Autor Wątek: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g  (Przeczytany 5928 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #15 dnia: 12.02.2019, 07:52 »
Katmay, też czekam na otwarcie sklepu, chcę pomacać sztycę SquadronPro Carp i wybrać jakiegoś Cast Mastera na dystans 60-70 i więcej metrów na kręcącej się wodzie. Tylko ja będę miał do sklepu kilka kilometrów, Ty musisz pół Polski przejechać ;)
Artur

Offline Jędrekk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 3
  • C&R
  • Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #16 dnia: 12.02.2019, 08:04 »
Kupiłem ten kijek parę tygodni temu w sklepie internetowym Flagmana na Ukrainie. Dałem 1000 uah na promocji. Wędka czeka już u znajomych we Lwowie, przyjeżdżają do Pl dopiero w kwietniu i już nie mogę eis doczekać jak podepnę moją Ninje i pojadę nad Wisłę. Ta recka tylko zaostrzyła apetyt bo szukałem właśnie trochę miększego kija ale z zapasem mocy pod rzeczny koszyk.
140zł za ten kij
To jest taki maxim carp picker. Świetna wędka w śmiesznej cenie. Myślę, że 350 zł było by bardziej adekwatne do pracy tego kijka.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jak masz jakiegoś znajomego na Ukrainie który może Ci podrzucić wędkę do Pl to znowu jest jakaś promocja:

https://www.flagman.kiev.ua/fidernoe-udilishche-flagman-cast-master-feeder-medium-3.9m-80g/p191677/

btw zdjęcia im się pomieszały na stronie

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #17 dnia: 12.02.2019, 12:01 »
W styczniu zakupiłem Tregaron match z ukrainskiego sklepu za kwote 560zł+30zł transport autobusem do Poznania.Oczywiscie całość załatwiał kolega z Ukrainy.
Czekam na cene tego kija w Polsce, ale myślę że niezle się posmieję
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #18 dnia: 12.02.2019, 12:24 »
@artek135
Jaki to sklep w UA, bo na stronie Flagmana ceny nie są takie różowe.
Wujek Dobra Rada

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #19 dnia: 12.02.2019, 12:35 »
@artek135
Jaki to sklep w UA, bo na stronie Flagmana ceny nie są takie różowe.
Końcem stycznia trafilem na promocje tego kija było chyba -40% w sklepie internetowym flagman Kijów.
Pozostało wówczas jeszcze 9godzin promocji, więc sie nie zastanawiałem.
Zawsze na końcówce roku i poczatek nowego mozna cos wyrwac z super promocja.
W tym roku mam w planie przyczaic sie na platforme armadale
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #20 dnia: 12.02.2019, 12:52 »
No jest różnica. Cieńsza ścianka od strony przelotek. Czy to wada, czy rozwiązanie konstrukcyjne, czy niedoróbka przy cięciu?

Tak ma być, niektóre wędziska tak mają. Cienka ścianka blanku na zgniatanie a grubsza ścianka na rozciąganie blanku.
Czy do dobre rozwiązanie, to nie wiem, np: Shimano BeastMaster ma równy blank, który pracuje tak samo pod obciążeniem, niezależnie jak wędkę ustawimy podczas holu ( poziomo, pionowo ) ugięcie będzie takie samo.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #21 dnia: 12.02.2019, 12:58 »
No jest różnica. Cieńsza ścianka od strony przelotek. Czy to wada, czy rozwiązanie konstrukcyjne, czy niedoróbka przy cięciu?

Tak ma być, niektóre wędziska tak mają. Cienka ścianka blanku na zgniatanie a grubsza ścianka na rozciąganie blanku.
Czy do dobre rozwiązanie, to nie wiem, np: Shimano BeastMaster ma równy blank, który pracuje tak samo pod obciążeniem, niezależnie jak wędkę ustawimy podczas holu ( poziomo, pionowo ) ugięcie będzie takie samo.
Problem jest taki, że druga sekcja też ma cieńszą ściankę, tyle że z boku patrząc na przelotki. Więc albo tak ma być i skopali 2 sekcję, albo to jest takie wykończenie i nie ma wpływu na całość. Mam 2 lata gwarancji więc zdążę sprawdzić, a że problem był sygnalizowany, z wymianą też nie będzie kłopotu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #22 dnia: 12.02.2019, 13:25 »
No jest różnica. Cieńsza ścianka od strony przelotek. Czy to wada, czy rozwiązanie konstrukcyjne, czy niedoróbka przy cięciu?

Tak ma być, niektóre wędziska tak mają. Cienka ścianka blanku na zgniatanie a grubsza ścianka na rozciąganie blanku.
Czy do dobre rozwiązanie, to nie wiem, np: Shimano BeastMaster ma równy blank, który pracuje tak samo pod obciążeniem, niezależnie jak wędkę ustawimy podczas holu ( poziomo, pionowo ) ugięcie będzie takie samo.
Problem jest taki, że druga sekcja też ma cieńszą ściankę, tyle że z boku patrząc na przelotki. Więc albo tak ma być i skopali 2 sekcję, albo to jest takie wykończenie i nie ma wpływu na całość. Mam 2 lata gwarancji więc zdążę sprawdzić, a że problem był sygnalizowany, z wymianą też nie będzie kłopotu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Widziałem kiedyś w pracowni jak gość robił kijki , sprawdzał blank jak sie gnie z której strony dobrze pracuje i na tej stronie osadzał przelotki. Nie wiem czy były tam cięższe ścianki , ale na mój gust wolałby nie wnikać za głęboko. Kasa wydana i żal kręcić nosem , w sumie mogło być tak że blanki pochodzą z odrzutu z jakiejś lini produkcyjnej powiedzmy lepszej droższej marki - a taki flageman je łyka i robi kijki. Nadrabia desingiem kija i ceną w stosunku do droższych marek.

Maciek

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #23 dnia: 12.02.2019, 14:05 »
Marcin to pewnie przesada ale na stronie https://www.flagman.kiev.ua/ jest nr tel. do Polski. Może ktoś, coś po polskiemu powie.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #24 dnia: 12.02.2019, 16:05 »
Jeśli ktoś z kolegów poszukuje na wędki do dalekich rzutów to: Flagman Sherman Pro Method Feeder 3,9m, cw 80g. 
Aktualnie w Kijowie dają na niego 30% upustu.
Na którymś z rosyjskojęzycznych filmów YT słyszałem, że rzuca się nim ponad 100m.  Opis kijka w sklepie to potwierdza.
Wiesiek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #25 dnia: 12.02.2019, 16:11 »
Miałem tego shermana i powiem że na 100 m dawało radę rzucać. Ale musiałem poświęcić cały rok żeby się nauczyć się wykorzystać jego moc. Oczywiście plecionka 0.1 + strzałówka z plecionki 0,2 ,  obciążenie podajnik do średniej metody 50 gr + towar.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #26 dnia: 12.02.2019, 18:58 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.
Tak, tylko ja będę stosował koszyki sporo lżejsze niż możesz Ty. 50g przy małych bulletach to jest Max co podepnę, mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że te wędki są mocno niedoszacowane. In plus jest oczywiście większa długość wędziska. Przyznam, że kupiłem ten kij na jeden wyjazd jaki planuje do Firleja w tym roku, ponieważ stosowanie wędek dłuższych niż 3.6 ma moich łowiskach ogranicza ściana lasu za plecami. Ale jakość wykonania, jej praca, i wygląd sporo przewyższają moje oczekiwania jakie miałem w dniu zakupu.
Dziś rozmawiałem z panem Mateuszem i koło 3 marca powinien ruszyć sklep stacjonarny. Jeśli nie będzie na tip top, to pewnie później. Planuje wyjazd w celu obejrzenia Tregaronów, które wg jego opinii mimo iż z wyglądu bliźniaczo podobne do Sphere Browninga mają inną charakterystykę. Jestem bardzo ciekawy tych wędzisk.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jeśli  chcesz jechać, zeby zobaczyć Tregarony, to do mnie do Grodziska masz chyba bliżej, a mam Tregaron Feeder 60g, 3,60 m i Tregaron Match 4,20 m, cw. 8-16 g.
Jeśli masz ochotę, zawsze to blizej niż do GN, zapraszam.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #27 dnia: 12.02.2019, 20:41 »
Miałem tego shermana i powiem że na 100 m dawało radę rzucać. Ale musiałem poświęcić cały rok żeby się nauczyć się wykorzystać jego moc. Oczywiście plecionka 0.1 + strzałówka z plecionki 0,2 ,  obciążenie podajnik do średniej metody 50 gr + towar.

Mogę zapytać na jakie ryby potrzebna taka odległość ? Jestem bardzo ciekawy.
U mnie czasem karp się spławia około takiej oddali,ale nawet jeśli,to nie widzę tak dalekiego łowienia,trzeba już mieć poważne umiejętności.
Metoda wówczas,czy koszyk ?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #28 dnia: 12.02.2019, 20:43 »
Będę starał się osiągnąć 50-70m przy plecionce 0.6, 0.7. Może do większych odległości użył bym kija o cw 120-150 I raczej 4.2m

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Swoim Flagmanem 3,6 60 m zawsze osiągam, chyba że wiatr jest bardzo silny.
Przy dobrych warunkach 70 m też jest spokojnie do osiągnięcia, więc myślę, że masz co najmniej podobny zasięg.
Tak, tylko ja będę stosował koszyki sporo lżejsze niż możesz Ty. 50g przy małych bulletach to jest Max co podepnę, mimo, iż wszem i wobec wiadomo, że te wędki są mocno niedoszacowane. In plus jest oczywiście większa długość wędziska. Przyznam, że kupiłem ten kij na jeden wyjazd jaki planuje do Firleja w tym roku, ponieważ stosowanie wędek dłuższych niż 3.6 ma moich łowiskach ogranicza ściana lasu za plecami. Ale jakość wykonania, jej praca, i wygląd sporo przewyższają moje oczekiwania jakie miałem w dniu zakupu.
Dziś rozmawiałem z panem Mateuszem i koło 3 marca powinien ruszyć sklep stacjonarny. Jeśli nie będzie na tip top, to pewnie później. Planuje wyjazd w celu obejrzenia Tregaronów, które wg jego opinii mimo iż z wyglądu bliźniaczo podobne do Sphere Browninga mają inną charakterystykę. Jestem bardzo ciekawy tych wędzisk.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jeśli  chcesz jechać, zeby zobaczyć Tregarony, to do mnie do Grodziska masz chyba bliżej, a mam Tregaron Feeder 60g, 3,60 m i Tregaron Match 4,20 m, cw. 8-16 g.
Jeśli masz ochotę, zawsze to blizej niż do GN, zapraszam.
Chętnie skorzystam. Jak znajdę odrobinkę czasu napiszę do Ciebie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Castmaster 3,9 do 80 g
« Odpowiedź #29 dnia: 12.02.2019, 20:46 »
Z reguły odległość potrzebna jest na specyficznym łowisku. Jest to głównie zaporówka, jezioro z bardzo wolno opadającymi brzegami. Ba znam nawet jedną komercję pod Warszawą, gdzie ryba siedzi pod wyspą odsłoną o 80m od brzegu.
Jak dla mnie leszcze, które sprawiają się w samym centrum mojej ulubionej żwirowni.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin