Autor Wątek: "Francuski murzynek"  (Przeczytany 13529 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2015, 10:37 »
Drodzy koledzy chyba mnie pech jakiś się trzyma :( :( :(. Dzisiaj chciałem uzbroić kijeczek w kręciołek a kręciołek w żyłkę i ku mojemu zdziwieniu ??? stopka nie wchodzi w uchwyt/mocowanie kołowrotka przy wędzisku :( :( :( Z bólem serca będę musiał zwrócić nowy nabytek >:( I dalej będę miał problem z wyborem ........
Z poważaniem Marcin

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #16 dnia: 21.11.2015, 10:40 »
Drodzy koledzy chyba mnie pech jakiś się trzyma :( :( :(. Dzisiaj chciałem uzbroić kijeczek w kręciołek a kręciołek w żyłkę i ku mojemu zdziwieniu ??? stopka nie wchodzi w uchwyt/mocowanie kołowrotka przy wędzisku :( :( :( Z bólem serca będę musiał zwrócić nowy nabytek >:( I dalej będę miał problem z wyborem ........
Coooo? ???

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #17 dnia: 21.11.2015, 10:49 »
Ja mialem odwrotny problem z robinsonem diaflex perch 2-12g i kolowrotkiem shimano exage 3000sfd (duzo za duze to mocowanie na mlynek bylo i poradzilem sobie tasma teflonowa - okrecilem czesci stopki mlynka wchodzace w uchwyt i jest ok)... zarowno Twoj jak i moj przypadek nie powinien miec miejsca... pewnie producenci zmierzaja ku temu by kupowac komplet weda + mlynek... przykra sprawa... moze lepiej wede zmienic skoro juz sie zakochales w kolowrotku? :)

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #18 dnia: 21.11.2015, 10:49 »
No nie spodziewałem się tego..... :( dzwonię w poniedziałek i robię zwrot...... :( :(
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #19 dnia: 21.11.2015, 10:52 »
Ale u mnie uchwyt jest delikatnie za gruby i kompletnie nie wchodzi w mocowanie , a kijek mam z tego roku więc ciężko następny kupować. Zakup kijka z RIVE ...hmm...ładny koszt...
Z poważaniem Marcin

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #20 dnia: 21.11.2015, 10:58 »
SpróbuJ zamocować w jakieś inne kije w tedy będziesz wiedział czy faktycznie uchwyt jest za gruby ;)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #21 dnia: 21.11.2015, 11:10 »
No dobry pomysł, tylko że posiadam jeden kijeczek do methody..... ;). Trudno się mówi :'(...nici z wędkowania....a to żabojady..... :D :D...a być może takie wędzisko.....
Z poważaniem Marcin

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #22 dnia: 21.11.2015, 11:20 »
Z ciekawości co to za kijek??

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #23 dnia: 21.11.2015, 11:22 »
Jeśli Tobie na kołowrotku bardzo zależy i Ci się bardzo podoba i nie będziesz chciał go sprzedać w najbliższych latach. To zawsze możesz przeszlifować stópkę kołowrotka papierem ściernym, ale tylko w tym miejscu co wchodzi w uchwyt wędziska. Uchwyt i tak ukryję tą część podszlifowaną.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #24 dnia: 21.11.2015, 11:38 »
Jeśli Tobie na kołowrotku bardzo zależy i Ci się bardzo podoba i nie będziesz chciał go sprzedać w najbliższych latach. To zawsze możesz przeszlifować stópkę kołowrotka papierem ściernym, ale tylko w tym miejscu co wchodzi w uchwyt wędziska. Uchwyt i tak ukryję tą część podszlifowaną.

zależy ile brakuje i od ułożenia włókien materiału w stopce, bo jest ona węglowa. Jeśli trzeba by dużo zeszlifować to może potem pęknąć przy jakichś naprężeniach.. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, niektóre rzeczy jak ta np. powinny być standaryzowane.. Zrozumiałbym jakiegoś taniego chinola, ale porządny sprzęt ???
Dawid

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #25 dnia: 21.11.2015, 11:41 »
Sprawdz na jakiej kolwiek innej wędce.moze wędka którą masz jest coś z mocowaniem ;)

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #26 dnia: 21.11.2015, 11:44 »
Jeśli Tobie na kołowrotku bardzo zależy i Ci się bardzo podoba i nie będziesz chciał go sprzedać w najbliższych latach. To zawsze możesz przeszlifować stópkę kołowrotka papierem ściernym, ale tylko w tym miejscu co wchodzi w uchwyt wędziska. Uchwyt i tak ukryję tą część podszlifowaną.

zależy ile brakuje i od ułożenia włókien materiału w stopce, bo jest ona węglowa. Jeśli trzeba by dużo zeszlifować to może potem pęknąć przy jakichś naprężeniach.. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, niektóre rzeczy jak ta np. powinny być standaryzowane.. Zrozumiałbym jakiegoś taniego chinola, ale porządny sprzęt ???

Włókno węglowe i waga 420g.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #27 dnia: 21.11.2015, 11:47 »
Wędzisko Konger Albion Feeder , uchwyt Fuji ..... mam obawy co do szlifowania , szkoda zepsuć już na samym początku....Wcześniej Ryobi tam siedział i nie było problemu....
Z poważaniem Marcin

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #28 dnia: 21.11.2015, 11:48 »
Jeśli Tobie na kołowrotku bardzo zależy i Ci się bardzo podoba i nie będziesz chciał go sprzedać w najbliższych latach. To zawsze możesz przeszlifować stópkę kołowrotka papierem ściernym, ale tylko w tym miejscu co wchodzi w uchwyt wędziska. Uchwyt i tak ukryję tą część podszlifowaną.

zależy ile brakuje i od ułożenia włókien materiału w stopce, bo jest ona węglowa. Jeśli trzeba by dużo zeszlifować to może potem pęknąć przy jakichś naprężeniach.. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, niektóre rzeczy jak ta np. powinny być standaryzowane.. Zrozumiałbym jakiegoś taniego chinola, ale porządny sprzęt ???

Włókno węglowe i waga 420g.

sugerowałem się tylko opisem Martinusa, a tak jest tam napisane, nie znam tego modelu osobiście. Każda taka próba jest na własne ryzyko, jeśli coś innego padnie w okresie gwarancji może być problem po takiej ingerencji.
Dawid

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: "Francuski murzynek"
« Odpowiedź #29 dnia: 21.11.2015, 11:52 »
Wszystko tak jak piszę jest zgodne ze stanem faktycznym.... ;). Zgadza się zakup na własne ryzyko bo wcześniej nie spotkałem się żeby ktoś używał tego modelu, oprócz Mistrza Świata ale do niego nie mogłem się dodzwonić żeby zapytać o takie :o szczegóły :D :D :D, a na sms-y nie chce odpisywać , żabojad :) :) :D
Z poważaniem Marcin