Autor Wątek: Pellet 6 i 8 mm  (Przeczytany 13581 razy)

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pellet 6 i 8 mm
« dnia: 30.12.2014, 21:13 »
Witam.. Na wstępie napiszę, iż wiem że na forum jest mnóstwo tego na forum jest lecz jakoś nie mogę się połapać który to haczykowy a który zanętowy... Interesuje mnie HACZYKOWY :) Moglibyście mi napisać jakiego używacie.. ( smak i firma )
Przydała by się mi i innym zapewne informacja w jednym temacie. Wiele ułatwiło by to :)
Dzięki z góry ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2014, 21:19 »
Tu masz pellet na włos
http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/przyneta-haczykowa/pellet-haczykowy-s-pellet.html

http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/przyneta-haczykowa.html

Pellet na włos to jest pellet do haka z włosem ktory nakładasz poprzez igłe na quickstopa

Na Gumke Pellet to jest pellet z gumką na włosie na którą nakładasz go

Niżej na tej stronie co podałem masz pellet haczykowy miekki

Narazie mam zakupiony z Sonubaitsa Pikantna kiełbasa 8mm, i dokupiłem ostatnio Truskawke 8mm i Halibuta 12mm, Póki co czekają do przyszłego sezonu :)
Krzysztof

elvis77

  • Gość

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2014, 22:07 »
A czy myślicie że ten by się nadał na chaczyk? http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/expander/super-haczykowy-pellet-super-expanders-pellets.html
Tak w ogóle mam pytanko do doświadczonych kolegów może trochę odbiegające od tematu ale co myślicie o łowieniu na pelet na dzikich stawach gdzie ryba jeszcze tej przynęty nie zna można spróbować dodawać peletów do zanęty i łowić na nie? czy lepiej dać sobie spokój i łowić na kuku, białe itp?.
Zbyszek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2014, 22:10 »
zawsze warto spróbować jest pelletu, nigdy nie wiesz jak sie ryba zachowa :)ale założ na włos, podnęć miksem 50/50 i dowiesz sie :D
Krzysztof

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #5 dnia: 30.12.2014, 22:18 »
Czemu akurat na włos a nie bezpośrednio na hak?
Zbyszek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #6 dnia: 30.12.2014, 22:19 »
mozna na wlos mozna na hak, jak kto woli, na Włosie przynęta prezentuje sie dużo lepiej dla ryby, jest łatwiejszym kąskiem ze względu na prezentacje przynęty
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #7 dnia: 30.12.2014, 22:24 »
Jak możesz łapać na dwie wędki to jedna standardowo,a drugą kombinuj jak się da :pellet,kulki,blisko,daleko,pop-up,sztuczne przynęty itd.
Wiedza którą zdobędziesz będzie bez cenna i nawet na tym forum nikt Ci takiej nie przekaże,co najwyżej pomoże uniknąć pewnych błędów lub jakoś nakieruję.Każda woda jest inna,każda ryba zachowuję się inaczej no i pora roku,pogoda,warunki w jakich łapiemy tu nie ma złotej recepty.Niekiedy tzw.intuicja wystarczy,żeby osiągnąć sukces.I przede wszystkim nie wolno się trzymać niczego na siłę,nie kiedy najbardziej absurdalne pomysły potrafią zdziała cuda.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #8 dnia: 30.12.2014, 22:25 »
A ja takiego używam -> https://www.sonubaits.com/Product_Band+ums.html
Choć tak naprawdę to nie jest prawdziwy pellet tylko raczej coś, co karpiarze nazywaja dumbbells.
Jest to zapewne zrobione z jakiegoś ciasta, z którego robi się też kulki. Ale jaskrawy kolor tego czegoś działa. Oczywiście do zastosowania w gumce.

Miękkie pellety typu haczykowy / expander tylko na spławik zakładam, bo jednak słabo się trzymają haczyka i nie używam ich raczej do metod gruntowych.

Tak w ogóle mam pytanko do doświadczonych kolegów może trochę odbiegające od tematu ale co myślicie o łowieniu na pelet na dzikich stawach gdzie ryba jeszcze tej przynęty nie zna można spróbować dodawać peletów do zanęty i łowić na nie? czy lepiej dać sobie spokój i łowić na kuku, białe itp?.
Może być różnie. Z pewnością karp powinien na niego reagować zawsze. Ja w tym roku łowiłem na stawie sekcyjnym, gdzie jestem przekonany, że nikt żadnego pelletu nigdy nie stosował i karpiki brały jak wściekłe. I małe i większe.
Myślę, że jeśli chodzi o karpia, to powinien reagować w większości przypadków. Ale karasie, liny czy płocie, to już może być różnie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #9 dnia: 30.12.2014, 22:29 »
A ja takiego używam -> https://www.sonubaits.com/Product_Band+ums.html
Choć tak naprawdę to nie jest prawdziwy pellet tylko raczej coś, co karpiarze nazywaja dumbbells.
Jest to zapewne zrobione z jakiegoś ciasta, z którego robi się też kulki. Ale jaskrawy kolor tego czegoś działa. Oczywiście do zastosowania w gumce.

Miękkie pellety typu haczykowy / expander tylko na spławik zakładam, bo jednak słabo się trzymają haczyka i nie używam ich raczej do metod gruntowych.

Tak w ogóle mam pytanko do doświadczonych kolegów może trochę odbiegające od tematu ale co myślicie o łowieniu na pelet na dzikich stawach gdzie ryba jeszcze tej przynęty nie zna można spróbować dodawać peletów do zanęty i łowić na nie? czy lepiej dać sobie spokój i łowić na kuku, białe itp?.
Może być różnie. Z pewnością karp powinien na niego reagować zawsze. Ja w tym roku łowiłem na stawie sekcyjnym, gdzie jestem przekonany, że nikt żadnego pelletu nigdy nie stosował i karpiki brały jak wściekłe. I małe i większe.
Myślę, że jeśli chodzi o karpia, to powinien reagować w większości przypadków. Ale karasie, liny czy płocie, to już może być różnie.
Mateusz ! Szczerze Kolor czy aromat!! co do tych bąbek??
Arek

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #10 dnia: 30.12.2014, 22:36 »
No właśnie tam gdzie ja łowię to akurat nie ma karpi ani amura bo kusole wszystko wyczyścili :( został tam karaś, Lin, płoć, wzdręga, o drapieżnikach nie będę się rozpisywał a lubię tam akurat łowić bo mam tam miłe wspomnienia pierwsze ładne rybki :P
Zbyszek

elvis77

  • Gość
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #11 dnia: 30.12.2014, 22:42 »
Ale łapiesz na grunt,czy na spławik?Bo stąd te nie jasności co do pelletu,szczególnie expandera.
Ja do methody na gumce jeszcze tego w tym roku używałem select pellet 8mm kokos dawał najlepsze wyniki,żeby nie powiedzieć,że był killerem  :)
http://www.stil.pl/?hakenpellets-blink-nowosc!!!-blink-,82

Offline oszi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ZŁÓW I WYPUŚĆ!
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #12 dnia: 30.12.2014, 22:44 »
głównie na spławik ale na grunt też łowie.
Zbyszek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #13 dnia: 30.12.2014, 22:44 »
Elvis Rzuć konkretem! Stil to prawie Ziomale!!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Pellet 6 i 8 mm
« Odpowiedź #14 dnia: 30.12.2014, 22:50 »
Elvis Rzuć konkretem! Stil to prawie Ziomale!!
Ale co konkretnie? Chodzi o ten pellet czy o mnie  ;)
Jak o mnie to jestem z okolic Radomia,a na co dzień przebywam  w okolicach Wawy,bo tam pracuję  :(
Jeżeli zaś chodzi o pellet to jest z ze Stila z Międzyrzecza :P