie do wszystkich, co rozumiecie przez "psst". Bo jak syczy, to dopiero ciśnienie się zaczyna wytwarzać. Nie wiem, jak jest w innych modelach, ale w Biowinie ciśnienie optymalne jest wtedy, gdy szybkowar gwiżdże sobie delikatnie.

W moim szybkowarze mam dwa zawory, jeden zamyka się całkowicie (wówczas tworzy się nadciśnienie) a drugi kontroluje - delikatnie upuszcza parę. To "psst" to stan że główny zawór jest zamknięty, a dodatkowy (kątrolujący) upuszcza nadmiar pary. W takim stanie zawartość gotuje się w małym nad ciśnieniu - czyli szybciej.

Ja mam akurat "najtańszego turka z ale-drogo" i on nie gwiżdże ino syczy ... jak zwał tak zwał, zasada jest taka sama ;)
pozdrawiam Benon

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #18 dnia: 12.06.2021, 08:50 »
Jeszcze pytanie do wszystkich, co rozumiecie przez "psst". Bo jak syczy, to dopiero ciśnienie się zaczyna wytwarzać. Nie wiem, jak jest w innych modelach, ale w Biowinie ciśnienie optymalne jest wtedy, gdy szybkowar gwiżdże sobie delikatnie.

No i to masz ten psst.
Kukurydze moczoną 24h którą pogotujemy w szybkowarze wystarczy
od momentu zamkniecia zaworu gotować 20 min.
Potem  wyłączamy gaz i zostawiamy kuku z wodą w garze.
Po dwóch godzinach szybkowar sie otworzy a kuku bedzie gotowa.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #19 dnia: 12.06.2021, 08:53 »
Jeszcze pytanie do wszystkich, co rozumiecie przez "psst". Bo jak syczy, to dopiero ciśnienie się zaczyna wytwarzać. Nie wiem, jak jest w innych modelach, ale w Biowinie ciśnienie optymalne jest wtedy, gdy szybkowar gwiżdże sobie delikatnie.

W moim szybkowarze mam dwa zawory, jeden zamyka się całkowicie (wówczas tworzy się nadciśnienie) a drugi kontroluje - delikatnie upuszcza parę. To "psst" to stan że główny zawór jest zamknięty, a dodatkowy (kątrolujący) upuszcza nadmiar pary. W takim stanie zawartość gotuje się w małym nad ciśnieniu - czyli szybciej.

Ja mam akurat "najtańszego turka z ale-drogo" i on nie gwiżdże ino syczy ... jak zwał tak zwał, zasada jest taka sama ;)
Aha, to u mnie na innej zasadzie trochę działa. W Biowinie jest taki... kutasik :D. Gdy ciśnienie odpowiednio wzrośnie, wypycha go, on wyskakuje do góry, zaczyna syczeć i po chwili coraz głośniej gwizdać. Gdy ciśnienie robi się bardzo duże, to gwiżdże jak czajnik. To przykręcam grzanie na taki poziom, by był na granicy syczenia z cichym gwizdaniem.

Ogólna zasada działania jest taka, że w wyższym ciśnieniu woda gotuje się w temp. powyżej 100*. Tak samo jak w niższym, np. na wysokich górskich szczytach, himalaiści gotują sobie wodę w 90*.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline klamson95

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #20 dnia: 12.06.2021, 23:06 »
Widzę że każdy przygotowuje inaczej :D u mnie po dwudziestu minutach gotowania w szybkowarze, kuku da się ścisnąć palcami, ale w środku jest jeszcze trochę mąki i ciężko nabić na hak, rozpoławia się, ale do nęcenia chyba by się nadawał. Następnym razem spróbuję 30 minut.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #21 dnia: 17.11.2021, 17:33 »
Wrzucam kilka porad śp. Druida:

Cześć !
Na pewno się nadaje , jest nawet bardzo porządny
Radzę moczyć ziarno dobę przed gotowaniem , wtedy nie ma ryzyka przypalenia
Ja używam prymitywnych ruskich szybkowarow tego typu :
http://allegro.pl/szybkowar-aluminiowy-uzywany-aluminium-i7177353193.html
W przypadku kukurydzy musisz sam sprawdzić jaki czas gotowania będzie zadowalający, każda odmiana jest trochę inna w gotowaniu. Ja najczęsciej gotuję 20-30 minut a potem wyłączam gaz i zostawiam na godzinę zamknięty

                                Pozdrawiam !


