Autor Wątek: Osmo sklep  (Przeczytany 8139 razy)

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #60 dnia: 17.02.2023, 17:33 »
To może opinia o zakupie wędki w Feederlandzie, co prawda przez allegro, żeby nie było.

Czasowo itd. jak najbardziej na plus, jednak wędka nie przyszła w tubie, a jedynie w kartonie, owinięta folią bąbelkową. Na szczęście przelotki są całe, ale gdybym trafił na mniej roztropnego kuriera/magazyniera gdzieś po drodze, to nie wiem czy dotarłoby to wszystko w całości, także tutaj niestety dosyć spory minus z mojej strony.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #61 dnia: 17.02.2023, 17:44 »
U mnie też bardzo słabe opakowanie, zamawiałem feederarm i podajniki, wysłany w samym oryginalnym kartonie prestona, bez żadnych zabezpieczeń, delikatnie porysowany. Paczka od przejściówek totalnie pogięta i otworzona :/ Podajniki wrzucone to rozerwanej folii od feederarma luzem. Mogłem na promkę w D. poczekać.
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #62 dnia: 17.02.2023, 18:49 »
TCzasowo itd. jak najbardziej na plus, jednak wędka nie przyszła w tubie, a jedynie w kartonie, owinięta folią bąbelkową.
Ostatnie 3 wędki ( z dwóch sklepów w czym dwie z drapieżnika) zapakowane w karton i owinięte przed włożeniem folią. Podejrzewam, że chodzi o koszty wysyłki, kurierzy za prostopadłościan liczą normalnie a za tuby zupełnie inna cena, chodzi o utrudnione automatyczne sczytywanie na sortowniach.

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #63 dnia: 17.02.2023, 19:54 »
Brałem u nich w styczniu federka, przyszedł zapakowany w prostopadłościenny karton ala tuba z dosyć grubego kartonu i owinięty pokaźną ilością folii bąbelkowej, trzeba by się mocno postarać żeby uszkodzić tak zapakowaną wędkę, albo być wyjątkowo złośliwym :(.

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #64 dnia: 17.02.2023, 20:05 »
Dostałem kiedyś, nie pamiętam od jakiego dostawcy, wędkę w tubie, która była owinięta na długości ok. 30 cm prostopadłościennym kartonem. Etykieta była na kartonie. Takie rozwiązanie powoduję, że ładunek nie turla się na sortowniach ale nie wiem, ile takie pakowanie w hurcie zajmuje czasu.
Jak wysyłam wędkę, to tubę oklejam dodatkowo prostopadłościennym kartonem, nawet byle jakim.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #65 dnia: 18.02.2023, 07:34 »
Dostałem kiedyś, nie pamiętam od jakiego dostawcy, wędkę w tubie, która była owinięta na długości ok. 30 cm prostopadłościennym kartonem. Etykieta była na kartonie. Takie rozwiązanie powoduję, że ładunek nie turla się na sortowniach ale nie wiem, ile takie pakowanie w hurcie zajmuje czasu.
Jak wysyłam wędkę, to tubę oklejam dodatkowo prostopadłościennym kartonem, nawet byle jakim.
Ale to pierwsze rozwiązanie niewiele zmienia, bo nie turla się ale dalej jest nie sort i cena x 2. Mi kiedyś kurier powiedział, że nie tyle o opakowanie chodzi co dobrze naklejony kod kreskowy, nie owinięty w koło tuby bo wtedy nie sczyta czytnik, musi człowiek poprawić i po złości może dać dopłatę i opóźnienie przesyłki, tylko mówi naklejaj tak by był kod wzdłuż i tak robię od 3 lat nic nie wróciło, wędki wysyłam za niespełna 22zł.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #66 dnia: 18.02.2023, 12:10 »
Bardzo cenna uwaga :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maniu89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #67 dnia: 18.02.2023, 12:34 »
Tube tak czy siak pakuje w karton o 4bokach bo bez tego byłby tak zwany "niestandard " który jest o wiele droższy a tak to mimo przesyłki powyżej 150cm jest to przesyłka standardowa w gls

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Osmo sklep
« Odpowiedź #68 dnia: 18.02.2023, 12:46 »
Tube tak czy siak pakuje w karton o 4bokach bo bez tego byłby tak zwany "niestandard " który jest o wiele droższy a tak to mimo przesyłki powyżej 150cm jest to przesyłka standardowa w gls
Nadawałem DPD w punkcie nadań i nie było różnicy w cenie pomiędzy tubą a kartonem o 4 bokach.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.