Autor Wątek: Wstępne nęcenie  (Przeczytany 6185 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #30 dnia: 17.03.2019, 10:53 »
Mam akurat rozmrożoną zanętę, więc postanowiłem pokazać na jakie koszyki łowię na wodzie stojącej, na dystansie do 35-40 m.
I koszyk który używam do nęcenia.
Waga koszyków bez zanęty podobna, w okolicach 20 gram. Niestety nie mam małej wagi ... .
Wędka której używam to mikado UV light feeder do 90 gram.
Waga pełnych koszyków z zanętą to odpowiednio 80 i 160 gram, a wędka na tym dystansie daje radę.













Paweł.

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #31 dnia: 17.03.2019, 11:31 »
Elegancko przedstawione Pawel :thumbup: Jak pisałem wyżej średniego Spomba obslugiwalem kijem cw 90 . Do 40-50m dawał radę. Osobiście wolę jednak kosze do nęcenia,nigdy ich nie ważyłem chociaż wiedziałem,ze przekracza cw. Troszkę wyczucia i można śmigać

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #32 dnia: 17.03.2019, 12:42 »
Ja mam pickera do 40g ale ma on jeszcze zapas mocy :P mini spombem rzucam nawet z sypką zanętą ale mocno jej nie ubijam , ot tak mała kula , na ile rzucam to nie mierzyłem , głównie łowię na rzece więc mogę i rzucić ręką czy też użyć procy , w sumie zależy wszystko od miejscówki ,czasem nie da rady machnąć znad głowy , trzeba rzucać z boku , jak robiłem to dziś , ale do spomba dziś szła tylko kukurydza , nic nie złapałem , bo u mnie jeszcze za wcześnie , chociaż może się trafić kleń/jaź rzucam po skosie pod przeciwległy brzeg jest tam rynna dno piaszczyste , oliwkę 40g    dziś prąd trochę ściągał , w takich miejscach nawet wędka 3m jest za długa.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #33 dnia: 17.03.2019, 13:35 »
Ja wstydliwie powiem, że załadowałem kiedyś taki koszyk jaxona jak wyżej (czyli tez okolice 160 gram razem z zanętą) na... pickera 40gr.
I wiecie co się stało przy zarzucie? Nic nadzwyczajnego - żyłka główna pękła. Szczytówka i sama wędka cała i zdrowa.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #34 dnia: 17.03.2019, 13:58 »
Elo, na takie małe odległości to sypką zanętę (lub z małym pelletem) najfajniej podaje się stożkami Guru Cone (oczywiście można taki sobie zrobić z jakiegoś dużego lejka, bo drogie gówno, jakby ze złota było...). Na szybko robisz w pojemniku z zanętą z 10 wałeczków mocno ubitych, a potem pyk pyk z procy. Minuta i zanęcone.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #35 dnia: 17.03.2019, 14:06 »
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/akcesoria-gruntowe-i-splawikowe-guru/16126-foremki-do-pelletu-guru-pellet-cones.html o takie cusie chodzi ? czego to nie wymyślą :facepalm: i tak chcę procę do kul kupić i może większego spomba jak na jezioro się wybiorę , na razie u mnie co dzień pada , ten parasol też po głowie mi chodzi , chociaż na tej mojej miejscówce ze zdjęcia jak liście na tym głogu są to lekki deszcz nie przeszkadza :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #36 dnia: 17.03.2019, 14:10 »
Tak, to to.
Bierzesz największy i szybko formujesz z 10 takich stożkowych wałeczków - strzelasz.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #37 dnia: 17.03.2019, 14:25 »
Nie głupie te foremki , pewnie dało by się z czegoś takie wymodzić , jak choćby z małych jogurtów , tylko trzeba by było mieć taką igłę , bo na zdjęciach widać że później przeciąga się przypon z haczykiem , więc podoba mi się taki pomysł , na to jezioro gdzie czasem jeżdżę tam trzeba stosować lekkie koszyki aby nie czepiały się o zielsko jak ściągasz zestaw :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #38 dnia: 17.03.2019, 14:27 »
Próbowałem zrobić, jak na filmach, czyli przeciągać przypon przez ściśniętą zanętę lub pellet... Wszystko się przy rzucie lub uderzeniu o wodę rozpada. Pomysł fajny, ale trzeba by specjalną zanętę skonstruować. I wyszło by coś bardzo podobnego do małej metody.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #39 dnia: 17.03.2019, 14:33 »
A co to ta ''mała metoda''? chodzi o małe/lekkie podajniki? i przy okazji zapytam się o system ''mocowania'' budowy zestawu pod metodę , chodzi mi o to że normalne koszyki dopinam do agrafki , tak że mogę to sobie szybko wymieniać czy też podczas transportu odpinać koszyk aby nie obijał mi blanku , a jak to jest w metodzie? bo z tego co widziałem podajnik od metody jest nakładany na żyłkę coś jak przy zwykłej sprężynie i lata to po żyłce przelotowo , chociaż i chyba można na stałe uwiązać? no ale nie zagłębiałem się w ten temat , bo na pellety nie łowię/nęcę to się nie znam :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #40 dnia: 17.03.2019, 14:47 »
No nie chce mi się... ale opiszę :D
W podajniki albo wchodzi specjalny konektorek, albo krętlik. I wtedy ryba ma się sama zaciąć, a przy walce to powinno wyskoczyć z podajnika i on powinien po żyłce latać. Można też łowić na metodę przelotowo, niektórzy tak robią.
Na metodę wcale nie trzeba łowić pelletem. Przeważnie stosuje się połączenie zanęty sypkiej z pelletem. Można też samą sypką.

Teraz są do kupienia podajniki z systemem ICS i jego odmiany (na ten rok coś takiego wypuściło Mikado. Jeszcze przez nikogo nie sprawdzone w boju). Wtedy podajnik jest zdejmowany, a na żyłce zostaje sam trzonek. Możesz sobie wtedy gramatury podajników zmieniać (lub do transportu zdejmować).

Natomiast piszesz, że łowisz tam, gdzie dno jest porośnięte roślinnością. To metoda Ci się nie sprawdzi w takich miejscach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #41 dnia: 17.03.2019, 14:55 »
takie coś znalazłem no i jak widać i jak piszesz można do metody dawać sypką zanętę :P ale gość powinien za jaja się złapać takie nagłośnienie że nic nie kumam :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #42 dnia: 17.03.2019, 15:04 »
Filmów o metodzie jest miliard. Do wyboru do koloru. Pozostaje tylko kwestia stosowania najmniejszych podajników ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #43 dnia: 17.03.2019, 16:04 »
Mam akurat rozmrożoną zanętę, więc postanowiłem pokazać na jakie koszyki łowię na wodzie stojącej, na dystansie do 35-40 m.
I koszyk który używam do nęcenia.
Waga koszyków bez zanęty podobna, w okolicach 20 gram. Niestety nie mam małej wagi ... .
Wędka której używam to mikado UV light feeder do 90 gram.
Waga pełnych koszyków z zanętą to odpowiednio 80 i 160 gram, a wędka na tym dystansie daje radę.














Mam mikado uv 3.5 90g method i max co rzucałem ,to okolica 110g. Zaskoczyłeś mnie totalnie tymi 160g. Już pod  średnim koszykiem 70g z zanętą ,jest obawa o złamanie.
Szacunek za odwagę.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wstępne nęcenie
« Odpowiedź #44 dnia: 17.03.2019, 17:19 »
Mam mikado uv 3.5 90g method i max co rzucałem ,to okolica 110g. Zaskoczyłeś mnie totalnie tymi 160g. Już pod  średnim koszykiem 70g z zanętą ,jest obawa o złamanie.
Szacunek za odwagę.

Moje UV to 3,90 i 4,20, także troszkę cięższe od UV method :P
Mam także wspomnianą przez Ciebie 3,50 method i bałbym się tym kijkiem zarzucać ten duży koszyk 8)
Paweł.