Cześć !
Samą kukurydzę i groch kupuję u rolników na targu - tak jest najtaniej
W necie kupuję w tym sklepie :
http://sklep.sizalnet.pl/ziarna/418-lubin-waskolistny-1-kg.html
http://sklep.sizalnet.pl/ziarna/209-rzepik-1-kg.html
http://sklep.sizalnet.pl/ziarna/257-konopie-paszowe-1-kg-dla-kanarkow.html

Jeśli zrobisz mieszankę kukurydzy, łubinu , rzepiku i dodasz konopie wtedy nie ma sensu dodawać aromatów obcych , wszystko w czasie gotowania przejdzie zapachem konopi a on jest wystarczająco wabiący. Wystarczy na 2 kilo mokrego  łubinu i kukurydzy wsypać szklankę namoczonych konopi i rzepiku . Warto taką mieszankę posolić , latem nie będzie szybko fermentować

Jeśli nęcę samą kukurydzą ( praktycznie tylko gdy się nastawiam na amury ) wtedy można dodać dodatkowe aromaty , raczej takie jakie się sprawdzają w danej wodzie. Nęcąc amury dodaję przed gotowaniem kłącze tataraku - http://allegro.pl/tatarak-klacze-tataraku-500g-warminska-manufaktura-i7054887916.html - na 5 litrów ziarna wystarczy łyżka stołowa

Nęcąc leszcze i liny dodaję czasem  przyprawy curry, cynamonu i kolendry - bardzo dobrze działa to na wiosnę gdy jeszcze woda zimna
Gotując w szybkowarze pamiętaj o jednej ważnej rzeczy - nigdy nie napełniaj go powyżej 3/4 objętości  ! Grozi zatkaniem zaworu i wybuchem !

             Pozdrawiam !


Groch i cieciorkę trzeba gotować osobno, czas krótki - po namoczeniu ok 10 minut albo i mniej

Pozostałe możesz gotować razem , kukurydzy,rzepiku,  łubinu i konopi nie rozgotujesz nigdy - czas ok 25-30 min

Bobik  u mnie się nie sprawdza , zakładany jako przynęta nigdy mi nie dał brania - gotuje się czasowo podobnie jak cieciorka i groch

Gdy nie mam czasu na codzienne gotowanie wtedy w jakiś luźniejszy dzień potrafię przygotować w 3 szybkowarach około 30 kilo ziarna , jeśli będą używane tylko jako zanęta można je zamrozić w porcjach
Ziarna przeznaczone jako przynęta dobrze jest gotować trochę krócej - ja to robię tak że na chwilkę gaszę gaz, wkładam szybkowar do zlewu z zimną wodą - odsypuję tyle co trzeba a resztę jeszcze dogotowuję









Pozdrawiam
Mirek

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 16
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #22 dnia: 22.01.2022, 11:14 »
Jakiej wielkości szybkowar kupić żeby w nim bezpiecznie jednorazowo przygotowywać około 5l namoczonego ziarna? Tyle mam zamiar sypać co 2/3 dzień.
Czy 10l będzie ok?
Jakiej firmy kupić żeby było spoko a nie pociągnęło za mocno po kieszeni? Polecicie coś sprawdzonego?
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #23 dnia: 22.01.2022, 11:33 »
Browin robi dobre rzeczy.

Ja mam taki, tylko mniejszy, do zastosowań typowo kuchennych.

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-kuchni/kombiwary-i-parowary/szybkowar-biowin-12-litrow?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Qasz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 297
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
  • Improvises, adapts and angling
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #24 dnia: 22.01.2022, 20:30 »
Mam taki sam jak Mosteque, służy dzielnie od lat w kuchni i od jakiegoś czasu 8) do gotowania pszenicy, łubinu etc. W sumie jest niezniszczalny, trzeba od czasu do czasu rozkręcić zaworki i wyczyścić dla świętego spokoju, ale to szybka operacja. Są inne, droższe, nie raz myślałem wymienić na jakiś "bardziejszy", ale szkoda gara, bo działa poprawnie.
Nosferatu z koncentratu

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #25 dnia: 25.01.2022, 15:55 »
A tak aprpopo tych szybkowaru to użytkuję ktoś te elektryczne? I tak mam wszystko na prąd, więc który będzie mniej prądożerny?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Szybkowar - zastosowanie i czas gotowania
« Odpowiedź #26 dnia: 25.01.2022, 15:58 »
Na logikę ten bezpośrednio na prąd powinien mniej prądu żreć. Jak stawiam na płycie, to najpierw musi nagrzać płytę, a potem ciepło przechodzi do gara, więc straty są na przesyle. Fizyka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters